Викинги - Vikings - Тема № 2

  • 71 718
  • 435
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 842
Момичета, какво ще кажете за последната серия?
На мен ми хареса, но бях напрегната през цялото време.

Има още 2 и после пак чакане.

# 316
  • Мнения: 1 366
Хареса ми Simple Smile
Макар, признавам си, сцените с Джудит и семейството им, ги превъртам, прекалено скучни ми идват  Embarassed

Битката беше добра. Все си мислех, че Астрид ще му извърти номер на тоя гъз, мисля си, че не е бременна дори. Ще видим. Чакам следващия епизод  Naughty

# 317
  • София
  • Мнения: 618
Частта с преговорите ми беше ужасно скучна, направо се чудех защо изобщо я имаше сцената, в която Ивар уж се съгласява на мир, напълно излишна беше и само запълваше екранно време. После обаче, като дойде редът на битката, не успетих кога свърши епизодът - беше ми доста интересно и напрегнато. Вие как мислите - дали Ивар беше планирал да остави армията на Харалд и на Лагерта да се поизбият и да отслабнат, за да ги надвие после, или просто не си беше изпипал стратегията? Аз лично по реакциите му съдя, че е второто, но той нали е отявлен откачалник, може пък да се опитва да се направи на невинен и наистина да си постила за меко лягане...

# 318
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 181
Здравейте, някой може ли да ми припомни събитията от последния сезон, понеже съм ги позабравил, а вече е време за първите 10 епизода от сезон 4?

Изключено е, но да не би да съм изтървал нещо-последно помня, че на финала единия брат уби другия с брадва, а на Флоки жена му си хареса някво арабско дете......?

# 319
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Това е най-слабият сезон на сериала. Флоки и неговите заселници са най-голямата скука. За момент си помислих, че ще видим Роло, но уви, явно за него няма пари в бюджета.
Скрит текст:
Убиха и Етелулф и вече почти не остана герой, който да ми е симпатичен. Дали пък женичката му няма пръст. Thinking Страшно ми е антипатична Джудит.

# 320
  • София
  • Мнения: 618
Малее, това беше мега тъп епизод. Мислили са го да е интересен за някого, който никога не е гледал телевизия.

Единственото, което ми е любопитно, е дали Гутрум ще оживее. Според историята става сравнително велик владетел, ама дали ще го пресъздадат в сериала...

# 321
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Скрит текст:
Натовари ме този епизод... със сигурност ще го изгледам отново, че нещо не разбрах с кого къде кво точно се случва. Много символика, много философия, много препратки във времето, много... абе въобще прекалено много ми дойде сякаш. Нищо общо няма с никой друг епизод от който и да е сезон.

# 322
  • Мнения: 2 429
Ако някой може да ми го преразкаже в спойлер, понеже повече от първите 5 минути не можах да изтрая.

# 323
  • София
  • Мнения: 618
Голям спойлер
Скрит текст:
Убе не уби брат си Хвитерк; Харалд пък уби своя; умряха новата жена на Бьорн и баща й; Лагерта уби Астрид по нейна молба; Хехмунд и Лагерта се залюбиха от сърце и душа; франките дойдоха на края на битката и отбор Лагерта побягна в отстъпление; Гутрум имаше вид на умрял; Магрет се чална; Лагерта се чална; Роло пристигна със гръм (така свърши епизода); Флоки обеща на оня киселия тип да бъде законотворец в комуната, само и само родът му да се откаже да отмъщава за сина му, но не би - намериха мъртъв синът на Плоскостъпия; англичаните не ги дадоха.

Може и да пропускам някого, но мозъкът ми много се напрегна.

Последна редакция: сб, 27 яну 2018, 13:57 от Vilichka

# 324
  • Мнения: 1 366
Единственото, което ми е любопитно, е дали Гутрум ще оживее. Според историята става сравнително велик владетел, ама дали ще го пресъздадат в сериала...

Е, то и Сигурд според историята се жени за дъщерята на крал Ела и владее половин Скандинавия, но .....

# 325
  • Мнения: 2 429
Благодаря много момичета!

# 326
  • Мнения: 3 842
И мен много ме натовари последния епизод. Всички измряха ... какво беше това чудо.
Този идиот Хералд как можа да убие брат си, не вярвах, че ще го направи честно казано ама ето.

Мислех, че Айвър ще спре да желае смъртта на Лагата, но омразата му се засилва все повече.

На Лагата какво й стана накрая, защо се побърка?

Най-накрая видяхме Роло

# 327
  • София
  • Мнения: 618
Змимка, вярно, може и да изоставят тази линия.

За Харалд бях сигурна, че ще убие брат си - все пак му го заяви и като типичен як викинг си спази обещанието. Айде, голям праз, нали ще се видят във Валхала Grin

Според мен Лагерта се срина, защото загуби твърде много любими хора. Може и да се е усетила, че заради нейната мъст към Аслог се стигна до потъпкването на завета на Рагнар. Нали направиха паралел между идеала на Флоки за общество в хармония и без отмъщения и братоубийствената битка. А, каквото и да си говорим и колкото и да не харесвам Аслог и да харесвах Лагерта, ако не беше стрелата в гърба, нещата нямаше да стигнат до тук. Между другото, ако тогава Л беше постъпила, както би постъпил един мъж викингски крал (в това число и Рагнар), щеше да убие не само Аслог, но и синовете й, и сега всичко щеше да й е точно.

# 328
  • София
  • Мнения: 3 407
Защо Астрид е поискала да умре?

# 329
  • София
  • Мнения: 618
Скрит текст:
Заради това, че е бременна.

Общи условия

Активация на акаунт