Руски очни лекари в България

  • 4 450
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!Искам да попитам , ако някой знае дали някъде в София има руски очни лекари да ми каже,ще съм много благодарна  Simple Smile Синът ми е на 4 месеца роди се с увреждане на окото , с диагноза : фонова ретинопатия на двете очи;Болест на ириса и цилиарното тяло на дясно око (Колобома);Увреждане на ретината ,неуточнено на дясно око . Понеже нищо не разбрах от тези медицински термини , простото обяснение беше ,че няма да вижда  с едното око , че окото е недоразвито ,няма очен нерв , и няма лекар в света ,който да може да направи нещо... Та , ако някой знае нещо по нашия въпрос ,също ще съм благодарна Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 400
Здравейте! Нищо не знам за тези диагнози и за руските лекари. Но знам, че ако зрението на едното око е увредено, функцията му се поема от другото. Това се случва и при т. н. мързеливо око и много от хората дори не предполагат, че с едното око не виждат. Такъв е случая със сестрата на мъжа ми, която разбира чак в университета по време на демонстративен очен преглед.

# 2
  • Мнения: 4
Здравейте! На нас също ни казаха ,че ще води нормален живот и с нищо няма да е по различен от останалите ,като изключим факта ,че двете очи имат видима разлика .Увреденото има само зеница и съвсем малко изграден ирис и по форма е по-малко от другото ,за което ни казаха ,че след време ще може да се направи козметична операция и все пак бих искала ,ако мога някак да му помогна

# 3
  • Мнения: 512
По това,което прочетох за фонова ретинопатия трябва да обърнете внимание на по-здравото оченце,за да има все пак зрение.Увредени кръвоносни съдове на окото -не трябва да има физическо напрежение,трябва да следите за признаци на глаукома,която може да е пагубна.Нашия случай е подобен,ретинопатия на недоносеното на дясно око(лекарите проспаха наблюдението)Дясното око е с пълна слепота,  видимо е по-малко,а детето  вече е на 13г..Ние прекарахме глаукома на дясното око,тя уврежда зрението ,но в нашия случай нямаше какво да вземе,не засегна лявото.Лошото е ,че окото,което не функционира носи със себе си переодични възпаления, заболяавания и неразположения.Важното е детето да остане емоционално добре,защото непрекъснатото ходене по кабинети ,ако не е належащо,може да остави чувство за непълноценност.

# 4
  • Мнения: 4
По това,което прочетох за фонова ретинопатия трябва да обърнете внимание на по-здравото оченце,за да има все пак зрение.Увредени кръвоносни съдове на окото -не трябва да има физическо напрежение,трябва да следите за признаци на глаукома,която може да е пагубна.Нашия случай е подобен,ретинопатия на недоносеното на дясно око(лекарите проспаха наблюдението)Дясното око е с пълна слепота,  видимо е по-малко,а детето  вече е на 13г..Ние прекарахме глаукома на дясното око,тя уврежда зрението ,но в нашия случай нямаше какво да вземе,не засегна лявото.Лошото е ,че окото,което не функционира носи със себе си переодични възпаления, заболяавания и неразположения.Важното е детето да остане емоционално добре,защото непрекъснатото ходене по кабинети ,ако не е належащо,може да остави чувство за непълноценност.

Ами да така е! Ходим си всеки месец да му мерят очното налягане ,надявам се за в бъдеще да няма проблем! Относно физическото напрягане ни забраниха силови спортове , а за разликата в очите варианта е имплантация на изкуствен ирис ,която ще може да се направи ,когато очната ябълка достигне определен размер . Мен лично ме е страх от отношението на останалите деца към него . От това адски много се притеснявам иии ,като се почнат въпросите как ще отговарям....

# 5
  • Мнения: 512
Важното е да му покажете ,че е пълноценно дете,че той е на най-красивото дете  и да не обръщате внимание на хорската простотия,а повярвай ми ще я срещаш дори в "умни и образовани" хора.Омръзна ми от съвети и препоръки "Защо така.....,защо иначе...."Правихме протеза,очна люспа,която да направи по-малкото оченце да изглежда "нормално".Ами да ти кажа и синът ми се гледаше странно и децата,които го познаваха го гледаха странно.Всички бяха свикнали да си го гледат с неговото си око и по ред други причини не носи протезата.Ти като майка винаги ще търсиш решение,но не показвай че искаш да го промениш,защото ще му насадиш чувство ,че нещо не му е наред.Моя син израстна силен емоционално(и слава богу),чувал е всичко зад гърба си(няма да те лъжа,прости родители-прости деца)в училище са го наричали пират,кьорчо и т.н.Но пък да ти кажа приятелската му компания е основно от момичета Grinning Grinning Grinning.Просто искам да ти кажа следи състоянието му,но не му показвай болката си,за да израстне готин и щастлив Grinning Grinning Grinning                                       

# 6
  • Мнения: 4
Важното е да му покажете ,че е пълноценно дете,че той е на най-красивото дете  и да не обръщате внимание на хорската простотия,а повярвай ми ще я срещаш дори в "умни и образовани" хора.Омръзна ми от съвети и препоръки "Защо така.....,защо иначе...."Правихме протеза,очна люспа,която да направи по-малкото оченце да изглежда "нормално".Ами да ти кажа и синът ми се гледаше странно и децата,които го познаваха го гледаха странно.Всички бяха свикнали да си го гледат с неговото си око и по ред други причини не носи протезата.Ти като майка винаги ще търсиш решение,но не показвай че искаш да го промениш,защото ще му насадиш чувство ,че нещо не му е наред.Моя син израстна силен емоционално(и слава богу),чувал е всичко зад гърба си(няма да те лъжа,прости родители-прости деца)в училище са го наричали пират,кьорчо и т.н.Но пък да ти кажа приятелската му компания е основно от момичета Grinning Grinning Grinning.Просто искам да ти кажа следи състоянието му,но не му показвай болката си,за да израстне готин и щастлив Grinning Grinning Grinning                                       
Благодаря за съвета!Точно така и смятам да направя и дано моят син е силен , като вашия и не обръща внимание на тези ,които го обиждат и нападат .Живи и здрави да сте вие и вашия син  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт