Черен списък на професионалните домоуправители

  • 71 155
  • 328
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 528
Тъй като не намерих подобна тема, пускам нова. Нека тук да споделяме впечатленията си от фирмите "Професионален домоуправител", особено от некоректните и непрофесионалните, с цел други да не повтарят нашата грешка и да се сблъскват с проблемите, които създават тези фирми. За Варна в черния списък може спокойно да влезе "Акорд плюс" - никакъв професионализъм, честа смяна на касиера, който се прави на ни лук ял, ни лук мирисал, некомпетентни, не спазват ЗУЕС, постоянно се обаждат различни хора на телефона за връзка, които не решават проблема, а само предават информацията /на кого не знам/, некоректно попълнени таблици, отказват да ти дадат квитанция /нямали такава практика/ и още куп причини ...

# 1
  • Мнения: 111
Много добра идея за тема, тъй като непрофесионалистите са много...

Ние имахме доста горчив опит с "Общ Дом" или още известни като Лекси ФМ в гр. София.
http://obshtdom.com/

Единственото, което правеха, е да събират твърде завишени такси (чрез плащане през Изипей). За почти година във входа нямаше никаква поддръжка, почистването беше под всякаква критика, нямахме осветление на етажа за месеци. При опит да се свържем с тях те се държаха твърде нагло, дори се е стигало до викане от тяхна страна. Проблемите се трупаха... Обещанието от тяхна страна да се предвижат документите за включване към Топлофикация останаха отново без резултат. Ремонтни дейности не се извършваха въпреки многократни сигнали.

Наистина ви препоръчвам да внимавате преди влизане в отношение с тях и като цяло избягването на такива!  Naughty

# 2
  • Мнения: 4
Много добра идея за тема, тъй като непрофесионалистите са много...

Ние имахме доста горчив опит с "Общ Дом" или още известни като Лекси ФМ в гр. София.
http://obshtdom.com/

Единственото, което правеха, е да събират твърде завишени такси (чрез плащане през Изипей). За почти година във входа нямаше никаква поддръжка, почистването беше под всякаква критика, нямахме осветление на етажа за месеци. При опит да се свържем с тях те се държаха твърде нагло, дори се е стигало до викане от тяхна страна. Проблемите се трупаха... Обещанието от тяхна страна да се предвижат документите за включване към Топлофикация останаха отново без резултат. Ремонтни дейности не се извършваха въпреки многократни сигнали.

Наистина ви препоръчвам да внимавате преди влизане в отношение с тях и като цяло избягването на такива!  Naughty

Напълно съгласен съм с теб. И ние имаме вземане даване с тази фирма. Абсолютно тяхно бездействие за всичко. Никакъв отговор на кореспонденцията. Такси около 25-30 лв на апартамент и се оказва че не стигат и едва ли не входа е на загуба! И най простите проблеми които трябва да решат изобщо се правят че неги забелязват. Никаква отчетност! Никакви събрания! Пълно бехаберие. Бягайте от тези фирми!

# 3
  • Мнения: 1
.Като препатили искам да прибавя в най-черния списък фирмите;
 Три Топс,Оптима Сървиз или всички свързани с лицата Боян Велков,Лили Иванова или Красимир Алексиев

# 4
  • Мнения: 14 504
Имаше още една тема,но не можах да я намеря.Там имаше много оплаквания от ''вход-мениджър''.И въпреки това клиентелата им се увеличава.Чак сега разбрах,че мои роднини също от 1год.работят с тях.Непрекъснато фирмата събира пари за някакви ремонти,които са задължителни според ЕС. Mr. GreenВиж,който не е с тях,спокойно си живее и без тези ремонти.Водят си свои ф-ми и схемата ви е ясна.Така покрай поредният ремонт във входа на мойте роднини живеещите са намерили ф-ма с мн.по-ниска оферта от предложената ''най-изгодна'' от вход-мениджър.Обаждали са се да ги информират.Писали са им писмо.От тогава ф-мата не се появява във входа.Даже от началото на годината не са събирали пари за общи нужди.

# 5
  • Мнения: 11 437
Темата е  от кого Не сме доволни.
Не бяхме доволни от "Вход мениджър" и се оттървахме от тях.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 809
Кантора Акорд е за този списък. Блока е страшно мръсен, чистят , но им трябват и препарати. Крушки не знам кога сменят,  аз сама си ги смених и им се обадих. След месец може би смениха и останалите. Апатрамента си го давам под наем и затова не ме интересува много. Ако живеех там нямашше те да ни бъдат домоуправители. Сега един съсед , който сега дойде да живее се потресе от мръсотията и реши да ги смени.

# 7
  • Мнения: 2
Имаше още една тема,но не можах да я намеря.Там имаше много оплаквания от ''вход-мениджър''.И въпреки това клиентелата им се увеличава.Чак сега разбрах,че мои роднини също от 1год.работят с тях.Непрекъснато фирмата събира пари за някакви ремонти,които са задължителни според ЕС. Mr. GreenВиж,който не е с тях,спокойно си живее и без тези ремонти.Водят си свои ф-ми и схемата ви е ясна.Така покрай поредният ремонт във входа на мойте роднини живеещите са намерили ф-ма с мн.по-ниска оферта от предложената ''най-изгодна'' от вход-мениджър.Обаждали са се да ги информират.Писали са им писмо.От тогава ф-мата не се появява във входа.Даже от началото на годината не са събирали пари за общи нужди.
Клиентелата им се увеличава защото няма как да се оттървете от тях! Никога не се подлъгвайте да вземете Vhod Menager за домоуправител! Това е една от най-лъжливите и непрофесионални фирми в София, не връщат нито емайл, нито обаждане, нито се интересуват за ЕС. Тотален погром.

# 8
  • Мнения: 11 437
Имаше още една тема,но не можах да я намеря.Там имаше много оплаквания от ''вход-мениджър''.И въпреки това клиентелата им се увеличава.Чак сега разбрах,че мои роднини също от 1год.работят с тях.Непрекъснато фирмата събира пари за някакви ремонти,които са задължителни според ЕС. Mr. GreenВиж,който не е с тях,спокойно си живее и без тези ремонти.Водят си свои ф-ми и схемата ви е ясна.Така покрай поредният ремонт във входа на мойте роднини живеещите са намерили ф-ма с мн.по-ниска оферта от предложената ''най-изгодна'' от вход-мениджър.Обаждали са се да ги информират.Писали са им писмо.От тогава ф-мата не се появява във входа.Даже от началото на годината не са събирали пари за общи нужди.
Клиентелата им се увеличава защото няма как да се оттървете от тях! Никога не се подлъгвайте да вземете Vhod Menager за домоуправител! Това е една от най-лъжливите и непрофесионални фирми в София, не връщат нито емайл, нито обаждане, нито се интересуват за ЕС. Тотален погром.

+1
Аз бях писала за тях някъде из темите. Е, ние се оттървахме  newsm17 и със събраните пари ремонтирахме за същите пари много повече неща, отколкото ако бяхме използвали техите услуги. просто си се организирахме сами или по-точни - на някои хора им "узряха" кратуните.

# 9
  • Мнения: 4 320
"Левъл сървис" - събират повече пари, отколкото предишния ни домоуправител (човек от входа), а услугите не са подобрени. Никаква отчетност, харчат се пари кой знае за какво, фактури и касови бележки не сме виждали, завзели са всички входове на блока и ако се налага общо решение - не знам как, но успяват да убедят съседните входове и офисите да ги подкрепят на общи събрания, въобще не ги интересува удобството на нашия вход, само се подмазват и сипят обещания какво още ще се купи (боднали някакви пършиви храсти точно преди големите жеги и това се брои за подобряване на околоблоково пространство).

Никаква реакция на множество обаждания и оплаквания, че мазетата се наводняват, събират пари за малки деца, а ЗУЕС забранява деца до 6-год. възраст да плащат. 

# 10
  • Мнения: 1
Още един глас срещу мошениците от Оптима Сървис!
Събират парите ни от 4 години, по 8,50 на човек, парите изчезват яко дим, никаква отчетност на разходите, събраха маса пари за покрива - направиха незавършен, частичен ремонт и той си тече както преди. Не плащат на асансьорната фирма от началото на годината таксите и ремонтите и вече сме пред спиране на асансьора. Започнаха по някое време допълнително по 8 лева от апартамент да вземат за ремонти, но как се харчат парите, разписки, квитанции - не търсете такива неща - просто НЯМА!
Няма никаква чистачка, мърсотия, макар че по думите на управителя адвокат Христов "тя чисти два пъти седмично"!
Христов се крие, не си вдига телефона, никакви контакти с него не може да се установят!
Дори сметки от 10 лв и 26 лева не са плащали на ЧЕЗ и щяха да ни спрат и тока!
Тази фирма е черна дупка - каквото влезе в сметката им изчезва, потъва в техния джоб!
Мошеници от класа!
Дори сайта не са си актуализирали - там Кемалова е дадена за контакти с хората, но се оказва, че тя не е издържала и напуснала преди 3-4 месеца. Веднъж й се накарах хубаво (защото бях възмутен от спиране на асансьора след като си плащах редовно), докато тя успя да ми каже че е напуснала и вече няма нищо общо с крадците от Оптима.
Бягайте от тези негодници, както ние от бл. 254 в "Надежда" се каним да направим!

Последна редакция: вт, 12 сеп 2017, 13:33 от Георги А.

# 11
  • Мнения: 20
Здравейте. Аз също пуснах тема за тези фирми, защото си търсим. Вярно има и такива където не вършат работа, но нека да не съдим за всички. Една моя прителка си взеха фирма с лице, което отговаря конкретно за техния вход и са доволни. Ние сега събираме мнения и ще сменим нашата, защото изобщо не сме доволни.

# 12
  • Мнения: X
"ДОМКОНСУЛТ6" ООД - Бургас - тази фирма направо трябва да се затвори. Реалната собственичка е адвокатка, която се опита да ни втълпи как била само представител, да но реално телефона на кантората й съвпада с този на фирмата, после се оказа че адреса на кантората й съвпада с този на фирмата, накрая след кратка справка в Търговски регистър се оказа, че роднините й със същата фамилия реално са собственици на фирмата, а "най - голямата" фирма професионален домоуправител в гр. Бургас има обороти за 1 година колкото кварталния мини-маркет за 1 месец. Това до някъде си го обеснявам с факта, че не издават касови бележки, ами някакви квитанции, които сами са си направили и са просто един MS Word файл шаблон и вътре може да ти напишат всичко, след като напуснеш "офиса" им, може да се окаже, че плащането не се води въобще. Освен, че не ползват касов апарат, фирмата работи с определени съседи срещу % за въпросните съседи и вместо от избрания на общо събрание на етажната собственост домоуправител, прие блока на база на думите и някакви таблици, които сам си е направил на въпросния съсед. На въпрос защо не прилагат ЗУЕС при положение, че нямат протоколи от общи събрание на ЕС от преди ми казват, че били приели блока и нищо не пипали. Как може да приемеш сграда с липсващи протоколи от ОС на ЕС и да приемеш думите на някой си съсед и нещата, който сам си е съставил, при положение че всички останали могат да направят същите таблички и прочие аз не мога да кажа. В момента се опитват да ни изнудят да правим ремонт на асансьора като твърдят, че имало само една единствена фирма, която искала да го направи срещу скромната сума от 2300 лева, другите фирми отказвали. Много интересно след като тези фирми се занимават с поддръжка, монтиране и т.н. на асансьори защо ще бягат от едни 2300 лева?!
Последния път в офиса на фирмата ни заплашваха, че те щели да се обадят да спрат асансьора, ако не се съгласим с тяхната фирма. Освен, че събират 7.5 лева на апартамент на месец (конкурентна фирма в сграда в равен брой апартаменти събира от мой познат 5 лева на месец), но се оказва че си плащаме на "ДОМКОНСУЛТ6" ООД, за да ни изнудват и да ни заплашват, че те ще изпратят сигнал, че ни бил неизправен асансьора. Един вид се оказва, че си плащаме вместо добросъвестно да ни се управлява входа/етажната собственост/, вместо това плащаме на фирмата, за да подава сигнали срещу сградата ни, вместо да се грижи за нея.
Общо взето "ДОМКОНСУЛТ6" ООД са еднолична собственост на лъжливата адвокатка Марияна Трифонова и родата й, като освен че адвокатката лъже и тълкува ЗУЕС както си иска като използва "момента на изненада" преди човек да е успял да се консултира с негов юрист, фирмата й не издава никакви касови бележки, работи без легални документи, без протколни решения от ОС на етажната собственост, без легални договори, лъжат на позария и си позволяват да изнудват хората с цел печалба за тях и близките им съседи, като след това въпросните доходи не се декларират никъде. Служат си още с шантаж и изнудване като събират таксите, заплашват със съдебен изпълнител и прочие, но когато опира до предоставяне на документи просто нямат такива и увъртат. Стойте далеч от тази "фирма". Фирма в случая е грубо казано, понеже би трябвало от НАП и икономическа полиция отдавна да са преустановили дейността на това юридическо лице, явно професионалените домоуправители, понеже събират пари и работят с определен кръг хора, тоест няма как да им се направи проверка на случаен принцип, и може би понеже не се води рисков икономически сектор, та са го обърнали на тотален произвол и укриване на данъци.

Последна редакция: пн, 19 ное 2018, 02:52 от Анонимен

# 13
  • Мнения: 11 437
Ами ето това, което сте описал тук, но на малко "по-административен" език, можете да внесете като сигнал в прокуратурата. Направете го от името на всички собственици. Можете и да приложите по някое копие от така наречените "бележки" и може и да поомекнат от въпросната фирма. Свикайте събрание на собствениците с представител на фирмата и гласувайте, че се отказвате от тях. Съставете сответния протокол и "се разведете'.

# 14
  • Мнения: X
Ами ето това, което сте описал тук, но на малко "по-административен" език, можете да внесете като сигнал в прокуратурата. Направете го от името на всички собственици. Можете и да приложите по някое копие от така наречените "бележки" и може и да поомекнат от въпросната фирма. Свикайте събрание на собствениците с представител на фирмата и гласувайте, че се отказвате от тях. Съставете сответния протокол и "се разведете'.
Аз съм уверен, че по един или друг законен начин въпросната фирма ще си замине, горния пост беше да предупредя хората какво ги очаква от "прехвалената" фирма, понеже те се рекламират като манна небесна и решение на всички проблеми. Още няколко неща:
Адокатката-собственичка-представителка (която твърдеше, че била само представител на собствената си семейна фирма) се възползва на общото събрание на етажната собственост и "яко" ни излъга за няколко неща, които е добре да се знаят от хората.
1. Поканата за общото събрание беше залепена в деня на общото събрание сутринта, тоест няколко часа преди въпросното събрание и по нищо не подсказваше, че ще се сключва договор с фирма. В поканата (с копие от което разполагам) пише нещо от сорта на "запознаване и разглеждане на директивите на ЕС отностно фирми професионални домоуправители и начина им на действие". При мой въпрос не е ли редно 7 дни преди събранието да бъдем уведомени, въпрсоната собственичка-адвокатка на  "ДОМКОНСУЛТ6" ООД каза, че те имали нотариално заверена покана и я били сложили в определения срок. ДА но тук има няколко въпросителни:
1.1 Аз няколко пъти ходих в офиса им и записвах водените разговори, на единия от разговорите ми беше казано, когато изкарах и показах моето копие от поканата, че това копие си го бил направил някакъв съсед (този дето ги доведе), а тяхното копие било друго?!?!??!?!?! Откачена работа нали? Обаче при последното ми посещение във фирмата се оказа, че въпросното копие, което уж си бил изработил съседа седи и в техния архив, разбира се без нотариална заверка, подпис и т.н. Трябва да се знае, че в ЗУЕС ясно е написано, че не може текста в поканата за общо събрание да се разминава драстично с това, което се прави на общото събрание, по - скоро поканата трябва да съдържа в много кратък вид основните точки, които ще се дискутират на общото събрание. В българските съдилища тези въпроси се гледат и има практика решения на общите събрания да падат поради коренно различаване на текста на покната с дневния ред на общото събрание (тогава не знаех това).
1.2 Уж голямото светило адвокатка, Марияна Трифонова, която ни се хвалеше как дори участвала в разработването на ЗУЕС удобно за нея и фирмата й пропусна да каже, как се процедира при отсъствие на собственик. Фактически стана така "съседи едни кои си ги няма" -> "ами те казаха, да ги пишем съгласни за всичко", адвокатката - "Окай", да обаче по закон се оказва, че съсед може да упълномощи или писменно с пълномощно или на общо събрание на собственици на етажна собственост, като това се заведе в протокола да го представляват. Тоест няма как да стане - ами съсед Х ми каза, че бил съгласен, да го впишем съгласен. Също с липсващи съседи, примерно дъщерята на съсед Х е тука, ми тя е съгласна, може да представлява и баща си. Пак няма как да стане, най - вече когато лицата са собственици на отделни имоти в кооперацията, с отделни нотариални актове и липсва пълномощно.
Да обаче  "ДОМКОНСУЛТ6" ООД си тълкуват законите така както на тях им утърва, по - скоро си правят извадка от законите с това, което им е угодно на тях, това което не ги "устройва" се игнорира, тоест законите "ги четат" избирателно.
Ако мога накратко да опиша допира ми с тази фирма най - гнустно ниво изнудвачи, мошеници и манипулатори, аз лично намирам за силно притеснително заниженото ниво на контрол от държавните органи върху подобен род фирми.

Общи условия

Активация на акаунт