Бебе на 10 дни, разтройство и силно подсечено дупе с ранички!

  • 9 735
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте, мами. Нова съм във форума и се пускам да пиша тази тема където трябва. Имам бебнце, което е на адаптирано мляко на Hipp Anti reflucs, мисля че от него малката ми дъщеричка (10 дни) има много рядко ако. Изписаха ни от клиниката със силно зачервено дупе и оттогава нещата само се влошават. Започнахме с миене със смрадлика и крем на Мустела, но нещата се влошиха и излязоха рани. Педиатърката ни изписа Купро и судокрем. Иначе пробвахме и с Бепантен и с някакъв билков крем от аптеката, който пак е по препоръка на педиатърката. От вчера я оставям без памперс поне по 2 пъти на ден по 10-15 мин и я мия с хладка вода на всяко преобуване, сменихме 3 вида памперси, но не мисля че има подобрение. Моля, помагайте !

# 1
  • Мнения: X
Пробвай с Павловича мас, като редуваш със Судокрем, или Бепантен. Ето ти една статия за бебешките изпражнения - http://slavip.moetodete.bg/blogpost_4318_0.html. Моят съвет е да посетите детски гастроентеролог, ако смяташ, че млякото е неподходящо и детето наистина има разтройство. Подсичането се дължи на честото изхождане. Прави промивки със смрадлика, или обтривай преди да сложиш памперса с тампони, напоени с отвара от смрадлика. Успех !

# 2
  • Мнения: 11 304
Навън е близо 40 градуса. Как така я оставяш без памперс по 2 пъти на ден по 10-15 минути  Shocked
Я си сложи един памперс и пробвай какво е! Не рани ами месо ще пада.

На ВСЯКА СМЯНА детето трябва да седи без памперс по 15-20 минути - с тениска или боди и ако в апартамента е хладно с чорапки. Голяма работа ако се напиша - ще я преоблечеш. Памперса НЕ Е задължителен, а просто улеснение за родителите.

Свари лайка и при всяко миене редувай накрая обливане с ХЛАДКА лайка и много, много блед разтвор на калиев пермаганат. Судокрема или крем здраве са ок. Аз бих добавила и нещо билково като Витасин.

Я разкажи повече за това рядко ако. Нали разбираш, че децата нямат оформено като запетайка ако? Ако стане такова то значи детето има запек. В момента трябва да ака доста кашаво без да е разпенено. Не бива да има зеленикави нюанси. Трябва да е кафеникаво и вярно, че не мирише на шоколад, но ако има стомашен проблем изпражненията миришат доста лошо. Каква част от акото попива в памперса? Колко чето ака детето.

Ако има съмнение за каквато и да е диария трябва да се увеличи количеството вода, която се дава на детето.

Виж, тук говорим за много малко дете. Едно обезводняване може да е фатално. Вземи един памперс и го занеси на педиаттъра си да прецени има или не диария. Тя е много, много по-притеснителна отколкото разраненото дупе.

# 3
  • Мнения: 18
Теичка, ти си третият човек, който ми казва за Павловича мас, търсих я на няколко места, но засега без успех. Иначе по статията, която си ми дала акото и прилича на 100 % на здраво кърмено бебе. Няколко пъти се нааква докато я мия и излиза не като вода, а като много мек крем. Въпроса ми е това ли е нормалните изпражнения, защото преди беше малко по-гъсто. Даваме и вода със захар за жълтеницата, възможно ли е да е от нея по-мекото ако?

# 4
  • Мнения: 46 477
Акото на бебето си е такова. Ако смятате, че е нещо извън нормалното, пуснете изследвания.

Дъщеря ми е родена средата на август и без памперс е стояла точно 0 мин. Въобще не е това причината.

...и я мия с хладка вода на всяко преобуване...
Това при нас се оказа причината. Преди да родя се заричах, че няма да погледна мокри кърпи, но педиатърката ми даде съвет да спра с миенето на всяка смяна и да ползвам мокри кърпи, а миене само един път на ден. От раз всичко се успокои и повече никога не се появи проблем.

Водата със захар влошава жълтеницата. По цял свят препоръката е максимално много мляко, то е единственото, което помага за бързото минаване.

П.П. На ваше място бих сменила педиатъра. изключително неадекватни съвети.

# 5
  • Мнения: 1 412
А ако памперса не и понася? Опитай да смениш памперсите. Мии само с вода, никакви мокри кърпи

# 6
  • Мнения: 18
А ако памперса не и понася?

Точно поради тази причина ги сменихме 3 пъти, Първо на пармерс зеления пакет, след това Молфикс и сега сме на памперс премиум, но да ви кажа не виждам разлика...

# 7
  • Мнения: 1 399
А ако памперса не и понася?

Точно поради тази причина ги сменихме 3 пъти, Първо на пармерс зеления пакет, след това Молфикс и сега сме на памперс премиум, но да ви кажа не виждам разлика...
В "Либеро" няма никакви ароматизатори и оцветители (именно те предизвикват раздразненията), за мен са най-хубавите памперси и с тях съм отгледала двете си деца. Така и не разбрах, защо бебешкото ако трябва да мирише на цветя  Crazy Предпочитам го натурално.

# 8
  • Мнения: X
Още един глас за Либеро.
Дръж максимално на сухо и мий винаги. Мокри кърпи изобщо не използвай, само в краен случай, когато сте навън.

# 9
  • Мнения: 18
А ако памперса не и понася?

Точно поради тази причина ги сменихме 3 пъти, Първо на пармерс зеления пакет, след това Молфикс и сега сме на памперс премиум, но да ви кажа не виждам разлика...
В "Либеро" няма никакви ароматизатори и оцветители (именно те предизвикват раздразненията), за мен са най-хубавите памперси и с тях съм отгледала двете си деца. Така и не разбрах, защо бебешкото ако трябва да мирише на цветя  Crazy Предпочитам го натурално.

Ще ги потърся днес, не съм ги виждала или може би не са ми направили впечатление. Благодаря. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 746
..... я мия с хладка вода на всяко преобуване.......


Честото миене не е желателно и може да е причина за подсичане;

# 11
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 996
Теичка, ти си третият човек, който ми казва за Павловича мас, търсих я на няколко места, но засега без успех. Иначе по статията, която си ми дала акото и прилича на 100 % на здраво кърмено бебе. Няколко пъти се нааква докато я мия и излиза не като вода, а като много мек крем. Въпроса ми е това ли е нормалните изпражнения, защото преди беше малко по-гъсто. Даваме и вода със захар за жълтеницата, възможно ли е да е от нея по-мекото ако?

https://koalabebe.com/category/239/pavlovicha-mas-d-r-pavlovic.html

# 12
  • София
  • Мнения: 429
+1 и от мен за Либеро , продават ги в Билла, не видях от къде си, но 1-ка със сигурност продават във Вис Виталис. По принцип бебешкото ако не е твърдо, дори бих казала, че е рядко, докато са на кърма/АМ.Ако ти е здраво бебето би трябвало на всеки памперс на 3 часа да има нещо в него.

Мляко за рефлукс не сме ползвали, не знам дали знаеш, но е по предписание. Кога успяха да му установят рефлукс  newsm78

Прекомерната хигиена също не е добре за децата. Има кърпички, които са изцяло на водна основа WATER WIPES се казват, по аптеките съм ги виждала, онлайн също се продават, но цената е двойна на обикновените. Ако не се оправите до дни (то ще си проличи) си купуваш пелени за многократна употреба и забравяте за памперсите. Потърси също второ мнение, вероятно детето няма разстройство, а някакъв дерматит.

Тази вода със захар я забрави, на бебето не му е необходима. И да хубаво да се оставят  без памперс, да подиша кожата, аз съм го правила преди голямото къпане, естествено се случват бели, но е неизбежно. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 917
Според мен е възможно да е от млякото. Такива сериозни  подсичания се получават, когато бебето е на АМ. Ако искаш пробвай с дефламол и я оставяй без памперс по-дълго време. Ако не мине до ден, два или се влоши още, ще трябва да се направи консултация с дерматолог. 

# 14
  • Мнения: 12 662
Според мен е възможно да е от млякото. Такива сериозни  подсичания се получават, когато бебето е на АМ. Ако искаш пробвай с дефламол и я оставяй без памперс по-дълго време. Ако не мине до ден, два или се влоши още, ще трябва да се направи консултация с дерматолог. 

Брех, мойто е било на АМ и никакво подсичане не е имало. Дефламол аз също препоръчвам, малко бабешки съвет, който младите майки не приемат, при наличието на толкова козметика.

Общи условия

Активация на акаунт