Нужда от подкрепа при решение за развод

  • 12 153
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета! След неколкократни давания на "втори шанс", най-сетне взех за себе си решение за развод. Това, от което имам нужда в момента е вашата подкрепа и уверение, че постъпвам правилно. Знам, ще кажете, че не сте ми в къщата, но наистина имам нужда да затвърдя решението си преди да подпишем документите (засега вярвам, че ще е по взаимно съгласие).
Ще опитам обективно да изложа фактите и ще се радвам на мненията ви, особено от препатили, защото после връщане назад няма. Започвам от себе си - моите трески за дялане са, че съм избухлива и не си подбирам приказките при скандал (всъщност не винаги съм била така, това градира заедно с нарастващата наглост на половинката). Другият ми проблем е, че след ражданията постепенно загубих желание за секс заради болката и сухотата, която изпитвам. Това са нещата, които биха дали повод на мъжа ми да иска развод. Но аз искам, а не той. Сега за него: нещата, които не мога повече да търпя - постоянните лъжи за всичко, от дребни до големи неща; алкохола, който го влече неудържимо, а оттам излизанията нощем, дори и доста пъти без да се прибере; изневери (всъщност имам само косвени доказателства - разни чатове, обаждания, но по дяволите, да не се залъгвам, кой мъж спира дотам? Не е задължително да ги хвана на калъп, за да ми е гнусно); отскоро хазарт (отново косвени доказателства - регистрации в сайтове за залагане и изчезване на големи суми пари). Иначе като си е вкъщи не се оплаквам - помагал ми е, добър е към децата... Но след няколко години брак се огледах, и видях, че вече не съм себе си, а някаква слугиня, която гледа деца, върти се край печката и не мърда от къщи освен да изведе децата или да напазарува. И на всичкото отгоре грам не ме уважават. Е, на думи много, но действията са противоположни. И кво, да се жертвам заради децата, защото го обичат, а аз цял живот да съм нещастна и да си изкарвам нервите на тях (щото и това го има). Хайде, кажете ми го - знам, че прагове на търпимост различни, още повече, че и децата са фактор, а пък и ако аз се правя, че вярвам на всичко и се хиля тъпо постоянно, човек би се заблудил, че у нас всичко е розово. Но душата ми е отровена.

# 1
  • Мнения: 21 440
Алкохол, хазарт... Това са сериозни основания за раздяла.

Имаш ли работа и къде да живееш?

# 2
  • Мнения: 15
В майчинство съм в момента, живея в малък град. Работата не е големия проблем, а децата, които все боледуват по градините, а баби нямаме, но по тази логика трябва никога да не предприема нищо...

# 3
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Това,че злоупотребява с алкохол ,скита нощем,не се прибира и играе хазарт за мен са достатъчни причини за развод.
Аз не бих го търпяла този Мунчо.
Ако толкова много обича децата,защо тогава не си седи при тях вместо да ходи по кръчмите?

# 4
  • Мнения: 15
Аз мисля, че е намерил идеалната среда - живее както си иска, топла манджа вкъщи, нещо сигурно в леглото (макар и рядко), децата за забавление когато има желание... Момичета, изпитвам вина, вярвате ли ми, да хвърлям цялата вина върху него, знам, че не съм идеална. Но не мога да преглътна факта, че загърбих цялата си свобода, а той от абсолютно нищо не се лишава. Не си представях семейството така, а като съпричастност, уважение - ей-такива неща. Ако уважаваш някого ще го лъжеш ли постоянно нагло в очите? Явно е бил такъв винаги, а съм била сляпа за сигналите.

# 5
  • Мнения: 765
Колко големи са децата? Има ли къде да отидеш?

# 6
  • Мнения: 15
Имам дом, слава Богу. Децата са малки, на една и на пет години. Ще бъде трудно с две деца и трето на път, а само на едно майчинство, но може би страха ми е от промяната по-скоро.

# 7
  • Мнения: 327
Бъди силна и направи това, което е най -добре за теб и децата. Имаш всички причина да разтрогнеш брака си.  Аз самата съм на ръба да направя тази стъпка, но при мен е доста различно.
Желая ти искрено щастие, много сила и воля!

# 8
  • София
  • Мнения: 24 839
Започвам от себе си - моите трески за дялане са, че съм избухлива и не си подбирам приказките при скандал (всъщност не винаги съм била така, това градира заедно с нарастващата наглост на половинката). Другият ми проблем е, че след ражданията постепенно загубих желание за секс заради болката и сухотата, която изпитвам. Това са нещата, които биха дали повод на мъжа ми да иска развод. Но аз искам, а не той.
.................
 Сега за него: нещата, които не мога повече да търпя - постоянните лъжи за всичко, от дребни до големи неща; алкохола, който го влече неудържимо, а оттам излизанията нощем, дори и доста пъти без да се прибере; изневери (всъщност имам само косвени доказателства - разни чатове, обаждания, но по дяволите, да не се залъгвам, кой мъж спира дотам? Не е задължително да ги хвана на калъп, за да ми е гнусно); отскоро хазарт (отново косвени доказателства - регистрации в сайтове за залагане и изчезване на големи суми пари). Иначе като си е вкъщи не се оплаквам - помагал ми е, добър е към децата... Но след няколко години брак се огледах, и видях, че вече не съм себе си, а някаква слугиня, която гледа деца, върти се край печката и не мърда от къщи освен да изведе децата или да напазарува. И на всичкото отгоре грам не ме уважават. Е, на думи много, но действията са противоположни. И кво, да се жертвам заради децата, защото го обичат, а аз цял живот да съм нещастна и да си изкарвам нервите на тях (щото и това го има). Хайде, кажете ми го - знам, че прагове на търпимост различни, още повече, че и децата са фактор, а пък и ако аз се правя, че вярвам на всичко и се хиля тъпо постоянно, човек би се заблудил, че у нас всичко е розово. Но душата ми е отровена.
Нещата са отишли прекалено далеч, за да търпят оправяне, според мен.
Не случайно отделих твоите " трески"- те биха накарали всеки мъж да търси други занимания навън.
Сама казваш, че когато е вкъщи, се държи добре с децата и ти помага.
Всъщност, ти го " гониш" навън.
Всичките пороци, които е завъдил, едва ли може да изостави, така че, тръгвай си- той ще затъва още, което не е добре да става пред очите на децата.
Но, помисли за това, което ти даваш на другия и потърси лекар за проблема със сухотата.
Успех ти желая!
ПП. Не мога да разбера, пак ли той е виновен, за да чакаш трето?
Ти, къде си в цялата картинка, че нещо съвсем се губиш в ролята на жертва!?

Последна редакция: сб, 23 юли 2016, 21:18 от absurt

# 9
  • Мнения: 21 440
Имам дом, слава Богу. Децата са малки, на една и на пет години. Ще бъде трудно с две деца и трето на път, а само на едно майчинство, но може би страха ми е от промяната по-скоро.


Дете ли чакаш? Имаш ли родители,  близки?

# 10
  • Мнения: 15
Лекар съм търсила неведнъж. Разни лубриканти, които не помогнаха особено. Явно е повече на психическа основа, самият страх от болка ме блокира много пъти.
Следвайки логиката, че аз го "гоня" заради физиологичния си проблем, излиза, че когато той имаше здравословен такъв е трябвало да ходя да се чеша някъде другаде. Хм... Мислех, че семейството като институция има някои основни принципи, но явно съм много задръстена.
Третото се случи по време на последния "шанс", който дадох. Не смятам да си убивам детето, заради това, че с баща му не можем да се разберем.
P.S. С близките не се разбираме много добре именно защото не го харесват.

# 11
  • София
  • Мнения: 24 839
Съжалявам, ако прозвуча неласкаво, но това е пълна безотговорност от твоя страна!
Голям гордост, че не смяташ да си убиеш детето, като смяташ да му дадеш сиромашко бъдеще без баща и без нормален старт в живота.
Пък и занапред, какво можеш да очакваш като сериозно отношение на някой мъж- с 3 деца?

# 12
  • Мнения: 15
Вие, мила, явно си падате по критиките. Дори бих сметнала, че сте майка ми под прикритие Simple Smile
Не смятам да се впускам обаче в спорове за и против аборта, не му е тук мястото.
Сиромашко бъдеще е много пресилено, не смятам да го допусна, но пък от сиромашки семейства са излезли много истински хора, а от богаташки май доста по-малко.
Формулирайте понятието нормален старт в живота, моля.
По-добре без баща, отколкото с лош пример в живота. Или по-скоро да си трая и да си мачкам психиката повече?!
И последно - кой е казал, че ще се втурна да търся заместители, не е задължително.
Виждам, че ви харесва да спорите, но ако тръгнем да се конфронтираме по всички общочовешки въпроси, такива като абортите или материалната осигуреност на децата ни... Незнам дали ми се занимава. Особено ако всеки път ще получавам лични нападки.

# 13
  • София
  • Мнения: 24 839
Вие, мила, явно си падате по критиките. Дори бих сметнала, че сте майка ми под прикритие Simple Smile
Не смятам да се впускам обаче в спорове за и против аборта, не му е тук мястото.
Сиромашко бъдеще е много пресилено, не смятам да го допусна, но пък от сиромашки семейства са излезли много истински хора, а от богаташки май доста по-малко.
Формулирайте понятието нормален старт в живота, моля.
По-добре без баща, отколкото с лош пример в живота. Или по-скоро да си трая и да си мачкам психиката повече?!
И последно - кой е казал, че ще се втурна да търся заместители, не е задължително.
Виждам, че ви харесва да спорите, но ако тръгнем да се конфронтираме по всички общочовешки въпроси, такивао като абортите или материалната осигуреност на децата ни... Незнам дали ми се занимава. Особено ако всеки път ще получавам лични нападки.
Да, мила, като майка ти съм, не ти спестявам истината за твоята отговорност към отношенията в семейството и живота на децата, който зависи от теб.
Ти, обаче, не търпиш критика- приемаш я като лична нападка.
Не прочете ли, че те подкрепих в решението да се разведеш?
Както и да е, когато останеш сама с грижата и за новото дете, което така безхаберно си заченала, особено ако и майка ти реши да се съобрази с желанието ти за пълна ненамеса, ще разбереш какво значи липса на нормален старт в живота.
Нито ще споря с теб, нито ще се конфронтирам- нямам причина.
 

# 14
  • София
  • Мнения: 11 566
Според мен по-големият ти проблем не е с развода, а как ще гледаш само с майчинството три малки деца, едното все още неродено. Мъжът ти, ако затъва с хазарта, като остане сам, нещата ще се влошат, вероятността да не участва финансово е голяма. Пък и сега разходите са ти като за две деца, а скоро ще се увеличат.


Аз лично не бих търпяла такъв мъж, но ако помага финансово и няма агресия, бих задържала развода 1 година, докато бебето тръгне на ясла. Тук малко зависи в каква степен са алкохолът и хазартът.

Общи условия

Активация на акаунт