Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
Здравейте, поставят ли студентите брекети?

# 46
  • София
Мисля че Не, слагат само шини на деца до около 12-13 години. И не си търсят те децата а им ги намират преподавателите. Това ми каза студентка която попитах за моята дъщеря на 16 години.

# 47
  • София
Моята дъщеря е с брекети от МУ София, преди година започнахме, беше на 15. Доколкото разбрахме, студентите сами си търсят необходимия брой пациенти за специализацията. Понеже не познавахме такива, отидохме на 8 ет.(май този беше) и питахме старшата сестра, тя ни заведе при ръководителя на специализантите и разпределиха дъщерята при едно момиче. Явно извадихме късмет тя да не събрала броя пациенти.   

# 48
  • софия-napoli
Никой не им намира деца още повече пък преподавателите,не лъжете хората това са пълни глупости.На мен в момента ми правят зъбите студенти и по някой път като няма кой да ми гледа малкия го водя с мен.Последния път само докато чакахме в коридора ни налазиха от всякъде да ме молят за детето.

# 49
Моята дъщеря е с брекети от МУ София, преди година започнахме, беше на 15. Доколкото разбрахме, студентите сами си търсят необходимия брой пациенти за специализацията. Понеже не познавахме такива, отидохме на 8 ет.(май този беше) и питахме старшата сестра, тя ни заведе при ръководителя на специализантите и разпределиха дъщерята при едно момиче. Явно извадихме късмет тя да не събрала броя пациенти.   
На кой адрес точно ходите /понеже споменавате 8 етаж/? В Стоматологичния институт до Военна болница ли?

# 50
  • София
Точно там - факултета по дентална медицина. Дъщерята казва, че се избира 7-ми етаж на асансьора и там са ортодонтите.

# 51
Здравейте, имам няколко зъби за правене, ако някой студент по дентална медицина в София си търси пациент нека се свърже с мене.

# 52
На кой адрес точно ходите /понеже споменавате 8 етаж/? В Стоматологичния институт до Военна болница ли?
Аз също се лекувам при ортодонт в МУ София, преди 3дни ми поставиха апарат за бързо разширение на горна челюст и след като го сваля ще ми слагат брекети, на 7етаж може да отидете и да попитате в денталния факултет до ВМА е, цените са доста по-ниски😊😊😊

# 53
Някой може ли да ми даде контакти за запазване на час ?

# 54
  • София
Някой може ли да ми даде контакти за запазване на час ?
Вече са в изпитна сесия и следва Ваканция, така че на есен - септември

# 55
Здравейте! Ако напоследък ви боли по-преден зъб и особено през нощта и нямате възможност поради една или друга причина да посетите зъболекар в кабинет, може да се обърнете към мен. Студент съм по стоматология, на когото му предстои преддипломен стаж. Специалността ми харесва, чета редовно, не само за изпити, а и за знания, интересувам се от изпитаните по- стари методи и от всичко ново, стажувала съм в кабинет, работила съм 2 години с пациенти (до трети курс нямаме право, затова не са повече). Зъбът ще бъде оценяван от доцент, за изпит е. Ако се чудите защо септември имам изпит и се притеснявайте, че може да са ме скъсали на редовната дата, не са ме - не успях да  намеря пациент със зъб, подходящ за изискванията за изпита, въпреки че имах не малко пациенти през семестъра. Това е причината. Имах одобрен случай от асистент, с пациента сме се виждали, но доцентката предпочита друг зъб, защото има различен подход от асистента,затова пиша във форум, малко ми е неудобно, тъй като не ме познавате, студент съм още, а става въпрос за здраве. Но ако имате желание да се свържете с мен, напишете ми съобщение Simple Smile

# 56
И ние търсим такъв пациент по същата причина и вече сме тотално отчаяни, че не можем да намерим и съответно не можем да запишем в 6 курс. Това нещо трябва да се спре, мисля да сезирам някоя медия по този въпрос. Не може студента да не може да продължи следването си, защото не може да намери пациент, с който да се яви на изпит. Значи по тази логика, ако следваш ортопедия трябва да чакаш някой да си счупи крака, за да се явиш с него на изпита. Това е пълен абсурд. Вярно, че трябва практика, но нека и факултета малко помогне, защото друго е когато един декан отиде в някое училище или институция и предложи услугите на студентите, и друго е когато отиде студент да търси примерно деца в училище. И този комплексен пациент, от къде да го намери всеки. Пожелавам и на вас и на нас успех в това начинание, но следващата стъпка е на ликвидацията да пуснем жалба, ако не намерим пациент.  Става въпрос за МУ-София, Факултета по дентална медицина, който е високата сграда до ВМА.

Последна редакция: вт, 10 сеп 2019, 11:06 от Velemira_ivanova

# 57
  • София
Млади хора напълно ви подкрепям. Но лично аз не мога да ви съдействам. Имам съвет да уточните за кой град става въпрос? София или Пловдив

# 58
Става въпрос за София.

Общи условия

Активация на акаунт