Моята сватба през 2016 - тема 4

  • 28 237
  • 168
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 244



Приветствам всички бъдещи булки на 2016г!  bouquet

НАШИТЕ ДАТИ:


Freshka~-04.06.2016г., София
iyancheva-30.07.2016г.,Рибарица
Хриси_88-11.06.2016г.,София
presyyy-07.05.2016г.,Велико Търново
vaflichka-12.06.2016г.
tedittta-03.09.2016г.,Велико Търново/Арбанаси
MILENSKIII-22.05.2016г.,Сандански
nezabravkAAA - 21.05.2016г. ,Пловдив
siiv -05.06.2016г.
Magiince - 28.05.2016г.,Стара Загора
yana_1988-4.06.2016г.,Варна
Dzverche-22.05.2016г.,София
Изинка-09.07.2016г.,София
vaflichka-12.06.2016г.
AirFairy-04.09.2016г.,София
arwen5-16.07.2016г.,Пловдив
Elmira_b -16.07.2016г.,София
KaRoLa-11.06.2016г.,Русе
Mira Marinova-22.06.2016г.
hyulli-04.06.2016г.,Варна
Любов Хаджиева-07.08.2016г.
Ssnezhana-07.05.16-Ямбол
Sisi_ivanova-11.06.2016г.,София
paffzs-28.05.2016г.,ДОБРИЧ
alien sunset-25.09.2016г.,Пловдив
Bianova-17.09.2016г.,Сливен
hrisa__89-8.10.2016г.,Боровец
tzvet14-5.09.2016г.,Стара Загора
iuraveta 05.09.2016 г. ,Сливен
Shokoladka-hrisi  27.08.2016г.
penny2208-08.05.2016г.,Пловдив

# 1
  • Мнения: 1 478
Записвам се за новата тема Simple Smile
Кой добавя в списъка?
В предишната тема писах, така и никой не ме добави Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 681
И аз щях да питам същото, че и мене ме няма, а си признах без бой кога ще е събитието Simple Smile

# 3
  • Мнения: 226
Момичета да ви се похваля, поръчахме летящи фенери за сватбата. Чудихме се между заря и фенери.

# 4
  • Мнения: 1 478
Toni,
Колко пари ви излязоха? От къде ги поръчахте?

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 3 975
Моята сватба мина, но ье помагам със съвети. Обмислям да продам и част от украсата, която си беше наша. Има ли поверие някакво и украсата да не се прави нищо с нея като роклята например 1 година?

# 6
  • Мнения: 226
Фенерите от базар.бг един излиза 0,90 ст. Плюс 5 лв. доставка.
Аз поверия за украсата не знам.
Само чашата от църквата не трябва да се мие 1 година.

# 7
  • Мнения: 52
Момичета, тези поверия изобщо не съм ги и чувала. Може ли да ми кажете повече за тях? Какво трябва да се прави с роклята, чашите и всички подобни? Simple Smile

# 8
  • Мнения: 194
Здравейте момичета искам да ви споделя каква я свърших аз.
Тъй като сватбата ми наближава(началото на септември) и аз малко се притесних и преди една седмица си харесах една рокля и си я купих. Самата рокля е наистина много красива с хубава дантела до кръста. Но проблема настана като се прибрах и като я пробвах пак вкъщи, вече не ми харесваше как ми стои, защото си втълпявам, че с нея ръцете ми изглеждат много дебели. И вече цяла седмица се тормозя, като я гледам на закачалката е супер, като си я сложа не спирам да си гледам ръцете. Толкова ми е тъжно нз какво да правя...

# 9
  • Мнения: 1 478
Не може ли да я върнеш?

# 10
  • Мнения: 20
Здравейте момичета искам да ви споделя каква я свърших аз.
Тъй като сватбата ми наближава(началото на септември) и аз малко се притесних и преди една седмица си харесах една рокля и си я купих. Самата рокля е наистина много красива с хубава дантела до кръста. Но проблема настана като се прибрах и като я пробвах пак вкъщи, вече не ми харесваше как ми стои, защото си втълпявам, че с нея ръцете ми изглеждат много дебели. И вече цяла седмица се тормозя, като я гледам на закачалката е супер, като си я сложа не спирам да си гледам ръцете. Толкова ми е тъжно нз какво да правя...


Ако си харесваш роклята и не искаш да я сменяш, можеш да я занесеш да ти пришият къси дантелени ръкавчета. Те мисля ще свършат работа

# 11
  • Мнения: 1 748
Здравейте,

Предстои ми да присъствам на важна сватба и се чудя дали да не изненадам младоженците със заря. Можете ли да ми кажете добри изпълнители за град София, ориентировъчна цена за нея.
Предполагам, че зависи от продължителността, но аз и средната продължителност не знам, каква е  newsm78

Не искам никакви любовни работи, горящи сърца и т.н., а красива заря, нищо нестандартно.

Благодаря предварително  bouquet

# 12
  • Мнения: 187
Скрит текст:
Момичета да ви се похваля, поръчахме летящи фенери за сватбата. Чудихме се между заря и фенери.

Toni_n_k, и аз си поръчах фенери. Цветни са и много ми харесват. Излязоха ми по 80ст. Много доволна. Дано станат прекрасни снимки

# 13
  • Мнения: 20
Здравейте,

Предстои ми да присъствам на важна сватба и се чудя дали да не изненадам младоженците със заря. Можете ли да ми кажете добри изпълнители за град София, ориентировъчна цена за нея.
Предполагам, че зависи от продължителността, но аз и средната продължителност не знам, каква е  newsm78

Не искам никакви любовни работи, горящи сърца и т.н., а красива заря, нищо нестандартно.

Благодаря предварително  bouquet

До колкото знам е от 500лв нагоре

# 14
  • Мнения: 1 748
Добре,
До колкото знам е от 500лв нагоре

Добре, звучи приемливо, но все пак можете ли да препоръчате конкретна фирма, с която безопасността е гарантирана.

# 15
  • Мнения: 194
Не може ли да я върнеш?

Не знам, не съм пробвала още, пък и малко ми е неудобно  Sad

# 16
  • Мнения: 1 478
Не може ли да я върнеш?

Не знам, не съм пробвала още, пък и малко ми е неудобно  Sad
Все пак е твоя сватбен ден. Ако имаш съмнения за роклята, звънни да попиташ. Може да я Смените с с друга.
Ако не се чусвтваш добре, опитай да я върнеш или замениш, за да не мислиш по време на цялата сватба за ръцете си. Удобно, неудобно - пробвай.

# 17
  • Мнения: 194
Здравейте момичета искам да ви споделя каква я свърших аз.
Тъй като сватбата ми наближава(началото на септември) и аз малко се притесних и преди една седмица си харесах една рокля и си я купих. Самата рокля е наистина много красива с хубава дантела до кръста. Но проблема настана като се прибрах и като я пробвах пак вкъщи, вече не ми харесваше как ми стои, защото си втълпявам, че с нея ръцете ми изглеждат много дебели. И вече цяла седмица се тормозя, като я гледам на закачалката е супер, като си я сложа не спирам да си гледам ръцете. Толкова ми е тъжно нз какво да правя...




Ако си харесваш роклята и не искаш да я сменяш, можеш да я занесеш да ти пришият къси дантелени ръкавчета. Те мисля ще свършат работа

Идеални ще са ръкавчетата, мисля, че на този модел няма как да станат, защото е като потник. Това е роклята: https://www.peek-cloppenburg.de/luxuar/damen-brautkleid-mit-flor … -ecru-9293448_10/

# 18
  • Мнения: 20
 newsm78 Уффффф...ми то не е лесна работата, ама все си мисля, че е добре да се сложат дантелени такива. Това обаче само опитна шивачка може да каже и ако питаш мене - най-добре няколко мнения събери, защото ако ти откажат от раз, това не е професионалистка. Хора, които си обичат работата винаги ще намерят начин да ти помогнат  Wink

# 19
  • Мнения: 187
maggi_91, роклята е велика. Много нежна и деликатна. Според мен ръкавки ако сложиш, ще се развали идеята и визията. Някой видя ли те облечена с нея. Да не би просто да си си внушила, че са ти големи ръцете. Пойскай странично мнение. Честно да ти кажа, аз като си поръчах роклята и почнах да мисля, ама това ли е най-хубавата, ама харесва ли ми, ама цвета такъв ли трябваше да избера.....

Но си мисля, че като дойде сватбата, ще се успокоя и ще съм сигурна, че е най-добрия избор.

Може и при теб да е така  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 20
Ама я вярно се снимай и качи да те видим и ще си кажем и ние мнението  Wink

# 21
  • Мнения: 187
Подкрепям  bradoikovaSimple Smile Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 37
Здравейте,искам да ви попитам как ще процедирате с гостите от други градове,вие ли ще поемете нощувките?

# 23
  • Мнения: 20
Виж сега, ако нямате достатъчно финансови средства, няма как да им ги платите. Ако можете да си го позволите, ги плащате. То друг вариант няма  Grinning

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 3 975
Здравейте,искам да ви попитам как ще процедирате с гостите от други градове,вие ли ще поемете нощувките?

За няколко човека го направих и още съжалявам. Пратихме хотела по-рано тъй като имаше ваучери, а ми съобщиха, че няма да идват и то без основателна причина 2 дни преди сватбата. Останалите си ги ползваха хотела.

# 25
  • Мнения: 187
Ние ще платим нощувките/таксито само на Родителите и близки роднини - лели и чочовци. Няма как да поемем всички разходи Sad

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 3 975
Ние ще платим нощувките/таксито само на Родителите и близки роднини - лели и чочовци. Няма как да поемем всички разходи Sad
те и нашите освен родителите бяха няколко близки роднини - изрично искахме рано да потвърдят заради плащането на хотела и бяха 100% сигурно, но...2 дни преди сватбата - изненада. Аз това не го разбирам, но всеки човек си е различен.

# 27
  • Мнения: 37
Аз съм пред голяма дилема,защото става въпрос за нощувките на приятели. От една страна мисля,че е редно да ги поемем,от друга обаче, ще има хора,които ще пътуват обратно (сватбата е дневна) и такива,които ще останат при роднини и ми се вижда някак си нечестно на едни да платим хотела,а други да си ходят. Но пък ако трябва да платим хотела на всички,става непосилно... Не знам какво да правя Sad

# 28
  • Мнения: 1 478
Ние затова казахме само на най-близките си приятели и те ще си платят сами. А и няма място за всички в хотела. За другите ще имаме бусче , което да ги върне дп София, защотп сватбата ни ще е на 15 мин извън София.

# 29
  • Мнения: 187
Скрит текст:
Аз съм пред голяма дилема,защото става въпрос за нощувките на приятели. От една страна мисля,че е редно да ги поемем,от друга обаче, ще има хора,които ще пътуват обратно (сватбата е дневна) и такива,които ще останат при роднини и ми се вижда някак си нечестно на едни да платим хотела,а други да си ходят. Но пък ако трябва да платим хотела на всички,става непосилно... Не знам какво да правя Sad

nickybd, дилемата е голяма наистина. Според мен на по-младите хора (приятели), които работят, няма да им е проблем да отделят по 30лв за нощувка, а вече, ако има такива, които не могат - бих им платила (баба ми например, която взима много малка пенсия). При нас така седят нещата и затов акоментирам от моя гледна точка.

# 30
  • Мнения: 1 478
Не, Хриси. Във Вила Екатерина ще сме.

# 31
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Здравейте! Ето ме и мен  Hug

Ние днес бяхме до Петрич да си подадем декларациите за сключване на граждански брак. Много бяхме развълнувани. Жената ни даде една бележка, на която пише какви медицински ни трябват, какви изследвания и какво ни е необходимо за ритуалната зала. Ще отидем отново 2 седмици преди ритуала и тогава ще платим.  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 226
Скрит текст:
Момичета да ви се похваля, поръчахме летящи фенери за сватбата. Чудихме се между заря и фенери.

Toni_n_k, и аз си поръчах фенери. Цветни са и много ми харесват. Излязоха ми по 80ст. Много доволна. Дано станат прекрасни снимки
Супер и моите са цветни, на мен ни се искаше да са бели, но аз не съобразих и не казах при поръчката. Д-джея каза че се получава уникално с тях, само да не вали

# 33
  • Мнения: 61
Здравейте,искам да ви попитам как ще процедирате с гостите от други градове,вие ли ще поемете нощувките?
Тъй като сватбата ще е извън София, а всички сме оттам, смятана, че е редно да покрием този разход, както за стаите на музиканти, фотограф....ако някой си плати дам, е добре дошло. Ние предварително сме превели само 30%

# 34
  • Мнения: 1
Здравейте,

с годеницата ми ще се бракосъчетаем този Септември на 5-ти в хотел Санкт Петербург. Всички основни елемнти са резервирани и вече работим със сватбената ни агенция отностно организация и окраса в сватбения ден. Възникна обаче едно голямо притеснение, за което искахме да споделим и потърсим съвет.

Имаме желание да имаме изнесен ритуал и тъй като в хотел Санкт Петербург се предлага такова нещо в Аквапаркът, до сега сме смятали, че ще бъдем там. Бяхме предупредени обаче, че по това време на годината и деня (18:30 ще е ритуалът) може да очакваме много хора по басейните и че няма никаква гаранция за това дали можем да си осигурим известна изолираност. Би било проблем ако се натрупа тълпа от хора по бански или хора скачат в басейна докато ни снимат казвайка заветното "да".

Та въпросът ни към форумът е, дали някой е присъствал на изнесен ритуал там в близото минало и какви впечатления имате от изживяването?

Благодарим предварително за помощта!

# 35
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета Simple Smile Имам въпрос относно късметчетата/кошничките/, които се хвърлят. Вие кога обмисляте да го правите - чета и вече тотално се обърках. На едно място пише след църковния брак, на друго след гражданския..
Същото е и с почерпката - в крайна сметка  почерпка трябва да има и след двата ритуала, май? Или бъркам?

# 36
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета Simple Smile Имам въпрос относно късметчетата/кошничките/, които се хвърлят. Вие кога обмисляте да го правите - чета и вече тотално се обърках. На едно място пише след църковния брак, на друго след гражданския..
Същото е и с почерпката - в крайна сметка  почерпка трябва да има и след двата ритуала, май? Или бъркам?


След гражданския се хвърлят късметчетата, а след църковния жито и стотинки....ама в крайна сметка кой както иска. Абе черпи се навсякъде.... Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 204
Здравейте, момичета Simple Smile Имам въпрос относно късметчетата/кошничките/, които се хвърлят. Вие кога обмисляте да го правите - чета и вече тотално се обърках. На едно място пише след църковния брак, на друго след гражданския..
Същото е и с почерпката - в крайна сметка  почерпка трябва да има и след двата ритуала, май? Или бъркам?

точно днес мислех след работа да се занимавам с въпроса относно късметчетата и най-накрая да ги поръчам Simple Smile

тъй като ние ще имаме изнесен ритуал в градината на хотела, късметчетата ще се хвърлят от кумата след излизането ни от църквата.

относно почерпката - знам, че трябва да носим бонбони за църквата, но след изнесения ритуал ще имаме в градината "welcome drink" (шампанско + сладък бар).

# 38
  • Мнения: 33
Да, и аз четох, че след църквата се хвърлят монети и жито, но си мислех, че може вече да не се прави. До сега не съм виждала по сватби да го правят, но и не съм ходила на кой знае колко много Simple Smile За това реших да повдигна въпроса и благодаря за мненията ви Simple Smile

А относно почерпката - след църквата и аз знам, че се черпят гостите с бонбони, но сватбата ни е на 21 Август. Не виждам как ще черпим с неразтекли се шоколадови бонбони. Обмислям варианта за някакви сладки, та за това питах как ще процедирате, за да ми се изясни и на мен картинката  Party

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 3 975
Да, и аз четох, че след църквата се хвърлят монети и жито, но си мислех, че може вече да не се прави. До сега не съм виждала по сватби да го правят, но и не съм ходила на кой знае колко много Simple Smile За това реших да повдигна въпроса и благодаря за мненията ви Simple Smile

А относно почерпката - след църквата и аз знам, че се черпят гостите с бонбони, но сватбата ни е на 21 Август. Не виждам как ще черпим с неразтекли се шоколадови бонбони. Обмислям варианта за някакви сладки, та за това питах как ще процедирате, за да ми се изясни и на мен картинката  Party


Ето как беше при нас  - София, храм Света Неделя.

Искаха бонбони, но за ритуала т.е дори не знам дали от тях ползваха за ритуала, според мен от други, вече отворена кутия. В бележката която ни дадоха при записване на дата пичече - жито и бонбони в тюл за хвърляне. Аз направих късметчетата , кошничка и в малка торбичка сложих житото и ги дадох на кумата за хвърляне след ритуала. Предупредете кумата да не хвърля житото върху вас а настрани, за да не стане косата на булката в жито.

# 40
  • Мнения: 52
Да, и аз четох, че след църквата се хвърлят монети и жито, но си мислех, че може вече да не се прави. До сега не съм виждала по сватби да го правят, но и не съм ходила на кой знае колко много Simple Smile За това реших да повдигна въпроса и благодаря за мненията ви Simple Smile

А относно почерпката - след църквата и аз знам, че се черпят гостите с бонбони, но сватбата ни е на 21 Август. Не виждам как ще черпим с неразтекли се шоколадови бонбони. Обмислям варианта за някакви сладки, та за това питах как ще процедирате, за да ми се изясни и на мен картинката  Party


kisssi, нашата сватба също е на 21-ви август. Simple Smile Къде ще се случат всички празненства при вас?

# 41
  • Мнения: 33
Да, и аз четох, че след църквата се хвърлят монети и жито, но си мислех, че може вече да не се прави. До сега не съм виждала по сватби да го правят, но и не съм ходила на кой знае колко много Simple Smile За това реших да повдигна въпроса и благодаря за мненията ви Simple Smile

А относно почерпката - след църквата и аз знам, че се черпят гостите с бонбони, но сватбата ни е на 21 Август. Не виждам как ще черпим с неразтекли се шоколадови бонбони. Обмислям варианта за някакви сладки, та за това питах как ще процедирате, за да ми се изясни и на мен картинката  Party


kisssi, нашата сватба също е на 21-ви август. Simple Smile Къде ще се случат всички празненства при вас?

Ние сме от Ямбол и сватбата ни ще е в града. Избрали сме малка църква (стара, не от новите, "по-модерни"), след това гражданския ни брак ще е с изнесен ритуал в градския ни парк - имаме едно кътче с цветя и мостче в него и е много красиво. И след това сме в ресторанта - "Кабиле" ( ако не сте от града, едва ли ще ви говори нещо  Simple Smile )

# 42
  • Мнения: 52
kisssi, желая едно страхотно изживяване на хубавия празник и хубавата дата! Wink

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 3 975
С две думи - всяка църква си дава един списък и каквото пише там - това си носете. Платете си предварително, за да не се занимавате с плащания в деня на сватбата.

# 44
  • Мнения: 33
kisssi, желая едно страхотно изживяване на хубавия празник и хубавата дата! Wink


Мерси и на теб - прекрасен празник Simple Smile

# 45
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен Simple Smile имам и аз едно питане. Аз съм от Бургас и от известно време търся фризьор и гримьор, но тези които питам все са заети за 24 септември. Някой знае ли фризьор и гримьор, който да може да сплита хубави плитки ( имам предвид от едната страна да е сплетена косата, а от другата свободно пусната и малко навита), а за грим - нямам претенции Simple Smile благодаря много предварително Simple Smile

# 46
  • Мнения: 194
Здравейте и от мен Simple Smile имам и аз едно питане. Аз съм от Бургас и от известно време търся фризьор и гримьор, но тези които питам все са заети за 24 септември. Някой знае ли фризьор и гримьор, който да може да сплита хубави плитки ( имам предвид от едната страна да е сплетена косата, а от другата свободно пусната и малко навита), а за грим - нямам претенции Simple Smile благодаря много предварително Simple Smile

Здравей, Викс, моята приятелка е от Бургас, мога да я питам тя при кой беше ходила на нейния бал, ако ще ти бъде от помощ.

# 47
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен Simple Smile имам и аз едно питане. Аз съм от Бургас и от известно време търся фризьор и гримьор, но тези които питам все са заети за 24 септември. Някой знае ли фризьор и гримьор, който да може да сплита хубави плитки ( имам предвид от едната страна да е сплетена косата, а от другата свободно пусната и малко навита), а за грим - нямам претенции Simple Smile благодаря много предварително Simple Smile

Здравей, Викс, моята приятелка е от Бургас, мога да я питам тя при кой беше ходила на нейния бал, ако ще ти бъде от помощ.


Дааа би било чудесно, понеже в Бургас съм от скоро и не ми се е налагало да ползвам тези услуги, а големият ден ще е тук Simple Smile

# 48
  • Мнения: 194
Момичета, да ви пиша какво стана с моите дерзания за роклята, снимах се, но ме досрамя да кача снимките да ме видите, ноо всички, който ме видяха много я харесаха, така че си оставам с нея. Вчера поръчах и воал към нея ще бъде с дантела по края, казаха ми, че ще струва 70 лв, може ли да ме ориентирате, това като цена как ви се струва и вашите по колко са излизали.  Hug bouquet

# 49
  • Мнения: 10
Момичета, да ви пиша какво стана с моите дерзания за роклята, снимах се, но ме досрамя да кача снимките да ме видите, ноо всички, който ме видяха много я харесаха, така че си оставам с нея. Вчера поръчах и воал към нея ще бъде с дантела по края, казаха ми, че ще струва 70 лв, може ли да ме ориентирате, това като цена как ви се струва и вашите по колко са излизали.  Hug bouquet



Моят воал излезе 85 лв на дължина е по средата между раменете и лакътя и също има малка дантела в края Simple Smile

# 50
  • Мнения: 194
A воалите ви са просто един кръг , или са направени по някакъв начин с гребенче или нещо друго да може направо да си го сложиш?

# 51
  • София
  • Мнения: 204
Моят воал е POIRIER от Bridal House и е с гребенче: http://www.poirier.co.uk/Bride/Hair_Accessories/Veils.html

# 52
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Ето ме и мен  Hug

Ние до никъде не сме го докарали. Още не съм уточнила украсата в ресторанта, но вече съм наясно какво точно искам, та се надявам да могат да ми направят тези цветове, които искам.
Подадохме си декларациите в обредния дом, уточнихме фамилията ми след брака и другите неща. Скоро ще купуваме подаръка на кумовете, чакам кумата да се обади да каже дали е харесала нещо. Мисля тези дни да се разходя до булчинските магазини да разгледам роклите и да си харесам нещо. Усещам обаче, че с обувките ще е по-трудно, защото хич не мога да вися дълго време на високи обувки с тази травма на ходилото. Та като стана дума, вие на какви обувки заложихте? Едни елегантни за ритуалите, и още един чифт за танците в ресторанта, но какъв?  Hug

# 53
  • Мнения: 187
Мойте обувки са от Мегияс. Аз много харесвам магазина, а и цената е супер. Аз също не мога да седя много-много на токчета, този модел се оказаха много удобни, поне като ги пробвах Simple Smile

http://www.megias.bg/bg/svatbeni-obuvki/16065-lady-shoes-18-25-02-white.html

http://www.megias.bg/bg/ejednevni-obuvki/15653-lady-shoes-xxl-101-white-pu.html

Нямам търпение, да минат 2 месеца Wink

# 54
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Мойте обувки са от Мегияс. Аз много харесвам магазина, а и цената е супер. Аз също не мога да седя много-много на токчета, този модел се оказаха много удобни, поне като ги пробвах Simple Smile

http://www.megias.bg/bg/svatbeni-obuvki/16065-lady-shoes-18-25-02-white.html

http://www.megias.bg/bg/ejednevni-obuvki/15653-lady-shoes-xxl-101-white-pu.html

Нямам търпение, да минат 2 месеца Wink

Хриси, ние с теб сме май по едно и също време  Laughing на 22.10. е нашата дата. Струва ми се, че има време, ама май няма много, а всичко зависи от цветовете на сватбата, за да купим останалото.

# 55
  • Мнения: 187
Ние сме на 8ми октомври. Остават точно 2 месеца, много се вълнувам. Аз няма да имам цветя на сватбата, а украса от есенни листа, шишарки, жълъди, тикви и каквото още се сети човек Grinning времето минава неусетно, но все пак нямам търпение

# 56
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Ние сме на 8ми октомври. Остават точно 2 месеца, много се вълнувам. Аз няма да имам цветя на сватбата, а украса от есенни листа, шишарки, жълъди, тикви и каквото още се сети човек Grinning времето минава неусетно, но все пак нямам търпение

Ооо, това е прекрасна украса! Поздравявам те за смелото решение  Hug
Наистина няма време вече  Hug Да се молим за сухо време, за температурите нямам претенции, само да не вали, но и да вали, ще го преживея  Laughing
Ето една такава сватба, която моя приятелка е направила всичко, може да ти хареса нещо като идеи
https://www.facebook.com/273965152703704/photos/?tab=album&a … d=525681244198759

# 57
  • Мнения: 187
signora_tina,

Прекрасна е украсата! Аз всичко сама ще правя, много се вълнувам. Повечето неща са готови, но има още работа

# 58
  • Мнения: 95
Момичета, здравейте!
И мен ме няма в списъка, но това не е драма. С или без списък, моята сватба се състоя и то точно както съм си я представяла!
Беше невероятен ден този 16 юли... Бях много спокойна и осъзнавах всяка минута. В Мелник прогнозата беше за гръмотевична буря, но като с магическа пръчка времето се задържа - не капнаха и 3 капки дъжд, а за сметка на това беше свежо и леко прохладно. Купонът беше на макс, всички много се забавляваха, точно както искахме с ММ.
Фотограф, оператори и DJ - получават отличен.
Декораторката ми скъса нервите, но се справи с украсата, въпреки че надвиши бюджета.
Тези от хотела са за убиване, но пък сготвиха невероятно вкусна храна, така че преглъщам и това...  #2gunfire
Купонът продължи до 4 през нощта!!! Всички бяха щастливи и усмихнати, а на нас остана един невероятен спомен.
Снимки можете да видите тук, защото не знам как се кават във форума:

https://www.facebook.com/valentin.ivanov.332/media_set?set=a.101 … 438494&type=3

# 59
  • Мнения: 226
Момичета, здравейте!
И мен ме няма в списъка, но това не е драма. С или без списък, моята сватба се състоя и то точно както съм си я представяла!
Беше невероятен ден този 16 юли... Бях много спокойна и осъзнавах всяка минута. В Мелник прогнозата беше за гръмотевична буря, но като с магическа пръчка времето се задържа - не капнаха и 3 капки дъжд, а за сметка на това беше свежо и леко прохладно. Купонът беше на макс, всички много се забавляваха, точно както искахме с ММ.
Фотограф, оператори и DJ - получават отличен.
Декораторката ми скъса нервите, но се справи с украсата, въпреки че надвиши бюджета.
Тези от хотела са за убиване, но пък сготвиха невероятно вкусна храна, така че преглъщам и това...  #2gunfire
Купонът продължи до 4 през нощта!!! Всички бяха щастливи и усмихнати, а на нас остана един невероятен спомен.
Снимки можете да видите тук, защото не знам как се кават във форума:

https://www.facebook.com/valentin.ivanov.332/media_set?set=a.101 … 438494&type=3
Прекрасна сватба. Поздравления Simple Smile

# 60
  • Мнения: 1 478
Честито и от мен! Страхотни сте!

# 61
  • Мнения: 33
Честитооо!  Бъдете щастливи и съхранете обичта, доверието и уважението помежду си!
И аз все още обмислям дали да сме с кецове (не че има много време Simple Smile )

# 62
  • Мнения: 187

alex_r
, прекрасни сте! Всичко е било невероятно! Честито и прекрасен семеен живот! Heart

# 63
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Честито и от мен! Прекрасни младоженци и страхотни снимки! Щастлив и спокоен семеен живот!  Heart Eyes Hug

# 64
  • Мнения: 226
Момичета, спешно се нуждая от бутониери. Къде мога да намеря хубави, но на прилични цени? Ходих във Флора комерс до Пирогов, но там са 10лв бройката.

# 65
  • Мнения: 52
Момичета, честито на всички, чиито сватба вече са се състояли. Желая на всички много любов и красиви мигове.

Моята сватба предстои на 21-ви август, което не е след кой знае колко време. Всичко по организацията си вървеше по план до вчера, когато бях на проба за роклята. Тя е от Арети. Избрах я още през март и исках към нея да бъдат добавени презрамки, които леко да скриват голия гръб, защото там имам ного бенки и се притеснявам от тях. Още през март разговаряхме с момичета в салона, което ме увери, че презрамките ще бъдат добавени, но на по-късен етап, защото нямало смисъл толкова рано да се правят тези корекции.
Звънях юни и исках да отида още тогава, но пак ми казаха, че е много рано и само за 2-3 дни всичко по роклята ще бъде оправено.
Юли месец ми казаха, че шивачката е отпуска и няма кой да ми оправи роклята.
Вчера отидох най-накрая на проба и ми съобщиха, че не искали да добавят презрамки и роклята си остава с изцяло гол гръб, който аз не исках.

Държанието на персонала вече не беше мило и любезно, а по-скоро надменно и леко подигравателно. Почувствах се отвратително и определено измамена, защото обещаваха едно, но след като до сватбата има една седмица и знаят, че нямаш друг избор, просто не им пука!

Е, вече няма време да се прави каквото и да било и ще трябва да се примиря със скъпа рокля, която на всичкото отгоре не изглежда така както исках.

Съветът ми към всички бъдещи булки е да не се доверяват на Арети, защото в началото всичко изглежда прекрасно, но след това разочарованието е много голямо.

Извинявам се за дългия пост и желая чудесен празник на всички булки Simple Smile

# 66
  • Мнения: 187
Много съжалявам, Vesi_Uz, че няма да получиш рокляята във вида, в който си я представяш, но съм сигурна, че и така ще си прекрасна. Всяко зло - за добро!!  Heart Eyes Heart Eyes

После ще разказваш и ще показваш снимки

# 67
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Оплачи се в Комисията за защита на потребителите, имаш време да получиш това, което искаш. Успех!

# 68
  • Мнения: 52
Момичета, благодаря за окуржаващите думи. Роклята ще получа на 20-ти, така че за по-малко от ден няма какво да направя. Променям си настройката и както изглеждам така Simple Smile

# 69
  • Мнения: 194
Момичета дайте ми кураж, нещата около сватбата не вървят много добре ...
Първо още януари си резервирахме сватбеното пътешествие в Турция, сега ни е притеснено покрай случващото се. За сватбената рокля, тези от магазина нямаха 2-ка обръч и ми дадоха 3-ка, като ме убеждаваха, че с 2-ка ще ми се влачи роклята / може и така да е , ама 3-ката ми се струва много неудобна/.
Сватбата ми е на 5-ти септември, а вчера фризьорката и гримьорка, се обади да каже, че щяла да пътува да си намеря друг...направо чудно. Плачи ми се.

Булките, който сте около моята дата, готови ли сте със всичко?
Шаферките ми ще са в прасковени рокли, мислех си панделите за столовете да са в златно, но сега се чудя дали да не са и те в праскова, вие какво мислите? Притеснявам се да не е много натрапчиво всичко ако е в праскова.

# 70
  • Мнения: 187
Според мен панделките трябва да са в цвета на сватбата - "прасковено". Иначе за Турция - аз многооооооо я харесвам, но тази година се отказах да ходя - вижда ми се опасно Sad Помолете да ви върнат паричките - това е извънредна ситуация.

За обръчите - не съм компетентна - но обикновенно хората си разбират от работата и щом така съветват сигурно найстина е така...

# 71
  • Мнения: 1 646
Остава има няма още месец и сме до никъде.
Украсата, менюто и тортата не са уточнени. Нещо тези с алкохола дразнят, роклята не е готова - шихме нова. Подаръчета за гости не са готови. Пробна прическа не съм правила, не съм и измислила. Бижута нямам... Това на първо четете само, сигурно има още неща. Ама не се притеснявам , свиркам си, дребни неща са , ще се оправим Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 204
Момичета дайте ми кураж, нещата около сватбата не вървят много добре ...
Първо още януари си резервирахме сватбеното пътешествие в Турция, сега ни е притеснено покрай случващото се. За сватбената рокля, тези от магазина нямаха 2-ка обръч и ми дадоха 3-ка, като ме убеждаваха, че с 2-ка ще ми се влачи роклята / може и така да е , ама 3-ката ми се струва много неудобна/.
Сватбата ми е на 5-ти септември, а вчера фризьорката и гримьорка, се обади да каже, че щяла да пътува да си намеря друг...направо чудно. Плачи ми се.

Булките, който сте около моята дата, готови ли сте със всичко?
Шаферките ми ще са в прасковени рокли, мислех си панделите за столовете да са в златно, но сега се чудя дали да не са и те в праскова, вие какво мислите? Притеснявам се да не е много натрапчиво всичко ако е в праскова.

Моята сватба също е на 5-ти септември. Остават 3 седмици, а имам чувството, че имам супер много неща да координирам... Предстои ми проба на роклята, за да ми вземат мерки (дължина и стесняване).
Доволна съм, че миналата седмица си намерих хубави обувки ( на Caprise).
Шаферките ми още не са си избрали роклите и не знам какво ще ги правя. Оставих ги те да се организират и да си харесат нещо, но за момента няма резултат.
Очакваме гостите да ни потвърдят, за да може да подадем бройката на ресторанта, съответно да поръчам подаръчетата и да започнем да ги подреждаме по масите. Да не говорим, че все още нямаме готов танц и тепърва ще ходим на интензивен курс.
Тази събота ми предстоят пробни прическа и грим, които ще съчетая с моминското ми парти Simple Smile Много се вълнувам за него, тъй като знам, че кумата ми се е заела доста сериозно с тази задача Simple Smile
Естествено ни остават и още други малки детайли - среща с екипа ни (фотографи, ди джей, видео, ансамбъл), поръчки на погачи, детайли по декорацията, букети, бутониери...

# 73
  • Мнения: 61
Като ви чета и се поуспокоявам, защото и аз мисля, че сме до под кривата круша, а остават 3 седмици.

Сватбената агенция ме разочарова безумно...Трябва ние да поемем ангажимента за табелки по масите, за разпечатване на менютата, за кутия за подаръци...
Тази седмица бях на пробен грим и прическа...Прическата не ми хареса, но мисля, че фризьорката ще се справи и с друга фризура, но гримьорката беше отчайваща. Питаше ме мен за всичко. Е, аз ако знаех, нямаше да я викам нея....Поне измислихме сватбения танц. Време за моминско парти и уроци по танци няма да има. Дано ни стигне времето поне да спратнем изненадата за гостите, която измислихме.

С купуването на алкохола стартирахме. Само виното напълни багажника на колата, а той е огромен....Не знам къде ще поберем и другия алкохол. Моля за съвет, ако някой купува от борса в София (за твърдия алкохол питам). Какви количества предвиждате на човек?

# 74
  • Мнения: 1 748
Тези от вас, които вече са имали момински партита, можете ли да разкажете, как минаха, какво ви хареса, какво очаквахте, а нямаше и т.н.

А за предсватбения стрес, тъй като тази година успокоявам трета булка близка приятелка  Rolling Eyes
Момичета-кокичета, това е празник на любовта между вас и мъжа ви и е абсолютно нередно да го разваляте с излишни нерви по дребни организации. Идете на сватбата си, кажете "да", бъдете много влюбени и много усмихнати и тогава ще бъдете най-красиви. Пуснете близките си да усетят, колко специални и силни са чувствата, любовта, доверието между вас и мъжа ви, направете ги съпричастни с тези емоции през тези няколко часа и тогава ще бъдат усмихнати, доволни гости.

# 75
  • София
  • Мнения: 681
Нашето събитие е след седмица и половина.
На финалната права всичко е купено, поръчано, изработва се, никой не е отказал нищо. Предстоят още малко срещи с участниците Simple Smile
Ергенското парти на мъжа мина, мое моминско може и да няма, ама здраве да е.
Пробни прически и грим няма да правя, от два дни се разхождам с обувките в нас, въобще май почва да ми става много по-спокойно и се надявам поне последните 3 дни да няма никакви проблеми и да си починем малко, та да можем да се осетим, че ше има сватба, че до сега само тичане напред-назад и се чудиш кое по-напред да свършиш... 8те месеца годеж сякаш бяха малко за подготовката  Laughing

# 76
  • София
  • Мнения: 204
да ви кажа, голяма драма са ни гостите и по точно самата подредба ... очакваме до края на тази седмица всички да ни потвърдят, за да мога да изпратя информация на ресторанта относно броя на менютата (менюта за възрастни, детски, служебни).

Моля да споделите как разпределихте гостите по масите - използвахте ли някаква програма или схема? Ние ще имаме табелки с имената по самите маси и се чудя как да опиша кой къде точно искам да бъде разположен на самата маса. Фирмата за декорация ще има за задача да подреди всичко по масата.

Предвиждате ли допълнителен брой менюта, в случай че някой реши да дойде в последния момент?

# 77
  • Мнения: 187
Аз използвам този сайт: http://vsichkozasvatbata.bg/

Трябва да се регистрираш и има сватбен органайзер, разпределение на маси и др полезни неща.

Не предвиждаме допълнителни менюта - кой дошъл-дошъл, това са много излишни разходи и пари на вятъра според мен. В края на крайщата гостите имаха предостатъчно време да заявят присъствие!

# 78
  • Варна
  • Мнения: 171
Здравейте,
да споделя моята мъка сватбата ни е на 27.08 и в последния момент разбираме, че Катедралата(Варна) е в ремонт, никой не ни се обади да ни предопреди нищо. Добре че се срещнахме с фотографа и той ни каза, че ходихме да търсим църква големи разправии, както и да е все пак намерихме,нооо беше голям шок и супер некоректно ! Така, че ако има някой за там да му кажа че катедралата до октомри няма да стане готова....

# 79
  • Мнения: 194
Какво знаете за питките, какви трябва да бъдат сладки или солени? А тази, която я разчупваме, цяла пита ли трябва да е или от тази дето са на топки?

# 80
  • Мнения: 52
Какво знаете за питките, какви трябва да бъдат сладки или солени? А тази, която я разчупваме, цяла пита ли трябва да е или от тази дето са на топки?
Ето какво ни казаха на нас по повод питките, които вече са поръчани, защото тази неделя е сватбата.
Погачата, която разчупвате двамата с младоженеца е най-добре да бъде цяла, а не на отделни топки, защото в повечето случаи те се отчупват от само себе си и развалят ефекта,
Останалите погачи - за църквата и за захранване в ресторанта - няма значение.
Ако ще имате надиграване с ръченица за кумовете, то тогава питката трябва да бъде сладка.
Надявам се да помогнах. Успех Simple Smile

# 81
  • Мнения: 194
Какво знаете за питките, какви трябва да бъдат сладки или солени? А тази, която я разчупваме, цяла пита ли трябва да е или от тази дето са на топки?
Ето какво ни казаха на нас по повод питките, които вече са поръчани, защото тази неделя е сватбата.
Погачата, която разчупвате двамата с младоженеца е най-добре да бъде цяла, а не на отделни топки, защото в повечето случаи те се отчупват от само себе си и развалят ефекта,
Останалите погачи - за църквата и за захранване в ресторанта - няма значение.
Ако ще имате надиграване с ръченица за кумовете, то тогава питката трябва да бъде сладка.
Надявам се да помогнах. Успех Simple Smile

Много ти благодаря, на нас ни искат и питка в обредния дом. А надиграването с кумовете ще го направим с торта Simple Smile

# 82
  • Мнения: 187
всички погачи трябва да са сладки - козуначено тесто. И задължително нечетен брой! За да ви е сладък живота Simple Smile

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 3 975
На нас когато ги поръчвахме ни казаха точно обратното - за сватба са солени.

# 84
  • Мнения: 5 980
На нас не са ни казвали какви да са, само в църквата искат да е постна.

# 85
  • Мнения: 187
На нас когато ги поръчвахме ни казаха точно обратното - за сватба са солени.

За първи път чивам, че за сватба питките са солени, няма такова нещо. Освен, ако не е някоя местна тадиция в определен район. Незнам... Където и да съм ходила, каквото и да съм проучвала винаги за сватба питките са сладки. За кръщене също!

На вас кой ви каза, че солени т рябва да са? Внякоя църква ли?

# 86
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Момичета, привет  Hug Тъй като нашата сватба наближава, сега сме в избор на сватбени покани, които ще изпратим на гостите в средата на септември. Търся определен тип покани. Има едни много красиви, с картинки на момченце и момиченце, които като дръпнеш вътре самия пергамент, едното отгоре се доблжава до другото, много са красиви и закачливи. Намерих няколко такива, но имаше с тематика Париж, а аз искам нещо свързано с Италия. Дали някой е попадал на такава и ако може, да ми препоръча от къде мога да намеря. И още нещо, харесала съм и други два варианта, този http://shop.aristylegifts.com/index.php?route=product/product&am … mp;product_id=340 и този http://shop.aristylegifts.com/index.php?route=product/product&am … mp;product_id=346. Дали сайтът е надежден? Някой поръчвал ли е от там? Благодаря  Hug

# 87
  • Мнения: 24
Здравейте момичета, бихте ли ми казали дали имате някаква информация за сватба в Риу Правец, относно цените се интересувам най-вече? Извинявам се ако по напред в темите пише, просто нямам време да прочета всичко Simple Smile Благодаря

# 88
  • София
  • Мнения: 204
Момичета, снощи беше моето моминско парти и мога само да кажа, че се получи уникално парти!!! Надмина всичките ми очаквания  Hug
Кумата и приятелките ми бяха организирали всичко до най-малкия детайл, за да направят този ден незабравим   Grinning

# 89
  • Мнения: 194
Много се радва.Честито! Дълъг и щастлив семеен живот ви желая!
Това е супер, че партито е надминало очакванията ти! Браво на шаферките и кумата. Когато имаш време ще ни разкажеш ли малко повече за това как премина сватбата, че и моята наближава съвсем скоро (след 2 седмици) Simple Smile Hug bouquet

Момичета, снощи беше моето моминско парти и мога само да кажа, че се получи уникално парти!!! Надмина всичките ми очаквания  Hug
Кумата и приятелките ми бяха организирали всичко до най-малкия детайл, за да направят този ден незабравим   Grinning

# 90
  • София
  • Мнения: 204
Много се радва.Честито! Дълъг и щастлив семеен живот ви желая!
Това е супер, че партито е надминало очакванията ти! Браво на шаферките и кумата. Когато имаш време ще ни разкажеш ли малко повече за това как премина сватбата, че и моята наближава съвсем скоро (след 2 седмици) Simple Smile Hug bouquet

Много благодаря за пожеланията! С удоволствие ще споделя как е минала сватбата. Мисля че с теб бяхме на една и съща дата - 5 септември Simple Smile Има ли вълнение? До къде стигна с подготовката и какво още ти остава?

# 91
  • Мнения: 194
Леле, Plezla, аз помислих, че си написала, че сватбата е минала, а ти си писала за моминско парти, извинявай, сутринта още съм спяла  Joy
Да вярно, че бяхме на една дата и аз съм на 5-ти септември. Ами при мен остана риза на младоженеца да купим, аз ако мога да си намеря обръч 2-ка, да понаучим някое хорце и да направим някоя репетиция за сватбен танц / вкъщи ще си се учим/. Ако намеря ще си купя и по-удобни обувки на платформа някакви.

Етикети за бутилките още не сме измислили и тук се сещам да попитам, как мислите ще е по-добре да пише ли от кога е ракията примерно бащата на булката или бащата на младоженеца?

И другото, ако остане време някакви закачки да направим.
Ами при теб как върви приготовлението, още много неща има ли за оправяне?

# 92
  • София
  • Мнения: 204
Леле, Plezla, аз помислих, че си написала, че сватбата е минала, а ти си писала за моминско парти, извинявай, сутринта още съм спяла  Joy
Да вярно, че бяхме на една дата и аз съм на 5-ти септември. Ами при мен остана риза на младоженеца да купим, аз ако мога да си намеря обръч 2-ка, да понаучим някое хорце и да направим някоя репетиция за сватбен танц / вкъщи ще си се учим/. Ако намеря ще си купя и по-удобни обувки на платформа някакви.

Етикети за бутилките още не сме измислили и тук се сещам да попитам, как мислите ще е по-добре да пише ли от кога е ракията примерно бащата на булката или бащата на младоженеца?

И другото, ако остане време някакви закачки да направим.
Ами при теб как върви приготовлението, още много неща има ли за оправяне?



Ние в момента посещаваме курсове за първи танц Simple Smile))) Сложна работа си е хореографията...
Оства ни да направим по още една среща с DJ, видеооператор, фотограф, последни детайли при декорацията и подаръчетата за гостите.
Не съм взела все още свещи за църквата. Последните дни трябва да поръчаме погачите. Също така, трябва да поръчам сладките неща за "сладкия бар". ....всъщност има си още доста малки детайли. Обувките, които си взех ми убиват .....
Къде ще се състои сватбеното тържество, ще имате ли църковен брак?
От къде си взе свещите за църквата? Мисля да взема и държачи.

Относно етикетите за бутилките - ние няма да имаме. Виждала съм подобни етикети на други сватби и е пишело - сватбарска ракия ...

# 93
  • Мнения: 194
 Обувките, които си взех ми убиват .....
[/quote]

И моите Sad . Вчера реших да ги сложа докато обикаляме из мола, за да ги разтъпча...След два часа обикаляне не можех да стигна до колата и ми направиха ранички отзад на крака...ужас трябва други да търся.

Да ще имаме църковен брак. Исках да си взема от жълтите свещи, защото ми изглежда по автентично, но като ходих видях, че най-големите бяха с не толкова голям диаметър и се отказах. Взех си бели, купих ги от сватбен магазин.

Ние срещите с ДЖ, водещи, снимки вече ги проведохме.
Сватбата ще бъде в един комплекс около Кърджали, но тъй като живеем в София, всяка събота и неделя пътуваме, за да уреждаме някакви неща.

Най-новия проблем от вчера е , че не може някой друг да отиде да подаде документите в ритуалната зала, трябвало ние лично да идем до общината с всички документи и да се подпишем, ще сме запознати един с друг. Сега трябва да си взимам почивен ден, а в моята сега ще бъде трудно да ми го дадат, направо...

Вашата сватба къде ще е?

# 94
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета!  И ние минахме по реда си в неделя Simple Smile
И тъй като от опит знам каква е треската преди Деня, исках само да ви кажа- въпреки всичко, което може да се случи (при мен имаше доста "нещица" в последните дни), започне ли същината част- просто се забавлявайте!
Целия ден преди ритуалите ми се спря тока от тичане, нямах време за сядане дори, но влизайки в църквата ( при нас това бе 1-вата част от сватбата) забравих за всичко. И аз не зтам как хихи... Всичко мина перфектно, всички бяха доволни и очаровани. Не усетихме как мина цялото времето. Така че -забавлявайте се във вашия ден и бъдете най-прекрасните булки Simple Smile

# 95
  • Мнения: 226
Здравейте, момичета!  И ние минахме по реда си в неделя Simple Smile
И тъй като от опит знам каква е треската преди Деня, исках само да ви кажа- въпреки всичко, което може да се случи (при мен имаше доста "нещица" в последните дни), започне ли същината част- просто се забавлявайте!
Целия ден преди ритуалите ми се спря тока от тичане, нямах време за сядане дори, но влизайки в църквата ( при нас това бе 1-вата част от сватбата) забравих за всичко. И аз не зтам как хихи... Всичко мина перфектно, всички бяха доволни и очаровани. Не усетихме как мина цялото времето. Така че -забавлявайте се във вашия ден и бъдете най-прекрасните булки Simple Smile
Честито! Прекрасен семеен живот Simple Smile
Аз съм тази неделя, и определено треската я има Grinning

# 96
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Честито! Много щастлив и дълъг съвместен живот и прекрасни здрави дечица  Hug Heart Eyes

Тони, всичко ще мине прекрасно  Heart Eyes

И при нас не остана вече, точно 2 месеца. Вчера за първи път мерих рокли, но само 2. След седмица ще се разходим наистина да купуваме, но се чувствах много странно. Мерих една, която беше огрооомна, с огромна пола и огрооомен обръч и се спънах 2 пъти само докато излизах от пробната  Laughing Другата беше "А" силует, но ми правеше коремче и пак не се харесах. Ще видим накрая какво ще харесам, но в този магазин определено не беше моята рокля. Нямам търпение  Heart Eyes

# 97
  • Мнения: 187
kisssi, щастлив семеен живот и всичко най-най!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

signora_tina, перфектната рокля сама ще те намери, бъди сигурна. Колкото и тъпо и изтъркано да звучи, е истина. Аз се бях отчаяла тотално, докато не влязох в един магазин и, скътана отзад, ме гледаше една рокличка - моята прекрасна рокличка. Нямам търпение да си я облека на сватбата!

# 98
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Хриси, и аз на това се надявам, че тя сама ще ме намери Simple Smile Така казват всички, които са минали по този път, но ще видим. До сега всички, които съм видяла ми се струват някак еднакви, обикновени, нищо не ме впечатлява  Laughing

# 99
  • Мнения: 187
Същата работа беше и при мен, а аз искам къса рокля, но няма избор, понеже не е голямо търсенето. Имаш още малко време, но по мое мнение не отлагай за последно! Нека да бъдеш спокойна, че ще имаш рокля по-от раничко

# 100
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Същата работа беше и при мен, а аз искам къса рокля, но няма избор, понеже не е голямо търсенето. Имаш още малко време, но по мое мнение не отлагай за последно! Нека да бъдеш спокойна, че ще имаш рокля по-от раничко

Имаме време, нашата дата е 22.10., а пък следващата седмица ще се ходи за рокли, така че имам достатъчно време. Мислех да отслабвам, но съм качила 3 кг  Shocked
Сега съм и на тема покани, в събота като уточним цветовете на сватбата, ще поръчам и поканите, но нищо не съм харесала. Търсех определен тип модел, но няма такива. Има едни с човечета, много сладурски и закачливи, които като дръпнеш поканата, човечетата се приближават, но масово са с тема "Париж", а аз исках нещо свързано с Италия, но няма.

# 101
  • Мнения: 187
Попитай дали не могат да ти сменят темата, то е въпрос на принт, според мен няма да откажат

# 102
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Попитай дали не могат да ти сменят темата, то е въпрос на принт, според мен няма да откажат

Не съм си мислела, че има такава възможност  Hug Ще ги поръчвам по интернет и ще попитам дали наистина могат да ми направят. Благодаря ти!  Hug
Вие раздадохте ли вече поканите? Ние с майка ми се разправяме с глупости, тя иска първо да се обажда на всеки, който смята да покани, да му казва, че ще правим сватба, да си види графика и като му даде поканата, тогава да потвърди. Аз смятам, че след като сме края на октомври, началото вече поканите трябва да са раздадени и 10-тина дни преди сватбата да се обадят за потвърждение, за да може да уточним бройките за менютата, както и тези, които ще пътуват, да им се запази стая. Ние решихме, че няма да покриваме нощувките на гостите ни, които ще са пътуващи, а те ще са около 80 човека, но се разбрахме с ресторанта за много добра цена - 20 лева на човек за нощувка. Мисля си, че който е решил, че ще ходи на сватба в друг град, си е предвидил да си покрие освен горивото, и нощувката. Ние в началото на октомври сме на сватба и се оказа, че нощувката там ще е между 50 и 70 лева и ние сме си предвидили този разход, така че с парите в плика, пътните и нощувката сватбата ще ни излезе към 250 лева, но щом сме решили, че ще ходим, значи сме преценили, че можем да си го позволим. Няма нищо обидно и нищо лошо в това да си платиш, хората не те канят на санаториум с нощувка и вечеря, а на сватба да споделиш този миг с тях.

# 103
  • Мнения: 187
Ние поканите ги раздадохме февруари, а на всички сме казали за сватбата още от миналата година - нашата дата е 8 октомври. Аз съм твърде организирана, прекалено бих казала, и не мога да чакам до последния момент, защото ще се побъркам  Laughing Laughing Затова всичко съм подготвила отрано. Оначе за нощувките - ние ще платим само за роднините, майки, бащи и баби, дядовци, а останалите - както преценят - уредили сме стаи за 30лв на човек, което за Боровец е повече от добра цена, смятам, че всеки от приятелите ни, които работят, би имал възможност да заплати 30лв за нощувка, но ние няма как да заплатим 60 пъти по 30 за всички..

# 104
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Ние поканите ги раздадохме февруари, а на всички сме казали за сватбата още от миналата година - нашата дата е 8 октомври. Аз съм твърде организирана, прекалено бих казала, и не мога да чакам до последния момент, защото ще се побъркам  Laughing Laughing Затова всичко съм подготвила отрано. Оначе за нощувките - ние ще платим само за роднините, майки, бащи и баби, дядовци, а останалите - както преценят - уредили сме стаи за 30лв на човек, което за Боровец е повече от добра цена, смятам, че всеки от приятелите ни, които работят, би имал възможност да заплати 30лв за нощувка, но ние няма как да заплатим 60 пъти по 30 за всички..

А кога чакате потвърждение? Защото все пак сме живи хора, всичко се случва, някой може да не знае 2 седмици преди това какво може да се случи. Аз затова мисля 10 дни, че са достатъчни за потвърждение. Иначе нашите приятели, които ще поканим, знаят кога е сватбата, просто трябва официално да им дадем поканите. Роднините също знаят, така че не мисля, че ще е проблем.
Иначе наистина сте намерили много хубава цена за Боровец.
Цветята какви ще са? Букет, бутониери, украса в ресторанта? Аз смених толкова много цветовете от годежа до сега, но вече в събота ще се спра на окончателен вариант като видя агенцията с какво разполага.

# 105
  • София
  • Мнения: 204
maggi_91 Нашата сватба ще е в Бест Уестърн Хотел Експо, изнесен ритуал в градината и после тържеството в една от залите. Успех при подготовката, че време не остана Simple Smile

kisssi Честито! Бъдете много щастливи!!!

# 106
  • Мнения: 187

signora_tina
, потвържденията ги събирам до края на този месец. Да, всичко се случва, но трябва да заплатим ресторанта месец предварително  (отварят го специално за нас, тъй като е извън сезона) и трябва да имам окончателна бройка - не ми се иска да плащам залуду куверти - и без това не са евтини. Цветя няма да имам - самичка ще си украся ресторанта със есенни листа, жълъди, шишарки, кестени, плаващи свещи и други есенни неща. Цвят на сватбата - жълто, тема: рустик, есен и слънчогледи.

# 107
  • Мнения: 10
Момичета виждам , че някои вече са госпожи, а други като мене все още чакат този съдбовен ден  Grinning на мен ми предстои сватба на 10.09 , дайте идеи за игри по време на тържеството

# 108
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Хриси, напълно права си, че трябва човек да се застрахова. Аз ще поръчвам подаръчетата за гостите 20 дни преди сватбата, за да имаме време за реакция, ако нещо не ми хареса, да се промени.
Малко се ядосах на едно нещо. На сватбата, на която ще ходим на 1.10. на моя приятелка си говорехме много за сватбите, консултирахме се и последният път като се чухме аз споделих, че съм решила да поръчвам бисквитки отгоре с надпис или картинки и преди няколко дни й се обадих да я питам дали са купили халките и я питах какво са решили вече за подаръчетата, защото предишният път не беше решила и ми каза "Ние решихме да са бисквитки отгоре с картинка на булка и младоженец" и аз зяпнах, защото 20 човека, които ще са на нейната сватба, след 2 седмици ще дойдат на нашата. Много тъпо се получи, мноооого, ама какво да направя, случват се такива неща.
Сега се чух с момичето от агенцията, в събота ще се видим и най-накрая ще изберем цветовете, защото аз вече съм в ужас  Laughing

Мики, ние ще имаме чупене на питката, ще имаме една игра с обувките на двама ни, жартиер, букет, и май е това. Диджеят ми е близък приятел и той каза, че ще има една игра, която ще е изненада, но няма да има неприятни изненади.

# 109
  • Мнения: 187
На мен подобно нещо ми се случи с един подарък - откраднаха ми идеята, а аз понеже многоооооооооооо преди това планирам и ще излезе, че аз съм я откраднала все едно. Затова от тук-натам не споделям с приятели, да ми е мирна главата. Като не се познаваме хайде, ама като сме всички заедно... много тъпо, аз побеснях.

Същото стана и с една екскурзия - говоря аз от годинаи половина, че искам да отида в определен град и тн, и хоп - "Ние ще ходим на почивка еди си къде - много искаме". Естествено, че на много хора може да им се ходи на едно и също място, ама..малко тъпо стана...

За игрите - ние ще имаме жартиер, букет, чупене на питка, захранване (това май не се води игра) и май е това

# 110
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Сетих се да кажа какво ще правим с прасенцето, защото свекървата иска да купи прасенце, а пък кумовете не искат да танцуват да си го откупват или там както се прави, та решихме шаферите да изиграят пред кумовете една ръченица и междувременно пред кума сервитьорите да поднесат прасенцето, за да не се цапа никой, така ми се струва най-удачен вариант.

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Това със заемането на идея е гадничко, но пък ще можеш да видиш нейните и да си поръчаш по-хубави Wink

# 112
  • Мнения: 33
Благодаря, момичета Simple Smile

# 113
  • Мнения: 10
Здравейте момичета Simple Smile искам да ви питам тези които са от Бургас как е процедурата за медицинското за гражданският брак .. днес ни взеха в Рамус кръв за Васерман, но понеже и двамата от скоро сме бургазлии и не знаем за останалите изследвания къде се ходи ( белодробни , кожно - венерически, поне личен лекар имаме тук ). Къде трябва да отидем и горе долу цени ако знаете ще съм много благодарна Simple Smile

# 114
  • Мнения: 226
Здравейте момичета и моята сватба мина. Беше уникален ден, който свърши много бързо. Поради тази причина забавлявайте се и не обръщайте внимание на малките перипети.
Ресторант "спа хотел Драгалевци"- уникален, приличен куверт, вкусна и голямо количество храна. Персоналът е ужас! Пияна сервитьорка + педал, който беше дошъл да краси и да прави муцуни.
Д-джей Жоро Тасев - бива, направи купон
Видео - Сашко Георгиев - уникален професионалист
Фото - Симеон Савов - добра работа
Торта - Росица Василева - уникално вкусна, красива и цената е доста добра
Цветя / украса - Тони - магазин на Карниградска 16
Танцов ансамбъл - Играджии - супер са, голям купон стана
Това е от мен успех на всички бъдещи булки :*

# 115
  • Мнения: 187

Toni_n_k
, честито! Много любов и прекрасен семеен живот!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 116
  • Мнения: 226

Toni_n_k
, честито! Много любов и прекрасен семеен живот!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Благодаря :*

# 117
  • София
  • Мнения: 204
Честито, Toni_n_k!!! Желая ви много щастливи моменти и любов!

Моят сватбен ден (5 септември) беше уникално преживяване за мен - моята сбъдната приказка Simple Smile Мина като един миг... Всъщност през целия ден бях доста спокойна и напълно осъзнавах какво се случва и се наслаждавах на всеки един момент.

Имахме страхотна фотосесия (на много нестандартно място). Снимките и видеото трябва да станат уникални, защото с нас бяха Симон и Тони (SV studio) и Влади (Volkvision).

Декорацията ни в градината и залата на Бест Уестърн Хотел Експо, сладкия бар,както и подаръчета бяха направени от прекрасната Ади от Wedding style.

За забавната част избрахме професионалистите от ансамбъл Чинари. Направиха невероятно шоу.

Първият ни сватбен танц беше валс на песента на Demis Roussos - Come Waltz With Me https://www.youtube.com/watch?v=_2pTasloA-s 
Мисля че изненадахме много приятно гостите с хореографията на тази песен. Благодарим на нашите приятели от Ет Мачибо.

За доброто настроение на гостите се погрижи DJ Бедрос - много точен човек и голям професионалист.

# 118
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Честито на всички, които вече са семейни! Много щастливи години ви пожелавам с вашите половинки  bouquet

Ние сме вече в трескава подготовка и сега сме на фаза алкохол. Имаме си домашна ракия и вино и искахме да ги сложим в бутилки и сега се чудя от къде да намеря такива. Може ли някой да ми помогне? Благодаря  Hug

# 119
  • Мнения: 187
http://napalnisisam.com/index.php?route=product/product&path … amp;product_id=82

Това са нашите, много са хубави, но ние май няма да ги ползваме

# 120
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
http://napalnisisam.com/index.php?route=product/product&path … amp;product_id=82

Това са нашите, много са хубави, но ние май няма да ги ползваме

Хриси, много са хубави, но пише, че са изчерпани. Аз се чудя дали да не обикалям по заведенията да си потърся от ресторантите и механите да ми заделят. Все мисля, че за един месец ще съберем поне 50 бутилки.

# 121
  • Мнения: 52
Момичета, сватбата мина 21.08. Беше наистина чудесен купон, само в църквата се бях притеснила много и аз не знам защо. Аз също ще дам същия съвет като другите булки - отпуснете се и се наслаждавайте на момента, защото минава много бързо. Със съпруга ми чакаме с нетърпение на видим видеото от сватбата, защото от толкова емоции ни се губят моменти Simple Smile Успех!

# 122
  • Мнения: 187

signora_tina, според мен пусни запитване и попитай дали има - много са любезни. Иначе за събиране от заведенията - вариант е, но после отлепянето на етикети е истински кошмар!

# 123
  • София
  • Мнения: 681
Нашите бутилки ги поръчахме от "Златната бъчва".
http://zlatnatabachva.com/index.php?page=shop.product_details&am … art&Itemid=54

Наистина ключа е в добрата закуска на деня и отпускането и всичко си идва по местата, ако ли има някакъв проблем гледаш да не ти дреме, щото веднъж ти е сватбения ден и купонясваш на макс. Simple Smile

# 124
  • Мнения: 15
Здравейте,
аз малко късно се включвам, може и да ме запишете, сватбата ми е на 01.10.2016 г. в гр. София. Тече луда подготовка! Време няма и сватбената треска е налице  Shocked Някой би ли ми съдействал... не знам кой гримьор да избера... само се лутам, а време не остана...

# 125
  • Мнения: 226
Здравейте,
аз малко късно се включвам, може и да ме запишете, сватбата ми е на 01.10.2016 г. в гр. София. Тече луда подготовка! Време няма и сватбената треска е налице  Shocked Някой би ли ми съдействал... не знам кой гримьор да избера... само се лутам, а време не остана...
Иво страхотен е и гримира в БНТ, БТВ отделно работи за сватбена агенция.
https://m.facebook.com/profile.php?id=1317665082&tsid=0.7824 … ;source=typeahead
Това му е фейсбука Simple Smile

# 126
  • Мнения: 2 404
Здравейте!Аз също давам своя глас и горещо препоръчвам Иво Андреев Simple Smile))Гримирал ме е и на бала и на сватбата ми(тази година май месец).Страхотен професионалист,много спокоен като човек.Ако е свободен за твоята дата-не го мисли !!!!   Peace

# 127
  • Мнения: 226
Здравейте!Аз също давам своя глас и горещо препоръчвам Иво Андреев Simple Smile))Гримирал ме е и на бала и на сватбата ми(тази година май месец).Страхотен професионалист,много спокоен като човек.Ако е свободен за твоята дата-не го мисли !!!!   Peace
И мен ме гримира на бала и на сватбата тази година Simple Smile)

# 128
  • Мнения: 15
Благодаря ви, момичета! А като цени?
А относно прическата, вие мислите ли, че ако има тук-там пусната къдрица (с много лак),  а не изцяло вдигната, няма да издържи за цялата сватбата? Така ми казват 1-2 фризьори и останах разочарована, защото исках прическа по-разчупена...

# 129
  • Мнения: 226
Благодаря ви, момичета! А като цени?
А относно прическата, вие мислите ли, че ако има тук-там пусната къдрица (с много лак),  а не изцяло вдигната, няма да издържи за цялата сватбата? Така ми казват 1-2 фризьори и останах разочарована, защото исках прическа по-разчупена...
Мойта беше пусната с къдрици и една плитка. Издържа цяла вечер Simple Smile
http://prikachi.com/images.php?images/982/8904982o.jpg

# 130
  • Мнения: 15
Страхотна си!!! Значи можело...
Първоначално исках тази:
https://www.google.bg/search?q=%D0%B1%D1%83%D0%BB%D1%87%D0%B8%D0 … -zYpr2W4RYLzoM%3A
Казаха ми, че такава прическа Не може да е за сватба, а е само за фотосесия.

# 131
  • Мнения: 226
Страхотна си!!! Значи можело...
Първоначално исках тази:
https://www.google.bg/search?q=%D0%B1%D1%83%D0%BB%D1%87%D0%B8%D0 … -zYpr2W4RYLzoM%3A
Казаха ми, че такава прическа Не може да е за сватба, а е само за фотосесия.
Благодаря :*
Тази наистина не става. И на мен адски много ми харесва, но казаха че това збиване на косата изглежда много грозно ако се движиш. Поради тази причина избрах по- небрежна Simple Smile

# 132
  • Мнения: 2 404
Благодаря ви, момичета! А като цени?
А относно прическата, вие мислите ли, че ако има тук-там пусната къдрица (с много лак),  а не изцяло вдигната, няма да издържи за цялата сватбата? Така ми казват 1-2 фризьори и останах разочарована, защото исках прическа по-разчупена...
Мойта беше пусната с къдрици и една плитка. Издържа цяла вечер Simple Smile
http://prikachi.com/images.php?images/982/8904982o.jpg


 Ухааа!Тони,страхотна прическа  bouquet ,а за грима съм сигурна,че е супер и без да го виждам Wink Моята прическа беше кок(отпуснат)и отстрани няколко малки кичурчета,които падат.Сложиха ми много лак и фиби в кока и всичко беше ок .

# 133
  • Мнения: 226
Благодаря ви, момичета! А като цени?
А относно прическата, вие мислите ли, че ако има тук-там пусната къдрица (с много лак),  а не изцяло вдигната, няма да издържи за цялата сватбата? Така ми казват 1-2 фризьори и останах разочарована, защото исках прическа по-разчупена...
Мойта беше пусната с къдрици и една плитка. Издържа цяла вечер Simple Smile
http://prikachi.com/images.php?images/982/8904982o.jpg


 Ухааа!Тони,страхотна прическа  bouquet ,а за грима съм сигурна,че е супер и без да го виждам Wink Моята прическа беше кок(отпуснат)и отстрани няколко малки кичурчета,които падат.Сложиха ми много лак и фиби в кока и всичко беше ок .
Благодаря :*

# 134
  • Мнения: 187
Здравейте, момичета. Според мен дали пеическата ще издържи (било то пусната, или прибрана), зависи от самата коса и от това как е направена. - има много тежки коси, или други, които лесно се обормят и седят непокътнати. аз съм от тези, дето всеки косъм е на свое мнение - затова искам небрежен кос с плитка, та ако се разроши нещо да излежда като ефект, а не дефект. Дано се поличу Wink

https://www.pinterest.com/pin/338332990736307275/

# 135
  • Мнения: 194
Здравейте и от мен! И нашата сватба, която беше на 5-ти септември вече мина. Беше чудесно, на по-хубава сватба не съм била.  bouquet Grinning
Сега като четох отзивите на другите момичета, който имаха сватба тези дни виждам, че пишем подобни неща. Но аз наистина не мислех, че ще е толкова хубава и ще бъда толкова доволна. Беше много красиво и с удоволствие се сещам за деня. Само че нямаме наши снимки още, тогава не се сетих да дам на някой да снима и с нашия апарат и сега събираме от гости, но не е същото. Ще чакаме професионалните снимки Simple Smile

 Поздрави на на другите, който вече минаха! Щастлив семеен живот!:bouquet:bouquet

# 136
  • Мнения: 187
Честито, maggi_91!

Прекрасен семеен живот!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 137
  • Мнения: 5 512
Здравейте, момичета! Честито на всички минали и бъдещи булки! Много щастие, любов и сбъднати мечти! Simple Smile
Тъй като съм от вторите, ще ми бъде нужен вашият съвет. Някой организирал ли е сватба в ресторант Света София на Пиротска? Или поне имате ли впечатления? Мненията, които намирам, са много старички, от преди 5-6 години и не мога да преценя дали е добре. Знам, че не е сред най-популярните ресторанти за сватба /никак даже/, но офертата е примамлива и управителката ми се видя много отзивчива и склонна да изпълнява всякакви желания. Ресторантът определено има нужда от ремонт, но някак си съм склонна на компромис. Simple Smile

# 138
  • Мнения: 194
Честито, maggi_91!

Прекрасен семеен живот!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Благодаря  Hug

# 139
  • Мнения: 2 404
Здравейте, момичета! Честито на всички минали и бъдещи булки! Много щастие, любов и сбъднати мечти! Simple Smile
Тъй като съм от вторите, ще ми бъде нужен вашият съвет. Някой организирал ли е сватба в ресторант Света София на Пиротска? Или поне имате ли впечатления? Мненията, които намирам, са много старички, от преди 5-6 години и не мога да преценя дали е добре. Знам, че не е сред най-популярните ресторанти за сватба /никак даже/, но офертата е примамлива и управителката ми се видя много отзивчива и склонна да изпълнява всякакви желания. Ресторантът определено има нужда от ремонт, но някак си съм склонна на компромис. Simple Smile
 Здравей:) С конкретна информация за този ресторант не мога да ти помогна.Ние също го бяхме включили като вариант за нашата сватба,но преди да стигнем до там,разбрахме че правят след 22:00 ч проблем с музиката,което за нас си беше важно!Ние бяхме в ,,Панорама"на Дондуков.Изключително доволни сме!Всичко беше точно,много коректни!Всъщност ние веднага го харесахме .
   Аз лично те съветвам да внимавате с избирането на ресторант,много е важен, хубаво е да чуеш мнения от/за ресторанта,но понякога не са те най-важни!Относно препоръките в Интернет(които липсват за вашия) за нашия беше по същия начин,стара,крайно недостатъчна информация,но ние си го харесахме, отидохме на място,управителката беше много готина, условията повече от идеални и  въобще не сме го мислили.Знаехме,че това е нашия сватбен ресторант(без препоръки за него,без мнения:)))...успех желая с намиране на правилното място за вас (доверете се и на вашата собствена преценка).
    bouquet

Последна редакция: вт, 13 сеп 2016, 11:17 от Be_Special

# 140
  • Мнения: 8
Здравейте,

Нашата сватба мина на 5-ти Септември в град Пловдив, но исках да споделя с вас нашите впечатления и мнения за екипа, който подбрахме.
Аз и съпругът ми живеем в чужбина и знам колко полезни за нас бяха мненията в бг-мама на всички вече опитни младоженци, и исках и аз да допринеса с малко информация.
Като цяло трябва да кажа, че всичко беше ПОВЕЧЕ ОТ СУПЕР, но ето и подробно разбиване отдолу. Simple Smile)
(Със сигурност това не е изчерпателен списък, но се надявам да в полезен такъв! )

Хотел - Санкт Петербург - Отново мога да изкажа само суперлативи. Хотелът беше страхотен! Отношението на всички - много професионално! Като цяло залата с големия си дансинг беше много удобна. Нямахме никакви проблеми с персонала. Искам да кажа, че страшно много приятели младоженци ни бяха предупредили за надписвания, които различни ресторанти/хотели правят на големи празненства, но нямаше нищо такова. Всичко беше чудесно, и се радвам страшно много, че избрахме именно този хотел. Само да допълня - тортата не може да се внася, но за сметка на това тя беше страхотна - Шоколино с малина. Всички гости я похвалиха! Simple Smile
А да, т.к аз съм от София, а съпругът ми е от Пловдив, трябва да кажа, че със сигурност цената на хотелите в Пловдив са значително по добри отколкото тези в София. Ние избрахме (според мен) най-добрия хотел в Пловдив, за сметка на ОК хотел в София. Нещо, което е добре да се има предвид. Wink

Сватбена агенция - Агенция Нина Стил - Като цяло сме доволни от украсата и цветята. Единствено трябва да призная, че ние работихме с Нина директно, която беше много заета, и често трябваше да и напомням по няколко пъти за неща, които тя трябва да ни прати/каже. Но имайте предвид, че за тях вече сватбите си приличат много, и според мен нещата малко или много са машинални за тях. В момента обаче в който координаторката (Преслава Радева) пое нещата, всичко стана бързо и точно!
Имайте предвид, че принципно агенцията може да уреди всичко (от хотел, фотограф, видео, dj и т.н срещу заплащане), но ние намерихме екипа сами.

Координатор - Преслава Радева - Сватбена Агенция Сиание - Преслава беше страхотна също, за което много й благодаря. Разбрахме за нея през Нина Стил, с която явно работят заено. Едно нещо мога да кажа със сигурност - ако искате да сте спокойни за абсолютно всичко на сватбата - вземете си агент, а ако искате добър такъв, определено Преслава би била отличен избор! Като се започне от настаняване на гости, следене на пиене и поръчки в хотела, украса, подаръци и така нататък, дори неща, за които никога не бихме се сетили. Просто беше нашите очи и уши за сватбата и държеше нещата под контрол! Безкрайни благодарности!

Фотограф и Видео - Не мога още да изкажа цялостно мнение за нашия фотограф Иван Бенин (http://ivanbenin.com/) и видео Пейо Иванов (http://videostudiochocolate.com/), освен че са страхотни хора. С тях имаше супер настроение на сватбата и много ни предразполагаха за по-хубави кадъри!
За сега сме видели много малко снимки, но всичките са били чудесни, а когато получим всички ще гледам пак да пиша.
Като цяло е важно да си изберете не само професионалисти, но и хора, които са ви приятни и можете да се забавлявахте с тях. Освен това питайте от рано колко време ще се чака за снимките/видеото, за да не ви изненада няколко месечните срокове.

Грим - Красимира Петкова - Няма думи с които да опиша колко страхотен грим и професионално отношение!!! Красимира е изключителен професионалист и бих я препоръчала винаги!!! Трябва да призная, че никога преди не бях ползвала услугите на професионален гримьор, но всички момичета на сватбата отбелязаха колко е страхотен грима! Освен това издържа до 4 сутринта без почти да мръдне! Simple Smile Страхотен!
Ето и сайта й, за да се уверите сами: http://krasimirapetkova.blogspot.com/

Специално Осветление - DJ Милко - Ние научихме за специалното осветление в посления момент (2 дни преди сватбата), но сигурно е било едно от най-важните  решения. Ефектите и настроението на дансинга нямаше да е същото. Изключително! Имахме агенция, която предлагаше да обличаме колони в хотела и да ги осветим т.к било много ефектно. Ние решихме накрая да не ги осветяваме и много се радвам, т.к. това специално осветление беше повече от достатъчно.

DJ -  DJ Aleksi - Ние избрахме DJ Алекси, които беше изключително препоръчан от всички, с които разговаряхме. Трябва да кажа тук, че тук имаше смесени мнения при мен и съпруга ми. Но като цяло едно е сигурно - определено той знае как да направи голямо шоу и хората се смяха много. В началото на сватбата той има едно много ефектно представяне на младоженците и кумовете, която беше много различно, но на мен лично ми дойде малко в повече, но всеки човек е различен Simple Smile)). Очевидно също така много хора го обичат! Simple Smile
Като цяло моята препоръка би била да видите малко видео клипове от DJ си преди сватбата, за да добиете представа от стила му и така да изберете. http://www.djaleks-maronov.com/

Покани - Покани Амор - Вече имам направен пост тук по въпроса - Бяха изключително професионални и всички гости харесаха поканите! Simple Smile http://pokaniamor.com/

Няколко допълнителни точки:

Избор на агенция - Изборът на агенция е много личен и зависи от стила на младоженците. След като разгледахме снимки на мноооого агенции в Пловдив се спряхме на Ваня стил и Нина стил като финално решаващо беше цената, която при Ваня стил в офертата, която ние получихме беше около 30% по-скъпо. Не знам дали това винаги е така, или дали вече има разлика в цените и те са еднакви, но е нещо което определено беше фактор. Аз принципно смятам, че ако имаш по-висока цена обикновенно получаваш и по-добра услуга, но ние преценихме, че разликата е твърде голяма.

Кое кога да направя?
Ние направихме следното:
~ 9 месеца по-рано - Избор на хотел, агент, фотограф, видео и ди джей, грим и прическа. Тук имахме и малко късмет с времето, така че особено за хотела и 9 месеца може да са малко.
6 месеца по-рано - костюм и рокля. Тук трябва да се има предвид, че и двете отнемат време за избор, направа и след като са готови на поправка. Определено не подценявайте тази стъпка.
3 месеца по-рано - избор на покани. Изработката + изпращането отнемат време Simple Smile
1 месец по-рано - среща с агенция и обсъждане на детайлите - определено тук ще има мнооого работа. Да се има предвид Simple Smile.

Алкохол: склад Примекс
Ядки: магазин за ядки на складовата борса в Пловдив, за съжаление не помня името, но пък бяхме супер доволни от цената и вкуса!
Кетъринг: VaniArt Catering 
Прическа - салон Мания (https://salonmania.alle.bg/).

# 141
  • София
  • Мнения: 204
Честито на maggi_91 и anniki! Желая ви дълъг семеен живот!

Наистина остават само страхотните спомени от сватбения ден.

Току що се връщаме и от сватбеното ни пътешествие, което беше на круиз Simple Smile Беше повече от страхотно изживяване. Имахме и тридневен престой във Венеция.

Тук може да видите част от декорацията, която направи Ади от Wedding style - https://www.facebook.com/Svatbenstil/photos/?tab=album&album … =1093947370682944

# 142
  • Мнения: 187

Plezla, прекрасна е! И ние ще ходим на круиз след сватбата - живот и здраве. Малко остана!  Party

# 143
  • Мнения: 15
Булки Simple Smile,
 колко погачи са необходими за сватбата? До колкото знам 4 - една за захранване; друга, която младоженците разчупват; за църквата трябваше ли? и последната за какво е?

# 144
  • Мнения: 1 478
3 са. Поне нашите са толкова. За 4-та не знам.
Ние сме в петък, не остана🙈🙈

# 145
  • Мнения: 226
Булки Simple Smile,
 колко погачи са необходими за сватбата? До колкото знам 4 - една за захранване; друга, която младоженците разчупват; за църквата трябваше ли? и последната за какво е?
1 погача за църквата
2 погача, когато влезете в ресторанта и свекървата ви захранва
3 младоженците разчупват
4 надиграване на кумата, с някой от гостите. Надиграват се с ръченица
Simple Smile

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 647
На нас ни искаха за ритуалната зала, за църквата, една и за кумата, а тази, която чупехме при влизането, с нея ни захраниха. Общо 4  Peace

# 147
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!

Нашата сватба беше на 03.09.2016г. в гр. Варна.

РЕСТОРАНТЪТ, на който се бяхме спряли е Swiss-Belhotel & Spa Varna (Гранд Хотел Димят). Всичко от страна ресторанта беше чудесно. Отзоваха се на всяка наша молба и желание. Персоналът беше на много добро ниво, а от отношението на г-жа Антония Дончева съм меко казано очарована. За мен лично това е един един истински професионалист, който знае как да върши работата си. Менюто беше доста интересно, различно и най-вече вкусно. Всичко беше поденесено на време и топло. Това ми отбелязаха и много наши гости след деня. Интериорът на ресторанта е повече от прекрасен. След ремонта, които са ми направили миналата зима наистина е нознаваем.

ЦЪРКВА - ние се бяхме спряли на църква св. Петка. Там всичко беше много добре. След церемонията имахме възможност да си направим доста снимки с госитите ни в градинката до самата църква.

УКРАСАТА основната част то нея изготвих сама с помоща на моя приятелка, която се занимава професионално с това. Отне ми много време, но всичко, което исках се получи точно както го желаех и си го представях.

ФЛОРИСТ - тук е мястото да отбележа НАЙ-НЕКОРЕКТНОТО отношение, което съм срещала досега. Единственото нещо в сватбата ни, което мога да кажа на 100%, че беше абсолютно НЕ това, което поръчахме и желаехме бяха ЦВЕТЯТА. Уговорката ни беше за калии, орхидеи и лилиуми, а вместо това получихме маргаритки и различни други градински цветя, на които дори имената не зная. Името на жената, която бяхме наели за тази услуга е Катя и работи на цветния пазар на Чаталджа.

МУЗИКА - музиката, която бяхме се спряли е оркестър с водеща и живо пееене. Била съм на доста сватби с тяхно участие и всеки път ми е харесвало много начина им на водене и пееен. Орк. Траяна.

Фризйор и гримьор - бях особено доволна от рабоатта на салон She Centre Varna, по-конкретно Максим и Силвия. Работиха на изключително професионално и високо ниво, и прическата и грима ми издържа до следващия ден.

ФОТОГРАФ И ВИДЕО - бяхме се спряли на Ангел Ненов. Г-н Ненов има дългогодишен опит и определено знаеше как да си върши рабоатата по време на цялата сватба, в кой момент къде, как и какво да направи. За съжаление все още нямаме всички снимки и видеото, които трябва да са готови след 30 дни от сватбата.

Разбира се цялата организация по нашето специално събитие нямаше да е толкова добра без помоща на моя много близка приятелка, майка ми и брат ми, които в самия ден направиха така, че аз да не помисля за нито един малък детайл около протичането на всички ритуали и по-специални моменти през целия ден. Наистина оценявам, колко е важно да имаш такива хора на този ден, за да можеш ти да се насладиш на всичко, защотот това е твоя специален ден!

Мисля, че това са основните точки, които наблегнахме за организацията на сватбата. Ако някои има допълнителни въпроси ще се раздвам да отговоря.

Успех на бъдещите булки! Изживейте прекрасно вашите приказки! Simple Smile

# 148
  • Мнения: 4 097
И моята сватба мина вече-беше на 21 май, но мога да помагам със съвети.

# 149
  • Мнения: 187

MiSs_KapriSs, по отношение на питките - трябва да бъдат нечетен брой и от сладко козуначено тесто! Ние ще имаме 5:

1. църква
2. ресторант - за посрещане
3. Ресторант - за чупене
4. За кумата - по този край така е прието да се подарява
5. За мама - тя ще посреща сватовете и ММ в нас

# 150
  • София, България
  • Мнения: 5 574
Момичета, моля за информация. Към днешна дата записването на час в ритуална зала за София на Пиротска или на Кракра се прави?

# 151
  • Мнения: 4 097
На "Кракра".

# 152
  • София, България
  • Мнения: 5 574

Благодаря ти много. Между другото само за информация, вече е възможно записването онлайн на час и ритуална зала, но така или иначе после до 2 работни дни трябва да се ходи на място да се потвърди.
Ето линк:
http://31.13.220.218/eServices/SvcWedAppoint.aspx

# 153
  • Мнения: 11
 Здравейте на всички БУЛЧЕТА. Ето ме и мен булка през 2017 г. Дата още нямаме, вероятно втората половина на годината,есенна или зимна сватба. Много съм щастлива ,че ви има и ме ориентирахте с финансите, които са ни необходими за това прекрасно събитие. Само в перото декорация на ресторант и изнесен ритуал ,нямам представа какви разходи трябва да предвидим. Бихте ли споделили вашия бюджет за тях ?
Моята представа е за горска сватба, фенери , дънери, свещници. Харесвам калъфките на столовете в ресторанта и покривките ,така че ще е само декорация с цветя и аксесоари. Харесвам арките от клони и цветя, изнесения ритуал ще е най_вероятно в лобито, освен ако времето не позволява навън.

# 154
  • Мнения: 11
Не, Хриси. Във Вила Екатерина ще сме.
Здравей , Виктория, може ли (на лично съобщение )да ми споделиш какви са кувертите във вила Екатерина?

# 155
  • Мнения: 187

vani4ka83, ти имаш горе долу като моята представа за сватба. Като станат снимките, мога да ти покажа как се е получила при мен. аз съм в другата събота Stuck Out Tongue

# 156
  • Мнения: 11

vani4ka83, ти имаш горе долу като моята представа за сватба. Като станат снимките, мога да ти покажа как се е получила при мен. аз съм в другата събота Stuck Out Tongue
Благодаря, много ще се радвам. А ивсяка информация ми е полезна от кой сте доволни , защото ще организирам всичко от далече и ще се прибера чак за сватба живот и здраве. Голяма драма ми е със сватбените агенции.

# 157
  • Мнения: 20
Ами за такъв тип декорация каквато си представяш цените са между 1500 и 3000лв. А защо ти е драма с агенциите?  Аз познавам момичета от една агенция, които сега правиха една горска сватба и всичко си беше супер.

# 158
  • София
  • Мнения: 681
Мина около месец след сватбата вече и като се върна назад почвам да се дразня за някакви неща, които не са станали както ги искам, обяснявам си и защо не са станали както ги искам, но пък се поуспокоявам, че всъщност всичко стана както трябваше, независимо, че не това ми беше мечтата  Simple Smile

Сватбата беше в гр. Гоце Делчев.

РЕСТОРАНТЪТ: "Орбел", имаше големи перипетии, докато се разберем, в крайна сметка пак не бяха разбрали всичко, поръчахме една салата, бяха сервирали друга.. Иначе си имахме човек, отговарящ за бара (бяхме с отворен бар + по масите бутилки ракия - гроздова и дюлева и уиски), та и да искаха не можаха да ни метнат за сметката, защото всичкото пиене се следеше изкъсо.

ФОТО и ВИДЕО: Наехме за видео Джовани студио, а за фото САФЕТ студио. И от двете студиа останахме доволни. Имаше неща, които можеше да се случат и по друг начин, но общата картинка беше, че си свършиха работата добре.

УКРАСА: Сватбена агенция "Елина", имахме доста срещи с декораторката, в крайна сметка резултатът беше задоволяващ. Имаше тук-таме пропуски, които развалиха част от идеите на тържеството, но в крайна сметка всичко беше красиво, и беше спазила основните изисквания.

МУЗИКА: Имахме и диджей и оркестър. Диджея беше от Студио Джовани, оркестъра се казва "Щуро маке" със солисти Ирина Паскалева и Георги Жбантов. Ние комуникирахме с човек на име Стоян Джамбазов - Джемби. Искам да ви изкажа своите съжаления, колко ме е яд, че въобще се захванахме с тези хора. Трябваше певицата да е "водещ" на ритуалите по сватбата и исках сто пъти среща с нея, накрая дойде 5 дни преди сватбата за 10 минути да ми каже, че всичко ще е както искам, въпреки, че нищо специално не сме говорили, казахме й какви ритуали ще има и че ще бъде на повикване за всеки един от тях, и накрая на 10тата минута си грабна чантата и каза, че бърза, защото щяла да заминава по горите и нямало да има телефон (защото аз питах дали ако имам някакви въпроси ще мога да й звъня) и щяла да се върне директно за деня на сватбата. Аз още тогава трябваше да се досетя, че нещо не е както трябва, ама всички ме успокояваха, че съм напрегната от сватбата и много излишни притеснения имам, че всичко ще е наред и т.н. Ама тя една сладкодумна и ме успокоява, че всичко щяло да е както си го представям, да не се притеснявам и т.н. Идва деня на сватбата. Оркестъра беше изключително еднообразен. Несъобразителен. По време на вечерята, имахме уговорка музиката да е по-тиха, е все едно и казахме да се дере.... При посрещането в ресторанта и обяснявахме къде искаме да сме позиционирани по време на ритуалите, подредбата на самите ритуали, посрещането на младоженците в ресторанта, кой след кой ритуал ще следва и тя пак си направи каквото си искаше и както си искаше. А се води, че това не й е първата сватба, а доста сватби е водила....  И сега върха на сладоледа. Става девет часа, казано й беше да започне около осем с къмско пиле.. а нито един от другите ритуали не е изпълнен (кумско пиле и торта, жартиер, букет, игри и т.н.) и аз решавам един по един да ги отмятаме, защото се разбрахме, че ние ще й казваме кой кога да бъде изпълнен и отивам да я търся да видя защо се бави и какво разбирам ТЯ ОТИШЛА В ДРУГ РЕСТОРАНТ и поела втори ангажимент за същата вечер... Ей казвам ви щях да откача... Бива бива такова безочие и непрофесионализъм и алчност, какво си мислеше, че няма да разбера, че е изчезнала ли? В крайна сметка се върна по най-бързия начин, дори извинявай не каза, наблъска ми всичките ритуали накуп, а уговорката беше друга.... Изключително съм разочарована, и искам да кажа на всички, не се забърквайте с тези хора! Добре че със съпруга ми бяхме на макс и бързо си върнахме настроението. Не се забърквайте този псевдо оркестър и певица ще съжалявате!

П.С. Напук на всичките тъпотии за целия ден, нормално по сватби няма как да няма нещо такова объркващо работата и спъващо организацията нещо, аз и моето момче си бяхме на макс, бяхме красиви, бяхме щастливи и бързо ни минаваше всичко и се насладихме изцяло на денят. Хората покрай нас не бяха забелязали нищо нередно, което е добре  Simple Smile Само ние си знаехме, че някои неща не бяха така както ги искахме.

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Супер непрофесионално и некоректно отношение от "водещата" - аз не бих доплатила и бих се разправяла до последно Peace при нас имаше непростими проблеми от страна на хотела и ресторанта... на другия ден им го изкарах през носа това тарикатничене  Crossing Arms желая ви щастлив семеен живот без препятствия  bouquet

# 160
  • Мнения: 1 478
При нас всичко беше по план. Беше дори по-приказно отколкото си го представях. Всичко мина перфектно. Нито едно оплакване, нито един гаф.
На всички предстпящи булки желая да се забавлявате на макс, не се втилясвайте!
А на всички вече омъжени - честито и щастлив семеен живот!

# 161
  • Мнения: 11
Ами за такъв тип декорация каквато си представяш цените са между 1500 и 3000лв. А защо ти е драма с агенциите?  Аз познавам момичета от една агенция, които сега правиха една горска сватба и всичко си беше супер.
Може ли сайт да ги разгледам, мен ме притеснява ,че ще се прибера ,чак за сватбата и нишо няма да съм видяла като мостри,само на снимки и скайп ще разчитам. И с роклята така...хахах

# 162
  • Мнения: 15
2 дни остават, а не мога да се успокоя... мисля си все, че няма да се справя и че няма да танцувам, ще съм се вдървила от хората и камерите Grinning мисля си, че ще изглеждам нелепо и смешно на дансинга... Не знам, може би моето се нарича треска и дано да успея да се отпусна и забавлявам. Само при мисълта и ми се обръща стомаха хаха като на изпит, т.е. по-зле. Ще ви разкажа след това и стига всичко от страна на организаторите да е ок- ще препоръчвам Simple Smile

# 163
  • Мнения: 5 512
Момичета, записването за час за ритуалната зала не е ли след 1 ноември или може и сега?

# 164
  • Мнения: 20
Здравейте, искам да попитам булките от 2016г. дали има някой от Варна, който да се е бил спрял на хотел Сириус бийч на св. Константин и Елена и по точно на външна сватба там. Много ще се радвам ако някой сподели мнение.
Благодаря ви предварително. Simple Smile)))

# 165
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета!
Ето, че мина дългоочаквания ден и вече съм готова да ви споделя впечатленията си от сватбата ми, състояща се в гр. София!  Two Hearts

Ресторант- препоръчвам да се свържете с управителя на ресторант Интервю- Георги Тодоров. Няма да срещнете по-сериозно отношение, изключително точен, каквато ни беше уговорката- така и стана.
Фото и Видео - Препоръчвам пакетна услуга - http://www.stimanivision.com/ - има различни пакети, подходящи за всеки джоб. Отново бих казала страхотно отношение, организираност и професионализъм.
DJ-ят, от който зависи както вашето настроението, така и на гостите ви- DJ Явор, тел. за връзка- 0898471690. Изключителен професионалист, с невероятно чувство за хумор, много положителен и съобразителен.
Грим- Ивайло Андреев- професионален грим, съобразен с желанията ми! За контакт- https://www.facebook.com/ivaylo.andreeff тел. за връзка- 0888710782
Горещо препоръчвам!!! Бях изключително притеснена дали всичко, за което сме говорили относно куверт и меню ще е така, дали няма да се получи някоя издънка, мислих какви ще са снимките, DJ- я как ще води сватбеното тържество в ресторанта, ритуали и т.н. Напразно съм се притеснявала! Очарована съм!!! Няма да сбъркате, ако се доверите на тези хора! Превърнаха най-важният ден в живота ми в приказка!
 Успех!!! Simple Smile  newsm10

Последна редакция: чт, 03 ное 2016, 20:32 от MiSs_KapriSs

# 166
  • София
  • Мнения: 104
Здравейте момичета,

четох в темата, че има булки, които са правили сватбата си във Вила Екатерина до Вакарел. Може ли да ми дадете повече информация за това, дали сте доволни, как протече всичко и евентуално някакви ориентировъчни цени на лично съобщение?  Praynig
Или ако някои друг има някаква информация за това място, защото в интернет почти никаква информация няма освен снимки, което ми е съмнително  Thinking

# 167
  • Мнения: 194
Момичета, аз вече приключих със сватбата, нашата беше на 5-ти септември и всичко мина по мен и масло. По напред в темата съм писала. Сега се чувства съвсем в час с организирането на сватба, той като всичко сами си направихме, детайл по детайл.  Готова съм с голямо удоволствие да помогна на бъдещите булки с каквото мога Simple Smile

# 168
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Здравейте и от мен!
И нашата сватба мина, беше на 22.10.2016 г.
Цяла седмица времето беше ужасно и дори сутринта в града на моя съпруг ръмеше, при нас беше облачно и после като по поръчка, когато те дойдоха в моя град към 14:00 ч. времето беше прекрасно и на фотосесията грееше слънце  Heart Eyes
Беше прекрасен ден, изпълнен с много щастливи емоции, помним всеки един момент и откакто е готово видеото, вече го гледахме поне 9 пъти  Laughing
Ето една много любима снимка от фотосесията ни
Скрит текст:

С две ръце препоръчвам жената, която ме гримира и ми направи прическата - Анелия Гиненска от Петрич. Прекрасен професионалист, знае какво прави, успя да изпълни всичко, което си представях.
Препоръчвам и момичето, което ми направи ноктите - Надето от салон https://www.facebook.com/%D0%A1%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%BE-%D … 1595561797388476/ в Благоевград. Ходя си редовно при нея и не надува излишно цените.
Цветята в ресторанта - Магазин за цветя "Вили" в Петрич. Доказана през годините, изключително доволна съм от нея.
Сватбен букет - абсолютно недоволна от магазин "Далия" в Благоевград. Розите ми бяха смачкани и супер постен и грозен букет ми бяха направили.
Изкуствен букет, бутониери, жартиер, подаръчета за гостите и всичко останало, с изключение на украсата в ресторанта - Сватбен център "Ника" - Петрич. Много мили момичета, собственичката е страшно отзивчива, разбирахме се с по една дума, препоръчвам.

Пожелавам много спокойствие на всички, които тепърва ще сключват брак и бъдете сигурни - дори при най-желязната организация, винаги се пропуска нещо  Laughing
Оказа се, че видеооператорът не е заснел надиграването с прасенцето, бил е в тоалетната по това време, добре, че поне от фотографа имаме снимки, както и забравихме да чупим питка над главите и го направихме в 01:20, след като фотографите отдавна си бяха тръгнали и го снимахме с телефони  Laughing
Но това са бели кахъри, важното е да има обич, този ден да се запомни само с хубавото и да имаме много щастливи моменти в семейния живот!
 Hug



Общи условия

Активация на акаунт