Банята - 26-та тема

  • 122 069
  • 732
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
, сега има и едни като камъчета, които лепят вместо плочки в душ кабините.
плочки-за-баня/мозайка-pebble-stone-(-14)-5676.html
точно нещо такова си представях
Стъклокерамичната мозайка е добър вариант. Има избор на цветове.
Ценовият диапазон 9-90 лв. ....
Ето вносител, от който купувах преди три години:
http://www.temena.bg/contacts.html

ПП
Скрит текст:
При нас всички фризове, които хич не бяха евтини по 15 лв/ бр и подовите плочки са с различен размер. Освен това подовите потъмняха (посивяха) след като ги залепихме, т.е. направиха реакция с лепилото за плочки. Кошмар. Отделно 2 плочки, които видимо нямаха дефект, след като изсъхна лепилото и дръпна получиха микро пукнатини като косъмчета тънки по самите плочки.
Испански или полски, нищо не се знае. Всичко се пробутва за 1во качество.
Не става въпрос за "пробутване".
Трябва да разчетем правилно опаковката за коя характеристика е това 1-во качество.
Цитат на: PAV1
Има качество на:
- глазура
- изпичане (да не са изкривени)
- отливка (размери)
- шарка
- водопропускливост
още:
Цитат

- константни суровини (в граници) - шликер, кварцов пясък, пигменти, фрити за глазурите и стъкломаса
- константен (в граници) технологически цикъл и параметри
- еднакви коефициенти на термично разширени на бисквита и ангобата
- термоустойчивост на глазурата при резки колебания на температурата
- хомогенност и твърдост на бисквита и ангобата
- еднаква дебелина на глазурата
- устойчивост на пукнатинообразуване
- устойчивост на минералните пигменти
- устойчивост на химикали от санитарно-хигиенната химия
- без емисии на вредни вещества от глазурата и пигментите
Правете тест с ютия!  Peace
http://www.bgremonti.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=3474
Допълвам:
Всеки продукт има "декларация за експлоатационни показатели".
http://www.kai.bg/web/files/downloads/16/download_file/2_6DoPBIa … gl%2028_02_14.pdf

http://www.kai.bg/bg/downloads





Последна редакция: вт, 09 авг 2016, 10:12 от Анонимен

# 121
  • Мнения: 6 288
PAV1, виждам, че от всичко разбирате, браво!
Може да не съм Ви разбрала правилно, но ми се струва, че към мен персонално вече няколко пъти отправяте коментари, които предполагат неразбиране и неадекватно описание на някои проблеми, с които сме се сблъсквали и то поради невежество от наша страна. Ще помоля да престанете да ме апострофирате, форумът не е за това! Целта е споделяне на опит и взаимопомощ ако не бъркам Peace

Много добре знаем какво първото качество плочки сме си закупили,  гледаме срокове на годност и знаем как се работи с различните строителни материали.

"Пробутва" е използвано съвсем на място и показва как НЯКОИ български търговци злоупотребяват и че има производители, чиято продукция не отговаря на указаното качество!

Всичко е фотографирано и гореизброените дефекти са представени пред търговеца и взети под внимание от него и нито един от тях не отговаря на качеството на закупените плочки, всички забележки са отчетени като недопустими!

# 122
  • Мнения: 3 944
Здравейте! Предстои ми ремонт на баня. Харесала съм плочки, шкафове, смесители, структури за вграждане, обачеееее, най-голямата греда ми е да си намеря майстор  Laughing Уж имахме три бригади, на които да разчитаме, в крайна сметка се оказа, че сега е пиков момент за ремонти и всички са много заети. А времето си тече! Ако имате препоръки, ще се радвам да споделите с мен! Пък аз после ще кача снимки "преди" и след това, когато вече е готова.

# 123
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Здравейте! Предстои ми ремонт на баня. Харесала съм плочки, шкафове, смесители, структури за вграждане, обачеееее, най-голямата греда ми е да си намеря майстор  Laughing Уж имахме три бригади, на които да разчитаме, в крайна сметка се оказа, че сега е пиков момент за ремонти и всички са много заети. А времето си тече! Ако имате препоръки, ще се радвам да споделите с мен! Пък аз после ще кача снимки "преди" и след това, когато вече е готова.
А за кой град става въпрос

# 124
  • Мнения: 3 944
София, пропуснала съм Simple Smile

# 125
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
София, пропуснала съм Simple Smile
За там не мога да помогна.Но има майстор който пише в темата ако той е свободен   Grinning може да помогне

# 126
  • Мнения: X
Съжалявам,
че споделих как и къде да се информирате и "разшифровате" това, което е написано на опаковката.
Има теми, където не се нападат съфорумци, а се допитват до тях.
/пр. тема за перилни препарати/
PAV1, виждам, че от всичко разбирате,

drago_2008, това, че съм Ви цитирала някакво нарушение на правилата ли е?
И конкретно към Вас,
(дано не Ви наруша личното пространство, което не би трябвало да е тук)
Защо не подкрепихте написаното от Вас с протоколи от анализи (лаборатория)?
(това са го правили съфорумци, когато са се позовавали на гаранционни условия и несъвпадения на даден продукт по спецификации)
Каква конкретна информация предоставихте?

# 127
  • Мнения: 6 288
Не намирам това за необходимо, а Вашето цитиране звучи като заяждане. Просто в духа на добрия тон помолих да престанете не мисля, че е уместно тенденциозното заяждане, от което полза не намирам за участниците.
Аз споделих от опит конкретно за какво да се внимава при покупката на плочки. Не виждам за какво да прилагам тук доказателства, кой ми ги иска и Вие като каква ми държите сметка?
Всичко добро Ви пожелавам!

# 128
  • Мнения: X
а Вашето цитиране звучи като заяждане.
Напротив, като продължение, като допълнение на тезата Ви.
Нека да продължаваме да споделяме личните си перипети,
за да сме полезни!  Hug

# 129
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Да се върнем към продуктивността на темата Simple Smile
Има ли някой тук, който да не е сложил окачен таван в банята, ами да е оставил просто таван? Майсторът ми обяснява, че не може да се направи фина шпакловка, като в другите стаи например, защото материалите за баня били различни и щяло да е с една идея по-грубо... Сега не знам лъже ли ме или наистина е така?

# 130
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ние сме с фибран на тавана и замазка, стана перфектно.

# 131
  • София
  • Мнения: 306
Ние сме без окачени тавани в баните. Сложихме "драскана" мазилка. Размера е 2 мм. Може би ако бяхме избрали размер 1,5 мм щеше да е по-добре, но..каквото такова. Снимки нямам, защото баните още не са готови.
И да "изохкам" - объркаха стъклото на едната душ-кабина, вратите ще бъдат монтирани с 3 седмици закъснение(трябваше да е тази седмица) и още куп какви ли не проблеми покрай този ремонт. Смятахме да се местим средата/края на юли, вече оптимистичните планове са за началото на септември. Чудя се ние ли сме такива каръци или е нормално за ремонт през лятото  Cry

# 132
  • Мнения: 1 522
 drago_2008  тези плочки ли сте сложили в банята и с тях ли сте има проблем :

 http://baniastil.com/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B7 … 2%D0%BE-7283.html

питам те защото съм ги харесала от преди 2 месеца и мислех да ходя до баня стил да поръчвам проект и да ги купуваме та ако не са хубави да се преориентирам

# 133
  • Мнения: 6 288
tileva.baldjieva87, точно тези.

Josellyn, ММ каза, че не е проблем никакъв. Едно време не е имало материали за бани и такива за шпакловка на сухи помещения. Шуплела се е основно посната боя като е много наслоена. Важното е да е добре грундирано.
Вкъщи сме с таван от картон, който е изцяло шпаклован със същата шпакловъчна смес като в коридора, само че отгоре е боядисан с боя за баня. Това е важно. Проблем никакъв няма! Новите ни бани са правени пак така. Няма значение дали ще шпакловате цялостно картон или директно тавана. Ще стане ОК няма за какво да се притеснявате.

Последна редакция: вт, 09 авг 2016, 22:49 от drago_2008

# 134
  • Мнения: 255
drago_2008  тези плочки ли сте сложили в банята и с тях ли сте има проблем :

 http://baniastil.com/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B7 … 2%D0%BE-7283.html

питам те защото съм ги харесала от преди 2 месеца и мислех да ходя до баня стил да поръчвам проект и да ги купуваме та ако не са хубави да се преориентирам

Тези същите ги има в магазин в Севлиево за 15 или 17лв/кв

Общи условия

Активация на акаунт