Банята - 26-та тема

  • 122 082
  • 732
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 452
Здравейте искам да попитам може ли да препоръчате няколко марки за фаянс и гранитогрес с които не сте имали проблеми в смисъл да са с еднакви размери да не са криви и т.н или всички марки си имат 1, 2 качество и зависи от продавача да не те метне. Като прочетох тук че сте имали проблеми с някакви испански плочки които били първо качество и се притесних защото досега съм гледала просто да са италиански или испански първо качество но явно не е гаранция.

Последна редакция: пт, 12 авг 2016, 10:43 от Niss

# 166
  • софия
  • Мнения: 25 452
Имаме проблем. Купихме този каскаден смесител, майсторът го монтира по схемата, но тече супер слабо, което е неудобно. Видяхме, че има ограничител за дебит 5l/min, но пак е много слабо. Някой има ли опит с този модел?

Последна редакция: пт, 12 авг 2016, 10:20 от zvanche

# 167
  • Мнения: X
тези групи само за тези плочки ли се отнасят или за на всички производители?
Групите са за полските плочки, но по Евро стандарти.
напр. BIa са с
- ниска водопоглащаемост Е<=0,5%
- 10N13 (норма за разрушаващо натоварване)
- .....
http://www.opoczno.eu/fileadmin/user_upload/attachments/certyfik … B_104-N-13_PL.jpg
Най-добре снимка, за да "разчетем" конкретните спецификации.

# 168
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
има ли характеристики и за испанските?

# 169
  • Мнения: X
vaflichka,
Има, нали са в ЕС.
en 14411:2013
ПП Ето ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
http://ceramicbg.com/page/polezni-suveti

Последна редакция: пт, 12 авг 2016, 13:38 от Анонимен

# 170
  • Мнения: 37
Привет!
Някой има ли впечатление от лепилото за подови плочки марка Авалон магнито флекс?

# 171
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 383
Привет!
Някой има ли впечатление от лепилото за подови плочки марка Авалон магнито флекс?
Даааа бива го.

# 172
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
... защото досега съм гледала просто да са италиански или испански първо качество но явно не е гаранция.

И защо? Аз първо си гледах цвят и дизайн, после останалото. Нали няма да сложиш плочки, които не ти харесват, само защото са италиански, а не български например Rolling Eyes...

Сложихме български и грам не съжаляваме. И да е имало минимални кривини или разлики в размера - майсторите са се справили чудесно и сега всичко е опънато под конец Peace!

# 173
  • Мнения: 2 452
Е нямам предвид че гледам само да са италиански и испански и чак тогава разцветката. Нямам против българските но разцветките за мен не са актуални. Аз знам какво искам и понеже това което искам се предлага от много марки искам просто някой да сподели качествени и надеждни марки с които да нямам проблеми.

# 174
  • Burgas
  • Мнения: 503
Стените плочки за банята взехме на испанската фирма Baldocer, добри са, нямаше никакъв проблеми с тях. За коридора -пак испански, гранитогрес на Halcon , първо качество - имаше криви и с разлики в размерите, доста се озориха майсторите докато ги поставяха .Проблема е,че в магазина по една мострена плоча трудно се преценя качеството, поне за мен е така.

# 175
  • Мнения: X
Niss,
Няма да се учудя да се внасят нисък клас плочки на палети,
 а в БГ да се пакетират в кашони и да се поставят маркировки за висок клас.

"Плочка с един и същ дизайн може да бъде произведена в нисък или висок клас фабрика.
Скрит текст:
Съответно се получава продукт с ниско или високо качество. Първоизточникът на дизайна на даден модел много често е неясен, тъй като има производствени предприятия,  които имат собствени дизайнери,  други ползват дизайнерски студия,  трети правят подобия на вече произведени изделия и т.н. Най-често е използването на студия за дизайн на плочки, а при тях практиката е производителят да избира модели от каталога за дадената година с новите колекции и, вече избрал, той получава за тях „рецепти”, инструкции и други необходими неща за тяхното производство, плаща и получава правото да произвежда този дизайн. След това идва друг производител и ... хоп, избира същите модели. Така получаваме производство на едни и същи модели в различни фабрики, следователно от различен клас.
http://ceramicbg.com/page/polezni-suveti

# 176
  • Мнения: 1 522
Вграден душ как се ремонтира , само с изкъртване на плочките ли , или си има ревизионен отвор ?

Какво ви е мнението за тои модел ?

http://baniastil.com/%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5% … -italia-9400.html

# 177
  • Мнения: 95
Имаме си плочки вече в банята. Може ли да ми препоръчате за фугиране какво да използваме и съответно марка. Обикаляхме по магазините, но има различни фирми и не мога да се спра на нещо конкретно.

# 178
  • София
  • Мнения: 1 742
Вграден душ как се ремонтира , само с изкъртване на плочките ли , или си има ревизионен отвор ?

Какво ви е мнението за тои модел ?

http://baniastil.com/%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5% … -italia-9400.html
Ако не тече от снадките,ремонтира се през ръкохватката,както при стояща батерия.

# 179
  • Мнения: 255
Може ли някой да даде съвет, за бяна 5 и нещо квадрата, с ниша за душ в Г обазна форма, 4 лед лунички по 6 вата дали ще са достатъчни?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт