Банята - 26-та тема

  • 122 084
  • 732
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 110
rosss,drago_2008, благодаря!

# 451
  • Мнения: 9
 Здравейте, предстои ни да поръчаме параван, но се чудя дали да е с матирано или с прозрачно стъкло. Банята ни е много малка и матираното стъкло ми се срува, че ще я смали още повече. Но незнам прозрачното стъкло лесно ли се поддържа-водата ни е много варовита.

# 452
  • София
  • Мнения: 2 802
Матираното като се намокри не става ли прозрано?  Rolling Eyes Аз от осем години съм с прозрачно стъкло, сега в новата баня пак такова ще слагам. При нас водата не е варовита и специална поддръжка не се изисква за почистването.

# 453
  • Мнения: 3 927
Пиша директно с молба към по-запознатите с продуктите на пазара, защото вече в 3 магазина не могат да ме разберат и ме гледат странно.
Търся смесител за душ/вана, на който превключвателят за душа да може да се застопори и така водата да тече от слушалката, независимо от налягането на самата вода.
Уточнявам: преди 15 г. при обзавеждане на собствена баня съм купила модел смесител на Видима, при който настройвам водата, повдигам превключвателя, врътвам го на ляво, той се застопорява и водата тече от душа както силна, така и със съвсем лека струя. Последните две седмици търся подобен смесител и в магазините не ме разбират. За съжаление нямам документи на смесителя, който съм купила 2001 г., не знам точния модел. Търся аналог с цел спестяване на вода, защото там, където живея сега, превключвателят на душа работи само при много силна струя на водата, което за мен е огромно прахосване на вода. Последно разбрах, че цената на 1 кубик топла вода е около 21 лв.....
Моля, ако някой скоро е купувал смесител с подобно на описаното свойство да се похвали. Особено ако е Видима. Ако съм неясна, ще уточнявам  Simple Smile  bouquet
 

# 454
  • Мнения: 1 522
Момичета като поръчвате шкафче за баня по поръчка (примерно от баня стил, кератон) сифона покрит ли ее вътре или като отвориш шкафчето се вижда ? Взехме си едно от бриколаж което е с вратички и един общ шкаф вътре и като го отворя виждам сифона и се чудя дали при тези по поръчка е скрит примерно за да мога да слагам кърпи вътре или не става да се поззлва за кърпи шкафа в баня

# 455
  • Мнения: 1 744
От видима си имам такъв смесител, керамичен е и съм много доволна - пак отиди при тях, те имат история на цялата им гама и кажи, че искаш същия като този, който си взела преди.

# 456
  • Мнения: 2 992
Матираното като се намокри не става ли прозрано?  Rolling Eyes Аз от осем години съм с прозрачно стъкло, сега в новата баня пак такова ще слагам. При нас водата не е варовита и специална поддръжка не се изисква за почистването.


аз почиствам лесно и бързо, с това което виждаш, закачено в горния край на вратичката на душ кабината:

# 457
  • Мнения: X
Моля, ако някой скоро е купувал смесител с подобно на описаното свойство да се похвали. Особено ако е Видима. Ако съм неясна, ще уточнявам  Simple Smile  bouquet
Нашият смесител се държи точно така, както го описваш. Преди малко пак го тествах. Sunglasses Купихме го преди година. На Видима е и не е нищо специално, всъщност беше от най-евтините. Моделът е този B 5193 AA. Душ окачването се продава отделно. Душът тече и при силна, и при много слаба струя, а ръкохватката е доста чувствителна. Ако искаш, мога да кача снимки на струята.

# 458
  • Мнения: 1 522
аз да си повторя въроса че ми е спешно :

Момичета като поръчвате шкафче за баня по поръчка (примерно от баня стил, кератон) сифона покрит ли ее вътре или като отвориш шкафчето се вижда ?

# 459
  • Burgas
  • Мнения: 503
 tileva.baldjieva87,нашият шкаф е правен по поръчка, на фирма Дейзи 13 е,но е с чекмеджета,така ,че сифон не се вижда при отварянето им Peace Гърба на шкафа обаче е изрязан за тръбите и сифона. Не мога да кажа, дали всички фирми ги правят така.



ПП: според мен щом е "поръчков"  ,би следвало да ти го изпълнят така,както искаш!Когато поръчвах моя,нямаха такъв модел ,а го направиха по дадена от мен снимка и за размера на моята мивка,така че не би трябвало да е проблем да скрият сифона!

Последна редакция: пн, 26 сеп 2016, 19:24 от borka01

# 460
  • Мнения: 9 650
аз да си повторя въроса че ми е спешно :

Момичета като поръчвате шкафче за баня по поръчка (примерно от баня стил, кератон) сифона покрит ли ее вътре или като отвориш шкафчето се вижда ?

Моят шкаф е правен по поръчка, с вратички е и сифонът не е закрит...

А пък за гръб са ми сложили един тънък пвц лист, закрепен с телбод за шкафа.. това не знам дали е нормално, но изглежда доста нелепо. Казаха ми, че всички така ги правели... при вас как е?

# 461
  • софия
  • Мнения: 25 453
Матираното като се намокри не става ли прозрано?  Rolling Eyes Аз от осем години съм с прозрачно стъкло, сега в новата баня пак такова ще слагам. При нас водата не е варовита и специална поддръжка не се изисква за почистването.


аз почиствам лесно и бързо, с това което виждаш, закачено в горния край на вратичката на душ кабината:
Скрит текст:
Какво е това? От къде е? От Кераглас ли е?

# 462
  • Мнения: 9
  Това не е ли бърсачка за прозорци. Как по точно почиствате, след всяко къпане обирате водата или как?  И от къде сте я купили и на какво е закачена на някаква поставка ли?

# 463
  • Мнения: 6 292
zvanche
Това е показано.... има ги при някои производители към сериите с аксесоарите за баня:
https://www.amazon.de/gp/product/B001CNQXQY/ref=oh_aui_detailpag … ie=UTF8&psc=1
Ние имаме такова, но още не сме довършили баните. Имаме и Керхер с него също перфектно се почиства - сега него ползвам за подсушаване на стъкла, под, плочки, огледала...

tileva.baldjieva87
Не знам как могат да ти го направят скрит. Ако го скрият на шкаф с вратички, как ще свържете сифона?! Ако го свържете да речем и после нанижете и залепите шкафа, ако нещо наложи да се почисти сифона, а това често става в баня -  от косми например, трябва да прерязвате силикона и да демонтирате целия шкаф. Така и плочките могат да ви се налюспят. Скрът става ако е с чекмеджета както са ти писали вече, но те се разкачат и там вече е друго.

Taneto
Много добре се сещам за какво питаш, а тези по магазините няма да коментирам колко са компетентни. При по-скъпите марки се води автоматичен превключвател, функциите се сменят от дясната ръкохватка, а от лявата се регулира температурата. Вече зависи колко модерна батерия търсиш и за какви пари. само за пример виж тази:
http://keraton.bg/grohe-grohtherm-1000-termostaten-smesitel-za-vana-dush.html
Сигурно има и по-евтини и на друг принцип, но не съм ги търсила. Ние взехме горния заради децата, понеже е с термостат и ограничител на температурата на топлата вода.

desikoce
Матираният параван става наистина прозрачен като се мокри. Трябва матираната страна да гледа навън при монтажа, но като го почистваш може да се замацва. Нашата холна врата често става я на пръсти, я на дъги. Не бих взела матирано стъкло. Но може да ти го облепят с някаква шарка или да се гравира преди да се закали....

Последна редакция: вт, 27 сеп 2016, 07:47 от drago_2008

# 464
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
И аз щях да предложа Grohtherm 1000, но New. Не знам обаче дали в търсенето се включват термостатни смесители.

Общи условия

Активация на акаунт