Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 30
  • Варна
И двамата са много добри, аз Венцислав Тодоров много го харесвам и му имам доверие, още откакто взехме нашата котка преди 10 години и половина. Но и младичкият Жеков е много кадърен и внимателен, все пак са екип и от доста години работят заедно. И двамата са ни лекували, при операцията първият преглед с ехографа го правиха и двамата, после оперират и двамата, след това само Жеков слагаше инжекциите и маха конците.
За рентгена и нуждата от него не мога да коментирам, не съм лекар и не разбирам... Но ако се съмняваш потърси второ мнение и ще решиш на кого да се довериш.

# 31
Котето ми е много страхливо и стресирано освен да отида лично и да попитам как процедират и там .. много се притеснявам и искам да постъпя правилно Sad

# 32
Нямам представа... това къде? Попитайте дали не трябва да се пуснат някакви изследвания и защо евентуално не се прави това. Последно водих моята котка с проблеми с пикочния мехур, гледаха я на ехограф 2 пъти, обясниха всичко, какви са вариантите, рисковете и т.н. преди да се реша да я оперираме.

В Ултравет ли водихте и оперирахте котето? За котки ли ходите от 10г там защото сега чета във ветеринарния форум и много пишат за кучета че са доволни от тях

# 33
  • Варна
Да, в ултравет.  Две 11 годишни котки имаме, махаха на едната камъни от пикочния мехур. Другата е кастрирана там.

# 34
  • Козлодуй
A`Z, първо се разбери с ветеринарите после води котката и ние и слагахме успокоителни в къщи винаги имаше изпарител с https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/za-uspokojavane-i-podtiskane- … romoni-48-ml-4876 , а преди да я заведете на лекар можете да и сложите успокояващи пипети и  вие да се успокоите за да не и предавате тревога - много е трудно и моята душичка беше много страхлива
https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/za-uspokojavane-i-podtiskane- … eti-3-broja-32251

Остана ми 2 опаковки Преднивет мога да го подаря на който желае.

# 35
Здравейте отново .. да споделя болката си днес бях в Ултравет видяха моето коте искаха ренген на дробовете и кръвни изследвания. Кръвните изследвания ги взех от друг ветеринар и докато ги вземам реших да покажа и ренгена.. тази ветеринарка каза че всичко било много добре и нямало проблеми.. после отидах към Ултравет и ги показах а там доктора каза че освен тумор на млечните жлези имало котето и на белия дроб.. било по тъмно на
 ренгеновата снимка. Отначало каза че била размазана а после че имало и там тумор... просто нямам думи единия лекар казва че всички показатели са добре а другия обратното. Казаха че нямало смисул да се оперира защото дори да махнат на млечните жлези на белия дроб оставало . Аз съм напълно съсипана .. не мога да престана да плача и незнам как ще гледам това малко същество което е моето сърце да страда .. SleepySobSleepySleepy
Това не е толкова възрастно коте на 9 близо 10 г е не мога да повярвам просто .. Дали има лек за този тумор с хапчета или нещо да му се спира растежа някой знае ли ..?Tired Face

# 36
  • Козлодуй
И при мен беше същото положение казаха ми че когато тумора метастазира в белия дроб котката ще умре или когато тя стане 2 килограма и точно така стана.
Знам как се гледа болно животно - много трудно на нас ни направиха схема с кортикостероиди и антибиотици и котката изкара много време. Ветеринарите дадоха ли ти лекарства ако не спешно искай схема за обезболяващи и трябва да се научите да и давате лекарствата продължително и сигурно да се следи ядене всичко
Съгласна съм че не е много възрастна моята беше по-възрастна когато и откриха тумора следователно може да издържи операция - по добре рискувай с операция защото тумора нараства и при нашата се спука и добре че се спука навън от тялото а не навътре та сама се изчисти и преживя повече но се налагаше да я превързваме и носеше боди

# 37
Не ми даде обезболяващи или схема . Каза че дори и да оперираме на млечната жлеза на белия дроб остава и пак същото ще се получи накрая. Ходих за мнения про още един ветеринар със снимките. Той пък вика добри били показателите. Той каза че имало проворакови инжекции по 5лв 4 се биело. Незнам какво да правя но това са все ветиринари и все различни мнения.

# 38
  • Варна
Какво значи "показателите са добри"? Добри за какво? Не знам, аз имам доверие на Ултравет, мисля, че най-лесното щеше да е да ти кажат "ще оперираме" и да им дадеш едни пари за операцията, но какво ще стане после... Щом казва, че няма смисъл може би е прав. За инжекции не знам, какви ще са тези инжекции...

# 39
  • Козлодуй
При нас беше късно за операция защото котката беше възрастна и не се знаеше дали ще я издържи и защото тумора беше в напреднал стадии за инжекции на нас не са споменавали дадоха ни антибиотици и обезболяващи и добре и повляваха имай в предвид че котките много успешно крият болката си и това е най-важно според мен да се дават обезболяващи за да живее качествено остатъка от живота си от снимка не разбирам дано да се намери кой да каже Стискам палци

# 40
Здравейте. Първо пожелавам на котанките ви да оздравеят. Търся мнения  за стопани,  борили тумор при мъжки котки. Котаракът ми е на около 8 г. (Осинових го голям ) и при преглед вет. Лекар напипа топче колкото орех в горната част на гърдите където се свързва с гърлото.  Меко е и пълно с течност. Няколко дни преди това котарака скочи върху чаша за кафе, но не съм сигурна къде точно се удари. Взех 2 мнения,  в едната клиника са 90 % сигурни , че е тумор. В другата хематом. Ехограф и ренген не показа отклонение.  Няма промяна в поведението на котката. Незнам какво да правя. Да чакам или да оперирам?  Упойката е притеснителна, тъй като котарака е с астма. Моля за мнение ако някой се е сблъсквал с тумор при мъжка котка и то пълен с течност. Благодаря предварително.   

# 41
  • Козлодуй
И на моята котка тумора беше пълен с течност но беше женска не знам каква е разликата с мъжките Дано да оздравее

Общи условия

Активация на акаунт