Спорт и целулит

  • 16 537
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 811
Здравейте има ли хора, които са си оправили целулит със спорт?


Аз се храня здравословно вече 6-7 месеца. От същото време съм отслабнала с 5-6 кила. Имам още за сваляне, но предпочитам да го карам много бавно, защото се пробваме да забременяваме.


Аз съм с ужасен тип фигура за целулит. Имам си мускули и атлетично телосложение, но понеже теглото трупам предимно по бедра и дупе (тип джей ло) имам ужасен целулит . Може ли със спорт да се махне това нещо?

Засега си спортувам леко и умерено . Бягане и вдигане на тежести основно, както и много ходене. Ходя и на сауна уж да се маха задържане ан вода ако има. За съжаление нищо не помага.

Има ли някой победил целулита с по-интензивен спорт? На мен целите бедра и дупе са ми във видим целулит, не съм виждала толкова ужасяващ случай като моя, при положение, че имам макс 4-5 излишни килограма, плосък корем, неголям бюст, супер ръце и тн. Тип круша в пълния смисъл на думата.

Последна редакция: нд, 02 окт 2016, 10:25 от Редактор*

# 1
  • Мнения: X
Пробвала ли си към тренировката да включиш и клякания? Според мен ще има ефект.

# 2
  • Мнения: 2 811
да, разбира се. нали тренирам с тежести. това включва клекове с тежести, напади или там както се казва.. Правя малко повторения с тежести. може би да намаля тежестите и да увелича повторенията?

Аз да си каа, че имам доста мускули в тази част на тялото, но над мускулите е обилен слой мазнина и целулит.  Чудя се за скачане на транплин/въже? да не би да имам проблеми с лимфата? 

# 3
  • Мнения: X
Може би по-интензивно кардио тогава. И разни там антицелулитни мазила.

# 4
  • Мнения: 2 811
мерси много ще пробвам, но особено много ще съм  благодарна за съвети на хора, при които нещо е помогнало конкретно. Тоест, имали са целулит са го намалили.  Защото теорията все пак е по-различна от практиката.

# 5
  • Мнения: X
Мен също ме чака борба с много целулит. Сега съб бременна и термина ми е след две седмици. Качих много килограми през бременността(от 52 станах почти 90). Естествено придобих ужасен целулит и сега просто не мога да се понасям такава.

# 6
  • Мнения: 8 860
Интензивни масажи, които дренират тъканите и подобряват кръвообръщението + много вода.
Другото е храната  - минимум сол, никакви газирани напитки, минимум преработени храни със захар и брашно.

Спортът помага дотолкова, че оформените мускули "изпъват" леко кожата над тях.

Истината е, че ако си предразположена към целулит, то вероятността да го махнеш изцяло граничи с нула. Можеш само да подобряваш положението.

Не искам да те разочаровам, но имам познати жени, които отговарят на описаното от теб - няма тотално решение.

# 7
  • Мнения: 2 883
Ще споделя моя опит: много изчистен хранителен режим с намалени калориии (средно 1200 на ден, но зависи от кг, ръст метаболизъм), трениране с тежести (но не розовите гирички) 4 пъти седмично + кардо с пулс в зона на горене на мазнини - между 30 и 50 мин., 1 ден отделен само на кардио! Отслабнах, изчистих мазнините, махна се и целулита, но тъй като този режим беше прекалено интензивен за мен, след като спрях си върнах и мазнините и целулита  Laughing Да, видях се с тялото, което искам, но бях гладна и нещастна. От тогава ми се промени  мирогледа и осъзнах, че не мога хем да бъда щастлива, хем да имам тялото - мечта, защото не мога да му платя масрафа (така ли се казва  Laughing). Храни се изчистено, тренирай и резултатите няма да закъснеят, но не гледай и фотошопнатите снимки на манекенките, защото и те самите едва ли се познават като се видят.

# 8
  • Мнения: 2 811
Мила Надя, най-важното е, че си бременна , да си здрава ти и бебето!!! Аз даже не съм и бременна и си имам целулит. Но аз съм доста по-голяма от теб, де. Роди и после ще се оправяш с всичко:) При бременността е от хормоните и после се оправя уж. Леко раждане !

РейнДенсМаги, много благодаря, значи кардио 5 пъти, тежести 4 пъти, така ли?

Аз засега правят следното --ям около 2000 -2200 калории на ден, но много чисто без никакви изкуствени храни, захари, алкохол въглехидрати ограничени до 25%-30%. Единственото ми прегрешение е кофеин, който ще спирам. кардио 2-3 пъти седмично тежести 2 пъти седмично. сауна 2 пъти седмично. С това много постепенно отслабнах. Но още няма целулитен прогрес. Ще увелича кардиото и тежестите до описаното от теб. Калориите не искам да намалявам да не би да си повредя фертилността.

# 9
  • Мнения: 7
На мен ми казаха да пробвам интензивни масажи с груба гъба или 4етка.

# 10
  • Мнения: 2 883
Аз казах какво проработи при мен, но допълних, и че не бях щастлива от висене по 1.5ч във фитнес залата и непрестанно ядене на пилешки пържоли. Щом пък и за дете мислиш по- добре си продължи режима по старо му, хубаво си го започнала, и не се терзай, че кожата ти не е гладка. Можеш да добавиш и някакви масажи или сухо четкане. Не виждам как кофеина ще ти пречи   Thinking  
Дори и да удължаваш времето за спорт го прави постепенно.

# 11
  • Мнения: 21
Приемай много течности, в комбинация с тренировки, балансирано хранене и нансяне на някакъв антицелулитен крем или етерични масла.

# 12
  • Мнения: 1 377
Не виждам да сте споменали за вендузите, а те са доста полезни в това отношение, доколкото съм чувала. Ето в този пост на Адри според мен е събрана много полезна информация и само се каня и аз да започна да действам в тази посока, но засега само се каня  Laughing

# 13
  • Мнения: 2 811
Благодаря много! ще прочета всичко и ще се задействам. При мен изобщо май става дума за диспропорция на тялото. Даже май си мисля за липосукция понататък, след раждане.

Вендузите ще ги приложа звучат много екзотично Simple Smile))

# 14
  • Мнения: 6 952
Моя скромен опит - целулита никога не се "маха", но може да се скрие. Аз си имах преди да започна да тренирам. Сега пак имам и се вижда, когато започна да си стискам краката с ръце, но иначе не се вижда, докато си живея нормално. При мен са 2 пъти седмично сериозни силови тренировки (с големи тежести) при треньор + между 35 и 50 км тичане на седмица като задължително имам и ходене/бягане по баир.

Някак усещам, че основно подейства комбинацията от:
- развиване на мускул от силовите, т.е както и Смоуки каза - опъване на кожата малко;
- покрай тичането се стопиха някои мазнинки, а и то е спорт, изискващ здрава хидратация та пия много много вода;
- баира ти дава някакво много специфично натоварване, което хем е силово и помага за издължаване на мускулите, хем е аеробно и ти води пулса в някаква зона, подходяща за горене на мазнини.

Общи условия

Активация на акаунт