Летни олимпийски игри - Рио де Жанейро 2016

  • 76 409
  • 560
  •   1
Отговори
# 450
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Гледах ансамблите днес от до.  Thinking нещо мазохистична настройка явно имах следобед.  Оценките на обръч-бухалка масово не ги разбрах, меко казано странно класиране в този рунд. На лента ни занижиха оценката. На обръч-бухалка и на мен ми се стори, че съчетанието  на нашия ансамбъл не е конкурентно способно изначално. Като цяло лентата ми бе по-интересно и малко, малко по-логично подредено като оценки на показаното отколкото втория рунд. До рускините на обръч-бухалка умишлено се пазех от каквито и да е забелязвания на оценки, реших че ще гледам само арт а не спорт, за да мога да гледам въобще. Чак след тяхното изпълнение отворих таблиците и видях съдийските небивалици в първия рунд и първата част на втория . Автоматично се  #Cussing out. Изчаках нашия ансамбъл и после в тотален афект догледах до края. Ама мисля че ми стига толкоз худ. гимн. от Рио. Музиката не чувам добре. Коментаторите няма въобще да коментирам, няма да мога да си запазя изказа от нецензурирана реч  Peace Stop. Обръч-бухалка едва се виждаха и от снимането и от шаренията около бежовото поле. Таз  международна федерация не се научи на елементарни неща  Tired. Блаженни са вярващите че им се увеличават зрителите  ooooh!.

Изгледах и последните 3 гейма на Холандия -САЩ  жени волей- двубоя за бронз. Първия гейм го пропуснах от мазохизма ми, още продължаваха ансамблите  Whistling.

# 451
  • София
  • Мнения: 27 026
Добре, някой може ли да ми обясни защо след груба грешка, Кудрявцева получава 9.1 за изпълнение? Има ли смисъл изобщо другите да се състезават?

Искам да попитам и тези които са по-навътре в нещата защо според вас сме на това ниво?
Ние не сме конкурентноспособни, нямаме лоби сред съдийската мафия, комплекс от двете или нещо друго? Защото нашата школа беше заедно с руската световен доминант и законодател, а сега сме твърдо зад една... корейка?! При цялото ми уважение към корейката и тяхната художествена гимнастика.
Видно е, че нямаме висока трудност на изпълнение в сравнение с топ състезателките и защо така? В България липсват ли качествени треньорки, че ние сме институция в този спорт. Не мога да разбера защо загубихме позиции в този спорт след Барселона 92 г. Последно Мария Петрова мачкаше и до там.
И тия коментаторките само квакат. Или бъркаме или ни режат, а те все доволни. Е щом са предоволни от седмото място то какво да говорим повече. 7 място в много спортове ще е успех, в един наш си спорт не е. Сори. Иначе браво на нашето момиче. Играе добре, чувствено, старае се, харесва се на публиката ама как да ви кажа, не е това нашето място.

# 452
  • Мнения: 24 119
Корейката и нашето момиче имат най-хубавите съчетания!
При такава трудност и толкова прецизно изпълнени съчетания нашето момиче спокойно можеше да вземе медал. Ако беше рускиня

# 453
  • Мнения: 30 969
Корейката и нашето момиче имат най-хубавите съчетания!
При такава трудност и толкова прецизно изпълнени съчетания нашето момиче спокойно можеше да вземе медал. Ако беше рускиня
На мен пък точно тези двете не ми харесват въобще. Не харесвам съчетанията, музиката и триката на българката.

# 454
  • Мнения: 2 045
Рускинята си заслужи точките  Peace аз също не харесвам съчетанията и музиката на Неви, само последното ми допадна. Класата на двете рускини просто личи в сравнение с всяко друго изпълнение

# 455
  • Мнения: 30 969
Просто са като от друга планета рускините. Другите са като мажоретки на готините какички.

# 456
  • Мнения: 24 119
Въобще не съм съгласна. Двете рускини, ако не бяха рускини, щяха да са като...испанката Peace

# 457
  • Мнения: 2 045
Просто са като от друга планета рускините. Другите са като мажоретки на готините какички.
Абсолютно! Сякаш програмата е разменена и подгряващите изпълнения са пуснати след тях двете.
Русия в случая няма нищо общо - ако бяха американки, щяхте да казвате, че е защото са американки. Момичетата са като извънземни, а ако човек дори малко разбира от този спорт, ще разбере защо дори при груба грешка получават такива точки.

# 458
  • Мнения: 30 969
Да, испанката също се справя много добре. Както и една супер намръщена с оригинални костюми.

# 459
  • София
  • Мнения: 27 026
Просто са като от друга планета рускините. Другите са като мажоретки на готините какички.
Абсолютно! Сякаш програмата е разменена и подгряващите изпълнения са пуснати след тях двете.
Русия в случая няма нищо общо - ако бяха американки, щяхте да казвате, че е защото са американки. Момичетата са като извънземни, а ако човек дори малко разбира от този спорт, ще разбере защо дори при груба грешка получават такива точки.

Когато играят без грешка нямам претенции, но когато се бърка грубо трябва да се наказва по-сериозно. Нелепо е да да изпускаш бухалката и да получаваш 9.1 за изпълнение.
Общата оценка е висока заради високата трудност и сложните елементи.

Иначе в този спорт има адски много пошла политика от край време. Не знам дали знаеш, но преди години се говореше за изваждане на този спорт от олимпийските игри и се промениха не малко неща, но гледам пак си е същото.
Навремето в златните ни години през 70-те и 80-те години защо мачкахме на световни първенства, а на олимпиади се ''проваляхме'' Ами защото не трябваше да застрашаваме златото на братския СССР и битката му със световното зло САЩ в битката за класирането по медали...

# 460
  • Вестерос
  • Мнения: 38 198
Съгласна съм

# 461
  • Мнения: 2 045
Не оспорвам, че в спорта и в оценяването има проблем по принцип. Казвам, че за мен рускините са класи по-добри от другите и заслужават това, което им се случва в момента.

# 462
  • Мнения: 3 491
Неви има много качества, харесвам я, но съчетанията ѝ не блестят с нищо. Особено това с обръч е много слабо. А рускините просто са най-добри, това е - мантрата за гадните лоши съдии, които постоянно ни режат, отдавна не е валидна, защото ние не сме реална заплаха за тях.

# 463
  • Мнения: 14 133
Браво на Неви.  bouquet
И 7-мо място на финал но Олимпиада не е никак малко.  Peace

# 464
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Аз съм за ваденето му от оимпиадите. Нищо променено не виждам. Включително и в ареала на спорта. Да не си променят правилниците час по час. Не им е това проблема. Да си оправят съдийството и стандарта на състезание. Тогава ще си говорим както се казва и да се върнат в олимпийството. С неразбориите които не си оправят с деситилетия да си идат на ниво латино и прочие танци, спортна акробатика, спортен рокендрол и сие спортове с федерации извън МОК.   Peace
И да наблегнат на семинари за ограмотяване на журналистите -коментатори. Някой да чу нещо образователно-обяснително от 2-те ..... по БНТ?!

Общи условия

Активация на акаунт