Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 12

  • 129 204
  • 755
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 18 547
Благодаря

# 661
  • Мнения: 6 617
Може ли линка за Медичите, че се съмнявам, дали не е един, който съм гледала. А наскоро приключих книга за тях и са ми открай време много интересни като исторически личности.
https://www.imdb.com/title/tt5057130/
Сезоните са качени в Замунда Peace
Субтитри за трети сезон дали има качени някъде ?

# 662
  • Ямбол
  • Мнения: 2 153
Няма още. И аз ги чакам.

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
"Имението Даунтън" вече е с бг субтитри в Замунда.

# 664
  • Варна
  • Мнения: 101
Привет, момичета
да знаете дали го има някъде "Другата Болейн"? За теглене, не онлайн.

# 665
  • Мнения: 18 547
Привет, момичета
да знаете дали го има някъде "Другата Болейн"? За теглене, не онлайн.

Аз съм го теглила от Замунда преди известен брой години.Сигурно го има и сега. Много е хубав.

# 666
  • София
  • Мнения: 1 215
В Замунда го има.

# 667
  • Варна
  • Мнения: 101
HugБлагодаря ви, момичета Hug

# 668
  • Мнения: 1 414
От доста време ме беше налегнал такъв глад,образно казано,за историческа драма,че този сериал Медичите,който наскоро и по Бтв вървя,с Ричард Мадън,ми дойде много добре.Обичам филми и сериали за италианския ренесанс.Още преди години се бях запалила,покрай една компютърна игра,една от частите на която се развиваше именно тогава-Асасин Крийд 2 и Brotherhood.Ричард Мадън според мен има силно екранно присъствие и добре се справя в ролята на Козимо Медичи.Този,който играе внукът му,Лоренцо Великолепният,също е много сладък. Историята е драматична и завладяваща,а и действително се е случила някога, макар и художествено поукрасена. Музиката,саундтрака,няма да коментирам,на висота са.
Но не се правят много исторически сериали напоследък,струва ми се.А материал има още толкова много.И не престава да ме е яд,че например,ние,българите,имаме за какво от историята да правим сериали,само да не се влагаха средства предимно в разни посредствени продукции като Пътят на честта.Нашите Асеневци по-долу ли са от Медичите,че да не направим сериал и за тях?!Никога няма да спре да ме ядосва и вбесява как пренебрегваме собствената си история,докато други народи,които почти я нямат,я превъзнасят.I am looking at you,America!

# 669
  • Мнения: 5 617
И аз "изгълтах" Медичите,  не дочаках БТВ, свалях си субтитри от Адиктед. Grinning
Да, художествено е, има измислици, разбира се, но е много хубаво поднесен и кара човек и да се замисли за сложните ренесансови личности. Защото такава противоречива личност е бил Лоренцо Великолепни- от една страна убиец, корумпиран банкер, от друга- покровител на изкуствата, дал път на най-великите ренесансови творци. Това му е и хубавото на този сериал- замисля те. Жалко, че свърши.
И на мен много ми хареса актьора , изпълнил ролята на Лоренцо. Blush Е, в живота Великолепния е бил доста по-грозноват, но нищо- сериал гледахме. Smiley

Също ми липсват нови исторически сериали и филми. Да си кажа- филмът за абатство Даунтън направо ми беше скучен, много повече очаквах. Ако срещнете нещо ново и завладяващо, споделете. Blush

# 670
  • Мнения: 18 547
Мен не ме грабнаха Медичите. Макар да са много интригуващи исторически личности-политици,меценати,банкери,дипломати,ннадарени с ум. Били со за вримето си могъща фамилия. Препоръчвам ви да прочетете"Медичите-Кръстниците на Ренесанса" ако се интересувате от тяхната история.Силно биографична книга, на моменти скучновата,но много подробна.

# 671
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Само на мен ли Медичите ми изглежда като телевизионен театър?

В момента по Канал 1 дават "Завръщане в Брайдсхед", версията с Джеръми Айрънс от 1981г. Малко бавно върви действието, но все пак като за толкова стар сериал бива.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 18:02 от Irene Adler

# 672
  • София
  • Мнения: 30 107
Търся отзиви за "Виктория".

На мен много ми харесаха Медичите, но аз съм фен на Ричард Мадън и особено на Daniel Sharman и Bradley James. Heart

Искам нещо историческо и завладяващо.

# 673
  • Мнения: 18 547
И Виктария почнах и Короната. Не ме грабнаха и двата сериала. На Короната маже и да дам шанс по-нататък. Изацща след Тюдорите нещо истореческо рядко ме впечатлява. Сериозно вдигна летвата този сериал преди години. Освен Бялата кралица и Бялата принцеса-те ми допаднаха много. Да вземат да филмират още нещо от Филипа Грегъри.

# 674
  • София
  • Мнения: 9 950
Виктория и на мен ми доскуча. Май не догледах първи сезон дори. Но Короната определено ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт