Витоша

  • 20 396
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 543
До Копитото или с кола или с 63 до Дендрариума и после пеша нагоре по асфалтираната отбивка (има табела за Копитото). Не е много стръмно. Може и до Златните с рейса и после през Момина скала. Така е по по равно. Или като се тръгне към Момина скала да се слезе по пътеката към Планинец и някъде в гората имаше табела за Копитото и добре очертана пътечка.

# 31
  • Мнения: 12 648
Благодаря Ви.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Вчера направихме една кратка, но пък много приятна разходка. С кола до Златните мостове (пътят е отвратителен, дупка до дупка) и от там пеша до Момина скала. Не е много, но като за забравили да ходят и с мрънкащи деца беше добре. На поляната на Момина скала беше много приятно, нямаше навалица, чисто, окосено, изобщо бях приятно изненадана.

Някой дали може да каже от Златните мостове как се стига до станцията на радиото? И ако някой я е посещавал скоро в какво състояние е? Помня, че преди години съм ходила и беше много хубаво, но не мога да си спомня къде е.

# 33
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Някой знае ли първата спирка на автобус 63 на ъгъла на цар Борис и Гешов ли е?
На ул. Найден Геров (пред хотел Славия) събота и неделя чакат много хора в туристически вид. Знаете ли кой автобус спира там?  newsm78
Пред Славия е пред последната на 63. Ако сте с дете отидете до Красно село и от там хванете 63 към хотел "Славия" за да можете да седнете. От опит ви казвам, че "възрастните" хора не зачитат деца, дори ги по избутват леко за да седнат.

# 34
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Като се излезе на поляната на Конярника и се застане с лице срещу пистата (личи си по останките от влека) от дясно се вижда зимната маркировка с железните колци и до тях пътека настлана с дъски. Това е за Черни връх както и пътеката по самата писта. Още по-вдясно е пътеката за Звездица и Еделвайс. Има табелки някъде малко преди началото на дървената пътека. Няма как да ги пропусне човек. През уикенда минават доста хора, може да питате, ако не успеете да се ориентирате.
Благодаря

# 35
  • София
  • Мнения: 4 543
...
Някой дали може да каже от Златните мостове как се стига до станцията на радиото? И ако някой я е посещавал скоро в какво състояние е? Помня, че преди години съм ходила и беше много хубаво, но не мога да си спомня къде е.
Пътеката тръгва вдясно от тази за Кумата (тя е покрай каменната река). По нея стигате до х. Панчо Томов (малка къщичка облицована с шарени плочки). Там питайте точно къде е тази на радиото (на не повече от 5 мин е).
По пътя - като стигнете Златните, завивате надясно (покрай спирката на 63) - това е пътят за Офелиите. Някъде след втория обратен завой от там вдясно има черен път, който се качва точно до радиото.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Благодаря. А колко приблизително ходене е от Златните мостове до радиото?  newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 4 543
15 мин. може би, ама е баир.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Някой знае ли пътят (автомобилния) от Златните мостове до хижа Боерица в какво състояние е? До Златните мостове го знам, че е доста зле, но горе-долу става. Нагоре предполагам, че е още по-зле? Или не?  newsm78

Ако някой е ползвал хижите на Витоша в последните 5 год ще се радвам да дадете отзиви. Особено ме интересуват Звездица и Боерица.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 445
Хубав е пътят.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 283
Някой знае ли пътят (автомобилния) от Златните мостове до хижа Боерица в какво състояние е? До Златните мостове го знам, че е доста зле, но горе-долу става. Нагоре предполагам, че е още по-зле? Или не?  newsm78

Ако някой е ползвал хижите на Витоша в последните 5 год ще се радвам да дадете отзиви. Особено ме интересуват Звездица и Боерица.

Пътят след Златните е добре, след Офелиите е паваж към Боерица. От разклона при Офелиите до Звездица по пътя е нов асфалт отпреди 2 години.

На съм отсядала в никоя хижа и все пак: Боерица ту я отварят, ту я затварят, последно това лято май е отворена след ремонт (говоря за хотела, който е до паркинга). Звездица е голяма и много посещавана, има преспиващи постоянно. Мога само да кажа, че готвят добре и тоалетната на приземния етаж е в добро състояние. Как е вътре в стаите, не знам.

# 41
  • Мнения: 2 687
а има ли доста хора от златните мостове до копитото/кулата, т.е. като ми е за първи път - ще се оправя ли по хора, които да ме насочват, а и да има някой наоколо все пак...

# 42
  • София
  • Мнения: 4 543
През разклонението за Планинец няма xора, но има табели. През Момина скала може и да има xора. Там питай да ти покажат пътеката и няма как да се загубиш. Табели има навсякъде.  А ако искаш  компания, пиши тук.

# 43
  • София, България
  • Мнения: 2 222
от Златните до Копитото има ли пътека, не се ли върви по пътя  newsm78

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
В събота спахме в хотел Боерица, та да дам отзив. Пътят до там наистина е добър, по-добър отколкото от София до Златните мостове. Има паркинг. Наоколо е прекрасна гора. Обслужването е прилично. Стаите са не много големи, но прилично обзаведени и чисти. Банята... бива. Топлата вода беше леко хладка, но ако не я разреждаш става да се изкъпеш. Има телевизор и малък хладилник. В ресторанта готвят прилично. Не е супер, но става за ядене. Закуската (която влиза в цената на стаята) беше хубава. Цените ми се видяха височки обаче - 60 лв за тройна стая, при тези условия ми се вижда множко. Храната е на съвсем прилични цени, за разлика от напитките - 1,60 лв за кафе.  Rolling Eyes В заключение - става за едно преспиване, повече не бих останала. Обличайте се, ако решите да ходите там, че е доста височко - в неделя сутринта беше 8 градуса.  cold
Разходихме се и до хижа Звездица, че в събота имаше фолклорен събор там (поне така го бяха обявили, всъщност бяха пет баби в носии, които изпяха 3 песни  Mr. Green). Отвън изглежда добре, има ресторант и поляна отпред. Хареса ни и може би следващия път ще преспим там.

Общи условия

Активация на акаунт