Препоръчайте ми хубаво бебешко кенгуру

  • 2 233
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 630
Здравейте момичета,
Ровя се из нета за хубаво кенгуру- трябва да е компактно, леко и без много копчета и закопчалки. Имам кака, която ще трябва да водя на градина, а беба няма да има на кого да я оставя, така че сутрин ще трябва да се приготвяме много бързо. Затова ми трябва свръх удобно и лесно нахлузващо се кенгуру. Насочила съм се към това
http://www.pakostnik.com/bg/kenguru-airlight-phil-teds-28986 
Дайте идеи Simple Smile Благодаря предварително  Heart Eyes

# 1
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Кенгурата от този тип не се препоръчват, защото не придържат ставите на крачетата: бедрените и коленните стави се клатушкат неукрепени, а гръбначният стълб поема цялата тежест на главата, за което още не е готов. Затова погледни за варианти, които не са широки около бебето, и не завършват като гащи. Например Мандука или някой вид слинг, който ти допадне. Важното е телцето на бебето да се притиска, обвива към тялото на майката, така че гръбначният стълб да не поема тежестта, а крачетата да се обхванати от плата, и да не се поклащат.

# 2
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Почети ... и принципно - откажи се от идеята за "кенгуру" ... Не са егрономични и може (не е задължително, но има вероятност) да се окаже опасно за детето. Ориентирай се към ергономични раници. Зависи какъв ти е бюджета. За 7 години с двете малки съм минала през какви ли не носилки ... Сега - продължаваме сутрин с най-дребната да я нося в Тула към градината ... Бих те посъветвала да си закупиш Тула ... Има и други видове ... Цената на оригинална раница, независимо от марката, тръгва от 180-190 лв. нагоре ... Сега, ако купувах - бих си взела от чужбина Емибейби. От плат за слинг е, може да се коригира на ширина, може да се носи бебето в нея от новородено до поне 3 годишна възраст, може да се носи отпред, на гръб ... ,абе заслужават си 150Е Simple Smile

Цени Simple Smile
https://emeibaby.com/en/babycarrier/emeibaby-carrier.html

Видеа за носене:
https://emeibaby.com/index.php/videos/?___store=english

# 3
  • Мнения: 1 630
Благодаря ви за отговорите  bouquet
Слинг имам от каката още- Baba sling- за мен крайно неудобно и безсмислено нещо, 100 лв. на вятъра, не съм го ползвала и 10 минути. Първо малката много рева, второ трудно се поставя, когато съм сама и няма кой да ми помогне, трето все имах чувството, че беба ще се изсхлузи отдолу.
Проблемът е, че ще трябва сама да се справям със слагането, няма да имам много време за което, но пък така или иначе ще го ползвам само докато заведа каката на градина сутрин, което си е около 10-15 мин. Вечер като ходя да я взимам беба ще е в количката.
Тези кенгурута, за които ми пишете ми изглеждат трудни за поставяне, но пък нямах много време да ги разуча. Ще попрегледам, благодаря отново за отговорите.  bouquet Иначе цената не е проблем, въпросът е да е удобно и да се слага без  чужда помощ. Защото с моя слинг, когато накрая реших че съм го сложила, се погледнах в огледалото, и изглеждах като пате в калчищта, след внимателно прочитане на инструкциите, след около час борба и цялата подгизнала  Joy Joy

# 4
  • Мнения: 604
Baba sling не е слинг, а някакво недоразумение, което може да бъде и опасно. И слинга и раницата се поставят успешно без чужда помощ и без йога стойки. bouquet Каквото и да решиш от двете да вземеш винаги могат да те консултират или в магазина или онлайн в темата за бебеносене тук или във фейсбук. От опит казвам - разликата в удобството на теб и бебето между раница и кенгуру е огромна, а разликата в поставянето - нищожна( даже не знам дали има).

# 5
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
**Elly**, няма нищо сложно в слагането на раница - слагаш си я на кръста, закопчаваш колана, слагаш бебето пред теб и си слагаш презрамките, затягаш и е готово. Потърси в Ютуб клипове   baby carriers ... И тези, които съм постнала с Емибейби се вижда, че не е сложно ... А ще ви йхареса Simple Smile и няма да е само за 10-15 мин. ... ще видиш. Неоценимо е, когато никнат зъбки, когато имаш да свършиш нещо у дома, а детето плаче,  да го метнеш в раницата, да се сгуши в теб и да заспи, а ти да си свободен Simple Smile

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 3 709
С първото дете ползвах "ергономична" китайска раница от като стана на 3-4 месеца. Нон стоп се носехме.
Сега с второто съм с Caboo и не мога да ну се нарадвам. Става за съвсем бебета. Днес ми пристигна и Ергобейбито и съм доволна Mr. Green
Не знам как мислиш малко бебе да слагаш в кенгуру... Инвестирай в хубава ерго раница с вложка за новородено или си вземи слинг Peace

# 8
  • Мнения: 1 630
Благодаря ви, момичета, но не виждам от къде бих могла да купя тези раници и слингове. Излизат ми само чужди сайтове  newsm78
Вие от къде си ги взехте? bouquet 

# 9
  • Мнения: 598
От Рошаво е моята раница (Боба). Български сайт.

# 10
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте,

Включвам се в темата. Насочил съм се към този вид долу на снимката. Някакви мнения, препоръки? Към 50-60 лв излиза това парче плат от Амазон, по българските сайтове не го намерих по-евтино  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт