Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори

Анкета

Какво да бъде заглавието на следващата ни тема?

Опции:

# 705
Включвам го в домакинските дейности. Да се учи от малък.  Laughing Слагаме дрехи в пералнята и сушилнята. Свири на музикални играчки (пиано и ксилофон), играем с топка, има люлеещо се конче, книжки с картинки и вадещи се пъзели, кубчета, сортери, драска с моливи по хартия и гледа аз как рисувам/оцветявам. Вади неща от чекмеджета, кутии и кашони. Напоследък започна и да прибира. Водни игри в банята с чашки (преливане). Това е.

# 706
И моето дете не се впечетлява от играчки, но уцелихме джакпота с подаръци за Коледа. Надуваем батут с топки (като влакче е и има 3 отвора за влизане и излизане), палатка с топки и инструменти - винтоверт, отвертки и водопроводни ключове с каска. Е казвам ви за първи път да се заиграва толкова. Батута е доста голям и аз се побирам вътре и му е много забавно.
Купих му и книжка с животни, които издават съответните звуци, първия ден му беше интересно и до там.
Аз го карам да ми подава дрехите от лигена когато простирам. А като искам малко да почина на спалнята, в двете нощни шкафчета през ден- два сменям различни играчки и го карам да отваря чекмеджетата ( най- любимото нещо на Света) и да ги изважда от там. Умира си от кеф че разхвърля. Simple Smile

# 707
Синът ми току-що изяде обелка от суров картоф и видно му се услади. Не знам да се смея ли, да плача ли....

# 708
И малечка не се впечатлява от играчките. Само щъка из цялата къща и я пренарежда. И аз след нея...
Иначе имаме различни видове сортери и се учи на тях с различен успех, но напредва полека. Показвам й разни животни и издавам звуците, кито те издават и определено й е доста интересно. Даже каза "бау-бау". Много обича като си сложа на главата даден предмет и тя да го взима или да се правя, че се опитвам да го задържа там, а той пада ли пада и тя много се смее. Доста се смее като се наведа да взема нещо, което е изхвърлила. Ако ме види да лазя го нимира за особено забавно и се смее до захлас. А като се ударя пада голям смях, но те всички деца май обичат да се присмиват на тая възраст.
Иначе й показвам с една кукла как се приспива бебе, но като и я дам на нея я хваща за крака и я обръща с главата надолу.
Много обича да й пускам на you tube някои песни, като "коко" е "Кокошка", а "иии" е "Песен за гласните". На тези двете много танцува. Simple Smile
Но най обича да прави одит дали мама е наредила добре къщата. Simple Smile

# 709
Бебоче и ние сме на "коко" и "ти-так" - У дома часовник трака. Слушане до припадък.
От 31.12 отново се пусна да ходи сам и вече доста напредна, дори се опитва да тича! Малко се бях притеснила, защото почти 20 дни не се пусна, а уж всичкибеше наред. Но ето, че всичко се оправи. Сега вече не мога да го хвана Simple Smile

# 710
  • сред вълните и пясъка...
За много години, момичета! Пожелавам здраве и късмет за вас и семействата ви!  Hug
ohayo, тихичко честито! Пожелавам ти безпроблемна бременност fingerscrossed

И моята дъщеря обикновено се занимава с други неща - дърпане на столове, катери се по камината, "говори" по телефона, отваря и затваря шкафове. Не й даваме да играе с мобилни телефони и с дистационни, и много се ядосва, но се старая отсега да й забранявам някои неща. Като не стане нейното и започва да реве, но бързо си намира друго занимание. С нейни играчки си играе кратко - пълни една детска раничка с колелца и си я тегли, после я разтоварва; редим меки кубчета; подаваме си топка; танцуваме и пеем много; играем на криеница; рисувам и я уча и тя да го прави и др.

Едно предложение и от мен, ако не е късно: Неусетно ноемврийчето расте, скоро ще навърши две. Бавно изписваме темите, така че
  Grinning

# 711
Нимфеа, благодаря! Аз толкова съм улисана постоянно с малчо, че понякога забравям, че ще става батко Simple Smile Но по-добре така, защото като започна да го мисля  изпадам в потрес как ще се справяме!

Hug Hug Hug

# 712
Браво на Гого, че пак ходи!
И малечка харесва "тик-так" и се опитва да го казва, но е нещо като "ти-та" засега.

Охайо, честито и от мен! Лека и безпроблечна бременност ти желая! И успешен пухкаф финал!

Нимфеа, добавих ти предложението в анкетата. Но искрено се надявам, да не пускам нова тема чак през ноември. Ше ми се да сме по-активни и по-бързо да ги изписваме темите.

Момичета, вашите мъници опитват ли се да ви манипулират вече чрез неща, които виждат, че обичате? Например малечка като ме види да ям нещо и ми дава целувки, за да й дам и на нея.

# 713
  • сред вълните и пясъка...
ohayo, ще се справите. Казват, че в началото е трудно, но като поотраснат ще ви е по-лесно.
Бебоче, с малките човечета не остава много време. Аз редовно си довършвам закуската към обяд Whistling

# 714
Охайо, честито и от мен! Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!  Hug Направо ви се възхищавам! Браво! Само здраве и всичко ще е наред Simple Smile

# 715
Нимфеа, и аз бях преди така с яденето. Сега просто сядам да ям с малката. Лъжичка на нея, лъжичка на мен. И така нещата са по-добре.

# 716
Охайо, честито! Много вълнуващо, благородно ти завиждам! Нашият татко още не бил готов, видиш ли... Така че при нас бебе № 2 се отлага Grinning

# 717
Благодаря ви, момичета! Не знам дали е геройство, защото маааалко случайно се случиха нещата. Просто предният път мина около година без да се пазим преди да забременея, а сега бързо-бързо станаха нещата. Та малко не съм готова.... Иначе, ако зависи от таткото, нон-стоп ще се пръкват наследници. Теорията му е, че за да има смисъл и да допринесеш за демографския прираст, трябва да имаш поне 3 деца - 2 да компенсират за родителите и едно плюс за ръст  Crazy Crazy Crazy

Бебоче, малка сладка хитруша си имаш Simple Smile
Малчо не се е научил да хитрува за ядене, ами директно роптае и се сърди като иска да му дадеш. Само като му се скарам да не пипа нещо, след няколко минути отива пак на същото място, вкарва ми най-ангелската уж невинна усмивка на света и внимателно посяга пак да пипне, следейки как ще реагирам.  Laughing Laughing

# 718
Охайо, честито !
И на мен ми се ще да бъда финансово обезпечена и да отгледам още едно дете, но за жалост няма такава вероятност в близко бъдеще. Много се радвам за теб, безпроблемна бременност !

# 719
Да, Охайо, много ми е сладичка и все по-хитра става. Simple Smile

Аз лично бих искала 3-4 деца, но реално едва ли ще са повече от две. Най-малкото раждам секцио и не знам колко пъти мога да си подложа организма на това.
Вчера гледах по телевизията за семейство с 9 деца. Един поп и жена му. Повечето бяха момиченца и се пошегувах с мъжа ми, че тия хора май са карали до мъжко. Simple Smile На мен лично 9 ми се виждат наистина много, но е хубаво, че има българи, които борят ниската раждаемост.

Общи условия

Активация на акаунт