Психологиеската бариера

  • 4 396
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 497
Откакто научих как да пускам анкети, нещо са ме засърбяли ръцете. Хайде на още една.

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Вече съм 100% убедена, че не си добре с главата.

# 2
  • Мнения: 3 154
Цитат на: Liorena
Вече съм 100% убедена, че не си добре с главата.


Мисля, че нямаше смисъл от това изказване...

# 3
По-глупава анкета не бях виждала!!! Ти гавра ли си правиш с проблемите на жените или???!?!?!?!?!?!!?!?

Тази дума "НИКОГА" точно в този форум хич, ама хич не е подходяща!!!

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Sunshine
Цитат на: Liorena
Вече съм 100% убедена, че не си добре с главата.


Мисля, че нямаше смисъл от това изказване...


ами махни го, ама е чистата истина, от анкетата личи още повече.

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Не защитавам никого, аз лично не се обиждам от такава анкета, защото наистина при хората с проблеми някога има никога!
Друг е въпросът дали се осъзнава.
Лично аз гласувах за последния отговор

# 6
  • Мнения: 4 324
Цитат на: wa_wa
Не защитавам никого, аз лично не се обиждам от такава анкета, защото наистина при хората с проблеми някога има никога!
Друг е въпросът дали се осъзнава.
Лично аз гласувах за последния отговор


Това все едно че аз съм го писала.

# 7
  • Мнения: 1 497
Топ Кат, обясни ми какво не е наред на анкетата?


1. Да, приела съм, че е възможно никога да нямам дете.
2. Не, не съм приела че е възможно никога да нямам дете.
3. Никога няма да приема, че е възможно да нямам дете.
4. Мога да приема, че е възможно никога да нямам дете след като съм опитала всичко.

Май проблема не е в моя телевизор ама сеа кво да се прай....не всички говорим на френски с конете си.

# 8
  • Мнения: 4 324
Цитат на: TopCat
По-глупава анкета не бях виждала!!! Ти гавра ли си правиш с проблемите на жените или???!?!?!?!?!?!!?!?

Тази дума "НИКОГА" точно в този форум хич, ама хич не е подходяща!!!


1. Всеки сам решава кое е глупаво и кое не (уважавм мнението ти и не искам да го променям).
2. Теодора е една от тези жени с проблеми, така че смятам е помислила какъв точно въпрос задава
3. Мое мнение е че трябва да обмислим и варианта с думичката "НИКОГА", защото ако да речем след 10 години все още не мога да имам собствени деца, с удоволствие бих преминала и към вариант Б.

# 9
Цитат на: Теодора
Топ Кат, обясни ми какво не е наред на анкетата?


1. Да, приела съм, че е възможно никога да нямам дете.
2. Не, не съм приела че е възможно никога да нямам дете.
3. Никога няма да приема, че е възможно да нямам дете.
4. Мога да приема, че е възможно никога да нямам дете след като съм опитала всичко?

Май проблема не е в моя телевизор ама сеа кво да се прай....не всички говорим на френски с конете си.


ОФФ
Аз с моите кончета и понита говоря на полски - много ни е приятно, а и в компанията добре се приема Simple Smile

Какво не и е наред на анкетата ли?
Питай неизлечимо болните защо искат да са здрави и как приемат смъртта.
Предложи на гладуващите да ядат пасти.

Твоят стил е такъв.

Затова.

Аз смятам, че с тази анкета мина границите  на дискретността.

Мое мнение, няма само шапки да ти сваляме я! И критиката е полезна от време на време, в журналистическите среди това е ежедневие Wink

# 10
  • Мнения: 1 497
Няма и нищо лошо на думичката "никога". Да,  възможно е никога да нямаме собствени биологични деца. Невероятно ли ти се струва ТопКат? Щото на мен не.
 Таня, няма нужда от обяснения. Тези, които говорят на френски с конете си от български не разбират, така, че е безмислено.


Таня, кой е вариант Б бе скъпа, щото аз не мога да зацепя?

# 11
  • Мнения: 1 497
Ми щом искаш критика, ще ти кажа, че коментара ти е инфантилен.  Стила ми си е много точен и показва нивото на зрялост на момичетата с проблемно забременяване.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: TopCat

Аз смятам, че с тази анкета мина границите  на дискретността.

Мое мнение, няма само шапки да ти сваляме я! И критиката е полезна от време на време, в журналистическите среди това е ежедневие Wink



Много си отскоро тук, затова идея нямаш колко е болна тази жена, по-добре не и обръщай внимание и не се меси, защото ще си докараш Анкета и в твоя чест.

# 13
  • Мнения: 4 324
Цитат на: TopCat

Какво не и е наред на анкетата ли?
Питай неизлечимо болните защо искат да са здрави и как приемат смъртта.
Предложи на гладуващите да ядат пасти.
............................................................
Мое мнение, няма само шапки да ти сваляме я! И критиката е полезна от време на време, в журналистическите среди това е ежедневие Wink


За критиката - да съгласна съм от време на време да се появява, даже си мисля че е необходима, та за това и аз продължавам

Има вероятност да сме неизлечимо болни, ноооооооооооо в никакъв случай не и умиращи. Според мен умираща ще съм ако след 10 години неуспешни опити и направено всичко възможно да имам дете, все още се надявам за собственно. Ами в този случай най - вероятно ще съм вече за психиатрията - защото аз и след една година на чакане да не ми дойде взех да психясвам, а си представям след 10  Shocked Та за това и пак ще кажа, трябва да си помислим и над вероятността "НИКОГА"

# 14
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Теодора

Таня, кой е вариант Б бе скъпа, щото аз не мога да зацепя?


Осиновяване  Wink

Да, бих стигнала и до това, ако е доказано, че не мога да имам свое дете. И да - приела съм го  Sign Exclamation  Wink

# 15
  • Мнения: 2 489
Tania79, недей така, защото ми се приплаква. Травмата е голяма, но за тези 5 години не съм мислила, че ще има това НИКОГА! Ти си ми набор май - 79, нали?
Имаш още време, още варианти! Бъди силна и не мисли за негативните неща!
Не съм запозната с твоя проблем, но мисля, че рано или късно и на теб ще се случи нещо хубаво!

# 16
  • Мнения: 1 497
А, да осиновяването е разбира се е едно много нормално разрешение. Моят глас е в категорията "да".

ПС. За мен точно такива коментари "Не мисли за негативни неща", "То ще стане от самосебе си", са много по-травмиращи отколкото човек да се замисли над възможността :"Да, напълно е възможно никога да нямам собствено биологично дете и нека видим какво може да се направи оттук нататък". Познавам поне няколко жени, които са приели съдбата си и са предприели като крачка осиновяването и сега са щастливи майки.
Така, че анкетата не е за да дразни някого (разбира се тези, които говорят на френски с конете си не са в състояние да осмислят елемнтарни неща, но аз го отдавам на продължителното общуване със себеподобните, не на френския), а всъщност да си зададем въпроса докога ще можем да издържим на "стискаме ти палци за следващия месец" и Седмичницата "3007" брой. От предната анкета се видя, че болшинството сте в групата 25-20 и разбираемо е такива въпроси да ви се виждат болезнени, но за групата 30-35 и 35-40 те са реалност.

# 17
  • Мнения: 4 324
Цитат на: sunny_zt
Tania79, недей така, защото ми се приплаква. Травмата е голяма, но за тези 5 години не съм мислила, че ще има това НИКОГА! Ти си ми набор май - 79, нали?
Имаш още време, още варианти! Бъди силна и не мисли за негативните неща!
Не съм запозната с твоя проблем, но мисля, че рано или късно и на теб ще се случи нещо хубаво!


Спокойно  Wink все още не съм на вълна "НИКОГА", просто казвам че ако след доказан (поне от двама доктори - минимум) проблем бих приела и това. Но разбира се всичко е много относително и за сега само така мисля, не знам обаче какво ще ми дойде до главата. Сега само разсъждавам над втпроса "НИКОГА" ей така хипотетично.

Подчертавам - изобщо не съм се отчаяла все още и не мисля да го правя в близко врем.

А ти недей се разстройва, че не е добре за твоето положение  Wink  Grinning

# 18
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Mои разсъждения: ако сме опитали всичко и не става явно е дошло временето на никога.
Иначе да скачам от примерно инсеминация на инсеминация или от ин витро на ин витро с някаква вманиаченост е прекалено.
просто трябва да се знае, че в един момент настъпва това никога и е време да се продължи напред

# 19
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Цитат на: Теодора
А, да осиновяването е разбира се е едно много нормално разрешение. Моят глас е в категорията "да".

Което може да е тема на следващата анкета Bulb  Bulb  Bulb  Bulb

# 20
  • Мнения: 4 324
Цитат на: wa_wa
Цитат на: Теодора
А, да осиновяването е разбира се е едно много нормално разрешение. Моят глас е в категорията "да".

Което може да е тема на следващата анкета Bulb  Bulb  Bulb  Bulb


ммммммммммммм даааааааааа

И понеже те сърбят ръчичките Теди, давай  Wink

# 21
  • Мнения: 1 497
Я я пуснете вие, че имам малко работа.

# 22
  • Мнения: 1 497
Ще взема да объркам нещо и пак ще замирише на обор.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 242
..

# 24
  • Мнения: 9 077
Цитат на: Лекси
Извинявайте, че разводнявам темата, но мисля, че мястото е тук. Напоследък много мисля за осиновяване. Имам щастието да имам вече дете - изпитала съм очакването, раждането... знам какво е.
Ако не го бях преживяла, може би щях да искам да се боря до край за дете, създадено от мен и мъжа ми...
Но сега все по-често си мисля, че щом не става, може би така трябва да бъде. Може би има дете, родено от друга, което чака мен, а аз губя от времето, което мога да прекарам с него... Преди да се роди детето ми, мислех, че то ще прилича на нас, че когато го погледна, ще виждам в него себе си или мъжа ми...не е точно така - то се отделно лечност и дори да прилича на нас, то то е само в най-общи черти.
Мислех си, че може би ще чувствам чуждо дете от друг - сега знам - това няма нищо общо с това, кой го е създал...
Но все още се страхувам - достатъчно силна ли съм да го направя щастливо, тук, в България, където хората все още имат предрасъдаци, няма ли все пак да правя разлика между тях...  
Така че, замислям се върху варианта да не стигам до това никога...всъщност "никога" няма.

Това е един от най-страхотните постинги,които съм чела

# 25
НИКОГА - тази дума не трябва да съществува!
НИКОГА няма, да!

# 26
  • Мнения: 4 068
Абсолютно не съм съгласна с мненията на лиорена и ТопКат.
Просто вие няма как да знаете как се чувстваме ние и затова оставете сами да преценим дали тази анкета е тъпа,остра,травмираща или нещо друго.
Мен лично тази анкета изобщо не ме травмира даже.Много си е точна и на място.Ние затова сме тук-да си обсъждаме проблемите,а един от тях е точно тази психологическа бариера.

Ето сега и моя отговор.Аз съм приела възможността никога да нямам собствено дете.Със съпруга ми сме решили да изчакаме докато навършим 35 и да си осиновим дете.Това е.
И ако трябва да съм честна след като приех тази възможност се чъвствам много по-добре.Гледам напред и имам някакъв план,който следвам.Просто съм реалистка.
Разбира се преди това ще пробвам всички възможностти да имам собствено дете,но......за мен е голяма стъпка напред това, че приех възможността това никога да не стане.
не се притеснявам да говоря за това и поради тази причина смятам, че няма нищо лошо и травмиращо в анкетата на Теди.
Още един път искам да помоля всички, които бързат да плюят по нея да ни оставят сами да преценим дали искаме или не искаме да отговорим на тази анкета.
Благодаря ви за вниманието!

# 27
  • Мнения: 966
Цитат на: Liorena
Вече съм 100% убедена, че не си добре с главата.



 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

Ne e iasno oba4e koi ne e nared sas glavata

p.p.spored men opredeleno ne e Teodora

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Мили момичета, извинявайте много че се намесвам, но искам да ви питам какво мислите за тези двойки, които след дълги опити за свое дете осиновят едно чуждо и известно време след това жената се оказва бременна. Може би е случайност, или... просто ”Божа работа”  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 966
Цитат на: sve
Мили момичета, извинявайте много че се намесвам, но искам да ви питам какво мислите за тези двойки, които след дълги опити за свое дете осиновят едно чуждо и известно време след това жената се оказва бременна. Може би е случайност, или... просто ”Божа работа”  Rolling Eyes


Ne e sly4ainost az poznavam takava dvoika i mislex snoshti da go napisha no beshe dva prez noshta i ne mojex da si sabera akala. Ta imenno tova e psixologi4nata bariera koiato sled osinoviavaneto e otpadnala i jenta e zabremeniala. Sega dvoikata ima tri desa ednoto koeto sa zeli i za tiax tova e kasmeta im i dve texni . Sega praviat planove za 4 misliat da si osinoviat:)

# 30
  • Мнения: 1 497
Много често се случва. Казват, че някакъв хормон май се отключвал или нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт