Ясли в Бургас

  • 21 795
  • 99
  •   1
Отговори
Препоръчайте ми ясла в Бургас (по възможност в центъра). От скоро съм в града и незнам все още къде какво се намира.
Ще съм благодарна на всички отговори.

# 1
  • Мнения: 652
Здрасти,
писах ти за една ясла на Сан Стефано - нкл пресечки след кръстовището на билковата аптека. Попитай и ще те упътят къде е тази улица.
Това е ясла сравнително в центъра. Аз не съм водила бебо там - съвсем скоро проходи. Но смятам да пробваме скоро.

# 2
  • Мнения: 5 539
А има ли и друга ясла, аз само за тази съм чувала Embarassed ?

# 3
  • Мнения: 652
Лилита,
друга в този район не разбрах да има. Т.е чак в Лазур.

# 4
  • Мнения: 1 264
Има на Републиканска до бившата сладкарница Златна рибка Grinning  Grinning на ъгала с Булаир.

# 5
Детска ясла има на ул."Сливница" близо до кръщовището и с бившия бул."Москва". Както и на "Ботева"-намира се м/у билковата аптека и полицията.
 Моя син посещава детската градина в к-с "Зорница",но на моя приятелка детето и беше там на "Сливница" и тя е доволна.

# 6
  • Мнения: 29
Извинете ме...
Горното го написах аз,но ме изписа като ГОСТ.
Нещо съм сбъркала може би....извинете ме Rolling Eyes

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Така и така има готова тема, да попитам майките, чиито деца ходят на ясла - доволни ли са, в коя ясла ходят мъниците, какви са условията.
Ние сме в "Лазур", по-специално ме интересуват ясли точно в този район, но и навсякъде в центъра.

# 8
  • Мнения: 687
Цитат на: chockolina
Ние сме в "Лазур", по-специално ме интересуват ясли точно в този район, но и навсякъде в центъра.

Имам приятелка, която работи в яслата, която е някъде около блока на ТВ Микс. Там има и градина, дано се сетиш къде е. Та от нея знам, че въпросната ясла е една от най-добре уредените - обзавеждане, играчки, всичко си има. Посещават я децата на доста известни и богати бургазлии и съответно има много спонсори. Знам, че трудничко записват деца, все няма места.
Приятелката ми сега е в майчинство и не съм в течение как е в момента положението. Може и да има места. Трябва да провериш.
За персонала само добри неща е казвала, но нали са колежки... мнението й е леко пристрастно  Wink

# 9
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ваня, можеш ли да я питаш как се казва яслата? Ние ходихме в една, точно до блока на ТВ Микс - "Щурче" - и ни казаха, че няма нужда от предварително записване - да отидем, когато бебка започне да ходи стабилно?! Та се чудя дали е същата?

# 10
a kakvo 6te kajete za iaslata v slaveikov koiato e do u4ili6te Anton Star6imirov do deckata kuhnia i tam samo iasla ili i detska gradina
Molia niakoi ako ima niakva informacia da spodeli za6toto esenta 6e puskam moia manik tam

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Цитат на: Anonymous
a kakvo 6te kajete za iaslata v slaveikov koiato e do u4ili6te Anton Star6imirov do deckata kuhnia i tam samo iasla ili i detska gradina
Molia niakoi ako ima niakva informacia da spodeli za6toto esenta 6e puskam moia manik tam

Като живеех в Бургас,голямата ходеше малко време там.Така и не свикна с възпитателките и изобщо с всичко.Отписах я и я записах в градина Моряче.Там правиха ясленска група за 2годишни,стига да говорят,да се хранят сами и чат-пат да се събличат.Страшно бях доволна!

# 12
Цитат
Като живеех в Бургас,голямата ходеше малко време там.Така и не свикна с възпитателките и изобщо с всичко.Отписах я и я записах в градина Моряче.Там правиха ясленска група за 2годишни,стига да говорят,да се хранят сами и чат-пат да се събличат.Страшно бях доволна!

kade e tazi moria4e i za6to nemoja da svikna ne6to lo6o li se darjat lelite

# 13
  • Мнения: 687
Цитат на: Anonymous
a kakvo 6te kajete za iaslata v slaveikov koiato e do u4ili6te Anton Star6imirov do deckata kuhnia i tam samo iasla ili i detska gradina
Molia niakoi ako ima niakva informacia da spodeli za6toto esenta 6e puskam moia manik tam

Само да ти кажа за тази ясла, че е задължително подаването на молба поне 7 месеца преди записването (това май от тази година са го измислили). Така че ако не си подала още е добре да го направиш, че иначе приемат само по втория начин. Няколко приятелки пробваха сега за пролетта да дадат малките, но не можело само месец преди това да се подаде молбата  Imp

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Момичета, използвам повдигнатата тема за да питам дали има шанс да намеря ясла в Бургас, подходяща за алергично дете - тоест да се съобразят с храненето му или поне да ми дават предварително менюто? Налага се да пусна Мартин на ясла, най-вероятно от есента, но се притеснявам дали дотогава ще успеем да въведем всички храни. За предпочитане е ясла в Лазур или Изгрев.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мамче, в яслата, на която ще ходи Мони от юни, има изнесено меню от предната седмица за следващата. Можеш да провериш дали ще се съобразяват с храненето на Мартин.
Казва се "Щурче" и е в "Лазур", срещу блока на "ТВ Микс".

# 16
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Цитат на: Anonymous
Цитат
Като живеех в Бургас,голямата ходеше малко време там.Така и не свикна с възпитателките и изобщо с всичко.Отписах я и я записах в градина Моряче.Там правиха ясленска група за 2годишни,стига да говорят,да се хранят сами и чат-пат да се събличат.Страшно бях доволна!

kade e tazi moria4e i za6to nemoja da svikna ne6to lo6o li se darjat lelite

Защото тя беше доста самостоятелна и говореше добре,а в яслата ги държаха дълго на гърне,много от децата са още бебешори и общо взето и лелите се държат с децата като бебета.В моряче си сядаха на тоалетни чинии,госпожите повече ги занимаваха с игри и се опитваха да привлекат деца,за да не останат без работа.С такава цел беше открита и групичката.Поне тогава,де.Оттогава доста вода е изтекло,така че по-добре провери.Градината е от другата страна на 28бл.Значи - от едната страна е яслата,от другата градината.Освен ако не става дума за друга ясла.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: chockolina
Мамче, в яслата, на която ще ходи Мони от юни, има изнесено меню от предната седмица за следващата. Можеш да провериш дали ще се съобразяват с храненето на Мартин.
Казва се "Щурче" и е в "Лазур", срещу блока на "ТВ Микс".


А, тя ще ми е много удобна , благодаря ти, хубаво е това с менюто - ще отида да проуча как е положението там.

# 18
  • Мнения: 485
ОДЗ "Иглика" в к-с"Славейков" / до СОУ"Д.Дебелянов"/ е може би единственото детско заведение в Бургас, в което има психолог.
ЦДГ "Моряче" също е една много добре уредена градина и директорката е много стабилна.
Друга добра градина е ЦДГ"Веселушко" в к-с"Изгрев".
Но щом искате ясла,търсете ОДЗ.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 025
Здравейте мами,
Надявам се да помогна в търсенето. Ето списък с всички ясли и градини в Бургас. Поздрави на морето и хубавия град от нас   bouquet

http://www.zadecata.com/index.php?page=0_1_4_2

# 20
  • Мнения: 3 251
Момичета, използвам повдигнатата тема за да питам дали има шанс да намеря ясла в Бургас, подходяща за алергично дете - тоест да се съобразят с храненето му или поне да ми дават предварително менюто? Налага се да пусна Мартин на ясла, най-вероятно от есента, но се притеснявам дали дотогава ще успеем да въведем всички храни. За предпочитане е ясла в Лазур или Изгрев.
Mam4e, ами някъде в Лазур се намираше една частна градина "Св. Николай" май беше?! Защо не попиташ там, дали приемат и деца в ясленска възраст ?

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Момичета, използвам повдигнатата тема за да питам дали има шанс да намеря ясла в Бургас, подходяща за алергично дете - тоест да се съобразят с храненето му или поне да ми дават предварително менюто? Налага се да пусна Мартин на ясла, най-вероятно от есента, но се притеснявам дали дотогава ще успеем да въведем всички храни. За предпочитане е ясла в Лазур или Изгрев.
Mam4e, ами някъде в Лазур се намираше една частна градина "Св. Николай" май беше?! Защо не попиташ там, дали приемат и деца в ясленска възраст ?

 Въпросът ми е от пролетта м.г. Wink, но добре, че го повдигна - използвам темата да обясня, ако на друг му се наложи, че в яслата, в която записахме Мартин храната по принцип е подходяща за алергично дете, което не е на много строга диета - не се дават шоколад, ядки, ягоди, малини и др. мъхести, прясно мляко, цитруси, риба, телешко - мен тези изключения ме устройват деално, откакто Мартин прояде яйца. А яйцата пък ги дават в много малки количества - основно в застройки. Яслата е "Щурче" - до 24 блок в "Лазур".
  А за частната градина не съм чувала - ще взема да разпитам, в случай че не ни приемат в градината!

# 22
  • Мнения: 581
Записах дъщеря си на ясла в Бургас. Ще тръгне на есен. Яслата е на Сан Стефано!!! Какво знаете за нея доволни ли сте??? Ние живеем близо до нея и затова е записах тука.Не съм ходила по другите ясли да питам как е. Кого тръгне на ясла ще е на 2.3 2.4 месеца.

# 23
  • Мнения: 8
зависи и от възпитателките в яслата

# 24
  • Мнения: 8
Гледаите да ви по на близо яслата защото зимата е ад докато ги закарате и вземете децата.Естествено ако нямате нямои близък наблизо.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Детска ясла има на ул."Сливница" близо до кръщовището и с бившия бул."Москва".
Това е ДГ "Златното ключе" не е ясла!

# 26
търся частна ясла на дъщеря ми тя е на 1 година и 10 месеца моля помогнете ми да намеря една понеже съм на работа и нямам никой да я гледа.ми интересува добра ясла където възпитават децата и ги научат за дисциплина.

# 27
  • Мнения: 1 298
Искам да питам запознатите -къде точно се намира тази частна ДГ "Св.Николай"  в Лазур?

Иначе на Сливница 36 има частна ДГ, но приемат деца от 2г възраст  Sad

# 28
  • Oslo
  • Мнения: 659
Искам да питам запознатите -къде точно се намира тази частна ДГ "Св.Николай"  в Лазур?

Иначе на Сливница 36 има частна ДГ, но приемат деца от 2г възраст  Sad

Да не говориш за детския дневен център " св.Николай Чудотворец"? Ако имаш предвид него, той е за деца с увреждания, не е частна ДГ.

# 29
  • Мнения: 1 298
СтелиЯни мерси,нямах представа.

Mam4e, ами някъде в Лазур се намираше една частна градина "Св. Николай" май беше?! Защо не попиташ там, дали приемат и деца в ясленска възраст ?

# 30
# 31
  • Мнения: 27
zdraveite,izvinqvam se predvaritelno, 4e ne pi6a na kirilica,no v momenta imam instalacionen problem,koito 6te otsranq skoro. i az kato vas imam podoben problem.deteto mi e na 2 god,tragna na qsla,no za 1 sedm samo.tyi kato ponasq6e mnogo zle razdqlata si s men.tq ne se e otdelqla za sega izob6to.qslata e v slaveikov,grupata e nova.kato cqlo sam dovolna ot bazata,ot lelkite i grijite im.problema e 4e sa 34 deca ot nai-razli4na vazrast i ne moje da im se obarne vnimanie.da6terq mi e kontakta,ob6tuva s mnogo deca,zaigrava se,govori razbiraemo, no ne6to ne se polu4ava.nalaga mi se na prolet da tragna na rabota i neznam kakvo da pravq?tq ve4e e golqma i razbira vsi4ko,znam 4e i az trqbva da sam po uporita i silna v neinata adaptaciq.znam 4e kato prejivee parvona4alniq 6ok ,6te i stane interesno,no ve4e se samnqvam dali postapvam pravilno.s maja mi obmislqme variant za 4astna qsla.nqkoi moje li da mi dade sintezirana informaciq za 4astnite qsli v burgas,za taksite tam i ako ima nqkakvi vpe4atleniq.mislq si,4e ako grupata e ot po-malko deca i im se obra6ta pove4e i ka4estveno vnimanie i az i deteto 6te sme po-spokoini! 
i ne na posledno mqsto-4estita Koleda na vsi4ki i 6tastliva nova godina!pojelavam na vsi4ki mam4eta-veseli,zdravi i spokoini de4ica!!!

# 32
  • Мнения: 1 298
nadi4ka-alq и моето момче ходи 10 дни на ясла.В началото много плачеше.Неутешимо.Оставях го за 15мин,после за 1 час,2 часа и така постепенно спря да плаче и на 10-тия ден не плака изобщо.В славейков ходим и ние.Също в новооткрита ясленска група.Може и да сме в една и съща ясла.Ще свикне детенцето.Лошото е че много боледуват.Сега сме с кашлица,която си донесохме от там.  ooooh!

# 33
  • Мнения: 27
Zdr,юлка'06!Blagodarq za otgovora ti.Mai naistina sme ot edna grupa,tova na snimkata e Galin nali?Nie sme v Raina Knqginq,a i beb4eto ti mi se stori mng poznato.Moqta e Aleksandra,no edva li si ni zabelqzala,t.k bqhme samo 5 dni,sutrin se zasi4ahme mai,nie idvahme s tatkoto.Ne mojah za tolkova kratko vreme da sabera nqkakvi vpe4atleniq za gospojite i lelkite,ti kakvo 6te kaje6 za tqh?Alqta spa samo 3 pati tam i ve4er kato si idva6e si lqga6e o6te v 18 h.Samo znam,4e ne i davat biberonata prez denq,a  pri men tq ne uspaqva da zaspi bez neq.Tam kolko spi,neznam ?Ina4e razkazva kak si igraeli,slu6kali muzika,dupenceto i ne e za4erveno,po 1 pampers otiva za denq.Prosto kogato tq tragna ima6e o6te 8 deca nego den i be6e ko6marno.
I nie sme s uporita hrema ot togava, ne uspq da se razbolee mnogo,ama sme postoqnno s kapki.Ima6e de4ica, koito ka6lqha mng sutrin kato gi vodeha,nqkoi bqha s te4q6ti nosove.Naqsno sam kak stoqt ne6tata v qslite,ama vidimo nezdravi deca moje da gi vra6tat sutrin,za6toto kakav e smisal da se razbolqvat o6te 30 de4ica.
Haide pak 6te probvame drugiq mesec za nqkolko dni,to taka e o6te po-lo6o za deteto,no neznam kak ina4e?!

# 34
  • Мнения: 13
Някой може ли да каже за яслите в М.рудник.Подала съм молба в тази зад 446бл.'Морска звезда',но ми обещаха за градина само,за яасла да не се надявам.Била една група,а много молби с чакащи.чух,4е била най модернизираната но не мога да чакам чак за градина.Някой ще сподели ли за друга ясла в М.рудник.

# 35
  • Мнения: 171
Tania i Alex, ето списък на детските заведения в Бургас.
http://www.mamaibebe.com/uploads/File/Detski%20gradini_obl.Burgas.pdf
Аз от своя страна моля за мнения за яслата в ж.к. Зорница.

# 36
  • Мнения: 227
Някой може ли да каже за яслите в М.рудник.Подала съм молба в тази зад 446бл.'Морска звезда',но ми обещаха за градина само,за яасла да не се надявам.Била една група,а много молби с чакащи.чух,4е била най модернизираната но не мога да чакам чак за градина.Някой ще сподели ли за друга ясла в М.рудник.
За съжаление няма места по яслите в М.Рудник.И на мен казаха,че чак за градина ще ми вземат дребния.Ще пускам неплатена Sad
Не ги е срам,такъв голям к-с,а само 5 групи ясла във всичките детски заведения. Twisted Evil
За "Зорница"-водих един период от време моята дъщеря-много бях доволна.Но става въпрос за преди 5-6 години някъде.И там питах за дребния и там места няма. Sad

# 37
  • Мнения: 382
Кога се подават молби за ясла  в Бургас?По всяко време или първия работен ден от годината, така е в София . Питам за моя племенница .

# 38
  • Мнения: 227
Първите работни дни след Нова Година.

# 39
  • Мнения: 171
Доколкото аз съм запозната, всяка ясла е на собствен принцип. Моите молби ги приеха декември месец, но пък ми казаха, че приемът е само юни и септември и най-вероятно ще се вредим чак за септември 2008. В яслата в "Зорница" пък изобщо не приемат молби предварително, имат си обявени точни дати за прием.
Мисля, че в Бургас все още няма единни условия за прием. Засега те се отнасят само за яслите в София.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 225
Месец юни записах детето си на ясла /без подаване на молба, само ми дадоха едно номерче/. Казаха, че могат да то приемат най-рано Януари. Преди празниците звъннах в яслата, за да попитам дали ще му се пази мястото, ако го дам от м.Март. Казаха ми, че общината още не е решила кога ще изписва големите дечица и т.е. кога ще приема нови. Аз ще започвам работа Април, но още не е ясно дали до тогава детето ми ще го вземат в ясла или трябва да търся други варианти. /Въпреки, че съм се задействала още през Юни/ Става въпрос за яслата на бу.Сан Стефано и ул.Гладстон. Ако някой има някакво инфо относно приема там, ще бъда благадарна ако ми сподели.  Praynig

# 41
  • Мнения: 2 577
Яслата на Сан Стефано са във ваканция до 7 Януари.
Аз лично те съветвам да се разходиш понеделник - вторник и да питаш на място.
Тя директорката е много разбрана, ако искаш да ти дам телефона й.

# 42
  • Мнения: 1 298
nadi4ka-alq помня ви.Засичали сме се.
Да ти кажа групата не е с 34 деца.По-малко са.Освен това има и отсъстващи.
За госпожите нямам впечатления,освен че тая с черната коса малко ме дразни.Веднъж я чух да вика на децата да млъкват.Аз и моята приятелка направо не можахме да повярваме.Щото те мъниците плачат ли,плачат за мама,тя им завикала...
За яденето се наложи да повтарям да не го хранят насила.Щото казали на мъжа ми че зорлян ял.  Shocked
Той е злояд и съм им казала насила да не го хранят че става още по-зле.

Води я,тя ще се адаптира.Аз също се бях отчаяла,но ето че свикна.3-4 дни пак ще реве,че не е ходил 10дни,ама пак ще посвикне.
Явно малко спят защото на Гали също рано му се доспива  Thinking

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 225
Яслата на Сан Стефано са във ваканция до 7 Януари.
Аз лично те съветвам да се разходиш понеделник - вторник и да питаш на място.
Тя директорката е много разбрана, ако искаш да ти дам телефона й.

И аз смятам на 7.01 сутринта да отида да видя какво е положението. Имам телефон, но май на място ще е най-сигурно. Благодаря ти все пак!  Peace

# 44
  • Мнения: 27
здр,юлка'06 и за мнг години на теб и всички майчета!Ние още не сме тръгнали на ясла,защото с таткото сме на различно мнение по въпроса.Вие как сте след дългата ваканция,плакахте ли на наново?Аз също мисля,че ще се адаптираме,но съпругът ми много се разколеба и отказва да я пробваме пак!Тука си има привърженик в лицето на свекървата, която ни убеждава,че ако я пускаме на ясла,имунитетът  на Алекс щял да се срине за цял живот,ще аз като майка и нанасям голям стрес,който и като станела голяма пак щяла да помни,че можела да почне да заеква,че съм длъжна да си стоя вкъщи и да си я гледам сама и т.н.Аз нямах особено лека бременост и излязох в майчинство почти в началото й,така че вече близо 3 год си стоя вкъщи и ме чакат да се върна на работа.А и аз честно казано изпитвам нужда да се върна на работа.Какво стана с приятелката ти(майката на Ани)-роди ли?Дано всичко да е минало добре,а Ани как е с яслата,свикна ли там?Има ли пак много болни дечица,защото ние сме още с някаква упорита задна хрема,която вече се наложи да лекуваме с капки за очи.

# 45
  • Мнения: 1 298
nadi4ka-alq прочетох ти поста и  Shocked не мога да повярвам че мъжа ти се влияе от мнението на майка си.Аз даже не обръщам внимание на хорските мнения.Според свеки-мн малък бил.После да изчакам да мине зимата.Ама говори си тя и кой я слуша.Мъжът ми ме посъветва да си обикалям кафетата докато Гали навърши 2г че после цял живот щяла съм да работя.Уж се съгласих,но не ме свърта.Имам 4-5 приятелки които на 1г3-4м са ги дали децата на ясла.Та не съм единствена.Гали се адаптира.Плака първият ден след ваканцията само докато влезе.После не е плакал,папкал е и е спал.Играеше си с играчките като отидохме.Ние го водим в 10.В 16ч си го взимаме.
Виолета Роди на 15.дек.Така че Ани ходи на ясла и 2-3 дни и тя е плакала.Но свикна и си играе и тя.И най-интересното е че там яде.А иначе е мн злояда и вкъщи иска само кисело мляко.

Успех каквото и да решиш!

П.П.Лекувам детето си с хомеопатия,така че сополи и кашлица не ме притесняват.Без тях не може.

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 17:08 от Ренито

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 241
Здравейте!Може ли някой да ми даде отзиви за  яслата в ОДЗ "Звънче" в Славейков?Има ли някой,чиито деца ходят там?Доволни ли сте?Днес подадох молба  там,защото ми е най- близко.Благодаря ви предварително!

# 47
  • Мнения: 27
Относно яслата "Звънче"-няколко пъти ходих на "оглед" там,преди да запиша някъде детето си.Госпожите ми се сториха мнг внимателни,децата бяха спокойни,единия път си лягаха да спат,другия път си играеха занимателно.Аз живеея "на гърба" на яслата и там ми беше мнг удобно за детето.Разколебах се тогава,заради една моя позната,която беше крайно недоволна от там.Миналата год детето й ходеше там и все било жадно,пантофите му били на обратно,прибирал се с чужди дрехи и памперси,не го научили на гърне и да се храни само и ред др.неща.Преместиха го в"Иглика" и са мнг доволни,ама и то вече е на градина.Тогава това ме стресна и записах детето си на друга ясла,сега малко съжалявам, защото ми е трудно воденето и взимането.И моето се е прибирало с друг памперс,но те явно ги бъркат като ги вадят от шкаф4етата вън,защото пък иначе  са написани с фулмастер на кого са,да не ги бъркат като ги пишкат в тоалетната.Така че ,спокойно си пускай детето.Където и да е никой няма да си го гледа като теб,но сам убедена че ще бъдат полагани възможно най-добрите грижи за нашите деца,в която и ясла да са,предвид на какво напрежение са подложени тия жени.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 225
Някой ходил ли е днес до яслата на бул.Сан Стефано да си записва детенцето?

# 49
  • Мнения: 2 577
Някой ходил ли е днес до яслата на бул.Сан Стефано да си записва детенцето?


Да, току що четох Бургаската тема. Ренито е ходила  Peace

# 50
  • Мнения: 1 298
Днес Гали нямаше търпение да влезе в яслата.Сочеше вратата докато му обувах пантофките  Grinning Това много ме радва.Но забелязах че малко вода им дават понеже памперса му нощем няма много пиш  Thinking
Общо взето все нещо ще ни притесява.Не е като ние да си ги гледаме...

# 51
  • Мнения: 27
Рени,мнг се радвам за Галко,че вече се е адаптирал.И аз мисля да пробваме пак другата седмица.А за памперса не се притеснявай-Аля като направи 1 год спря да пишка нощем.Според мен можеш само да се радваш,значи вече  започва да се задържа сам и да си създава навици.Нищо чудно скоро да махнете и памперса и дано!!!А за водата лелките ми бяха казали,че им дават от шишетата,когато си поискат,а иначе на всички дават по няколко пъти на ден от шоличките(както те сами им казват).Мисля си, дали да не пробвам сутрин само мъжът ми да оставя Аля на ясла,да не преживява толкова много раздялата  с мен ???Дали ще е по-добре за нея?

# 52
  • Мнения: 27
Рени,можеш ли да видиш днес като взимаш Галко от ясла,колко ни е таксата и до кога трябва да я платим!?

# 53
  • Мнения: 2 577
ох, те сега и таксите ли ще вдигат?
нали купоните за ДК са от 0.96 на 1.50лв?

И да питам кога си взимате децата - отколко доколко?

# 54
  • Мнения: 19
Здравейте момичета,
Вие много сте писали за тези ясли но можете ли да ми дадете съвет? Моята малката е сега на 7 месеца и смятам да я давам на ясла от есента ако може т.е. най-рано възможно. Но миналата седмица в петък биах в ОДЗ Иглика в Славвейков и директно ме отрязаха че всичко за 2008 било заето още от 2007, зачото имали 70 молби и нас ни писаха 13 за 2008 и ми казаха че да забравим за прием преди 2009 есента, което ме стресна. Та днес подадох мола и в звънче но май и там е трагедия с местата, така и не разбрах зачото старшата я нямаше и ме помолиха да се обадя утре за статуса, но там заместващата ми каза че приемали деца от 2 годинки там. #Crazy newsm78 В Райна Княгиня реших да се обадя по телефона но никой не вдига там и ме обзема паника, че моята красавица тази година ще я гледа някоя жена у дома, което ще ми излезе лекинко солено. Наитина ли етолкова лошо положението или от яслите само така се застраховат.
Моля успокойте ме, че не съм единствената шматка дето се е залюхала и не си е записала детето навреме и изобщо възможно ли е такъв наплив да има.  Sick

# 55
  • Мнения: 4 490
Жужка, в нашата ясла (Зорница-Звездица) записват на момента, докато се попълнят местата. Няма кандидатстване, няма чакане в списъци и т.н. Записването е през м. май за юни или септември (по желание на родителя). Отиваш в началото на май или още в края на април, там ще ти кажат кога започват да дават молбите, отиваш в уречения ден малко по-раничко, вземаш си молбата и това е. После имаш няк. месеца, за да подготвиш всички необходими документи (доста са), изследвания и пр. Стефан го записах точно за 15 минути, предполагам, че и с Максим няма да има проблем. Аз също искам да го пускам от есента.

# 56
  • Мнения: 171
Jujata, това, което са ти казали в "Иглика" не е вярно. Молби приемат без проблем, аз пуснах през декември такава, а моя позната - вчера. Друг е въпросът, че никой не ти дава гаранция, че номерът ти ще се вмести в желания от теб прием. Най-вероятно са те излъгали, защото детенцето ти е мъничко, а по-малките дечица създават повече работа на персонала.
Анту, радвам се много, че се включва мама, чието дете посещава "Звездица-Зорница". Би ли дала отзиви как гледат децата там, дали си доволна от персонала? Много ме интересува също дали имат изисквания детенцето да ходи на гърне, да пие от чаша и се храни само, за да го приемат на яслата в Зорница. Благодаря предварително!

# 57
  • Мнения: 4 490
Дорка, веднага ти отговарям. Имат изискване детето да ходи, бяха ми казали, че имат изискване и да се храни само, но не е съвсем така. За гърнето не е нужно да е научено. Моят още е с памперси. Rolling Eyes Пият от чаши, но не мисля, че ако си носите шише (особено за по-мъничките, в групата на сина ми има дете на 1г. и 2-3 м.), ще бъде проблем. Стефан си пиеше много отдавна от чаша, така че не съм сигурна по този въпрос.
От възпитанието там съм доволна. Когато тръгна на ясла (на 1г.8м.), Стефан почти не говореше, само отделни думички. Сега започна вече и изречения да прави, знае и песнички, но си ги пее по свой си начин. Grinning Държат се добре с децата, не съм забелязала кофти отношение. ПО- "старите" дечица ги слагат редовно на гърне, по-малките са си с памперсите, но имам уверението, че и тях ще почнат да ги слагат скоро. Хигиената е добра. Учат ги сами да си мият ръцете, да си хвърлят хавлийките в коша за пране и т.н.
Материалната база е кофти. Някак не е много уютно вътре. Родителите сами дооправят, от каквото има нужда. Ние например събирахме пари за чаршафи и пижамки, преди нас родителите са правили ремонт. Аз мисля с мъжа ми малко да им поукрасим спалното помещение, защото почти по нищо не личи, че там спят дечица (освен по кошарите, естествено). Кошарките са дървени и много, много стари. Играчките не достигат, ние постоянно носим по нещо, а и всички останали родители - също.
Имат си перални и там се перат чаршафите и всичко останало. Ние само трябваше да занесем 10 лигавника и 10 малки хавлийки още в началото. После се перат там. Всеки месец трябва да носим и хигиенни материали.
Ами това се сещам. Малко дълго стана, но дано съм ви била полезна. Peace

# 58
  • Мнения: 1 298
Таксите се плащат в администрацията от 1 до 10 число на месеца.Аз за дек платих 10лв.
Таксите ще се увелчават от 30 на 35лв доколкото разбрах.

Амелия водим го в 10 и го взима мъжа ми в 16ч.Ти ще я даваш ли малката?

Анту не са много документите.Аз ги уредих точно за 3 дни.  Wink Така че при добра организация всичко е възможно.

# 59
  • Мнения: 171
Анту, благодаря много за подробната информация! smile3525
Това, което си написала, е много полезно.  newsm10

# 60
  • Мнения: 27
 Жужка, и аз вчера се обаждах до Райна Княгиня ,но ми казаха че директорката е в болнични и може би и другата седмица ще отстъства.Така че като се върне можеш да пробваш да се запишете.В Игликата ходих преди коледните празници и ми казаха,че ако се запиша сега със сигурност ще ни приемат в края на май.Но ние сме на 2 год.Гледат там набора и бройките,така че е напълно възможно да са ти отказали, заради това че сте по -мънички. Абе ти си подай на няколко места и все някъде ще излезеш по-напред.

# 61
  • Мнения: 2 577
Ренито , аз малката я дадох още Декември на Сан Стефано
ама първата седмица беше от 9.30 до 11.00, втората седмица я взимаха от 8.30 до 11.30. Две седмици така после две седмици почивка.
Чак вчера я оставиха да спи , ама да съм я вземела в 3.30, днес същата работа  Sad .... Нищо не разбирам вече, какви са тия работи. Иначе ми взеха днес 19.00лв за двете седмици по няколкото часа - има най-много 5 закуски и 2-3 обяда за тия 19лв.
На всичкото отгоре, детето само си влиза - изобщо не издържа и пантофите да й сложа.
Една сутрин не се е разплакала, и всичко си изяжда ми докладваха.

# 62
  • Мнения: 1 111
Дъщеря ми е записана в 2 ясли,едната е Щурче,а другата е къщата срещу бившата пицария гранд италия.И сега се чудя къде да я пусна newsm78.Къщата ми е по удобна,но от няколко мами чувам не добри отзиви пък и много занемарена ми изглежда.Дайте мнения по въпроса Praynig

# 63
  • Мнения: 27
Ренито,ти ще пускаш ли Гали на яслата на Сан Стефано?Или за сега ще си останете в същата ясла?По колко деца са там и как са таксите?Ние другата седмица ще пробваме пак да тръгнем,ама лелките казаха че имало много болни дечица в групата:(

# 64
  • Мнения: 2 577
калисто, кое беше това Щурче
на мен също яслата на Републканска ми е най-удобна, но предпочетох тази на сан Стефано и не съжалявам  Peace

nadi4ka-alq, таксите от Януари са 35лв. за всички ясли

# 65
  • Мнения: 1 111
Щурче е в Лазур,зад Мърфито

# 66
  • Мнения: 27
За държавните ясли разбрах и аз, че стават 35 лева,но ме интересува горе-долу колко са в частните ясли и дали наистина са по-добри условията и грижите там?И да ми препоръчате коя е по-добра и какъв е рекламента за подаване на документи.Аз още не сам се отказала от държавната ясла,защото си мисля че и на частната ще плачем,но да имам алтернативен вариант за всеки случай.

# 67
  • Мнения: 2 577
калисто, в такъв случай те съветвам Щурче, първо защото е с парно /а това е доста важно за зимата/, второ много мами от Бургаската тема са доволни /има няколко деца там/ и трето Директорката на Републиканска нещо не ми хареса, а и говорих с други - пак така. А два пъти съм ходила и все едно й бъркам да не казвам къде /а това се отразява както на персонала така й на децата/ . Ама ти си реши де, и ако изкаш потърси и отзиви и в Бургаската тема Peace
nadi4ka-alq , около октомври бяха 200-250лв без храната

# 68
  • Мнения: 1 111
Моето мнение напълно съвпада с твоето Peace Щурчето много повече ми харесва,имат голям двор,стайте са доста големи,персонала сякаш е приятен.А за директорката,мъжа ми каза,че не му била приятна.

# 69
  • Мнения: 11
Рени и ние ходим на ясла в Р.Княгиня. Много съм доволна.Децата са обгрижвани и малко на брой.Госпожите са много мили.Имисля че не си права за госпожата с черната коса.Това че е казвала на децата да мълчат нищо не значи.Всеки си има лоши моменти.Ти нима не му казваш да мълчи или не му се караш?А те носят отговорност за много деца и понякога им се случва да имат лоши дни-хора са.Аточно при тази госпожа децата по-малко плачат, по пригледни и чисти са ,и е по-тихо .Според мен тя повече ги занимава от другата.Русата е по лигава и по показна пред родителите.И при нея децата винаги реват без да им се обръща внимание .Абе аз съм много доволна от тази ясла

# 70
  • Мнения: 917
Моето мнение напълно съвпада с твоето Peace Щурчето много повече ми харесва,имат голям двор,стайте са доста големи,персонала сякаш е приятен.А за директорката,мъжа ми каза,че не му била приятна.
голям двор, само дето децата не ги извеждат в него. лятото като е топло - на терасата в най-добрият случай. случайно попаднах на темата, че и ние ще тръгваме отново през април. миналото лято ходи два три месеца, но за зимата съм я спряла. единствено се чудя сега в коя група да я запиша, че си харесах госпожа Брайкова, но тя тогава само заместваше като че ли в нашата група. иначе що годе бях доволна, като изключим, че веднъж се прибра цялата синя и нахапана. надявам се да не стане някой гаф с приема, че съм се доверила на думите на старшата, че "с нетърпение ще я чакат на пролет"

# 71
  • Мнения: 1 111
На мен ми казаха,че приема е юни.Дали ще има проблем ако търгнем по късно
 

# 72
  • Мнения: 917
На мен ми казаха,че приема е юни.Дали ще има проблем ако търгнем по късно
 

това си е индивидуално, по преценка на старшата. ние в Лазур Щурче тръгнахме юли-август и то много на бързо. верно че си бях подала молба през януари още, но бях казала, че ще тръгнем септември, а то се наложи по-рано, но не ни върнаха

# 73
  • Мнения: 1 111
Е,супер значи може и по рано.Старшата готина ли е? Като цяло доволна ли си от яслата,дъщеря ти свикна ли бързо?Извинявай за въпросите,ама нали знаеш в този момент какви размисли и страсти бушуват ooooh!

# 74
  • Мнения: 2 577
А имате ли информация, дали ако детето е записано през 2007г. за тръгване на ясла 2008 номерчето важи, или 2008г трябва на ново да се записва сега януари в новия списък?

# 75
  • Мнения: 1 111
Ние сме записани през 2006., и в 2те ясли номерата важат.

# 76
  • Мнения: 917
Е,супер значи може и по рано.Старшата готина ли е? Като цяло доволна ли си от яслата,дъщеря ти свикна ли бързо?Извинявай за въпросите,ама нали знаеш в този момент какви размисли и страсти бушуват ooooh!
старшата изглежда разбрана. малката от начало плачеше , но само докато я оставя. за две седмици свикна и даже почна да ходи със желание. като я спрях даже ми е вдигала скандал, че не я водя. храната ми се струваше малко, която я дават, защото мойта е много злояда, а там казваха че всичко си изяждала, а като я вземех от яслата до вкъщи не издържаше от глад. бяха ме разочаровали, когато се прибра малката цялата нахапана и синя, с рани по ръцете - от китките до рамото. щях да си кажа, хайде как да е, но те тръгнаха да ми обясняват, как сигурно така съм я била завела. тва най-много ме разочарова, че се опитаха да ме направят на луда. направо ми паднаха в очите - и старшата и любиматна ни госпожа Брайкова. други проблеми не е имало. от начало малката ходеше два дни до обяд и на третия я оставих за цял ден. обще взето съм положително настроена, защото бързо свикна и ходеше с огромно желание. като видеше децата и сестрите и забравяше за мен

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 213
Калисто, пусни си където искаш детето само не и на тази на "Републиканска" Peace
Макар че познавам две майки, на които децата им бързо свикнаха там и те са доволни, аз никак не я харесах. Въпросът с парното също е много важен - аз си пуснах детето там през зимата (и го спрях), там е една стара къща без парно, с климатици, но те са само в стаите - в коридорите и в банята (толкова силно казано "банята") има духалки, които я работят, я - не. Стаята за спане ми я показаха и докато децата са в дневните стаи, там не се отоплява и все едно си навън ("ама то бързо се стопля"), то само отоплението да беше...

# 78
  • Мнения: 917
а има ли деца, който вече ходят в Щурче в Лазур

# 79
  • Мнения: 1 111
bubi4ko и rolela благодаря ви! Колебанието за яслата е единствено за това,че тази на Републиканска ми е по близо,но въобще не ми харесва като база.Пък и много лоши отиви чувам напоследък,за това се спирам на Щурчето.Много майки предпочели варианта за по близка ясла,после съжаляват.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Здравейте момичета! Дъщеря ми ходи в ясла Щурче.Какво да ви кажа...в рамките на нормалното е всичко.На прима виста се сещам да споделя,че всички групи/4/имат и климатици освен парното и е доста топличко.Менюто им изглежда много добре,но само на хартия/залепено на входа/.Преди 2 месеца попитах какви плодове им дават и госпожата беше искрено учудена:Ама ние от много време нямаме плодове в менюто,освен ако някой родител не донесе.Или примерно пише някаква закуска ,която се приготвя в кухнята,а като си оставиш детето се чува как лелката врещи на децата да грабват баничките и да закусват.Та така.Тери ходи миналата година май и юни,а после тръгна пак от септември.За извеждане в двора също не се споменава.Ами това е.Ако нещо по-конкретно ви интересува питайте.

# 81
  • Мнения: 3
А знаеш ли кога мога да подам молба в Щурче и кога са приемите?

# 82
  • Мнения: 2 577
Искам да използвам темата, за да попитам в колко часа си взимате децата от ясла ?
Откак дъщеря ми спи вече там, казваха в началото да я взимаме в 15.30 . Два-три дни ок. Ама вече трета седмица... Един ден майка ми отиде в 16.10 и й направили забележка  Rolling Eyes По мои наблюдения около 16-16.30 почти всички деца вече са взети. Чудя се защо при положение, че за едни работещи родители на редовна смяна това е невъзможно.
Работното време по наредба е до 19ч. с деца  Naughty   

# 83
  • Мнения: 227
Амелиа,не се чуди,а говори с учителките.Не би трябвало да изискват от вас по-рано да си взимате детето.Когато имаш възможност(разбира се,в рамките на работното им време),тогава си го взимаш.

# 84
  • Мнения: 1 111
А знаеш ли кога мога да подам молба в Щурче и кога са приемите?
По всяко време се подават молби,въпросът е кога ще ви дойде редът.Ние сме записани 7м.2006г. и сега като проверявахме молбата ни беше първа в списъка.
Искам да използвам темата, за да попитам в колко часа си взимате децата от ясла ?
Откак дъщеря ми спи вече там, казваха в началото да я взимаме в 15.30 . Два-три дни ок. Ама вече трета седмица... Един ден майка ми отиде в 16.10 и й направили забележка  Rolling Eyes По мои наблюдения около 16-16.30 почти всички деца вече са взети. Чудя се защо при положение, че за едни работещи родители на редовна смяна това е невъзможно.
Работното време по наредба е до 19ч. с деца  Naughty  
Е как до 16.30 ,ние примерно преди 17.30 няма да имаме възможност да взимаме детето.Това във всички ясли ли е ?
margo71
В щурчето до колко се вземат децата.Имам спомен,че пишеше работно време до 18.30

# 85
  • Мнения: 1 298
В яслата в Славейков дават плодове.Или поне така пише на менюто  Thinking
Амелия тук работят до 18ч. с деца доколкото разбрах  Rolling Eyes Но ние си го взимаме в 16ч. понеже имаме възможност. Попитай до колко най-късно можеш да я оставиш  Wink

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
В Щурчето на вратата пише до 18 часа.Аз 2-3 пъти взех Тери към 17:10 часа и бяха останали само 3 деца и моята плачеше.Сега се вземаме в 16:30 и до 18 часа седи при мен на работа.Много ми се иска да я вземам по-късно,че ми е трудно да работя с нея,но пък от друга страна не искам да си тормозя детето и то да се чуди защо седи само и да и стане още по-противна яслата/тя все още си плаче и не иска да ходи/.

# 87
  • Мнения: 1 111
Е, който има възможност да взима по рано е добре,но аз нямам.Дано само госпожите да не правят физиономии.

# 88
  • Мнения: 323
има една ясла в центъра на "Демокрация"-точно на ъгъла и другата е на "Сан Стефано"-/синът ми ходеше в нея ,доволна съм/

# 89
  • Мнения: 917
Дени като беше лятото на ясла в Щурче, веднъж ходих до Варна та ми се наложи да я взема към 17,40. Беше последна горката. Иначе винаги съм бягала от работа и най-късно в 16,30 съм си я взимала. Наблюденията ми са, че всички бързат да си вземат децата от рано и все се намира кой да ги вземе, а баба, я дядо, я някой от родителите и това вече се е превърнало в масово явление. Може би, ако другите деца ги оставяха в яслата до 18ч и аз щях да си изкарам работният ден до край и след това да си взема детето, ама поради факта че ще седи само и ще ме чака. Та правя го заради детето, а не заради сестрите и лелки.

# 90
  • Мнения: 1 111
И аз бих желала детето да се чувства добре,и не вярвам да има родители който да не желаят,но в нашия случай до 17.30 не мога да мръдна от работа и не мога да разчитам на баби и дядовци.За това казвам поне госпожите да не правят физиономии.

# 91
  • Мнения: 2 577
Винаги съм си мислила, че и ние сме си виновни Госпожите да не си спазват работното време, макар че ако си в частния сектор - и работа да нямаш, и клиенти да не влизат - било в магазин или заведение, ако трябва кръстословици решаваш или чоплиш семки - спазваш работното време. Мисълта ми е че и деца да няма - до 19 трябва да са там   Naughty
Аз също съм до 17.30 и трудно мога да изляза преди този час...Crossing Arms
Ама една майка "традициите" не може да промени, всичко се отразява на детето
затова често виждам обяви - търся детегледачка от 16 до 18ч....
Още по времето на баткото беше така, явно нищо не се е променило - в 16.30 ме гледаха на кръв като се появя. Имаше едно детенце милото прабаба му го взимаше, а тя самата едва ходеше макар и с бастуна - идея нямам как се прибираха  ooooh!
 

# 92
Мамчета, какво ви е мнението за яслите в Изгрев?Записах дъщеря си там за септември,но чувам различни мнения за персонала,които започнаха да ме тревожат.

# 93
  • Мнения: 720
И Мимито ще тръгва на ясла юни месец... Така поне ни обещаха от яслата , де...  Rolling Eyes Confused

# 94
  • Мнения: 1 111
Мимито & Светла къде сте записани?

# 95
  • Мнения: 720
Мимито & Светла къде сте записани?
В "М. Рудник" - тук живеем , и сме без кола... А и е точно до блока ни ... Дано я вземат юни , както ми казаха.. Praynig

# 96
  • Мнения: 356
Здравейте.

Искам да питам за точни адреси на яслите, които знаете и за телефони, защото из повечето сайтове, из които гледах, липсва инфо за част от яслите, които изброявате тук.

Благодаря предварително!

# 97
# 98
  • Мнения: 2 577
http://www.compass-bg.net/data/search.php?action=cat&db=compass&show=103

и тук ги има и само яслите и тези в ОДЗ-тата и градините  Peace

# 99
  • Мнения: 356
много, много благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт