Отслабване със Сиофор - тема 5

  • 76 573
  • 671
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 467

[/quote]
Обаче в нашата държава старите хора казват "Никой не е по-голям от хляба". Не мога да го твърдя със сигурност, ама най-вероятно старите българи не са страдали в голямата си част от ИР, пък основно хляб са ядяли. Не искам да споря с никого, защото темата никак не е повърхностна както се изкарва тук. Има си разните там нюанси. Но все пак всеки сам решава за себе си. Хубаво е да има различни виждания.
[/quote]
За съжаления хляба и по-конкретно пшеницата от времето на баба ви няма нищо общо със пшеницата сега.

# 511
  • Мнения: 1 517
Няма как да стане без диета, вашите лекари са некомпетентни и само ви пробутват лекарства, все пак това им е бизнеса. А вие може да прочоетета има предостатъчно информация в интернет за инсулиновата резистеност и какво може са се яде. Най-ме дразнят хора който се тъпчат с лекарства или дори инсулин, но шоколадчето и хлебчето не го оставят....

Еее, не така остро де... Simple Smile Никой не е казал, че не трябва спорт и режим. Малко е тъпо да обвиняваш лекари в некомпетентност само от думи на пациентите им. Ми я си представи, че нещо не сме доразбрали Simple Smile и веднага, това им бил бизнеса. Аз не ходя при лекари с бизнес, а при такива с професия.

И от хлебчето и шоколадчето има полза. Който чете много добре го знае. Най-ме дразнят хора, които са крайни и по такъв неприятен начин налагат мисленето си. Може да се излагат мисли и по нормален начин. Тогава хората те чуват.

Абсолютно подкрепям Vache.

Не съм по крайностите и не виждам причина да спирам нещо абсолютно. А и не съм диабетик все още, да чукна на дърво. Но няма и да тръгна да се тъпча и да разчитам само на хапчетата (то и да искам, не мога, че нещо започна пак да ми се гади от тях и почти нямам желание за ядене. Това гадене е може би най-неприятният страничен ефект при мен).
И да се похваля, вече съм почти 3 кг надолу и дънките взеха да ми стават широки.

# 512
  • Мнения: 1 467
Когато имаш ИР или диабет, се налага категорично спиране на някой храни колкото и да не ви се харесва това.
А дали ще го направите или не, си е лично ваше решение. Тялото и здравето са си ваши и сами си решавате кое ви е по-важно.

# 513
  • Мнения: 54 342
По-лошото е, че самите лекари не дават правилни съвети.
А масово хората се водят по лекарите. И така е редно. Но защо те не са коректни, може да гадаем.

# 514
  • София
  • Мнения: 2 044
Темата нещо не е активна или сте в друга тема ?Когато взимате сиофор ,позволявате ли си плодове?Или е за предпочитане нвх?

# 515
  • Мнения: 1 684
Линк към другата тема за ИР
http://www.bg-mamma.com/?topic=1089546.new#new









;

# 516
  • Мнения: 25
здравейте.нова съм тук и искам да попитам за сиофор 850 .нямам диабет със свръх тегло съм 100 кг на 35 год 165 см на лтироксин 75 съм с хашимото,нямам изследвания на захар но вчера ендокринолога ми изписа сиофор 850 със сехма 3 дни по 1 таблетка само вечер,3 дни 2 таблетки сутрин и вечер и 3 дни по 3 таблетки сутрин обяд вечер по време на храна и след това си продължавам приема за около 3 месеца и чак тогава на консултация пак.започвам 90 дневната диета или режима зиг заг който е нов и малко хора го знаят,но искам да попитам тъй като чета много отзиви и незнам дали е за мен след като нямам захар,но пък искам да пробвам след като помага и за сваляне на кг.но се страхувам от страничните неща даже пише че и до кома се стига и вече тук сериозно се стреснах.спокойно ли мога да приемам това лекарство като знам че първите дни може гадене разхлабване това ще го изтърпя,но за сериозни последствия ме е страх.

# 517
  • Мнения: 2 177
Петя, стана ми интересно как като нямаш изследвания за захар и инсулин, първо ти предписва Сиофор, след това даже те вика на консултация след 3 месеца, тогава как ще разбере,че имаш/нямаш подобрение като няма основа прееди започването на Сиофора?
И как всъщност разбра,че "нямаш захар" като по-горе пишеш, че нямаш изследвания?

Аз пиех Сиофор, но моя инсулин е висок, както и малко захарта на гладно.. подходяща диета е ниско въглехидратната... като ограничаваш и приема на сладко и газирано.. Simple Smile

Успех!

# 518
  • Мнения: 54 342
И друго важно.
Сиофор не се пие без храна. Ако не закусваш, в никакъв случай няма да го пиеш сутрин.

Каква е тази диета "зиг заг"?

# 519
  • Мнения: 25
Изписаха ми сиофор заради степента затлъстяване,захар нямам баба има машинка и все от любопитство се тествам и ми е 4-5 което смятам че е нормално.а зиг заг е режим в 4 цикъла редуват се въглехидрати с протеини и салати ,дни в който вх са повече а протеини по малко,дни обратното протеини повече вх малко и дни е който и протеини и вх са равни

# 520
  • Мнения: 25
Ааа забравих да,кажа след 3 месеца консултация да се види дали има сваляне на,тегло.а според личния лекър е добре да се пие 3 месеца свалят се кг при много пациенти,ама аз като прпчетох листовката и незнам какво да правя.

# 521
  • София
  • Мнения: 7 645
Инсулиновата резистентност не е само повишена захар.
Много жени с ИР имат нормална захар, но висок инсулин на гладно.
Изследвайте си глюкоза с инсулин (двете заедно) на гладно (до 8-8:30 сутринта).
Ако инсулина е над 8-9 значи имате ИР.

Ако имате ИР, то режими с въглехидрати, различни от зеленчуци са противопоказни, тук влиза и 90дневната диета.
Ако имате ИР трябва да не приемате:
- всякакви тестени, всякакви семена
- картофи, царевица
- всичко в което има каквото и да е брашно освен да кажем кокосово
- всичко в което има захар, мед (всичко сладко)
- всички сладки плодове (може грейпфрут, лимон, зелена кисела ябълка и тнт)

Отделно ако е възможно се движете повече, активността кара клетките да са по-чувствителни за инсулина.


Борбата никак не е лека. Лекарството не при всеки помага за отслабване. При мен примерно не помага, не ми понася на стомаха и няма как да приемам дозата, която ми е изписана, защото за толкова години вече, организма ми не свикна с тях. Постоянно гадене, повръщане и диария.

Преди да започнете Сиофор, засължително си пуснете пакет в някоя лаборатория за бъбреци, черен дроб и холестеролите. Не пийте никакъв алкохол ако приемате Сиофор. Ако след изследването имате завишени стойности не почвайте Сиофор преди да оправите тях.
То не е средство за отслабване, а лекарство, което може да причини проблеми ако не се приема както трябва.

Пожелавам ако го почнете, на вас да ви понесе и да ви спомогне, заедно с режима, да си подобрите живота.

# 522
  • Мнения: 54 342
За холестрола ми стана странно?
Ако се пие Сиофор се вдига ли?

# 523
  • София
  • Мнения: 7 645
Ако има проблем с холестерола, то може да показва друг проблем, за това е хубаво да се провери.
Тук не говоря за леко завишени стойности, които са в следствие от лошо хранене и тнт.
Просто една хубава проверка на сърце, черен дроб и бъбреци, защото сиофора ги натоварва.

# 524
  • Мнения: 25
В понеделник ще ходя при личната да видя какво ще изследваме и при ендокринолог който е и диетолог ще видим какво решение ще се вземе.благодаря ви много за съветите.заради хашимото миналата седмица имам само на тсх и на пролактин,други изследвания скоро не съм правила

Общи условия

Активация на акаунт