Отслабване със Сиофор - тема 5

  • 77 147
  • 671
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 54 407
Да, така става.
За жлъчката не знам дали е проблем.
Майка ми е с камъни, но ако изобщо нямаш, не знам.

# 616
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Аз направо ще се гръмна вече. Не ми стига пустата ИР, а сега има сериозни съмнения за рефлукс. И киселини ме мъчат. Направо да спра да ям, то няма оправия вече, от какво ли не се отказах...

# 617
  • Мнения: 2 817
Ще започна с 2×500 сутрин  и вечер. Ще стигна до 3×1000. Извинявайте, може би аз не се изразих добре. Но ме притеснява това че нямам жлъчка, дали ще навреди

За жлъчката не знам, но 2х500 е много като начало. Ще Ви стане зле. Започнете с 1х500 вечер и след 10 дни вдигнете на 2х500.

# 618
  • Мнения: 27 492
И аз мисля, че 2х500 мг е много, на мен ми изписаха (друг метформинов препарат) с 500 мг за 1 седмица, после с по 500 мг увеличаване на ден. Чувала съм дори схеми които започват с по 250 мг (за таблетките които могат да се делят на 2)...

Последна редакция: ср, 08 апр 2020, 13:13 от dolce miele

# 619
  • Мнения: 623
Аз предния път бях с по 1×500 вечер. После ги спрях заради операцията и сега 6 месеца след нея подновявам. Може би заради това така ми ги изписаха.

# 620
  • София
  • Мнения: 736
Няма значение, че сте приемали метформинов препарат. Сега пак ще го почвате и плавно ще достигате изписаните дози. Ако се спира, също се прави плавно. Не би трябвало да има проблем с жлъчния мехур или с липсата и. Просто при вашето състояние при хранене отделяте по-малко жлъчен сок и имате трудности с разграждането на храната. Метформинът подобрява инсулиновите рецептори и подобрява въглехидратната обмяна. Вероятно поради метаболитните ви проблеми са се породили проблемите с камъните в жлъчката и отстраняването на мехура.

# 621
  • Мнения: 623
Няма значение, че сте приемали метформинов препарат. Сега пак ще го почвате и плавно ще достигате изписаните дози. Ако се спира, също се прави плавно. Не би трябвало да има проблем с жлъчния мехур или с липсата и. Просто при вашето състояние при хранене отделяте по-малко жлъчен сок и имате трудности с разграждането на храната. Метформинът подобрява инсулиновите рецептори и подобрява въглехидратната обмяна. Вероятно поради метаболитните ви проблеми са се породили проблемите с камъните в жлъчката и отстраняването на мехура.
Благодаря Ви за изчерпателния отговор Simple Smile

# 622
  • Мнения: 62
Здравейте. Имам лека ИР и докторът ми изписа 3 пъти по 500 Сиофор като каза, че понеже нещата са в начален стадий, да преценя дали ще го пия, защото може да се оправя и с режим и спорт.

Имам проблем с кг, които не мърдат и се чудя дали това би ми помогнало?

Според вас трябва ли да го почвам и какво точно е действието му. Някъде четох, че действа на усвояването на въглехидратите. Тоест ако спазвам НВД има ли смисъл да го пия, като приемам малко въглехидрати?

# 623
  • Мнения: 54 407
Колко лека? И колко кг?

# 624
  • Мнения: 62
https://i.---shortener8712-XswNhSm/insulin.jpg
https://i.---shortener8712-GVtYTDG/zahar.jpg

Около 15 кг имам за сваляне и не ми се е случвало досега така да не мърда кантара.

# 625
  • Мнения: 54 407
Да, лека ИР е. Пробвай с диета, но за начало си пий и Сиофора.

# 626
  • Мнения: 62
Добре, а ако спазвам НВД и приемам малко въглехидрати пак ли трябва приемам Сиофора?

# 627
  • Мнения: 54 407
Трябва, поне известно време.

# 628
  • София
  • Мнения: 11 568
Мен ми се струва в повече 3 по 500, за колко време ти го изписаха и дадоха ли ти схема за започване. Ако започнеш веднага с 3 по 500 има голяма вероятност да не ти понесе на корема.

# 629
  • Мнения: 54 407
Е, най-вероятно е предписано плавно започване.
Първо 3 или 2 пъти по 1/2. И задължително с храна. Метформин без хранене не се приема.
Спирането също е плавно.

Общи условия

Активация на акаунт