Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Февруарчетата се родиха и света ни промениха 2

• 49 413
  • 259
  •   1
Отговори
  • В сбъднатите си мечти :)

Всяка една от нас има една неизказана тайна..., едно неописуемо съжаление...., една незабравима любов и една сбъдната мечта.
Ето ги и нашите сбъднати мечти

мама elfi_mtra - бебета - 2 момичета
мама pepina - бебе Боряна
03.01.2016г. - мама skromnata-90 - бебе Давид - 1950кг., 43см. и бебе Даниел - 2720кг., 47см.
05.01.2016 г. - мама krem4et0 - бебе Аделина - 2750кг., 47 см.
07.01.2016г. - мама Ani Raicheva - бебе Дария - 2380кг., 46см.
13.01.2016г. - мама Meгито - бебе Елена - 2250кг.
19.01.2016г. - мама lolr - бебе Матей
22.01.2016г. - мама Slavy - бебе Дамян
26.01.2016г. - мама Mierin - бебе Александра - 2900кг., 47см.
28.01.2016г. - мама HappyKali - бебе Ралица - 3600кг., 52см.
28.01.2016г. - мама TODICHKA11 - момиче - 3050кг., 50см.

28.01.2016г. - мама GERY80 - бебе Самуил - 2800кг., 48см.
29.01.2016г. - мама Елиза Николаева - 3 450кг - бебе Адриана, 52 см
01.02.2016г. - мама evianna - бебе Иван - 3280кг., 51см.
01.02.2016г. - мама Деси83 - бебе Владимир - 3750кг., 52см.
02.02.2016г. - мама  Veronichka - бебе  Simple Smile
03.02.2016г. - мама gerito_88 - бебе Александър - 3550кг., 49см.
03.02.2016г. - мама orindj - бебе Ивета - 3260кг., 47см.
03.02.2016г. - мама asja - бебе Мария - 3860кг., 51см.
05.02.2016г. - мама gal_ia - бебе Людмила Димова - 2880кг., 49см.
05.02.2016г. - мама peeval - бебе София - 3440кг., 49см.

08.02.2016г. - мама desi2811 - бебе Мариян - 2980кг., 49см.
10.02.2016г. - мама DENINI - бебе Александра
10.02.2016г - мама Rusalia - бебе Атанас
10.02.2016г. мама  slunchev_luch – бебе момиче
11.02.2016г. - мама *Dora - бебе София - 3860кг., 50см.
11.02.2016г. - мама angela84 - бебе Саня - 3.950кг 51 см.

14.02.2016г. - мама Zolka - момче -  2990 и 49см.
15.02.2016г. - мама novodoshla - бебе Михаил - 2890кг., 50см.
15.02.2016г. - мама godzilka - бебе момиче
15.02.2016г. - мама sisiTR- бебе Влади -  2360кг. и 46см.   
16.02.2016г. - мама svetulka3 - бебе Симона - 3.650гр. и 53см.
мама Pepsiliyht - бебе - 3280кг., 50см.
19.02.2016г. - мама  Гери Райковска  - бебе Павлин - 3450гр. и 52см.
19.02.2016г. - мама  olya.p - бебе момиче - 3170гр., 50 см.
19.02.2016г. - мама icherry - бебе Микаела
21.02.2016г. - мама anastasia_81 - бебе момиче
22.02.2016г. - мама rainabs - бебе Виктор  - 3.260кг.
22.02.2016г. - мама  Daisy Duck - бебе Валерия - 4140кг. и 53 см.
23.02.2016г. - мама ٠•● Veggie ●•٠ - бебе Магдалена - 3,1650кг., 53см.
24.02.2016г. - мама Цветелина Панова – бебе Симона  - 3600 гр, 54 см.
26.02.2016г. мама savis_90 – бебе Белослава 3,530 и 51 см.

29.02.2016г. - мама Irra_7 - бебе ми Борис - 3.200кг. 51 см.
29.02.2016г. - мама Aylq - бебе момче

Нека винаги късмета на нашите малки красиви ангелчета да каца на техните раменца

Мили, малки бебета,
пожелаваме ви да растете здрави,
да отпивате с наслада от мъдростта на времето,
да се учите и да успявате в живота и
да обичате така, както ние сега е за винаги ще ви обичаме.

ЗА КЪРМЕНЕТО

http://www.podkrepazakarmene.com/
http://lalechebg.com/

СТАРА ТЕМА - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=915192;topicrefid=20

# 1
хайде привет и в новата тема! Аз вече мога да се похваля, след като се върнахме от двуседмична почивка на морето, че съм супердоволна, че малкият не се разболя, че много се притеснявах и че му понесе добре климата. Като цяло почти не ходихме на плаж с него, само два пъти го топнах в морската вода. Правихме си разходки и ни беше добре. Там обаче не вкарвах никакви храни по съвет на педиатърката и досега сме заместили само обедното хранене с пюре и то само морков, тиква и картоф. Утре сме на консултация, ще му бият ваксина и ще питам как да процедирам с храненето, но мисля да включа следобяд каша. Нямам търпение и да видя колко е пораснал.
И сега да попитам един много тъп въпрос, но нещо не съм сигурна - сега като съм сменила цялото обедно хранене с пюре, но искам да вкарам нов зеленчук и от него трябва да му дам само няколко лъжички първия ден, как го правите - давам му примерно две лъжички пащърнак и после си го дохранвам с цяло бурканче морков? И друго, вашите бебоци по колко пюре изяждат на обяд - едно малко бурканче достатъчно ли им е, че виждам, че на Хип има и някакви по-големи бурканчета за след 4 месеца.
Иначе от вчера смених всички биберони и залъгалки с по-големия размер за след 6 месеца, сменихме и лятната количка вече и макар че още не седи сам и се свлича често надолу, тенденцията е добра и става все по-стабилен.
И това е около нас.

Хайде само хубави новини в новата тема от всички!

# 2
Здравейте мами  Hug До сега само четях, но реших и аз да се включа в писането. Моето бебче е на 6 месеца и се захранваме от около един - с малка пауза докато беше болна/ летен вирус от морето Cry/- тогава беше само на кърма. Засега съм давала сладък картоф, картоф, морков, тиква, тиквичка, броколи, банан и ябълка, оризова каша. Имам въпрос за кашите - какви безмлечни каши купувате, готови има ли/ аз не намирам по магазините/, правите ли си, от брашно или си мелите, или просо варите и пасирате? И друго - някой има ли някой изпробвал така нареченото baby led weaning/тоест предлагане на бебето не пюрирана храна да си я дъвче-смуче/ ?

# 3
Цитат
И сега да попитам един много тъп въпрос, но нещо не съм сигурна - сега като съм сменила цялото обедно хранене с пюре, но искам да вкарам нов зеленчук и от него трябва да му дам само няколко лъжички първия ден, как го правите - давам му примерно две лъжички пащърнак и после си го дохранвам с цяло бурканче морков?

novodoshla - Радвам се, че сте си изкарали безпроблемна почивка. Ние още чакаме нашата. Wink

Да ти кажа честно може и да е грешно, но никога не съм го правила захранването така както го описа. (въпреки че чета че повечето мами така процедират). Като трябваше да вкарвам нов зеленчук й давах няколко лъжици - ако й хареса си и давам цялото бурканче, ако не тогава вече й давах да дояде някакъв зеленчук, който е яла. Но досега не съм имала такъв проблем.

Цитат
И друго, вашите бебоци по колко пюре изяждат на обяд - едно малко бурканче достатъчно ли им е, че виждам, че на Хип има и някакви по-големи бурканчета за след 4 месеца.

Като почнахме захранването няколко лъжици, почти половин бурканче от 125гр на HiPP, после минахме на цяло 125гр. А от последната консултация насам яде от 190гр бурканчета. И всеки ден й давам различно, но тъй като от тези на HiPP яде само пащърнак с картофи, смесени зеленчуци и зеленчуци с моркови съм й купила и зеленчукови пюрета на Мандев. Както казах всеки ден различно:

Понеделник: Моркови с картофи, HiPP
Вторник: Зеленчуци с масло, Мандев
Сряда: Пащърнак с картофи, HiPP
Четвъртък: Смесени зеленчуци, HiPP
Петък: Спанак с извара, Мандев
Събота: Зеленчуци, Мандев
Неделя: Картофи с извара, Мандев

Вече по препоръка на педиатърката й й давам през ден и твърдо сварен жълтък смесен с обедното пюре.

Цитат
Имам въпрос за кашите - какви безмлечни каши купувате, готови има ли

Здравей, da_ne

Безмлечна, безглутенова оризова каша на Тьопфер купувам. И защото не е голям хит задължително слагам половин бурканче плодово пюре, за да го изяде малката. И каквото остане от плода й го давам след като си изяде кашата. Там проблеми няма. Изяжда за отрицателно време всичко Grinning

Иначе има и на HiPP безмлечна оризова каша, но нея още повече не искаше да я яде. Тази на Тьопфер като че ли по-върви. Иначе има и на Слънчо безмлечни каши всякакви и са хубави.

# 4
Имам въпрос за кашите - какви безмлечни каши купувате, готови има ли/ аз не намирам по магазините/, правите ли си, от брашно или си мелите, или просо варите и пасирате? И друго - някой има ли някой изпробвал така нареченото baby led weaning/тоест предлагане на бебето не пюрирана храна да си я дъвче-смуче/ ?

Понеже дребната все е със запек, караме само на каша от елда. Първо бяхме на кашата на Слънчо, която е чиста елда (100% елдено брашно), после опитах да варя и пасирам елдени зърна, но не я хареса изобщо и сега пак сме на Слънчо  Laughing Иначе елда варя и слагам в обедните зеленчуково -месни пюрета, които й правя.. Там я яде  ooooh!
По отношение на даването на парче плод/зеленчук два пъти опитахме - един път с краставица и веднъж с пъпеш. Малката и двата пъти се опита да си ги натика в гърлото, изправи ми се косата и реших да поизчакам  Rolling Eyes

PS : Направила съм си списък на безмлечните и безглутенови каши на пазара ... за един слънчев ден, когато ще ядем нещо различно от елда Wink Joy
Безмлечна каша от ябълки ХУМАНА -> Без мляко , без глутен, без захар – 250гр 
MILUPA Безмлечна каша ориз -> без мляко, без глутен, без захар – 250гр 
MILUPA Безмлечна каша грис -> без мляко, без глутен, без захар – 250гр 
Holle Био Просо и ориз каша   -> Без мляко , без глутен, без захар – 250гр   
НЕСТЛЕ Kаша на прах без мляко Ориз и Рожкови -> Без мляко , без глутен, СЪС захар – 325гр   
СЛЪНЧО БЕЗМЛЕЧНА КАША БАНАН И ОРИЗ -> Без мляко , без глутен, без захар – 200гр
СЛЪНЧО КАША С ПРОСО И 11 ВИТ -> Без мляко , без глутен, без захар – 200гр
СЛЪНЧО ОРИЗОВА КАША  -> Без мляко , без глутен, без захар – 200гр СЛЪНЧО Бананово оризова каша -> Без мляко , без глутен, без захар – 200гр
СЛЪНЧО Царевично-оризова каша с банан и праскова -> Без мляко , без глутен, без захар – 200гр
СЛЪНЧО  Оризова каша с круша-> Съдържа лактоза, без глутен, без захар – 200гр
СЛЪНЧО Зеленчукова каша с пет зеленчука-> Съдържа лактоза, без глутен, без захар – 200гр
СЛЪНЧО Оризова каша с банан, ябълка и манго-> Съдържа лактоза, без глутен, без захар – 200гр
СЛЪНЧО Каша Елда -> Без мляко , без глутен, без захар – 200гр
Holle Био Оризова каша   -> Без мляко , без глутен, без захар – 250гр 
Holle Био Каша с 3 вида зърна -> Без мляко , без глутен, без захар – 250гр 
Holle Био Каша просо и ориз с ябълка и круша -> Без мляко , без глутен, без захар – 250гр   
HIPP БИО Каша царевица  -> Без мляко , без глутен, без захар – 200гр 
HIPP БИО Каша ориз  -> Без мляко , без глутен, без захар – 200гр 
HIPP инстантна  Каша „Първата каша на бебето”  -> Без мляко , без глутен, без захар – 200гр   
Töpfer Bio  КАША С ПЪЛНОЗЪРНЕСТ ОРИЗ -> Без мляко , без глутен, без захар – 175гр
Töpfer Bio КАША С ЦАРЕВИЦА И МОРКОВ -> Без мляко , без глутен, без захар – 175гр
Töpfer Bio  КАША С ОРИЗ И БАНАН -> Без мляко , без глутен, без захар – 175гр         

# 5
Ура за новата тема!!!  bouquet

Тези дни ще започвам захранването. София е вече на 6 месеца и половина, но бяхме на море,а и бяха леко хремави с баткото и затова отлагах до сега. Смятам да започна с тиква...ако намеря такава в биомагазините...
Иначе им извадих карти за градския транспорт- не е някаква хамалогия - отидох с акта за раждане. Дават едни смешни хвърчащи листчета, важащи една година.

# 6
Точно се върнахме от консултацията и вече малкият тежи 7760, 68 см. Дадоха ми направление за кръв и урина и сега ще ходя да купувам някакви контейнерчета, които продавали специално за момченца, някоя от вас ползвала ли е такова? Биха му и ваксина и се надявам да мине леко. Относно захранването, педиатърката ни каза, че с кашите може малко да изчакаме, но да почваме с месните - пуешко и пилешко, а като излезнат и резултатите от кръвта ще почнем и с жълтъка, че били важни с месото за хемоглобина. Между храненията ще почна и сокчета и плодови пюрета. Толкова относно модните веган простотии. Все още уклончиво ми отговори за това да преставам ли да стерилизирам шишетата му и бибероните, вие стерилизирате ли още?

# 7
За стерилизирането и аз мисля, че вече не е толкова наложително. Един път на ден пускам стерилизатора с бибероните, купичката и лъжичките...но като се замисля, че каквото докопат лапат и това ми се вижда излишно. Моята бебка я пускам да си лази на едно одеяло, но често след като се обърна за секунда тя вече е на килима...впила жадно устни във ресничките  Shocked

# 8
  • Варна
Оооо, радвам се да видя, че нашата Елиза се е завърнала...  Hug
Отдавна не стерилизирам, няма смисъл.
Ели, къде според теб е най-заредено с каши на Слънчо? В Кауфланд има само един вид без мляко. И в Лидъл един.Тези с круша и елда не ги намирам никъде. Всъщност те безглутенови ли са?
Ралицата има вече две заместени хранения, ама то е защото е много лакома и плюска по 190 гр. пюре или каша и аз просто не й давам мляко след това. Ако й дам, и него ще изпие, но после ми повръщаше на фонтан и затова диета...  Tired

# 9
Аз за момента на най-много каши на Слънчо попаднах в аптека Ремедиум на Графа. Тази която е срещу градинката на църквата, а не тази близко до Патриарха.

# 10
В DM има каша елда с круша и е доста заредено със Слънчо.

# 11
  • София
Ураа, честита нова тема! Да си пишем само хубави неща в нея!

icherry, благодаря от днес сме добре. Не дрискаме вече.  Simple Smile Почна ли да даваш зеленчуци?
 novodoshla, супер, че сте изкарали почивката добре и сте здравички. Сами се изпишка направо в обикновено контейнерче. Браво за мерките. Малкия още не изяжда 190гр., максимума му е около 150гр. Аз новата храна я прибавям към вече давана, като гледам да не е много като количество. Отдавна не стерилизирам, няма смисъл той всичко, което докопа лапа.
 da_ne, добре дошла! Simple Smile
 Елиза, добър списък си направила. Simple Smile

Последна редакция: пт, 26 авг 2016, 01:22 от GERY80

# 12
Да ти кажа честно може и да е грешно, но никога не съм го правила захранването така както го описа. (въпреки че чета че повечето мами така процедират). Като трябваше да вкарвам нов зеленчук й давах няколко лъжици - ако й хареса си и давам цялото бурканче, ако не тогава вече й давах да дояде някакъв зеленчук, който е яла.

Това все едно аз съм го писала  Peace Същото правя и правех... а знам,че по-кротко трябва да го давам. Дори месото го подпуках още първия ден цяло бурканче, понеже на дребната й хареса да има мръвка (а майка й не можа да се нарадва,че нещо й харесва)  Party Единствено гледам на един ден да нямам две нови храни (по обясними причини) и има зеленчуци , които и до сега избягвам да й дам,

Все още уклончиво ми отговори за това да преставам ли да стерилизирам шишетата му и бибероните, вие стерилизирате ли още?
Нищо не стерилизирам от петия месец май. Много пътуваме ние, а щом качим Адриана Прекрасна в колата първото,което прави е да олигави стола си, коланчетата и играчките. (чисти,чисти... колко да са чисти  Rolling Eyes) Още повече, че вече пъха в устата си всичко, което види - като се започне от играчки, книги, вестници, кръстословицата ми тази сутрин и се стигне до телефона ми и дистанционното  ooooh! Все едно имаме куче  Joy Та смисъл да стерилизираме няма Simple Smile

Ели, къде според теб е най-заредено с каши на Слънчо? В Кауфланд има само един вид без мляко. И в Лидъл един.Тези с круша и елда не ги намирам никъде. Всъщност те безглутенови ли са?
Ралицата има вече две заместени хранения, ама то е защото е много лакома и плюска по 190 гр. пюре или каша и аз просто не й давам мляко след това. Ако й дам, и него ще изпие, но после ми повръщаше на фонтан и затова диета...  Tired
Ралииииии  hug И аз трудно си откривам чистата им елда. Май единственото място , където съм видяла всичките им каши на куп е на нашето пазарче в Кайсиева градина. Интересно,че квартално магазинче зарежда всички каши на Слънчо и целия асортимент на Ганчев (а той не е малък...) Твоята каша елда с круша, да не е елда с плодове? Млечна и безглутенова е тя, спокс  Peace
Иначе две хранения са супер !!! Аз се опитвам с трето сега - сутрин сме на каша с елда +1/2 плодово пюре, обяда ми е месно/зеленчуково и сега се опитвам следобяд да я карам да яде още плодово пюре, но идеята не я кефи особено  Joy Тя и до сега хапва често - имаме поне едно нощно кърмене и не знам как ще намалява броя на храненията й. Ако вярвам на нашата педи до сега да съм дала попара и риба , но още се правя на луда... Понеже сега трябваше да сме на преглед, вие ходихте ли? Ваксина? Или само мерене? Гуш за другарчето ни по стая  Hug

# 13
  • Стара Загора / Пловдив
Мами,като давате нов продукт,например 3 лъжички,после давате ли нещо,което вече е яло бебчето,за да продължите храненето с пюрето и да не давате мляко?

# 14
Мами,като давате нов продукт,например 3 лъжички,после давате ли нещо,което вече е яло бебчето,за да продължите храненето с пюрето и да не давате мляко?
Така би трябвало да е, т.е. това е безопасния вариант... не като нас с  olya.p Peace

# 15
Мда, определено не като нас.  Laughing

๑ஐღ Елиза ღஐ๑ - аз толкова се радвам малката като яде нещо, че...  Grinning

# 16
Мда, определено не като нас.  Laughing
๑ஐღ Елиза ღஐ๑ - аз толкова се радвам малката като яде нещо, че...  Grinning

Абсолютно същото... Peace Аз и друг фал направих преди време - като й направих сефте домашни пюрета, реших да сложа няколко нови продукта към тях и ... не им сложих етикети Grinning Накрая имах 7 различни бурканчета за седмицата със сходен цвят (защото във всяко имаше копър, а от него стават зеленикави..) и божа работа къде имаше сладък картоф, къде домат, къде пипер  ... добре, че не направи реакция към някое , че нямаше да знам към кое е... Laughing

# 17
  • Стара Загора / Пловдив
Gery80, започнах с пащърнак-не и хареса,минах на тиква и е много доволна ,от утре ще сме на морков и тиква. Не успява още да изяжда цяло малко бурканче,но поне ще въведа вкусовете,пък когато тя си реши..

# 18
  • София
 Момичета, черпя Ви виртуално за 7-мата месечинка на Сами!  Heart Eyes
icherry, браво дано започне да си хапва с апетит. Малкия го захранвам от точно 2 месеца и още не изяжда 190гр.
 Елиза, наистина добре, че детето не е направило реакция към никоя от новите храни.

# 19
Момичета, черпя Ви виртуално за 7-мата месечинка на Сами!  Heart Eyes
icherry, браво дано започне да си хапва с апетит. Малкия го захранвам от точно 2 месеца и още не изяжда 190гр.
 Елиза, наистина добре, че детето не е направило реакция към никоя от новите храни.

моята започна да яде по 190-200 грама едва, когато минахме на домашни пюрета. Преди това и половин бурканче не искаше от каквото и да е било.... Единствено понякога изяждаше цяло на Бейбилов пиле с тиква  Laughing Сега обаче като са домашни е всеядна  Peace

# 20
Нещо напоследък все на камък удрям с тия нови храни. Пиле с картофи и моркови ми звучеше толкова вкусно и като не му хареса на малкия и като се мръщи и плю, спрях на втората лъжица, утре ще пробвам с някакво пуешко. Днес му дадох за първи път картофи с пащърнак, нямаше пак такова мръщене, разредих му го малко с вода, пак не го яде, после добавих малко морков, не се излъга. Утре ще пробвам с тиквичка. Ваште бебоци как се справят с новите вкусове, всичко ли си ядат?

# 21
Ами моята госпожица категорично ми отказа тиквичка с картоф и тиква с картоф и затова не й давам.

И се мръщи на следобедната каша - първо й давах оризова + някакво плодово пюре, сега бананова, но пак с мъка я ядем. Да не говорим, че и кашите на Слънчо докато й дам цялото количество което съм направила и стават на супа. Много се отпускат... Не знам дали съм попаднала на лоша кутия или всичките им са така.

# 22
Моята злоядка се мръщи на всичко досега  ooooh! доста неща изпробвахме вече....когато е на кеф изяжда около 50-60 гр и това е. Случвало се е няколко пъти да изяде 90-100 гр и след това не иска кърма поне 2 часа - което ме навежда на мисълта, че се е наяла  Thinking Всички лекари и майки около мен повтарят заветните 160 гр за 6ти месец, а аз само завиждам на тези които ядат  Sad Може ли да споделите по колко грама изяждат вашите бебоци, но кажете и колко кг са. Моята педиатърка казва, че няма значение колко кг е детето .... но какво да правя търся логика някъде. Моята фъстъчка е 5 900 - 6 месеца и 6 дни  Simple Smile

# 23
da_ne, на 23ти ли е родена? Grinning. Аз не знам Маги колко кг е, в Англия децата не ги записват при педиатър и прегледите не са всеки месец, Джипито ми има стая с кантар, където мога да я тегля когато пожелая, но последно ходих когато беше на 4 месеца. Според мен сега тежи 6.500-7кг някъде. Яде колкото иска, не се водя от никакви мерки и теглилки и кой какво казал Laughing. Новите зеленчуци и плодове също не спирам след 3-4 лъжички, продължавам пюрето докато и се яде, обикновено преполовява бурканчето и на другия ден и давам останалото. Започнах да я захранвам на 5 месеца и 1 седмица и съм дала  - морков, картоф, тиквичка, пащърнак, банан, оризова каша, круша, ябълка и комбинации между тях. Единствено картофа и оризовата каша не ги харесва много, но май гъсти ги правя, картоф и тиква заедно от купешко пюре и харесаха. В момента сме си в Бг и купих на Слънчо разни каши и други бг марки пюрета, ще видим как ще реагира. Peace Според мен не бива да се притесняваш и сравняваш с други бебета, всички са различни, ако няма драстично изоставане, всичко е наред. Невинаги дебело бебе, значи здраво бебе... Hug

# 24
  • София
 Елиза, да определено домашните пюрета са по-вкусни. Две седмици не си бяхме в къщи и хапваше или каша или по половин бурканче. Сега като сме си в къщи ще хапва домашни.  Simple Smile
 novodoshla, за сега не се е отвращавал от храна и да почне да плюе, но когато не му е вкусно хапва малко.
 da_ne, фина девойка е бебка. 50гр. на този етап са добре лека полека ще увеличи количеството.

Последна редакция: пн, 29 авг 2016, 21:48 от GERY80

# 25
Da_ne и ние сме от злоядите.За 2 месеца захранване рядко успява да изяде 1/2 бурканче.Забелязвам ,че първия ден свиква с вкуса и яде най-малко.Вече се зхитрявам и и го давам на 2 хранения колкото иска,за да хапва повече и другото на следващия ден.
Olya всички каши се отпускат Sad

# 26
Момичета да ви питам,тези които бяхте на море с бебетата само крачетата ли топите?
И на пясъка как процедирате?Има ли някакви хитринки?

# 27
Ние от 2 дни и 50 грама не изяждаме  ooooh! ... като започна да я храня на третата лъжичка вече си иска кърмата и докато не и дам да суче е пълен ужас - крясъци и рев. Единственото което горе долу харесва е банан и банан с авокадо. Днес говорих с една позната, с която се видяхме случайно - тя има 2 дечица близнаци... и 2те са били ужасно злояди, не са харесвали АМ.... не са искали и пюрета. Винаги са били под нормата, но сега да ги видиш - живи и здрави хубави дечица.
И аз и предлагам по няколко пъти яденето - на обяд и следобед и колкото изяде толкова. Спирам да следя грамове, че се ядосвам.
Днес бяхме на преглед на вътр. органи и след преглед под памперса .... "ооо какво се е слепнала тук, сега ще я оправим"  Shocked Shocked Shocked Оказа се, че бебенцата не се различават чак толкова голяма жена...кой да ме осветли Embarassed Докторката я намаза с обезболяващо кремче и я подръпна един, два пъти... имаше и малко кръв Sad Предписа ни една седмица мазане с гентамицин. Явно и при момиченцата се получава такова слепване. #Crazy Един път я погледна личната лекарка, но нищи не каза, а тя си беше същата Thinking  newsm78

# 28
И на нас ни каза нефроложката ,че има леко срастване ,да я потледне дитски хирург.Аз нищо не забелязвам ,честно казано,но ще я заведа да я видя.
Една акушарка ми беше казала преди да родя ,че при момиченцата в последно време е често явление и трябва да се маже с крем,но другите лекари го отричат.Явно няма превантивна мярка.

# 29
Нещо се изгубих. Какво срастване при момиченцата и къде?

# 30
На срамните устни... Embarassed

# 31
  • София
da_ne, дано малката е добре. Лекарката каза ли дали може пак да се получи?

Аз пък да Ви се оплача, че Сами е съвсем залепен за мен и почвам доста да се изнервям.

# 32
Ами някои педиатри в Европа оставят момченцата като порастнат сами да си отлепят кожичките,но тук много държат.Не му се притеснявай Gery

# 33
Бебка е добре след процедурата - малко мрънкаше, но кремчето я облекчава и с всяко сменяне на памперса сме под чешмата  Simple Smile Докторката не спомена за повторно залепяне, мисля че с добра хигиена ще се избегне... каза ми обаче, че мокрите кърпички спомагали за това залепяне   newsm78
GERY80 оставяла ли си го на някой да го гледа преди ?

# 34
Хей момичета, здравейте. Изпуснах ви малко - бяхме на почивка в планината. Доста добре беше, на малката й се отрази добре разнообразието. И така добре й дойде планинския въздух, че почна да лази като хлебарка и да си стои на дупето. Много стабилна стана и мобилна. Вече няма бягане от нея.

Иначе нещо спрях новите храни - не съм купувала нови зеленчуци и плодове. Тези досега вървят добре, в повечето случаи добре хапва, но още не съм й заместила хранене. Да питам тези от вас, които са заместили - в дни, в които не яде 150 гр, давате ли им мляко? Взела съм карфиол и боровинки за следващи да опита. Интересно беше, че взех няколко буркана готови каши, за да ми е по-лесно по летищата и докато напазаруваме. Зеленчуците ги яде само по 2-3 лъжички, иска си домашните. От плодовите, яде круша най-много.

Съня е доста зле, буди се на всеки час, плаче в съня си, търси си бибата. Продължаваме с мъката.

И понеже днес имам имен ден, ви черпя виртуално каквото си пожелаете Simple Smile

Радвам се да видя, че мъничетата ви се справят добре и си растат безгрижно.

# 35
  • София
 Светулке, честит имен ден на патерица. Всичко най, особено здравето! И Сами е доста стабилен - стои без подпиране, сяда от легнало положение, обикаля си леглото прав като се държи за решетките и се опитва да лази когато иска да стигне нещо. На моменти се чудя не е ли рано на 7 месеца.
da_ne, през деня сме си сами с каката. Тя ми помага, ама като тръгне на училище си оставаме двамцата.
 Днес ходихме на ехограф в 14 ДКЦ и всичко е ок. Под памперса не гледа и прегледа продължи 2 мин.

Последна редакция: сб, 03 сеп 2016, 02:33 от GERY80

# 36
  • Стара Загора / Пловдив
Da_ne и на нас чак на 4тия месец ЛЛ видя ,че сме се слепили,а аз също си мислих,че така си е нормално. Издразних се ,че чак тогава я видя. Коя лекарка ви отлепи вас?Защото на нас Мантарска ни каза същото и за мокрите кърпи ,и за миенето под чешмата всеки път,и за гентамицина. Каза,че кисилината в урината помага за това слепване,затова дамо течаща вода може да я отмие.
Gery80,защо да е рано,ние отдавна се мъчим да лазим ,още не сме стабилни отлично седнали,но дълго се задържа така и само чака да я изправя на крака,да постои,а сме още на 6½. Нека се развиват. Ние сме толкова диви,че нищо случило се по-рано не ме учудва,нито пък лекарката..

# 37
icherry и ние бяхме при Мантарска  Simple Smile бяха ми я препоръчали от няколко места, че е най добрата в Пловдив.
А моята бебесита изобщо не обича да стои седнала - като я сложа и се изпъва назад за да си полегне  Laughing Облегната на възглавници или в шезлонга и количката и е добре. Лазеше около 5ти месец и половина...не много уверено и с помощ на главата се придвижваше  Laughing .. но след като беше болничка спря и сега само се търкаля. Това и е придвижването от гръб на корем и пак на гръб  Laughing пак успява да си стигне целта.
Един съвет към майчетата на злоядите - моята си държи пюрето по 5 мин в устата и не се сеща да глътне и затова пробвах да и дам биберона докато си стои така... и сега се храним по този интересен начин  Joy Плодовите ги преглъща самичка с желание, със зеленчуковите го правим номера.

# 38
  • Стара Загора / Пловдив
Имам въпрос към мамите,които са давали вече зеленчуци и започват кашите следобед. Какви каши мога да дам освен оризова,елда и просо?

# 39
Освен тези - без глутен е царевицата.

# 40
  • Стара Загора / Пловдив
Da_ne
 Доста интересен начин за хранене,сигурно не бих се сетила Simple Smile
Ние тъкмо изядохме цяло бурканче и пак почнаха коликите...Предавам се вече,пак ли трябва да спираме да се захранваме?!

# 41
Здравейте!
Бихте ли ме добавили във фейсбук групата ви?
Моето бебче е родено на 1.2.2016
Благодаря!

# 42
Днес почнах да давам на малката месни пюрета - био фини зеленчуци с пуешко Hipp.
Дадох й една лъжица в началото, ама не й хареса особено. Беше и с малко по-едра консистенция и трябваше да го пасирам допълнително. Трябваше да я залъгвам - давам 3-4 лъжици от зеленчуковото пюре, което си яде по принцип и след това давам една лъжица месно пюре. Ама ме хвана в някакъв момент и спрях  Laughing

Надявам се утре да е по-добре.

icherry не се предавай и не се притеснявай. Може да стане по-бавно, но ще успееш да я захраниш. Simple Smile

da_ne - аз (и баща й като си е у дома) ако знаеш какви маймунджилъци правим за да се наяде понякога. Обедните пюрета ги яде без проблем, но кашата следобед е ужас. С мъка успявам да набутам по половин бурканче (аз ги бъркам в празно бурканче от някъкво пюре, за да знам колко е изяла). А и като се втечни отказва да го яде.

# 43
icherry може да даваш Еспумизан Комфорт - дано ви помогне.

Мамите които правят пюрета - може ли да споделите какви зеленчуци и плодове са яли вашите бебнца. Имам нужда от идеи, понеже не съм сигурна какво може и какво не. На места например пише, че може домати, праскови, кайсии и т.н., на други, че не може.
Моята е яла:
сладък картоф, картоф, морков, тиква, тиквичка, броколи, карфиол, пащърнак
Ориз, елда и царевица от кашите
и плодове - банан, ябълка, круша, авокадо
и жълтък съм и давала 2 пъти по 1/4 (много и хареса като и го давам троха по троха без нищо)

# 44
  • София
Днес почнах да давам на малката месни пюрета - био фини зеленчуци с пуешко Hipp.
И аз трябва да почна да давам месо.
Знаете ли дали има чести бурканчета само с месо?
 da_ne, 2 пъти му дадох праскова, но ми се стори, че след това ака по-рядко и спрях. Кайсия не съм давала, а домат - онзи ден му топнах малко хлебче в сока на един домат и много му хареса.
 Сами е в някакъв етап на крещене и когато е кисел на правене на мост.

# 45
На HiPP пише, че има:

Пуешко:

Телешко:

Пилешко:

И това е, което намерих в Справочника за пюрета:

OVKO
Фин заек
190гр., след 5-ти месец

BabyLove
БИО Телешко месо – 125 гр., след 4ти месец

Утре май ще потърся такива да почна да й давам преди да продължа с цели менюта...

GERY80 благодаря, че ми обърна внимание! Simple Smile

# 46
Мамите които правят пюрета - може ли да споделите какви зеленчуци и плодове са яли вашите бебнца. Имам нужда от идеи, понеже не съм сигурна какво може и какво не. На места например пише, че може домати, праскови, кайсии и т.н., на други, че не може.
Моята е яла:
сладък картоф, картоф, морков, тиква, тиквичка, броколи, карфиол, пащърнак
Ориз, елда и царевица от кашите
и плодове - банан, ябълка, круша, авокадо
и жълтък съм и давала 2 пъти по 1/4 (много и хареса като и го давам троха по троха без нищо)

Аз освен тези, които ти си дала, съм й дала праскова и боровинки. Взех грах и зелен фасул за следващи. Жълтък още не съм давала, но може и да пробвам. Днес й взех столче за хранене, така че много добре ще й дойде да й сложа жълтък да си го хапва от масичката. Мерси за идеята.

За доматите бях чула да се изчака до около годинка, защото могат да направят разтройство.

Кашите как ги правиш? Аз не съм й давала каши, а давам плодови пюрета

# 47
  • София
olya.p, благодаря за инфото.  Grinning

# 48
svetulka3 кашите ги купувам - слагам няколко лъжички от сухата каша и след това добавям вода на око, но не много топла за да не стане на буци. Правих и каша от елда - като я сварих елдата и я пасирах.

# 49
svetulka3 кашите ги купувам - слагам няколко лъжички от сухата каша и след това добавям вода на око, но не много топла за да не стане на буци. Правих и каша от елда - като я сварих елдата и я пасирах.

Как беше кашата от елда?Хареса ли се? Аз смятам да пробвам елда, амарант или просо тия дни. Овесената нещо се повтаря въпреки че малката я яде смесена с плодовете. Вчера, след като четох тука, се светнах че май не слагам достатъчно овесени трици и затова не става каша (т.е. гъста) и взех че сложих повечко. Малката я излапа като топъл хляб .... много съм зле понякога, хич нямам акъл!  newsm78

# 50
Като и сложа плодове в кашата я харесва .. иначе всичко се яде с помощ на биберона  Laughing

# 51
  • Стара Загора / Пловдив
Светулке , на нас просото много ни се ослажда..пък и леко сладни. Амарант готова каша ли има? Ако не- от къде и как ще го приготвиш? Не съм чувала за него,колко рано може да се въведе?

# 52
Здравейте! Правихте ли кръвните изследвания след 6- ти месец. Моят син има завишени 3 показателя( един доста), има ли други така, какво казаха педиатрите ви?

# 53
  • Варна
Здравейте! Правихте ли кръвните изследвания след 6- ти месец. Моят син има завишени 3 показателя( един доста), има ли други така, какво казаха педиатрите ви?
Да не би да са левкоцитите в урината?

# 54
icherry, амарант няма готов за каша (поне не съм виждала). По-скоро смятах да купя, да сваря и да го пасирам с плодове. Не съм пробвала още, но смятам да опитам.

# 55
  • Стара Загора / Пловдив
Мами,колко време държите бебчетата седнали,особено момичетата? Ползвате ли вече количката със седнал кош?

# 56
Мами,колко време държите бебчетата седнали,особено момичетата? Ползвате ли вече количката със седнал кош?

Докато не се катурне малката  Laughing

Иначе в количката стои седнала от известно време насам, защото вече хич не й се стои легнала.
И непрекъснато иска да става. Даже седи седнала в мен или си седи в столчето за хранене.

Но не съм засичала точно време. Просто понякога й писва и почва да мрънка да я вдигна.

# 57
  • Стара Загора / Пловдив

Докато не се катурне малката  Laughing

Иначе в количката стои седнала от известно време насам, защото вече хич не й се стои легнала.
И непрекъснато иска да става. Даже седи седнала в мен или си седи в столчето за хранене.

Но не съм засичала точно време. Просто понякога й писва и почва да мрънка да я вдигна.

Значи да приема ,че спокойно мога да си излизам с коша за големите вече..

# 58
Значи да приема ,че спокойно мога да си излизам с коша за големите вече..

Да, все пак и летните имат и полегнало положение, така че ако се притесняваш да не я държиш дълго седнала можеш да й сваляш облегалката когато прецениш.

Принципно педиатърката ми каза, че като станем на 6 месеца е хубаво да почна да я подпирам с възглавници в седнало положение.

# 59

Ние вече лазим и стоим седнали без проблем, така че не ограничавам по никакъв начин. Преди да се научи да седи не съм я подпирала с възглавници. Винаги гледах да е в полу легнало положение, въпреки че хич не й беше кеф и постоянно се надигаше. Сега като се умори и иска да си дремне я пускам в легнало положение и така.

# 60
  • София
Сами не иска да е легнал в количката, докато се вози даже седи отпред на седалката и се държи за табличката дори не се обляга. Почти не съм го подпирала с възглавници, много бързо след като го оставих седнал стана стабилен. С летния кош сме от пролетта. Ама то всяко дете е различно и си показва как му е удобно и дали е готово.
 Кръвните му изследвания бяха в норма.
 evianna, ЛЛ какво казва за нашите резултати?

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 07:51 от GERY80

# 61
оф, момичета, не мога да се справя с тоя колектор за урина и това е то, сутринта вече малкият даде кръв, обаче урината трябва да я занеса днес или утре, явно утре... Дайте акъл как се справихте..  Иначе Мишо още не седи стабилно сам, седи си или в количката, или е полуполегнал, но ако го сложа на спалнята да седи сам се катурва след известно време, още и не лази, научил се е обаче някак си да се придвижва по гръб с глава, много е смешно и странно... Дано на всички изследванията са добри, мен малко нещо ми е притеснено, .. Иначе зъбите много почнаха да го мъчат, ще видим докога ще е така..

# 62
Иначе Мишо още не седи стабилно сам, седи си или в количката, или е полуполегнал, но ако го сложа на спалнята да седи сам се катурва след известно време, още и не лази, научил се е обаче някак си да се придвижва по гръб с глава, много е смешно и странно .. Иначе зъбите много почнаха да го мъчат, ще видим докога ще е така..

1 към 1 с моята дъщеря. Ние не лазим, само се обръщаме от гръб по корем и се въртим в кръг  Laughing
В количката и на столчето за хранене е седнала, но иначе като я сложа на леглото в седнало положение и е като преварен макарон. И затова почнах да я подпирам с въглавници, защото иска да седи вече.

# 63
  • София
Бяхме днес на консултация и Сами е +400гр. и 1см. Гледа му тестисите и нищо не каза значи вече са добре. Няма белег от мантуто и ако и на другата консултация няма ще ходим да го боцнат.
Да Ви се оплача: едната гърда от сутринта ме боли и усещам уплътнение. Не съм се удряла и не са ми се препълвали гърдите и се чудя от какво ли е.
 novodoshla, вземи контейнерче за урина и веднага след като се е събудил го събуй и го дръж над тоалетната или прав на пода във банята. Може да пуснеш мивката да тече и ти да го подканваш с ПИШШШ. На 100% ще се изпишка. Успех.

# 64
Бяхме днес на консултация и Сами е +400гр. и 1см. Гледа му тестисите и нищо не каза значи вече са добре. Няма белег от мантуто и ако и на другата консултация няма ще ходим да го боцнат.
Да Ви се оплача: едната гърда от сутринта ме боли и усещам уплътнение. Не съм се удряла и не са ми се препълвали гърдите и се чудя от какво ли е.
 novodoshla, вземи контейнерче за урина и веднага след като се е събудил го събуй и го дръж над тоалетната или прав на пода във банята. Може да пуснеш мивката да тече и ти да го подканваш с ПИШШШ. На 100% ще се изпишка. Успех.

Гери, докъде сти стигнали със забелването на бубата? Иначе и Павлинчо няма белег от мантуто, но в понеделник сме на консултация, та ще видим дали сега ще го боцкат или другия месец.

А, уплътнението свързваш ли го с месечния цикъл? Ако не, задължително на доктор. Аз постоянно се опипвам. Много ме е страх!!!

И последен въпрос за пишкането. Знам, Гери, че Сами си използва гърнето ефективно. Та, въпросът ми е кога го сложи? Павлин не е стабилен в кръста, но е много жилав. Миналия ден го пуснах на земята и започна да лази, но след едно забиване на главата в земята, всичко приключи. Иска да се изправи, държейки се за кракът на стола, но все още не може да сяда сам стабилно. Трябва да се крепи.

А, и още един въпрос относно храненето. Така като чета бебоцита са на пюрета и каши. Аз от тази седмиза вкарвам попарата. Купих серене Плазмон. Да предложите някакво?

# 65

Пробва ли да се изцедиш и/или да сложиш топъл компрес да видиш дали не те облекчава?
Аз като кърмех ми се случи - компрес, после се изцедих и попремина.

# 66
Аз имах проблем със запушено каналче в 4я месец- освен компреси през 30 мин и цендене докато не се махне, много ми помогна Лецитин /хранителна добавка е/ ударно пих 2 капсули и след това по 1 капсула 3 пъти на ден. Сега пия една на ден профилактично.
А за кърменето да се оплача - ей така за да ми олекне Embarassed Моята бебесита не иска да суче вече 2ра седмица. Суче само вечер към 3-4 часа, а през деня отказва категорично. Като се има предвид, че вода и давам от преходна чашка - от шише е пила само в родилното  Thinking Оставих я няколко дни когато прегладнее да суче - 6 часа  #Crazy и пак не искаше - едва сукваше за по 2-3 мин. И реших да пробвам със шише и хоп - 160 мл на един дъх. Втора седмица се цедя и и давам от шише като първо пробвам дали не иска от мен.... мисля да започна да смесвам с АМ и да спирам .... откогато се е родила голяма мъка е при мен с това кърмене а кърма има в изобилие ... вече се отказвам  Sad

# 67
  • София
Здравейте! Нещо не мога за сега да се справя със запушения канал. Взимам топли душове и под водата масажирам после Сами суче, но в един момент се отказва и търси другата гърда. С две помпи пробвам /ръчна и електрическа/и не мога да изцедя нищо. Взех окситоцин ампули и на тампонче 2-3 капки и в носа 20мин. преди кърмене. От вчера пия Лецитин и не виждам особена разлика. Кажете на какъв лекар да отида да ме погледнат.

Сами все още не стои на гърне. Издържам го над тоалетната. Имам едно гърне от каката ама ми се вижда слабичък и ми се струва, че ще пада вътре. Ще трябва да го извадя и пробвам.

Милия, сигурно умира от глад трети ден само на кърма.

da_ne, да не е кърмаческа стачка? Пробвай на тъмно и тихо, примерно в банята. Грехота е да спрете да се кърмите при положение, че имаш доста кърма.

Аз съвсем се забавих със захранването - от месата е ял само пилешко, жълтък и сирене още не съм дала ...

Последна редакция: сб, 17 сеп 2016, 09:15 от GERY80

# 68
GERY80 - на Мамолог. Ако ти се разкарва можеш и талон от джипи-то да си вземеш.

Биляна пък от няколко дена прави всяко хранене жив ад. Върти се, не иска да яде, плюе всичко. И аз много се изнервям, което допълнително усложнява положението. Едвам успявам да я накарам да изяде пловин бурканче зеленчуково. А следобедната каша е още по-зле.
Не знам вече от зъбите ли е, защото доста са подпухнали венците и горните и долните или от какво друго...

# 69
GERY80 - забравих да кажа...ако имаш зачервяване слагай компрес с риванол и спирт 1:1.
.. Грехота е да спирам кърменето знам, но вече нямам сили да правя нещо което очевидно не се желае ... както казват бебето си знае най-добре(поне така се успокоявам) Абсолютно всичко съм пробвала - на тъмно, на тихо, гладна, не много гладна, заспала, заспиваща , събуждаща се, различни пози  Shocked Shocked Shocked .. щом иска шише - да пие АМ!!! #Cussing out и без това вече не се храни изцяло БИО - отиде ми мечтата да яде само чиста природна храна.  Sad Сега и давам 2:1 Аптамил Комфорт с кърма и си го пие.

# 70
  • София
 olya.p, записах си час за понеделник преди обяд и да видим какво ще каже.

da_ne, мда наистина си пробвала всичко. Тогава няма мисъл да се тормозиш и изнервяш. Странно ви е обаче защо предпочита АМ пред кърма. А при мен за сега не е червено.

# 71
  • Стара Загора / Пловдив
Здравейте ,мами!
Гери Райковска,ако говорим за сирене,аз предпочитам да е от мляко ,затова препоръчвам Верея!
Гери80, при мен каналчето се отпуши,като непрекъснато редувах топъл и студен компрес,сигурно повече от час преди кърменето и малката го отпуши като започна да суче
da_ne ние сме в абсолютно същата ситуация!! Не иска да суче от мен през деня,само сутрин към 5-6 ч ,явно е много заспала тогава ..и усещам,че кърмата си отива вече.Вода също предлагам от преходно шише,много жалко наистина.. Sad

# 72
 icherry  мислех си, че само моята е така - рано било да се отбиват сами ...  Thinking еми може да не им е рано на нашите бебоци  bouquet не се ядосвай рано или късно спира кърмата - 6-7 месеца не е никак зле Simple Smile

# 73
Здравейте, 
Здравейте ,мами!
Гери Райковска,ако говорим за сирене,аз предпочитам да е от мляко ,затова препоръчвам Верея!

icherry, взех на Маджаров и съм много доволна. Седях сигурно 20мин пред щанда, за да чета етикетите. Накрая установих, че само Маджаров и Тертер съдържат само мляко, закваска и сол. Всички други имат и стабилизатори, дори и Био продуктите.

GERY80, как си? Ходи ли на Мамолог?

# 74
  • София
Здравейте!
Гърдата не  ме боли и май се отпуши. Сами днес от доста време хапна малко каша и банан

Адаш, отидох до мамолога с малкия и количката с метрото и като стигнах пред кабинета (11ч.)  и се обадих, че съм там, а нея я няма. Изникнала спешна работа и да отида към 14ч. Ами не се върнах ... докато се прибера малкия беше кисел, защото му се спи и реших, че ако пак усетя нещо тогава ще отида.

# 75
Здравейте! Не можах да пиша. Ами завишени бяха лимфоцитите...другите трябва да погледна. Личната каза, че е нормално. На бебетата така им били завишени и след половин година да направя пак ще са завишени. Можело да е от ваксината или зъбите това. Иии не знам. Иначе му пораснаха два зъба вече от 1 седмица Simple Smile

# 76
Здравейте, 
Здравейте ,мами!

icherry, взех на Маджаров и съм много доволна. Седях сигурно 20мин пред щанда, за да чета етикетите. Накрая установих, че само Маджаров и Тертер съдържат само мляко, закваска и сол. Всички други имат и стабилизатори, дори и Био продуктите.

Давате ли сиренце? Аз вчера питах нашия педиатър и ми каза да изчакам със сиренето, защото не било пастьоризирано и имало риск от листерия (бактерия). Каза ми че друг вид сирена можело. Аз мислих че нашето сирене си е пастьоризирано или нещо се бъркам?

# 77
  • Стара Загора / Пловдив
Здравейте,  
Здравейте ,мами!

Давате ли сиренце? Аз вчера питах нашия педиатър и ми каза да изчакам със сиренето, защото не било пастьоризирано и имало риск от листерия (бактерия). Каза ми че друг вид сирена можело. Аз мислих че нашето сирене си е пастьоризирано или нещо се бъркам?
Аз лично предпочитам изпиталите се марки с годините и качеството. Малко са фирмите в Бг,които имат стандарти и ги спазват. Доста съм се ровила за да открия най-качествените хранителни продукти и не изневерявам с нови фирми. Затова за млечни препоръчвам Верея
И малко помощ:
Хубавото бяло саламурено сирене е умерено твърдо с леко еластична структура, т.е. реже се на добре оформени парчета, без да се рони или разпада.
Доброто сирене е гладко с единични шупли. Наличието на много шупли е признак на бактериално замърсяване или на лоша изработка.
Кравето сирене има млечено кремав цвят. Прекалената белота се дължи на допълнително избелване със натурални или синтечини избелители.
И разбира се вкусът. Продуктът трябва да притежава богат букет, т.е. специфичен вкус и аромати, характерни за този вид сирене. Когато сиренето не е достатъчно зряло, то има по- скоро вкус на мляко.
Svetulka3 сиренето се пастьоризира

Последна редакция: сб, 24 сеп 2016, 18:45 от icherry

# 78
  • София
Здравейте! Загубихте се, момичета!
Сами е доста активен, лази лека по-лека. Днес дойде от едната в другата стая при мен. ☺ Изправя се и като се държи също се предвижва. Мисля да му взема от проходилките, които се бутат. Още е несигурен и като се стресне почва да мрънка. Дано не прояви голям интерес към шкафовете с чиниите ... с кака му нямах проблеми дано и той не чупи.
Ех, растът си децата и то много бързо. ♡

# 79
  • Варна
И аз почти нямам време за форума. Постоянно е в движение, нон стоп иска в паяка... Вече не мога да оставя в креватчето и да си пиша тук...  Laughing

# 80
Мами, дайте предложения за проходилки. Чудя се дали да взема нещо за малката - и тя е така с изправяне напред назад и супер активно лазене.

Кали, какво е паяк?

# 81
  • Варна
Проходилка, от тези в които се сяда и детето може да се изправя и ходи, а когато поиска, да седне и да си почине...

# 82
Като ви чета и почвам да се притеснявам - Биляна обича да седи в столчето за хранене, но още не може да седи самостоятелно без да е облегната Sad

И "лази" много странно.
За ходене да не говорим....

Sad Sad Sad Sad Sad

# 83
Нищо притеснително няма, тук някои от децата са с по месец разлика, а и всяко се развива различно от другите. Маги също не седи стабилно, не лази, а направо иска да стъпва и да ходи, нищо че не и се получава Wink аз не съм лазила, направо съм проходила, така че, не сравнявам с другите деца.

# 84
  • София
olya.p, не се притеснявай наистина. Всяко дете е различно, каката ни не е лазила направо проходи 10 дни преди годинката, но после до късно искаше да се вози в количката. Сега малкия лази и е по-активен от нея.

# 85
Благодаря, момичета. Simple Smile

Мен ме е тръшнал малко стреса. Болна съм от няколко дена, на антибиотик и трябваше да изолирам до колкото ми е възможно малката от мен. И основно бабите и татко й я гледат. Не мога да я нагушкам като хората, за да не я заразя и малко са ми потънали гемиите.

Но днес успях да излезна с нея в парка и тя за първи път се люля на люлка в новата детска площадка в Борисовата. Хареса й. Толкова, че почна по едно време да яде веригите на люлката.  Laughing

# 86
Определено едно с едно няма - всички си вървят по техни си темпове. Симона например не е много фен на количката - от самото си раждане.

Люлките и при нас започват да стават любими. До такава степен, че като ги види и почва да скимти от кеф. А допълнителния бонус е че се успива на тях и после сравнително по-лесно мога да я сложа да си дремне.

Чудя се дали да взема някаква проходилка - бях видяла някъде, че педиатрите ги отхвърлят поради съображения за сигурност. Аз мисля (поне така отстрани като съм гледала), че по-скоро може да помогнат отколкото да навредят. Все пак детето трябва да се наблюдава да не се претрепе.

# 87
  • София
Светулке, вчера взех проходилка за бутане, която има музикален панел. Много е готина и на добра цена от OLX. Трябва си следене и пазене. Вчера я бута силно и тя бяга напред, а краката не могат да смогнат.  Laughing
 olya.p, гадна работа са болестите ... Дано вече си по-добре. При нас пък каката е с вирус с болки в гърлото и хрема и се надявам Сами да се размине макар, че според ЛЛ е малко вероятно.

# 88
Гери, дано да се оправяте скоро. Кофти работа с тия настинки и вируси. Ние (да чукна на дърво) се държим. Трябва да ги погледна тия проходилки - дали повече ядове ще създаде или ще помогне  Laughing

# 89
Здравейте! Спят ли добре вашите бебчета. Моето спеше добре до преди месец. Сега заспива и се буди на всеки час и не мирясва докато него сложа да суче...не ще вода и тн.  ( още не мога да го науча да пие). Ама какво е това сучене по цяла нощ на 8 месеца Sad той не суче много като количество...а се приспива по-скоро..но е 10 пъти на нощ Sad Иначе има два зъба вече. Заспива рано 20-21 и става рано 6:30-7:30. Зъби ли са? Глад? Яде каша следобед, кърма вечер и заспива. Даже някой път с мъка яде кашата, не мисля че е гладен, защото тогава щеше да суче яко и да се ядосва, че няма...а той заспива

# 90
  • София
И Сами се буди често през нощта и иска до суче, много рядко се излъгва с бибата. Уж заради това давам кашата вечерта ама пак си се буди. Още няма зъбки.

# 91
  • Варна
Не са гладни. Масово около тези месеци се оплакват от това явление кърмачките. Просто ви ползват за залъгалка. Така се чувстват спокойни и защитени и им е хубаво. Не се поддавайте, защото ще ви се стъжни. Измислете начин да ги приспивате пак, без да ги слагате на гърда.
М/у другото, това не е само при кърмачетата. Дъщеря ми точно на 7 месеца и половина реши, че иска да заспива на ръце. Нещо, което никога не сме правили от както се е родила. Имаше рев и драми две-три вечери, но явно разбра, че няма да го бъде и сега пак си заспива в кошарата. Просто захитряват вече и започват да си предават номерата, за да получат това, което искат... Wink

# 92
Има нещо такова с номерата. Малката се буди 2-3 пъти на нощ и със сигурност не е гладна. Реших да я пробвам да не й давам да суче и бутам бутилка с вода. Пие малко, почва да се криви, сложа я в кошарата и заспива. Така 2 пъти мога да я залъжа. Третия път - обикновено около 4-5 сутринта не минава номера и продължава да реве и тогава давам. Само че не суче като да е гладна ами да се успокои. И другото с ръцете.... вечерно време и пея малко докато е в ръцете ми и после я слагам будна в леглото и разбира се почва да пищи. Принципно я оставям 10-ина минути да си се успокои. Ако не може и става по-зле, влизам и я вземам. И веднага млъква и заспива. Мръдна ли малко да усети, че тръгвам да я връщам, почва да плаче. Страшна маймунка и определено и аз смятам, че е номер. Само като я видя как се гушва в мен като я взема и ми става ясно, че си търси допир.

# 93
  • София
Момичета, здравейте!
Аз съвсем се изгубих Simple Smile Малкият палавник мира не ми дава. Известно време бях залепена за него, за да не падне от леглото, дивана. После като започна да стои сам го оставих на земята. Седя два дни на едно място и като хукна из къщи спирка няма. Мине не мине и дрънне главата в нещо.  След едно падане от леглото и в Пирогов го водих, че му потече кръв от нослето. За радост всичко беше наред. Пъха всичко в уста, сам се захрани с грозде. Що немити плодове и зеленчуци пъха в устата... Друго любимо за хапване е хартията - всякакви видове които намери. Поне разбра къде са на батко ми играчките и често се заседява там да си играе. Сега на дневен ред и изправянето. Много е щастлив, когато успее да се изправи държащ се само за единия крак на люлката. Все още обаче не се сеща как да прави крачки, но и това ще дойде. При нас номерата с нощното ставане са същите, но към 5 вече трябва да яде. Гладен е! Искам вече да вкарвам глутен, че само посяга към хляба, изобщо към нашата храна, но тази седмица пак влачи едни жълти сополи, та се чудя, май ще вкарвам неглутенови неща. 
Голяма мъка ми е обличането, не дава нито да го събличам нито да го обличам. Такова шилце думи нямам. Смяната на пелените си е цяло преживяване Simple Smile Голяма дилема ми е как да го обличам навън. Миналата седмица беше по къс ръкав. Като излезнем и видя децата навън със зимни якета се побърквам. Ще го напаснем някък!

# 94
  • Варна
И ние имаме драма с обличането. Реве като заклана и се върти, и рита. Направо вир вода ставам, докато я облека...  ooooh!

# 95
По темата  Laughing :

Здравейте, момичета.
Биляна пък е хремава. То всички вкъщи сме хремави/кашлящи и т.н. целия пакет.
Иначе от няколко дена ми отказва да яде мляко през деня. Само първото към 7 си го изяжда цялото. Следващите са мъка. Иначе каши, пюрета - яде всичко. Вечер поизпие малко мляко и после се дохранваме с каши "Лека нощ" за да е яла поне нещо и да не се събуди гладна през нощта. Не знам вече от зъби ли е, заради хремата ли...

# 96
Ох това видео ме застреля - право в десятката. Мислех си, че само моето обича да си яде чорапите и да си ги разнася в устата като кученце.  Grinning

Драмата с обличане/пелени е толкова жестока, а като е наакана просто нямам думи. Имам чувството, че ми е нужна каска да се пазя от удари, летящи телесни течности и всичко останало.....

# 97
  • Стара Загора / Пловдив
Здравейте,мами!
 И аз се изпотявам докато сменя пелените,камо ли да се обличаме за навън. Само мокрите кърпи я кротват. Вие дадохте ли вече и зеленчуци ,и плодове ,каши,месо...? Кога стигнахте до глутен?

# 98
Здравейте момичета, отдавна не съм писала, но като ни завъртя шайбата и покрай 15 септември и нямаше кога,. Днес бяхме на консултация и вече малкият е 8200кг,70 см. Още не седи стабилно сам,  камо ли да се изправя. Досега се храним около 6 пъти - към 6ч.и 9ч. мляко, към 13ч зеленчуково или месно -  пуешко или пилешко и до вечерта пак мляко,  а между храненията и едно плодово. От утре почвам сутрин попара - сухари, чай от лайка, масло, обезсолено сирене и малко захар. После мисля да вкарам заешко и риба. И жълтък. Докторката каза, че може да изчакаме с кашите, че си наддава добре. Тоя глутен въобще не го мисля и смятам,  че е голяма простотия. Вече има два зъба отдолу и сега го мъчат отгоре и е голям киселяк.помвам да търся детска кухня в квартала и само чакам да стане на 10месеца, за да я почваме. Иначе много ме е яд, че времето става вече гадно и по-малко излизаме. Ами това е,  дано тая зима бебоците ни се разминат с гадните болести.

# 99
  • Стара Загора / Пловдив
Здравейте момичета, отдавна не съм писала, но като ни завъртя шайбата и покрай 15 септември и нямаше кога,. Днес бяхме на консултация и вече малкият е 8200кг,70 см. Още не седи стабилно сам,  камо ли да се изправя. Досега се храним около 6 пъти - към 6ч.и 9ч. мляко, към 13ч зеленчуково или месно -  пуешко или пилешко и до вечерта пак мляко,  а между храненията и едно плодово. От утре почвам сутрин попара - сухари, чай от лайка, масло, обезсолено сирене и малко захар. После мисля да вкарам заешко и риба. И жълтък. Докторката каза, че може да изчакаме с кашите, че си наддава добре. Тоя глутен въобще не го мисля и смятам,  че е голяма простотия. Вече има два зъба отдолу и сега го мъчат отгоре и е голям киселяк.помвам да търся детска кухня в квартала и само чакам да стане на 10месеца, за да я почваме. Иначе много ме е яд, че времето става вече гадно и по-малко излизаме. Ами това е,  дано тая зима бебоците ни се разминат с гадните болести.
Нещо това захранване ми стана пълна каша. ЛЛ ми казва този месец да почна плодове и месо,аз се чудя кое по-напред ,пък и ме всички зеленчуци ги е опитвала. Сега още повече ме обърка Новодошла- дала си две меса,утре глутен  и млечни,после пак меса и тогава жълтък...пфффффф
Май ще карам от тези които по-не се притеснявам към другите.
 И аз малко му се чудя на глутена. Мисля,че млечните са по-опасни ..и яйцата

# 100
Моята докторка е много печена и на години,  отгледах големия си син при нея, интересува се от новите неща,  някои приема,  други - не, знае,  че нещата не са черно-бели и е гъвкава. Не се притеснявай. Месата наистина се дават по различно време,  примерно говеждото ми каза да изчакам още. Пък и аз също правя два-три дена между новите храни. Колкото лекари-толкова мнения, все ще го захраниш, вече са по-големи, не е толкова страшно.

# 101
  • София
Въведох глутена, пиле, заек, пуйка. Мисля и сиренце, за да правя попара. Месата ги въведох с купешки пюрета, ама на едното видях, че съдържанието на месо е едва 8%. Малко ми се струва. Нещо почнах да се дразня на пасираната храна. Ориза си го яде цял, ще пробвам дали ще яде и намачкан картоф. Булгур дали може да им се дава?  newsm78
 И аз и Сами лепнахме от каката вирусчето. Аз съм добре вече, ама дребчо има още сополи, които вече се сгъстиха. Пръскам в носа солена вода и дърпам с помпата за прахосмукачка ама нослето пак хрипти. В  понеделник може да минем през ЛЛ да видим дали ще изпише капки.

Последна редакция: сб, 08 окт 2016, 23:15 от GERY80

# 102
От месата само пилешко и пуешко съм давала до сега, но вкарах и риба- скумрия и сьомга е яла досега. Нещо храненето накуцва тези дни. Не яде, както ядеше преди с апетит - без значение какво й давам. Даже и дадох малко натрошен хляб в едно от зеленчуковите пюрета, защото беше малко водно. Уж и хареса, но видях в акото, че не беше добре усвоено.

Гери, видях в някаква статия, че може киноа да се даде, предполагам и булгура би бил ок. Ориз не съм пробвала да й сваря и да дам цял, но мачках сладък картоф и без проблем го яде.

Вече почвам да се чудя какво да й давам - явно й писват комбинациите, а тук в няма почти никакви опции за готови пюрета - определено в БГ има огромен избор. Чудя се дали не вади зъб и затова да намалява апетитът.

# 103
Пръскам в носа солена вода и дърпам с помпата за прахосмукачка ама нослето пак хрипти. В  понеделник може да минем през ЛЛ да видим дали ще изпише капки.

И Биляна като беше хремава по същия начин.
После почнах да редувам солената вода и разтвор лайка и по-бързо се оправи.
Разтвора го правя: 1/2 кафена чаша с преварена вода (истинала) + 6 гранули Chamomilla vulgaris 15CH на Боарон. Отбъбва лигавицата на носа. Пробвай ако искаш. Защото повечето капки за нос са за по-големи деца.

# 104
  • София
olya.p, благодаря! Ще пробвам.
Светулка, как разбра, че хляба не се е усвоил добре?

# 105
Светулка, как разбра, че хляба не се е усвоил добре?

Имаше нещо като трохички (бучки) в акото, въпреки че беше меко. Предположих че това не е добро храносмилане..?

# 106
Момичета, а по колко наакани памперса имат бебетата ви на ден?

# 107
  • София
Сами ака между един и три пъти на денонощие. Рядко има дни, в които не ака.

# 108
Уф, добре. И Биляна е така.
Питах, защото сега като я меря на един ел. кантар май хич не е качила този месец или е нещо минимално. А другата седмица сме на консултация...

# 109
  • София
Ако е активна изразходва калориите. Все по-малко ще наддават. Ако си е спокойна всичко и ок.

# 110
Супер е активна. Не ходи още, но за сметка на това скача, пълзи си по нейния начин. Може да произвежда електричество с краката....  Laughing

И е спокойна, даже яде повече от предния месец (предишните следобедната каша беше кошмарно преживяване и за двете ни). Една седмица не яде много-много АМ (всичко друго си ядеше нормално), но после го смених с друго и пак си го прояде.

И като я меря - почти никаква разлика. И затова се шашнах.

GERY80 - мерси!  bouquet Поуспокоих се малко Simple Smile

# 111
Здравейте, искам да попитам тези, които кърмят...по колко пъти на ден кърмите, намалява ли ви кърмат, дохранвате ли и тн. При нас май ще се окаже, че храната не му е достигала на малкия и затова се е будил през нощта...Защото две вечери му дадох допълнително пюре и спа по- добре. Но от друга страна не искам да го тъпча точно вечер. Ще видя какво ще правя

# 112
  • София
През деня суче 3-4 пъти, между 21-22 суче и заспива, после  към 12-1 и сутринта към 6. Аз вечер давам каша после го къпя след което суче и пак се буди.

olya.p  Simple Smile

# 113
Оххх педиатърката каза, че не е хубаво вечер плодово, за да не се върнат коликите. И спрях. Сега пробвам по- къссно следобед да дам каша - вчерабяде в 18:00 . После в 20:00 кърма и заспива. Еми пак се буди...от 12:00 натам непрекъснато. Суче, но май нямам нищо вечв, намалява ми явно и може тва да е пронлема. Вече се замислям за адаптирано...

# 114
Гери , в колко даваш кашата?

# 115
  • София
Кашата я давам между 20:00 и 21:00 и след около половин час суче и заспива. Като количество кашата е 120-150гр. Втора вечер спи много лошо снощи беше лудница от 00:00 до 4:00. Не знам на какво се дължи.
 Днес бяхме на консултация и мерките на Сами  на 8,5 месеца са 7360гр. (+250гр.) 67см. (+2см.). Гледа му гърлото и огледа венците, каза, че зъби не се виждат.

# 116
Аз я кърмя 2-3 пъти през деня като схемата е следната:
Ако се събуди около 5-6 сутринта, това е първо кърмене. После й давам закусука-каша, зависимост колко яде и давам да суче. Гледам да дохранвам ако е яла малко твърда храна или между хранения. Но през деня 2-3 пъти макс. Вечер преди да заспи е с бутилка АМ или кърма - 200мл към 6.30. После може да се събуди към 2, може и да изкара до 4-5. Не давам твърда храна вечер, тя не иска и няма търпение да си вземе бутилката с мляко.

Иначе на мен кърмата определено ми намаля, но това е заради захранването. Всяка вечер помпам преди да легна - ако преди съм изкарвала 200гр общо, сега 100-ина са норма.

До преди 1 седмица се будеше по-често през нощта да суче. Не мисля, че твърдата храна има нещо общо. Някои деца просто имат нужда от това - така си го обяснявам.

# 117
  • Стара Загора / Пловдив
Здравейте ,мами!
Все по-малко време ми остава да пиша и чета. Отново имам въпрос към вас:
Храним се 4 пъти ,като две са заместени - обяд със зел.пюре,следобед с каша. Сега ЛЛ ми каза между тях да давам плодово ,да редувам зел.пюре с такова с месо и за закуска -попара?!
 Как ви се струва? И как направихте вие?
Въвела съм много зеленчуци,2 плода( понеже я мъчех само с плодово пюре следобед,тя отказваше и спрях) и пуешко!

# 118
Започваме с каша ( редувам различен тип), после на обяд пюре с пилешко и зеленчуци или пюре зеленчук и паста, по половин жълтък намачкан вътре( 2-3 пъти седмично), следобед плодово пюре и понякога вечер каша, всичко това с 3 -4 бутилки АМ ( 200мл готово), когато и се пие. Млякото го пие предимно нощем, буди се 2-3 пъти.... Скоро ще дам риба и другите меса, както и смятам да редувам  сутрешната каша с попара от сухари и обезсолено сирене.

# 119
  • София
Днес за първи път за закуска му предложих попара от топла вода, масло, обезсолено сирене и един сухар и я изяде. Утре мисля да дам кус-кус с масло и сирене. И аз съм се заредила с 3 каши и ги редувам. Трябва да включа и жълтък.

# 120
Днес за първи път за закуска му предложих попара от топла вода, масло, обезсолено сирене и един сухар и я изяде. Утре мисля да дам кус-кус с масло и сирене. И аз съм се заредила с 3 каши и ги редувам. Трябва да включа и жълтък.

Попарата така ли му я яде, или я пасира, че съм в чудене по въпроса?

# 121
  • София
Сухарчето го начупих на дребно, полях го с топлата вода и после добавих маслото и сиренето.

# 122
Биляна е на 5 хранения.

7ч, 10:30ч и 20:30ч. - АМ, по 200мл.
В 13:30ч и давам пюре - зеленчуково със жълтък (1/2) или месно (засега заешко, пуешко и пилешко). Редувам ги.
После в 17ч й давам каша - бисквитена на Слънчо и добавям плодово на HiPP - кайсия й е любимото.
И след млякото в 20:30ч си заспива.

Иначе днес бяхме на консултация 7850кг (+350гр) и 72 см (+5! см) и ни биха ваксината за пневмококи (първи прием). Иначе на мен ми каза педиатърката в 10:30 да почвам с попарата и на обяд да й давам по малко плодово пюре за десерт. И да вкарам още един вид месо.

# 123
Симона е на следния режим:
Закуска (между 8-9 ч) - редувам каши: оризова, просо, овес, вчера взех и амарант и ще го включа и него, или кисело мляко - харесва си го натурално
Обяд (между 12-13ч) - зеленчуково пюре с/без жълтък, понякога заедно с месо; вчера "сготвих" първата манджичка - пюре от карфиол и тиква с 50гр обезсолено сирене, масло и заливка кисело мляко+жълтък на фурната. От месата съм вкарала пилешко, пуешко, риба - скумрия и сьомга.
Следобяд (4-5ч) - плодово пюре
6.30 - между 180-220мл мляко и си ляга. Кърмя през нощта и/или рано сутринта и понякога след хранене ако не е яла много.

Знам че се препоръчват плодовите да се дават между хранения, но с дрямките все така се получава, че пропускаме този момент. Опитах се да предложа твърда храна и за вечеря, но тя си знае че ще има шише и отказва. След някоя друга седмица ще пробвам пак.

Гери, сподели как е минал кус-куса. Аз предложих киноа и ориз обаче почва да се дави от консистенцията. Явно още е рано за тях.

# 124
  • София
Хапна си кус-куса, не се дави. Той и ориз цял яде и намачкани картофки. Давам му ябълка, круша да си гризка и сигурно от там свикна да преглъща парченца.

Ходихме днес за проба за манту и в петък ще видим какъв ще е резултата.

# 125
Хапна си кус-куса, не се дави. Той и ориз цял яде и намачкани картофки. Давам му ябълка, круша да си гризка и сигурно от там свикна да преглъща парченца.

Ябълката и крушата сурови предполагам даваш? Аз пробвах Симона с банан и варен морков и така се задави, че единия път направо изстинах. Стреснах се и от тогава спрях.

# 126
  • София
Сурови са да. И той няколко пъти се задавя, но не е било проблем, защото си изплюваше парчето. Не се притеснявай имат инстинкт. Давай да гризка, за да свиква, щом се притесняваш стой до нея и я следи. Не знам защо, но в това отношение съм спокойна, свекър ми е медицинско лице и изпада в ужас, ама аз го тренирам все пред него му давам нещо да гризе.  Twisted Evil

# 127
  • Варна
... свекър ми е медицинско лице и изпада в ужас, ама аз го тренирам все пред него му давам нещо да гризе.  Twisted Evil
Ох, нашата баба е пенсионирана детска учителка. Гледала е и бебета в дом за сираци... Обаче в такива истерии изпада понякога за глупости, че се чудя как въобще ги е гледала 40 години тези деца. Явно като е чуждо, е друго...

# 128
Ох незнам, много ме е шубе. Последния път с моркова имам чувството, че спря да диша. Докато я вдигна да я обърна, ръцете й се бяха вцепенили. Хем не искам да й спирам ентусиазъма, защото хваща и сама се храни, хем от другата страна много ме е страх. Аз постоянно я следя и давам само когато съм до нея.

# 129
  • София
Кали, сигурно си имат основание за притесненията, кой знае на какво са се нагледали. Ама все пак ние сме там и носим отговорност към децата си. То детето си показва дали е готово да се храни само.
 Светулке, ти си преценяваш мила, ала щом малката има желание според мен ще се справи.

# 130
Здравейте! Как са бебчетата ви, опитват ли да ходят. Моето се изправя вече само като се държи за неподвижни неща ( понякога и подвижни и тогава пада....), прави първи стъпчици Simple Smile Как процедирате навън, ще купувате ли обувки за прохождане. Моят не иска много в количката, а на люлките или на земята, за да се пльосне в листата...награбва ги и се опитва да ги бута в устата ( както всичко друго). През нощта все така се буди Sad

# 131
Не прави опити да ходи, но обича да стъпва (с помощта на мама, разбира се) на крачета и да се друса  Grinning И много си обича в бънджито. Но не се изправя още. Седи самичка, но види ли, че съм наблизо и веднага става преварен макарон и се климбуцва в някоя посока. Малко ми е мързеливичка...  Grinning

# 132
  • София
Да се похваля, че на Сами му проби първото зъбче.  Laughing  Изправя се като се държи за всичко и подпирайки се ходи. Ще взема обувчици на Колев за прохождане, за сега е с буйки. На вън лази на всякъде и яде всичко.  Laughing

# 133
GERY80 - честито първо зъбче! Simple Smile  smile3501

# 134
Olya, климбуцва се и моят   ...нестабилен е ( естествено) и не знам как да го опазя да не се удари силно .
Gery, и ние сме така ...непрекъснато се катери . А и е от тези дето всичко слагат в уста. Днес искаше да гризе килима и го заварих да ближе крака на стола . Вече се чудя тва нормално ли е Simple Smile

# 135
  • София
...А и е от тези дето всичко слагат в уста. Днес искаше да гризе килима и го заварих да ближе крака на стола . Вече се чудя тва нормално ли е Simple Smile

Joy Сами пък иска да ми лапа палеца на крака.  Laughing Днес се занимаваше с един гердан и по едно време се беше проснал по корем на земята и се опитваше да го лапа от пода.  Crazy

# 136
Ей много са забавни в този етап. Симона е същата, изправя се, прави стъпки като я държа за ръцете. Взех й едни обувки/буйки от H&M за вкъщи, защото иначе чорапите редовно са й в устата, а не на краката. За момента се задържат за краката й и съм доволна. Имаме и буйки от бабите + някакви за прохождане, но са й тежки + големи = следователно ги намирам в устата й. Третото зъбче се опитва да пробие от 10-ина дни, но все още е бяла точка на венеца. Много я мъчи милата, но няма как.

# 137
Какво казват вашите педиатри за гимнастиката и масажа на тази възраст - трябва ли да се продължава всекидневно и вие правите ли? Нашата педиатърка казва, че може да се прави, може и да не се прави  Laughing
Ние имаме едно зъбче на 7м и половина "изникна" без да го усетим - сега се мъчи второто, определено много я дразни.
И тя ближе ВСИЧКО.. не мога да я опазя Shocked - до каквото се докопа първо трябва да се опита и след това евентуално ако е одобрено се играе с него (мебели, килими, пердета, дрехи, нови хора  Joy и играчки разбира се ... общо взето без никакво изключение)

# 138
  • Варна
И тя ближе ВСИЧКО.. не мога да я опазя Shocked - до каквото се докопа първо трябва да се опита и след това евентуално ако е одобрено се играе с него (мебели, килими, пердета, дрехи, нови хора  Joy и играчки разбира се ... общо взето без никакво изключение)
Одеве сложих дъщеря ми в проходилката и я оставих в коридора да гледа как се върти пералнята, че много обича. Аз в кухнята готвя и вратата към коридора отворена, за да я гледам. Е, за секунда се обърнах и беше вече в другия край на коридора и ми гризеше едната обувка тип боти. Добре, че я беше загризала отгоре, а не от към подметката...

# 139
...А и е от тези дето всичко слагат в уста. Днес искаше да гризе килима и го заварих да ближе крака на стола . Вече се чудя тва нормално ли е Simple Smile

Joy Сами пък иска да ми лапа палеца на крака.  Laughing Днес се занимаваше с един гердан и по едно време се беше проснал по корем на земята и се опитваше да го лапа от пода.  Crazy
А пък кооолкоо интересно нещо е джапанката! Мятам я в другата стая и се спуска да лази натам. И понеже не му ги давам, съм решила , че ще му купя един чифт да си ги гризе, та дано спре да преследва моите ...

# 140
Какво казват вашите педиатри за гимнастиката и масажа на тази възраст - трябва ли да се продължава всекидневно и вие правите ли? Нашата педиатърка казва, че може да се прави, може и да не се прави  Laughing
Ние имаме едно зъбче на 7м и половина "изникна" без да го усетим - сега се мъчи второто, определено много я дразни.
Аз отдавна не правя масаж и гимнастика...и преди не бях много постоянна ( но не се гордея с това, но все не успявах да го хвана да е на кеф , за да ги правя). А сега той толкова се движи, че едвам му слагам памперса Simple Smile
На него му пораснаха два зъба на веднъж на 7 м. и 20 дни. Сега ще стане на 9 м. и все още чакам други. И се моля като изникнат тези да започне да спи без да се буди....

# 141
  • Варна
И понеже не му ги давам, съм решила , че ще му купя един чифт да си ги гризе, та дано спре да преследва моите ...

А дано, ама надали... Аз така дадох телефон. Истински, работещ, със светещ дисплей, звуци и т.н. Не, не го отразява, иска моя...  ooooh!