Любители на Котки - Тема 107

  • 45 261
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46
Благодаря на всички, които се включиха с отговор за нашия проблем с гъбичките. Специално попитах ветеринаря какъв вид са защото и аз бях чела че има различни видове той ми каза микроспория. Ходим всеки ден да я виждаме и да я мажем с лекарството, първо ни каза веднъж седмично да я къпем с шампоан, но аз имам чуството че вместо да има подобрение става по зле, беше само едно място без козина и с раничка а сега са станали 5 за по малко от седмица. Ужасна е тази болест и за котка е много стресиращо и неприятно сигурна съм. За съжаление няма как да си я вземем преди да се излекува, защото живеем в много малък апартамент и нямам как да я отделим в друга стая. Чудя се дали да не я заведем и при друг ветеринар от нашия винаги съм била доволна, но пък не сме и имали никакви проблеми досега. Предписа ни да я къпем с Кетозал шампоан, и да мажем заразените уастъци веднъж дневно с някакво мазило Имаверд. Ако няма подобрение след месец каза че има и други начини за лечение, някаква ваксина спомена ще питам по подробно следващият път. Той също изказа предположение, че е възможно да и е спаднал имунитета с възрастта. Ако има мами от Бургас може да ми препоръчате някоя ветеринарна клиника в която да я заведа за второ мнение, във връзка с предписаното лечение имам предвид иначе за диагнозата тя е ясна и с просто око.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 126
OliviaP, стресът също намалява имунитета, а на горкото коте му се е събрало много - първо бебе, а сега нова къща и стопани. Прегледите при ветеринаря също са стресиращи. Получава се омагьосан кръг. Sad Непременно бих давала нещо за повишаване на имунитета. Може би и за стрес. Само преди 3-4 дни писах на нас какво ни помогна за много изплашено коте. Може би и есенциите на Бах биха помогнали за успокояване на котето. В първи пост пише за тях.

В първи пост има 2 клиники в Бургас. Със сигурност са препоръчани от хора от темата и затова са там. Иначе се сещам за Герче и Аша, които са от Бургас, но много отдавна не са писали.

Прекрасни данъци видях!  Heart Eyes   Hug Hug Hug

# 17
  • Мнения: 80
Здравейте! От три години чета темата, но нямах сили да пиша. Много съм благодарна за съветите Ви, бяха ми изключително полезни. Имах сиамски котарак Джони, който почина на 29.04.2016 на 18 г. от ХБН. Последните три години бяха трудни, тъй като се люшкахме между надеждата и отчаянието, но всичко свърши... Сега трябва да продължа, защото от две седмици в живота ни се появи малко котенце - Мъри на 4 месеца. Отскоро съм в София и бих искала да Ви помоля да ми препоръчате добър, внимателен ветеринарен лекар, тъй като се напатих от бездушие и некомпетентност. Видях клиниките в белия списък, но може ли да ми препоръчате конкретен лекар?

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 483
Цоп в новата тема. Вчера такава игра падна с тази играчка-въдица, че горката 10 мин стоя с изплезен език, чак се притесних. Пък малкия дзвер моят, почти тригодишният, как не се измори не знам. Плащам данък. Продължава от време на време да се самобозае. Не знам какво да я правя. Прави го като е при мен обикновено, не знам дали не ме има за майка.  Grinning

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Здравейте,

От доста време чета темата, но днес реших да се представим и ние.
Мацката, по-долу, се казва Тайра, и е родена около 20.05.2015. При нас дойде на 27.05.2015. От начало само за отглеждане, тъй като е била изоставена от майка си, но трайно се засели в дома и сърцето ми.


Доста е палава, но пък когато реши да ме "целува" няма равна на себе си.
Все още не сме я кастрирали. Планирам това да стане през октомври-ноември.
OliviaР за вет.клиника в Бургас аз ще се доверя на Д-р Митев, клиниката е к-с Зорница, до Английската гимназия.

Обича голи крака, но когато чуе силно "НЕ" забрява да хапе и драска и се прави на разсеяна. Обаче възприема само моето НЕ. Другите не ги отразява, когато й си карат.

По отношение на драскането по диваните. Купихме на Тайра къщичка с чесалка, но изобщо не я отрази. Харесала си е един фотьойл,чиято дамаска аз не харесвам, е с това горе-долу сме постигнаи споразумение. Обаче когато се кач на дивана, който е от плат тип лен, от време на време си закача ноктенцата.
Замслила съм се а претапициране след време и в един магазин ми препоръчаха дамаска, която е устойчива на домашни любимци, защото е от такива влакна, в които котаците няма как да си закачат ноктенцата. По-късно прочетох в интернет, че дамаска флок има такива характелистики.
Надявам се, да съм ви била полезна с информацията.

Всички котаци са прелестни! Обожавам ги тези животинки Hug

# 20
  • Мнения: 1 826
А няма ли начин за котана да пробвате с билки освен лекарствата . Защото с толкова бързо нарастване на засегнатите места  ще има и сърбежи освен оголени места.Или не се чеше .
Добри дошли но новите попълнения и показвайте ги по -често.
Таня как го хващаш Наско в такива пози -не знам .Аз не успявам ама никога.
Е вярно вчера Бони си навря носа в обектива . hahaha ама то от любопитство беше.
Ето я пак.

# 21
  • Мнения: 1 708
Много обичам новите теми, защото има много снимки!
Благодаря, Танче!

Топи и Бела - кой от кой по-рошав  Hug
Топи на първата снимка освен, че е рошав, ами и розов на цвят е излязъл  Laughing
А на Епона петнистата красота какво шкембенце е направила  Hug
Наско да не пропусна - уникална поза!  Hug
На esstela котето много ми напомня на нашата Шони!
pisenxeto, много ме разсмя първата снимка на полягващото коте, как си улучила момента!  Laughing


Добре дошли на Irinita и Тайра, van4eto86 и Мъри!

# 22
  • София
  • Мнения: 4 714
OliviaP, исках да напиша да напомните на вета да включи в лечението имунофан. Това е животинският еквивалент на интерферона. С него много лесно се повлияват гъбичките, защото вдига имунитета.
Много правилно сте решили да отделите бебето от Кот. Hug
До като не се излекува, никакво връщане, колкото и да ви е тежко.

И аз много обичам новите теми. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Поради липса на свое, за сега, споделям това:

https://www.facebook.com/kotentsa/photos/a.314871938525522.83738 … ype=3&theater

# 23
  • Мнения: 539
Здравейте! Включвам се в темата с молба за съвет.

Преди месец и половина спасих от оживен булевард едно котенце на не повече от 2 месеца и оттогава живее вкъщи. Проблемът е, че не спира да ми съска и ръмжи - никога не е видял нищо лошо...Играе си, хапва, яде от ръката ми, следва ме навсякъде, спи спокойно близо до мен, но и дума да не става да го пипна. Интересното е, че си проси и храна със съскане... Дайде ми съвет - мога ли по някакъв начин да го социализирам? newsm78

# 24
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Топи на първата снимка освен, че е рошав, ами и розов на цвят е излязъл  Laughing
Joy
Баща му е виновен, той го е снимал, не е розов. Laughing

Lilac*, малко е, смятам че е нормално и Топи правеше така, че и продължава, а мина годинка. По принцип всичко си е до котенцето, като при хората.

Тайра е уникална, страхотна котарана. Heart Eyes
И другите "данъци", които видях са  kiss

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Тайра е уникална, страхотна котарана. Heart Eyes
Нали й видяхте очичките на Тайрюгата Twisted Evil Днес след работа ме посрещна с целувки естествено, после хапна, изрязахме ноктите.... и по едно време, както си сърфирах из нета, като се нахвърли на ръката ми...направо озверя. Забива зъби, прегърнала ми ръката с четирите лапи - с предните две държи, със задните рита....все едно че ръката ми е нейна жертва...
Последва гонене из апартамента, опита се да ме нападне отново, но аз успях да изляла от стаята, т.е. да я игнорирам. Сега се опитва да се подмазва, но аз не поддавам Naughty Crossing Arms
Та Lilac, въпрос на характер е . Тайра е бяс от малка. Не признава никой освен мен и малката ми дъщеря. Всички останали съска и ръмжи. А да не казвам, как напада голямата, когато си идва от Англия. Тя там също има котана и може би на Тайра й мирише на друга котка. Казва ли ти някой, какво се мъти котешките им тиквички  Mr. GreenHeart Eyes

# 26
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
 Joy
Все едно описваш Топи, едно към едно.
И аз трябва да му изрежа ноктите, но ме е страх, а и той не дава, само се мята.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Joy
Все едно описваш Топи, едно към едно.
И аз трябва да му изрежа ноктите, но ме е страх, а и той не дава, само се мята.
Днешното рязане на нокти, без да използвам кухненските ръкавици и хватки от сумото hahahaбеше чиста случайност. Установих, че Тайра обича вода, така че я вкарвам в мивката, пускам водата и тя си играе с едната лапичка, аз съм я гушната и режа ноктите на другата лапичка. При следващото рязане, ако има кой да направи клип, ще ви го постна Joy Joy Joy

# 28
  • Мнения: 1 826

Днешното рязане на нокти, без да използвам кухненските ръкавици и хватки от сумото hahahaбеше чиста случайност. Установих, че Тайра обича вода, така че я вкарвам в мивката, пускам водата и тя си играе с едната лапичка, аз съм я гушната и режа ноктите на другата лапичка. При следващото рязане, ако има кой да направи клип, ще ви го постна Joy Joy Joy
Хм ,интересен начин за примамка на рязане. hahaha
 А за характера -ми такива си остават някои.Ей нашата Мега 4 години е при нас и пак си е инат,не дава да я галиш  ама кой я пита.В смисъл не идва сама и да легне да я галиш.Обаче като види четката и за рясане....ляга по корем и  чака.

# 29
  • Мнения: 14 285
"Претапицирах" чесалото на Бела с дебело въже. Надявам се да издържи на напъна, а коженият ни диван да оцелее   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт