Любители на Котки - Тема 107

  • 45 265
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 308
Момичета, посъветвайте ме как да процедирам.Пред блока ни има много бездомни, аз с помощта на една организация им търся дом.Това лято една котка роди на една много мръсна тераса 3 прекрасни котета/ЕДното беше болно, днес бяхме на вет и се наложи да отстраним окото, сега е при една приятелка.Пожелайте късмет на хайванчето.Второто коет е при мен, а третото се надявам да го вземе един приятел.Днес стана така обаче, че някой ги е изгонил от тази тераса майката и последното малко и аз веднага оставих бележка, понеже знаех че и други хора ги хранят.Една жена ми звънна беше намерила другото коте, проблема е че съм на работа до 10, тогава ще го взема от нея, но няма как да го обезпаразитя в 10 вечерта.Дали бълхите ще умрат, ако го изкъпя и мога ли да пусна сестра му при него, понеже тя е пръскана с обезпаразитяващо.Т.е. тя защитена ли е от повторната проява на бълхи?

# 691
  • Варна
  • Мнения: 6 309
Бълхи и т. н. паразити са маловажни, когато искаш да помогнеш.  Hug
Виждала съм ги всякакви паразити-оправия има.
Когато котката се накапе с препарат против бълхи, тя е обезпаразитена за поне месец. Ако препаратът не е изтребил бълхите, поне ги е направил немощни откъм размножаване за този период. И ако пак има бълхи, се сменя препарата(основното химично вещество да е различно, защото понякога бълхите са резистентни)
Третираната котка е защитена за около месец!

Пп Да се оплача колко ни затрудни Мила с накапването последния път!  Tired Мята се като рибка и рева, направо ми скъса сърцето! Женето и Мага понесоха процедурата спокойно.

Последна редакция: пн, 03 окт 2016, 19:51 от Стейси Грей

# 692
  • Мнения: 308
Т.е. мога да го изкъпя сега и по този начин да изтребя бълхите или да го държа в банята изолирано до утре сутрин, докато отвори вета, но пък то със сигурност много ще мяука само..

# 693
  • Варна
  • Мнения: 6 309
То ще си покаже!  Hug
Ако можеш-дели, карантинно.
Ако не-лекуваш всички замесени, профилактично.
Ако става въпрос за бълхи-всички трябва да преминат лечение след досега с новото коте.

След изкъпване не мисли, че си изтребила бълхите.  Confused

# 694
  • Мнения: 308
За бълхите говоря да, какво значи "да преминат лечение"?
Извинявам се, ако въпросите ми са глупави, но досега съм взимала котки все от разни организации и не толкова малки и нямам опит Simple Smile

# 695
  • Варна
  • Мнения: 6 309
За бълхите говоря да, какво значи "да преминат лечение"?
Приемаш у дома нова котка, с бълхи. Това означава, че всички котки у вас трябва да бъдат третирани срещу бълхи.  Grinning
Магчето като я взехме, даже подсилващи и на другите две котки давах, за да издържат на нейните болести. Справихме се! Не се тревожи де, само вземай мерки отговорно. Нито бълхите, нито вътрешните(евентуално) паразити, нито разни заболявания ме притесняват чак толкова.
Но моите котки са ежегодно ваксинирани за някои болести-и това е важно, ако примъкнем нова котка у дома.

# 696
  • Мнения: 1 334
Здравейте Simple Smile От вчера сме решили да си гледаме коте вкъщи - вътре в къщата. Най-големият ми страх е дрането на мебели, нищо друго не ме притеснява. Как да го приучим да ходи само на драскалка, изобщо какви мерки да вземем и да са навреме?

# 697
  • София
  • Мнения: 2 092
Момичета, за всеки случай искам да постна и тук този линк:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207290812730062&se … 291176&type=3

Котчицата е британка, кастрирана, на 4 годинки. Много ще се радвам, ако някоя от вас реши да осинови тази прелест, и безкрайно съжалявам, че аз не мога.

# 698
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Здравейте Simple Smile От вчера сме решили да си гледаме коте вкъщи - вътре в къщата. Най-големият ми страх е дрането на мебели, нищо друго не ме притеснява. Как да го приучим да ходи само на драскалка, изобщо какви мерки да вземем и да са навреме?
Занеси го до драскалката и започни да драскаш с нокти, та да разбере за какво служи Grinning. Може и да хванеш лапичките и да дернеш няколко пъти по въжето. При първите научени уроци - бисквитка за награда. Нашата котка се научи от раз. Но на табуретката до компютъра не й се разминава, хващам лапките и любезно казвам НЕ!

# 699
  • Мнения: 1 708
Здравейте , аз се включвам отново с едно въпросче.
Котeто ми започна да повръща последните два дни по малко, нещо като слюнка . Посъветвах се с ветеринар и той ми предписа малцова паста , но котето Лари е на не повече от 2м. , дали няма да му навреди по 1см.на ден и постоянно ли трябва да му я давам ? Дайте мнение от опит Simple Smile

А също и за ваксините , кога направихте първата ?  newsm78
Котето е много малко и е добре да го наблюдавате. Ако повръщането продължава е хубаво да го прегледа ветеринар. Малцова паста не съм давала на толкова малко коте. Обезпаразитено ли е?


Здравейте Simple Smile От вчера сме решили да си гледаме коте вкъщи - вътре в къщата. Най-големият ми страх е дрането на мебели, нищо друго не ме притеснява. Как да го приучим да ходи само на драскалка, изобщо какви мерки да вземем и да са навреме?
Вие трябва да го научите и да му покажете  къде да драска Simple Smile
Някои драскалки се продават с пакетче котешка трева, с която се поръсват. Тя действа привличащо и котките я харесват.
Другият вариант е при игра с котето, например с въженце, да слагате въженцето върху драскалката и да го движите. Котето ще иска да го хване и ще скочи. От първия път може и да не стане, но после усещат като закачат нокти и започват да ги точат там.
Някои котки имат предпочитания само към вертикални или само към хоризонтални драскалки.
Ако котето е малко, в главата му са само щуротии и игра. Все някога ще обърка дивана с драскалката. Тогава помагат неща като пляскане силно с ръце във въздуха и високо извикване НЕ, пръскане с вода от спрей.

Котьо е писала и тя Simple Smile

# 700
  • Мнения: 1 708
Ще пусна нов пост умишлено, за да споделя нещо от снощния епизод на "Моята котка от ада".

Самотна майка с две деца, едното е бебе, осиновява коте, което е щяло да бъде евтаназирано. Не разбрах защо, но тя го взима точно, за да го спаси. То се вписва веднага в семейството, гальовно и мъркащо.
Една вечер котето започва да се държи необичайно и сякаш вика стопанката си да го последва. Започнало да се върти пред вратата на стаята с бебето. Майката влязла и видяла, че детето е усукало одеалцето около врата си и не можело да си поеме въздух, а в това време котето скочило и започнало да драска и рови върху одеалото. Всичко свършило благополучно! Просълзих се от тази история.

А проблемът, заради който Джаксън Галакси беше извикан е, че котето не ползваше тоалетната си, а вършеше работите във ваната. Той каза, че някои котки имат по-чувствителни лапички и вероятно настилката на тоалетната е по-груба, затова отказват да я ползват. Посъветва ги да сменят вида на настилката. Те ползваха пелети.

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 13 459


# 702
# 703
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Честит котешки празник. Heart Eyes
По повод празника днес ще дам малко пастет на Топи.

# 704
  • Мнения: 411
блг на тези, които  ми отговориха
дърво от бъз с много готина кора и бях
сложила на терасата, но и там престана да си ги точи ноктите
като малка си имаши драскалка като сегашната и преди си играеше и си ги точеше, а сега вече не



Bamzita, можеш да вземеш едно лазерно фенерче, от онези с червената светлина-точка, и с него да разиграваш котето, като го предизвикваш да се катери подир точката. Всички котки се ловят на тези лазерчета, и се скъсват да играят с тях. А като го заиграваш по дънерчето, постепенно то ще свикне само там да си точи ноктите и да се катери.
супер мн блг детелистна - ще опитам...

Общи условия

Активация на акаунт