казахте ли на педиатъра си за...

  • 1 447
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
Кажи й какво мислиш по въпроса и според реакцията й ще прецениш как да процедираш по-нататък. За съжаление моята педиатърка се оказа много докачлива и всеки опит да споделя друго виждане по основни въпроси завършваше с лекция какво е учила тя, как се поддържа информирана и как такива неща (като кърменето на поискване) не била чувала, колко съм щяла да разстроя бебешкия корем и пр. Може би късно осъзнах, че няма нужда да защитавам тезата си пред нея. Но и тя явно осъзна същото за собствената си теза и от втория месец насетне въобще пропуска урока по хранене... Дефакто ходим на консултация само за да се попълнят данните в картона.

Дано твоята лекарка е по-отворена и информирана. Много е неприятно да нямаш доверие на педиатъра на детето си Sad Поне не ни се е налагало да ни лекува, въпреки "вредния" начин на хранене, който прилагам Wink А и скоро ще мога да я сменя...

# 16
  • Мнения: 5 255
Цитат на: boo
Бравоооо!!!  action032        friendship         Hands Clap


 Blush  Blush  Blush  Blush  Blush

# 17
  • Мнения: 2 051
Цитат на: villie
Благодаря ви за съветите,
май наистина е благоразумно да споделя
с педиатъра,4е съм превърженик на късното
захранване...
На следващата консултация,ще събера смелост и
ще защитя тезата си Laughing пък току виш,4е докторката
реагира позитивно Confused


Сподели, разбира се. Дай и интернет адреси, на които може да се намери информация за да си по-убедителна, ако наистина си сигурна в това, което искаш.  Тя може да не познава тези сайтове. А дори да ги познава и дори и да не е съгласна с теб, става дума само за размяна на гледни точки, а не битка за надмощие. В интерес на добрите контакти между вас, сподели.

# 18
  • Мнения: 6 206
Цитат на: kiki27
Аз пък съм категорично против да се КРИЯТ от педиатъра абсолютно жизнено важни неща за детето. Съгласна съм, че кърмените деца нямат нужда от ранно зхранване, сокове и т.н., но и българските педиатри (поне свестните такива) го знаят отлично. Това важи разбира се, когато децата са здрави, наддават добре и се развиват физически и психически добре. Естествено, че ще се опитат да ви подкарат на стария конвейер, ами така им е по-лесно, а и е изпитана рецепта. Според мен е нужен един деликатен разговор по темата, за да разберат, че сте интелигентни и мислещи майки и друга песен ще запеят или поне тези, които си обичат работата и не са учили медицина между другото. Ако продължават да се заяждат или се правят на интересни - СМЯНА.

Как да й казвам, като като си отворя устата и ме поглежда едно такова снизходително, кажи си ти, говори си, не ми пречиш. А доктора, който ми е съюзник в захранването е на 250 км, плюс не работи като джи пи. Всяка конкретна ситуация изисква различен подход.

# 19
  • Мнения: 6 243
Джипито на бебето (и на баткото) не само че няма хал кабер от късно захранване, но и не се вълнува от това. Пробвах да беседвам, но не се получава. Но противно на мненията за смяна на джи-пито, няма да го направя, защото:
1. С тази се познаваме от 9 години, и съм се уверила, че е отличен диагностик и терапевт (да не дава господ, но децата все пак често боледуват);
2. Тя е мила, приятна, възпитана и умна жена, отзивчива и всеотдайна в работата си.
3. Никога не ми е отказала направление или нещо подобно. Прави профилактични прегледи - на голямото дете два пъти в годината, гинекологични (с направление за специалист) за мен и т.н. Така че като общопрактикуващ лекар е това, което трябва да е.

Това го пиша само като друга гледна точка по въпроса за разминаването на мненията между майките и джипитата по въпроса за захранването. За сведение - доста разпитвах - в Стара Загора късното захранване и изключителното кърмене са такава екзотика, че сигурно ако си набуча пера в задника ще предизвикам по-малък интерес, отколкото ако кажа, че до 6тия месец бебето е яло само майчина кърма Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 9 457
Ох, и аз имам същите притеснения за педиатърката на Лора.
Много е готина самата тя, ама сестрата е едно зверило Imp ..
Направо имам чувството, че ще ме набие ако и кажа, че не спазвам нито едно от указанията за захранване и соци разни. Sunglasses
Та само кимам с глава и да-кам. Laughing
Кофтито е, че при нас тези указания ги дава сестрата, а не лекарката-тя само преглежда Лора и пита дали имаме въпроси. аз обикновено нямам. Нали си знам уроците. Simple Smile  Laughing

# 21
  • Мнения: 6 206
Аз мойта съм я избрала като най-малкото зло от практикуващите педиатри като джи пита. Познавам ги останалите трима в Кичука, моята е най-свястната. Така че смяна дума не може да става.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
От педиатърката си като диагностик съм доволна. Иначе за късното захранване това с перата в задника, дето Сладка Хапка го пише - все едно моята ситуация Simple Smile
За следващото съм решила да го запиша при на Надя частната педка - не, че ще ме научи вече на нещо много различно (тя е за късно захранване и изключително кърмене), но поне ще го преглежда с едно наум.
Засега си оставам при моята педка, то вече мина зора и без нейната помощ Simple Smile

# 23
Ние сме като белите лястовици.... но всe някой трябва да разпространява тази по-нова информация.

Нали има прогрес и нови данни -  лекарите трябва да чуят за тях. Защото те много много не се занимават с интернет...

Аз споделям и пращам статийте от библиотеката на форума, записани като  .дос файлове. Момичетата се интересуват.

Накой ден и лекарите " ще им уври главата"

# 24
Когато децата растат с по-бързи темпове от другите деца, се предполага,че и развитието на храносмилателната им система е по-ускорено,т.е. готови са за по-ранно захранване. От друга страна по-бързо се изчерпват запасите от желязо в организма на кърмачето,защото,колкото по-едро е едно дете,ктолкова повече червени кръвни телца трябва да образува. Не е задължително да се захранва детето рано и никой не може да те накара насила-нали? Ако си наблюдателна ще усетиш,че детето само е готово за нови храни и ще видиш,че ще ги приема с охота,ако му е дошло времето! Пък и късното захранване си има рискове - по-трудно свикване с лъжицата,с различните вкусове на храните. А и захранването  с различните храни трябва да става постепенно - първо сокчетата,после плодовите пюрета,зеленчуковите,местните,пюретата с по-големи частици и т.н. А за това ти трябва време и ако започнеш много късно, ще бързаш и ще натоварваш храносмилателната система на детето излишно.Моето мнение е, че захранването трябва да стане нито късно,нито рано-някъде от 3 месец. И двете си деца съм гледала така и нямах проблеми-дярии,колики или запек. А и ще видиш как детето само проявява апетит към пюретата-особено ако е по-едричко и естествено има по-големи нужди то храна.

# 25
  • Мнения: 830
Знаете ли какво е отговорила педиатърката на моя приятелка от провинциален град на въпроса и " Защо мислите в Америка не им дават сокове от тази възраст ? "  ( бебето и беше на 2 мес , ако не и по-малко ) .
Отговор " Мързи ги да им ги правят ! "  Shocked  Shocked  Grinning

Тази педиатърка е завършила в Русия , води се за една от най-добрите в града ......Умна и начетена инак .... Не е възрастна ...

Май ние сме се извъдили най-работни и давай от рано-рано да цедим сокове  Grinning

Доста off ,  но ме развесели , и реших да ви го " кажа " .

# 26
  • Мнения: 1 404
[ Joy И мен тук така ме водят-мързелива като американка,а сестрата добавя с усмивка"и умна като американка" Laughing  Laughing  Laughing

# 27
  • Мнения: 3 927
по-добре ще е да споделиш....
аз също споделямв всичко, макар че джипи-то ни не е педиатър, а просто джипи.....
кажи й, че ще вземеш да се оплетеш сама за какво си я метнала и ще стане сконфузена ситуация Wink

Общи условия

Активация на акаунт