Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Личностни типове

• 20 513
  • 201
  •   1
Отговори
Днес попаднах на това:

https://www.16personalities.com/bg/личностни-типове

Направих си теста https://www.16personalities.com/bg/личностен-тест и се изнедадах колко много "позна".
Накарах и ММ да го направи - и пак беше много точен.

Ще ми е интересно ако и вие споделите от кой тип сте..)

bouquet

П.С - аз съм "Медиатор"
"ВАШИЯТ ЛИЧНОСТЕН ТИП Е: “МЕДИАТОР” (INFP-A)
ЕкстравертенИнтровертен 43%57%
ИнтуитивенРеалистичен 68%32%
ЛогикаПринципи 44%56%
ПланиращТърсещ 40%60%
АсертивенРазсъдлив 64%36%

INFP са истински идеалисти, които винаги търсят доброто дори и в най-лошите хора и събития и се стараят да намират начини да оправят нещата. Въпреки че понякога са възприемани като спокойни, резервирани или дори срамежливи, INFP притежават вътрешен плам и страст. Само 4% от населението принадлежат към този личностен тип и...

# 1
Аз съм Консул Simple Smile

“КОНСУЛ” (ESFJ-A)

УМ : Екстравертен/Интровертен - 71% / 29%
ЕНЕРГИЯ : Интуитивен/Реалистичен - 18% / 82%
СЪЩНОСТ : Логика/Принципи - 48% / 52%
ТАКТИКА : Планиращ/Търсещ - 98% / 2%
ИДЕНТИЧНОСТ : Асертивен/Разсъдлив - 87% / 13%

Скрит текст:
Хората, споделящи личностния тип ESFJ са най-просто казано популярни, което е обяснимо, защото са представители на много разпространен личностен тип, съставляващ 12 процента от населението. ESFJ са били популярните деца в училище, тези, които са задавали тона, винаги са били под светлините на прожекторите и са водили отборите си към победа и слава. В по-късните етапи на живота, ESFJ продължават да се наслаждават на това да подкрепят своите близки и приятели като организират социални събития и дават най-доброто от себе си всички да са щастливи.

# 2
  • Ямбол
Аз съм :
ВАШИЯТ ЛИЧНОСТЕН ТИП Е:
“ВИРТУОЗ”
(ISTP-A)

Екстравертен/УМ/Интровертен 37%63%
Интуитивен/ЕНЕРГИЯ/Реалистичен 26%74%
Логика/СЪЩНОСТ/Принципи 68%32%
Планиращ/ТАКТИКА/Търсещ 46%54%
Асертивен/ИДЕНТИЧНОСТ/Разсъдлив 75%25%

# 3
ВАШИЯТ ЛИЧНОСТЕН ТИП Е:
“ЗАЩИТНИК”
(ISFJ-T)

Екстравертен
УМ
Интровертен
12%88%
Интуитивен
ЕНЕРГИЯ
Реалистичен
26%74%
Логика
СЪЩНОСТ
Принципи
23%77%
Планиращ
ТАКТИКА
Търсещ
54%46%
Асертивен
ИДЕНТИЧНОСТ
Разсъдлив
33%67%
 дон Вито Корлеоне бил този тип  bowuu

# 4
  • bad@ss
“Активист”
(ENFP-t)
Скрит текст:
Екстравертен 54% Ум 46% Интровертен
Интуитивен 87% Енергия 13% Реалистичен
Логика 44% Същност 56% Принципи
Планиращ 42% Тактика 58% Търсещ
Асертивен 22% Идентичност 78% Разсъдлив

Последна редакция: нд, 04 сеп 2016, 20:25 от ЛуДната соната

# 5
 Артист
Останалите цифри и проценти ме мързи да напиша/копирам и не са важни, артистска му работа...  Wink

# 6
Ето ме и мен:

# 7
  • София
Направих си теста https://www.16personalities.com/bg/личностен-тест и се изнедадах колко много "позна".

При мен не позна никак. Според теста трябва да съм Авантюрист, а нито думата, нито описанието към теста ми подхождат.

# 8
  • София
ВАШИЯТ ЛИЧНОСТЕН ТИП Е:
“ЗАЩИТНИК”

Екстравертен 49%   Интровертен 51%

Интуитивен 23%   Реалистичен 77%  

Логика  32%  Принципи 68%

Планиращ  61%   Търсещ 39%

Асертивен 35%   Разсъдлив 65%

Известни личности от този тип: кралица Елизабет II, Кейт Мидълтън, Вин Дизел, Ан Хатауей, Хали Бери, Селена Гомез и др.

# 9
  • The Big Apple
Много интересно, аз съм:
ВАШИЯТ ЛИЧНОСТЕН ТИП Е:
“ПРЕГОВАРЯЩ” - "Адвокат на дявола"  bowuu
(ENTP-T)
Не съм сигурна обаче.....
Ще накарам и ММ да го направи.

# 10
Защитник

# 11
Интересен тест.  Simple Smile
Цитат
Вашият личностен тип е:
“Защитник”
(ISFJ-t)

# 12

При мен не позна никак. Според теста трябва да съм Авантюрист, а нито думата, нито описанието към теста ми подхождат.
Възможно е.
Другите да кажат дали смятат, че е верен за тях.
А може да не си била честна съд себе си при отговорите.

# 13
Медиатор, но не всичко описано за типа е вярно за мен.
Иначе е забавен тест.

# 14
Аз съм Консул според теста. Но не съм много съгласна.
Нека някой от психолозите се изкаже, но това не е ли Майерс Брикс теста?

# 15
  • София
Екстравертен   /УМ/   Интровертен
83%                                   17%
Интуитивен     /ЕНЕРГИЯ/    Реалистичен
40%                                              60%
Логика    /СЪЩНОСТ/    Принципи
61%                                      39%
Планиращ     /ТАКТИКА/     Търсещ
68%                                              32%
Асертивен     /ИДЕНТИЧНОСТ/      Разсъдлив
90%                                                          10%

ESTJ са представители на традицията и реда, които използват разбирането си за това кое е правилно, грешно и социално приемливо, за да сплотяват семейства и общности. Този тип лидерство е много търсен в демократичните общества, а когато вземем предвид, че ESTJ съставляват не по-малко от 11% от населението, тогава не е чудно, че много от президентите на Америка са били именно негови представители. ESTJ вярват в силата на закона и в това, че властта трябва да бъде заслужена. Ръководят чрез личен пример, демонстрират отдаденост и честност и напълно отричат мързела и измамата, особено на работното място. Ако има някой, който да каже, че ръчният труд е отличен начин за изграждане на характера, то това са хората ESTJ.

Не съм сигурна  дали важи точно за мен, особено последното изречение. Не вярвам, че ръчния труд изгражда характера.
Вярвам, че бързия ум, в комбинация с логика и интуиция изграждат характера. Освен това аз съм силно интуитивна личност  - вярвам в собствената си интуиция и често се допитвам до нея.
Направих теста за около 5 минути, въпреки, че пише, че отнема около 12. Може би не съм помислила добре над въпросите, макар, че те често са повтаряха.
Ще накарам мъжа ми да го направи и да видим дали за него ще е верен.

# 16
Артист, но има голяма разлика между описанието и мен.
Утре ще си го направя пак, може пък друг резултат да получа.

# 17
  • Ямбол
За мен типът "Виртуоз" до някъде е верен. Били сме само 5% от населението, а и дотук не виждам някой да ме е дублирал.
Беър Грилс бил такъв тип и още някои актьори от ектремни филми.

# 18
Някой да ми припомни как се наричаше онзи психологически ефект, при който човек дава много високо ниво на достоверност на личностно описание, ако му е казано, че е правено специално за него... newsm78 По същата причина много хора смятат характеристиките (не прогнозите!) на хороскопите за верни.

# 19
  • зад кестените
Аз съм
“Активист”
(ENFP-t)
Екстравертен
Ум
Интровертен
77%
23%
Интуитивен
Енергия
Реалистичен
60%
40%
Логика
Същност
Принципи
27%
73%
Планиращ
Тактика
Търсещ
18%
82%
Асертивен
Идентичност
Разсъдлив
35%
65%

newsm62 newsm62

# 20
  • New Zealand
Треньор:

Хората от личностен тип ENFJ са родени лидери, изпълнени със страст и харизма. Те съставляват около два процента от населението и често са политици, треньори и учители, които достигат и вдъхновяват другите да вършат добро. Притежават вродена увереност, пораждаща влияние. ENFJ изпитват голямо удоволствие и гордост, когато насърчават другите да работят заедно и да развиват себе си и своята общност.

# 21
  • Once there was a Hushpuppy...
ВАШИЯТ ЛИЧНОСТЕН ТИП Е:
“КОНСУЛ”
(ESFJ-T)

Екстравертен
УМ
Интровертен
57%43%
Интуитивен
ЕНЕРГИЯ
Реалистичен
45%55%
Логика
СЪЩНОСТ
Принципи
37%63%
Планиращ
ТАКТИКА
Търсещ
82%18%
Асертивен
ИДЕНТИЧНОСТ
Разсъдлив
24%

Интересен тест. При мен има много верни неща Peace

УВАЖЕНИЕ КЪМ МЪДРОСТТА НА ЛИДЕРА

ESFJ са алтруисти, които възприемат много сериозно отговорността да помагат и да вършат правилните неща. За разлика от сродните им Дипломати (NF) обаче, моралният компас на хората от личностен тип ESFJ сочи към установените традиции и закони. Те зачитат авторитетите и правилата и избягват да базират морала си на философия и мистицизъм. Важно е ESFJ да знаят обаче, че хората имат различен произход и различна гледна точка и това, което им изглежда вярно, може да не е абсолютната истина.

ESFJ обичат да бъдат полезни и се наслаждават на всичко, което им позволява да участват по съдържателен начин, поне докато знаят, че това, което вършат, е зачитано и оценявано. Това е особено видимо у дома, където ESFJ са лоялни и отдадени партньори и родители. Хората от този личностен тип уважават йерархията и правят всичко възможност самите те да бъдат авторитетни, било то в работата или у дома. Това им позволява да поддържат нещата ясни, стабилни и организирани за всички.

Тук всичко е вярно за мен!

Тъй като се стремят да избягват конфликти, ESFJ отдават голяма част от енергията си на установяването на социалния ред и предпочитат планирани и организирани събития пред свободни дейности и спонтанни срещи. Хората от този личностен тип влагат много усилия в организираните от тях събития, а чувствата им лесно могат да бъдат наранени, ако идеите им биват отхвърлени или хората не проявят интерес към тях. Важно за ESFJ е да помнят, че всеки човек е различен и че липсата на интерес може просто да означава, че това не е подходящото място за конкретното лице, а не е коментар към самите ESFJ или към събитието, организирано от тях.

Най-голямото предизвикателство за представителите на този личностен тип е да се справят с чувствителността. Винаги ще има несъгласни, които ще ги критикуват и въпреки че е болезнено, това е животът. За ESFJ е най-добре да правят това, в което са най-добри – да бъдат модел за подражание, да се грижат за това, за което могат и да се радват, че много хора оценяват положените от тях усилия.

Последна редакция: нд, 04 сеп 2016, 21:55 от Hushpuppy

# 22
Обърнете внимание, че има различни букви след основните (примерно А, Т и т.н.) В текста на английски има доста повече информация.

# 23
Някой да ми припомни как се наричаше онзи психологически ефект, при който човек дава много високо ниво на достоверност на личностно описание, ако му е казано, че е правено специално за него... newsm78 По същата причина много хора смятат характеристиките (не прогнозите!) на хороскопите за верни.

Ефект на Форер?

# 24
Ха, аз съм Архитект - съвсем очаквано.
Нищо ново - чудесен лидер съм аз с отношение към творчеството и свободата на въображението, комбинирана с прагматизъм.

"На върха е самотно. Това е нещо добре известно на INTJ – един от най-редките личностни типове. INTJ формират едва 2% от населението, а жените – само 0,8%. За тях често е трудно да намират съмишленици, които да споделят неумолимия им интелектуализъм и стратегическо мислене. Хората от личностен тип INTJ са креативни, но решителни, амбициозни, но неекспресивни и удивително любопитни, но без да разхищават енергията си."

# 25
  • вятър в маслините, вятър над хребета
Вашият личностен тип е:
“Авантюрист”
(ISFP-t)

Ако е така, значи е много добре скрито, така, че даже и аз самата не знам. Mr. Green

# 26
За мен типът "Виртуоз" до някъде е верен. Били сме само 5% от населението, а и дотук не виждам някой да ме е дублирал.
Беър Грилс бил такъв тип и още някои актьори от ектремни филми.
И аз съм "Виртуоз", като процентите са ми близки на твоите. Нещо не мога да ги копирам от телефона.

# 27
  • Sofia
Личностен тип- "Артист" съм аз  bowuu

“Аз съм егоцентрична, нетърпелива и малко несигурна. Правя грешки, безконтролна съм и понякога е трудно да се оправяш с мен. Но ако не можеш да се справиш с мен, когато съм най-лоша, не ме заслужаваш, когато съм най-добра.”
Съгласна съм  Peace

# 28
  • София
Скрит текст:

Възможно е.
Другите да кажат дали смятат, че е верен за тях.
А може да не си била честна съд себе си при отговорите.
Защо да не съм честна и да се опитам да се представя в по-добра светлина в нещо анонимно  Thinking Напротив давах отговори, в които не се харесвах, но бяха реални   

# 29
  • София
ESTJ-като цяло описанието отговаря на характера ми.

# 30
Беше само предположение - на базата, че някои казаха, че са ги направили за "2 минути". Peace

# 31
Много интересен тест! newsm51

За себе си мисля, че е съвсем точен! bowuu

Вашият личностен тип е:

Логистик
(ISTJ-a)

Ум

Екстравертен 24 %

Интровертен 76%

Енергия

Интуитивен 0%

Реалистичен 100%

Същност

Логика 57%

Принципи 43%

Тактика

Планиращ 100% newsm44

Търсещ - 0%

Идентичност

Асертивен 67%

Разсъдлив 33%

Особено ми хареса това:

Комбинацията от мързел и нечестност е най-бързият начин да разгневиш ISTJ. Naughty Wink

Също и това:

За ISTJ да разчиташ на другиго често е слабост, а страстта им към задълженията, надеждността и безпогрешната лична почтеност не им позволява да попаднат в този капан.

Досега не бях си формулирала така точно нещата. Peace

# 32
  • Ямбол
Вашият личностен тип е:
“Авантюрист”
(ISFP-t)

Ако е така, значи е много добре скрито, така, че даже и аз самата не знам. Mr. Green

Има нещо, което ти приляга от този тип:
"Може да стане лошо обаче, ако критиката успее да ги достигне. Някои представители на ISFP могат да се справят с добре изложен коментар, приемайки го за друга гледна точка, която да им помогне да насочат страстта си в нова посока. Ако коментарите са по-остри и незрели обаче, ISFP могат да избухнат по впечатляващ начин."

# 33
  • София
Аз съм Артист.
Днес го правих,сега съм Активист.

Интересно ми е ,как са определили ,кои известни личности са определн тип?

Последна редакция: пн, 05 сеп 2016, 13:50 от Wind .

# 34
  • Варна
Изпълнител (ESTJ-a) съм  Laughing

"ESTJ са типичен пример за добросъвестни граждани. Помагат на съседите си, спазват законите и се опитват да се уверят, че всички участват в общността и организациите, на които толкова много държат."

Забавен е теста. В тази част покрива характера ми.

"Наясно са с обкръжаващата ги среда и живеят в свят от ясни, лесно доказуеми факти. Сигурността на знанията им означава, че отстояват принципите си дори и пред яростна съпротива и имат ясен погледа за това кое е допустимо и кое – не. Мнението им обаче не е само на приказки. Хората с личностен тип ESTJ са повече от готови да се гмурнат и в най-предизвикателните проекти, да подобряват планове за действие и да изясняват детайли в процеса на работа, с което правят дори и най-сложните задачи да изглеждат лесни и изпълними."

# 35
  • София
Наистина ли вярвате на това? То е като $гадаенето$, за 13-годишни. Тестът е направен така, че винаги да гали самолюбието и да $познае$.

# 36
Наистина ли вярвате на това? То е като $гадаенето$, за 13-годишни. Тестът е направен така, че винаги да гали самолюбието и да $познае$.

Наподобява Майерс-Бригс. Какво толкова?

# 37
  • Ямбол
А ти наистина ли се впечатляваш кой колко вярва?

# 38
А ти наистина ли се впечатляваш кой колко вярва?

Ох, недей, че ще трябва да слушаме лекции за неврологията след малко  ooooh!

# 39
  • София
Да, бе, остава и да се хабя! Както казва един герой $на жените им дай перуки$. Просто се чудя дали съм в тийн проблем или в бгмама. Трите кокошки от една реклама на прах за пране ми изглеждаха измислени, ама то си имат прототипи.

# 40
  • Ямбол
На мен ми е интересно да прочета другите потребители къде се разпознават и какво смятат за себе си като съвпадение при определяне на някакъв профил/тип.

За Андариел сега ще предположа един тип: ЛИЧНОСТЕН ТИП ENTJ
“КОМАНДИР”

# 41
  • София
Същото като с описанията на зодиите - винаги се разпознаваш в положителните характеристики, а дори отрицателните всъщност се възприемат като положителни.

За командира го приемам като комплимент.  Simple Smile

# 42
Не ми се отваря тестът  newsm78. Иначе, има тестове, като цитирания Майер-Бригс, които имат голяма достоверност. При професионално направен тест има контролни въпроси, които отчитат "послъгването" и има и заложена грешка, та крайният резултат не е съвсем безсмислен.

# 43
Не ми се отваря тестът  newsm78. Иначе, има тестове, като цитирания Майер-Бригс, които имат голяма достоверност. При професионално направен тест има контролни въпроси, които отчитат "послъгването" и има и заложена грешка, та крайният резултат не е съвсем безсмислен.

Точно така е  Peace
Дори Майер-Бригс се препоръчва да се прави на няколко години, тъй като човек естествено се променя.

Но другарката тук сега ще дойде да ни опровергае. Чак пък и зодии намеси  Laughing

# 44
  • София
Това, което сте публикували като резултат е писано като зодиите. Няма нищо общо с начина, по който се описват резултатите в надеждните психологически тестове.
Какво да ви опровергавам вас, кои сте $вие$? В най-добрия случай този тест служи за забавление като от женско списание.

# 45
На работа правихме подобен тест и трябваше да дам копие от него на шефа  Mr. Green. Като видях какво чудовище ме изкара, веднага повторих теста, като кликнах на отговорите, които се предполага че трябва да дам Wink.
Иначе съм "уникална" и само 11% от населението са като мен Simple Smile
ESTJ-A

# 46
Дайте работещ линк към теста плс. Стана ми любопитно, защото по стечение на обстоятелствата съм правила и работила с тестове.

# 47
При мен също не се отваря директния линк към теста, т.е. втория линк в заглавния пост, но като вляза в първия линк и избера тест, вече мога да се тествам.

# 48
  • Ямбол
Дайте работещ линк към теста плс. Стана ми любопитно, защото по стечение на обстоятелствата съм правила и работила с тестове.
Първия линк отваряй, не втория.

# 49
Първия линк отваряй, не втория.

Мерси Simple Smile. "Предприемач" ме изкара. Съвпада в по-голямата си част с Майер-Бригс. С две думи съм тъпо и упорито говедо, което обожава да го забелязват Simple Smile. До голяма степен е верно, макар че съм лустросала поведението си и не ми личи, а и повечето ми напъни са породени от добри намерения. Всички знаем до къде водят те де.

# 50
Преди време в Семейни отношения някой беше пуснал подобна тема. И сега, и тогава ми се пада Медиатор INFP-T. Пише, че само 4 % от хората са този тип. Колко е истина е друг въпрос, но определено намирам сходни черти. Лично бих искала да съм друг тип, че от тази чувствителност и идеализъм само едни проблеми  Laughing
Изнамерих старата тема, ако някой се познае може да му е интересно да сравни какъв е бил преди година.Simple Smile
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=857423.15

# 51
Точно така е  Peace
Дори Майер-Бригс се препоръчва да се прави на няколко години, тъй като човек естествено се променя.
Но другарката тук сега ще дойде да ни опровергае. Чак пък и зодии намеси  Laughing
Ще си позволя да се самоцитирам от преди няколко страници.  Peace
Действително има такъв ефект, както и експеримент, при който на голяма група хора се дават листи хартия с един и същ текст; казва им се, че характеристиката е правена специално за тях; и (почти) всички твърдят, че ги описва добре и в детайли.

Действително има сериозни психологически тестове, правила съм си такъв, но изобщо не е толкова интересно и забавно, колкото може да си помисли човек.

Тестът е несериозен, а резултатите - твърде общи или просто взаимно изключващи се. Например, мен ме изкара супер екстровертно party animal Joy, но понякога съм обичала спокойствието. Или пък "много хора ви познават, но малко от тях имат представа за истинската ви същност"... Това е като "или ще вали, или няма". И да, астрологическите характеристики са на същия принцип.

В известна степен близо до това е ефектът студено четене.

# 52
Аз пък забелязах доста контролни въпроси в теста. Има вероятност да е достоверен, ако се отговаря относително достоверно, което само по себе си не е лесно, защото и ние имаме изкривена представа за себе си и реакциите си.

# 53
  • София
Никой няма да публикува истинския тест и да дава автоматични отговори. Сериозните тестове искат сертифициране и никой няма сам да си изяде хляба със свободно публикуване. А автоматичните отговори са не червен, а цяла гора от червени лампи доколко може да му се вярва. Но пък, сте нацъкали доста трафик.

# 54
Според този тест съм "Консул".

Сравних го с две характеристики, които съм попълвала на работното място и при кандидатстване. Приличат си. Е, не на 100%, но двата други теста са развити от психолози и са с резултат 40 страници. Основно обръщат внимание на професионалната страна; тоест личността, но във връзка с работата и екипа. Има дори един раздел "вродено" и "придобито" поведение. Хареса ми дори в негативната си част; работя над себе си.  Grinning

За мен този тук е кратък и звучи общо, но е повече верен, отколкото неверен.

ПП
Скрит текст:
Ако някой се интересува сериозно, тестовете са Talent Insights  и IMDE Talent Recruiter. На мен са ми предлагани професионално, но сигурно има и начин да се направят с лични цели.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2016, 14:31 от Ли Лу

# 55
Тест, който дава автоматични и едни и същи резултати за милиони хора, едва ли е толкова акуратен, но пък гали егото  Mr. Green Joy.

# 56
Тест, който дава автоматични и едни и същи резултати за милиони хора, едва ли е толкова акуратен, но пък гали егото  Mr. Green Joy.

Няма тест, който да дава индивидуални резултати. За това има "типове", в които се наместват милиони хора. Целта е да се определят основни характеристики или реакции и да, колкото и да не ни се вярва сме доста подобни на основно ниво.

# 57
Правила съм такъв за който говори Лу Лу и той е индивидуален, дори има препоръки какво можеш да подобри, да избягваш, или да не правиш.

# 58
Правила съм такъв за който говори Лу Лу и той е индивидуален, дори има препоръки какво можеш да подобри, да избягваш, или да не правиш.

Какво имаш предвид под "индивидуален"?

# 59
Теста се преглежда от някой и получаваш резултата след няколко седмици, като резултата не е автоматично генериран.
Просто се изразих неправилно, теста е един и същ за всички, но резултатите са индивидуални, а не автоматично генерирани.

# 60
Теста се преглежда от някой и получаваш резултата след няколко седмици, като резултата не е автоматично генериран.
Просто се изразих неправилно, теста е един и същ за всички, но резултатите са индивидуални, а не автоматично генерирани.

Това звучи различно. Честно няма голяма разлика между двата типа на обработка. Хората, обработващи тестове ползват същия алгоритъм.

# 61
Може, на мен ми бяха по интересни препоръките.

# 62
Не ми хареса, че на интуиция имам 0, а това не е вярно в действителност.
Имам много силна интуиция. Peace
А може би тук се има друго предвид.

# 63
  • София
Препоръки в чия услуга - в твоя или в тази на компанията? Simple Smile Simple Smile

# 64
И двете. Имаше много интересна част в която се определяше, до колко си склонен да напуснеш работа, или често да сменяш работното място. До сега търсих в и мейла си да намеря резултатите, но явно съм ги затрила, а самият тест е качен на сървъра на компанията и нямам достъп до него от вкъщи.

# 65
Авантюрист.

Не ми отговаря твърде.

# 66
до колко си склонен да напуснеш работа, или често да сменяш работното място.
И аз го имам в единия тест.

Иначе неща като как решавам проблеми, колко съм инициативна, колко ми е важно отношението към и на другите, работя ли добре в екип, как реагирам на стрес, критика, в нови ситуации, в които решавам сама, рискувам ли, кое ми е важно в работата (пари, успех, престиж, атмосфера, напредък..). Също с какъв тип хора не мога да работя, как се виждам сама, как ме виждат другите, къде в компанията е най-доброто място за мен, какво съм придобила, какво ми е вродено, решения при проблеми (предлагат подход за мен към другите и на другите към мен) и всякакви такива неща. Наистина мога да кажа, че бях много учудена колко е точен анализът и препоръките ми бяха също много интересни. Опитвам се дори да избягвам вече някои неща и все по-често се получава Peace

ПП В Talent Insights препоръките са и в двете посоки. Освен това можеш да погледнеш конкретни проблеми от рода на недостиг на време, липса на мотивация, невъзможност за казване на "не" (възможни причини и предложения за поправка).

# 67
до колко си склонен да напуснеш работа, или често да сменяш работното място.
И аз го имам в единия тест.

Иначе неща като как решавам проблеми, колко съм инициативна, колко ми е важно отношението към и на другите, работя ли добре в екип, как реагирам на стрес, критика, в нови ситуации, в които решавам сама, рискувам ли, кое ми е важно в работата (пари, успех, престиж, атмосфера, напредък..). Също с какъв тип хора не мога да работя, как се виждам сама, как ме виждат другите, къде в компанията е най-доброто място за мен, какво съм придобила, какво ми е вродено, решения при проблеми (предлагат подход за мен към другите и на другите към мен) и всякакви такива неща. Наистина мога да кажа, че бях много учудена колко е точен анализът и препоръките ми бяха също много интересни. Опитвам се дори да избягвам вече някои неща и все по-често се получава Peace

Там е разковничето Simple Smile

# 68
  • Ямбол
Този тест, за който говори Кикамора, който е решила повторно с измислени отговори, със сигурност е имал и контролни въпроси, с които да уловят такива мамещи като нея. Но на нея вероятно не са ѝ казали, че са я хванали, че лъже, а просто са си направили съответните изводи.

# 69
Зависи колко често е правила тестове. Можеш да ги напаснеш, ако ги познаваш.

По принцип смятам, че са ок за ролята за която са създадени.

# 70
  • София
А ние тях как да ги тестваме? И аз искам да тествам бъдещите си началници!

# 71
А ние тях как да ги тестваме? И аз искам да тествам бъдещите си началници!

Като избухнеш пред тях  Simple Smile.
няма как да знаеш как да реагираш пред човек, който не познаваш.

# 72
  • София
По-скоро отсреща да избухнат.  Laughing Laughing

# 73
Този тест, за който говори Кикамора, който е решила повторно с измислени отговори, със сигурност е имал и контролни въпроси, с които да уловят такива мамещи като нея. Но на нея вероятно не са ѝ казали, че са я хванали, че лъже, а просто са си направили съответните изводи.
Аууууу чак пък мамещи и лъжещи Wink. Лиле голяма си специалистка по тестовете значи.
Уви не ме "хванаха" и няма как да го направят Wink. Добре, че на теб не ти се налага да го правиш, че току виж си разкрила истинската си същност и никой не те вземе на работа  Mr. Green.

# 74
  • София
А според мен не е редно кандидатите за работа да бъдат карани да правят такива тестове. Ако приемем, че не излъжа, тестът е добър и резултатите са достоверни, то утре те ще използват това, за да ме манипулират и на всичко отгоре ще се чувстват в правото си да го правят.

# 75
Какво значи да излъжат? Я се замисли малко на колко въпроса даваш отговор веднага и без да се замисляш дали А или Б? Down under, по-назад обясни, че хората имаме изкривени представи за себе си и реакциите си, така че всеки " лъже", или нима никога не ти се е случвало да дадеш отговор на нещо си, какъвто очакват да чуят от теб, а не каквото ти е на душата? Wink

# 76
...или нима никога не ти се е случвало да дадеш отговор на нещо си, какъвто очакват да чуят от теб, а не каквото ти е на душата? Wink
Не, никога не съм казвала/писала това, което се очаква да чуят/прочетат от мен! Подобен тест за работа не съм попълвала, но съм попълвала въпросник по време на интервю.

А автоматичните отговори са не червен, а цяла гора от червени лампи доколко може да му се вярва.
Хаха, точно.

# 77
  • София
А защо да даваш отговор без да се замислиш? Да не би да ти засичат време? Имаш право да мислиш, а особено ако не си на терапия, а кандидатстваш за работа, е много важно да мислиш какво чекваш, в крайна сметка не си в изповедалня, нито си при терапевт, чиято роля е да ти помогне на теб - ти си пред ейчара, който работи за компанията.

# 78
Хахахаха този форум е живото доказателство, как човек всекидневно "лъже" .

# 79
А защо да даваш отговор без да се замислиш? Да не би да ти засичат време? Имаш право да мислиш, а особено ако не си на терапия, а кандидатстваш за работа, е много важно да мислиш какво чекваш, в крайна сметка не си в изповедалня, нито си при терапевт, чиято роля е да ти помогне на теб - ти си пред ейчара, който работи за компанията.
Никой не дава 100% честни отговори на такива тестове, особено пък ако става въпрос за работа. Всеки гледа да се представи максимално добре, за да получи работата, или повишението, като с това неволно даваш неверни отговори, или пък искаш да си такава за каквато се представяш.

# 80
  • София
Значи се надлъгваме с ейчара, нещо като игра на покер.  Joy Joy

# 81
Тестът е забавен, но мисля, че има по-професионални и коректно оценяващи личностни тестове. Масово в момента от фирмите се използва Talent Insights, например.
За отчета, INTJ тип съм в 16 personalities и описанието е сходно с типа, който имам от професионалния тест споменат горе. Професионалният предлага по-конкретни описания и е сякаш не толкова generic. Оценява, също така, разликата между възприетата личностна роля и реалните личностни характеристики, което е интересен момент. Има и практически съвети както за работодателя, така и за човека, правещ си теста.

# 82
Не съм правила такъв тест при постъпване на работата, но при всяко повишаване на заплатата ме карат да го правя. Съмнява ме обаче, дали някой го чете и го взема под внимание, иначе до сега да бях станала генерален директор на фирмата  Mr. Green.

# 83
Не съм правила такъв тест при постъпване на работата, но при всяко повишаване на заплатата ме карат да го правя. Съмнява ме обаче, дали някой го чете и го взема под внимание, иначе до сега да бях станала генерален директор на фирмата  Mr. Green.
Може ли да поясниш, че ми стана интересно. Повишението на заплатата свързано ли е с периодичния асесмънт? Щото само в този случай тестването е ок. Пряка връзка между тест и повишение не би следвало да има. Благодаря и сори за любопитството.

# 84
Мисля си, че ползват резултатите като допълнителен източник на информация за кандидатите за определена позиция или ако формират екипи, където е важно да има не "само вожд", хаха. Едва ли е водещата част от представянето на търсещия работа, съгласна съм.

# 85
Замислих се за тестовете, които съм правила аз - не е възможно да се излъже в истинския смисъл, защото на единия всичко звучи хубаво и нямаше негативни неща. Сещам се единствено за разни изрази като "За мен работата не свършва с края на работното време" , "В момента, в който излизам от бюрото, забравям всичко" итн, но те бяха накрая факторът за "Застрашени ли сте от бърнаут" (!), а не дали съм много мотивирана и кадърна  Grinning

А на другия тест трябваше да се подредят разни неща по ранг и по смисъл и да се съставят някакви "класации" според важността им за мен. Около 40 минути се правят разни неща без абсолютно никаква зададена ситуация или правило и изискване.

Единственото, което според мен трябва да се различава умишлено при такива неща е: как реагира човек в личния живот и как в професионалния. Има въпроси, на които бих отговорила по един начин като "майка, съпруга и домакиня" и по друг в ролята на "колега и сътрудник". Ако тестът е от работодател, първото въобще не би трябвало да играе роля.

# 86
Не съм правила такъв тест при постъпване на работата, но при всяко повишаване на заплатата ме карат да го правя. Съмнява ме обаче, дали някой го чете и го взема под внимание, иначе до сега да бях станала генерален директор на фирмата  Mr. Green.
Може ли да поясниш, че ми стана интересно. Повишението на заплатата свързано ли е с периодичния асесмънт? Щото само в този случай тестването е ок. Пряка връзка между тест и повишение не би следвало да има. Благодаря и сори за любопитството.
Няма как да получиш повишение на заплатата, ако не си минал съответният "assessment" в формата на тест и интервю с прекия си началник. Прекия началник дава оценка на работата ти и евентуално, малко критика, или пък мазане на филията. Simple Smile

# 87
Замислих се за тестовете, които съм правила аз - не е възможно да се излъже в истинския смисъл, защото на единия всичко звучи хубаво и нямаше негативни неща. Сещам се единствено за разни изрази като "За мен работата не свършва с края на работното време" , "В момента, в който излизам от бюрото, забравям всичко" итн, но те бяха накрая факторът за "Застрашени ли сте от бърнаут" (!), а не дали съм много мотивирана и кадърна  Grinning

А на другия тест трябваше да се подредят разни неща по ранг и по смисъл и да се съставят някакви "класации" според важността им за мен. Около 40 минути се правят разни неща без абсолютно никаква зададена ситуация или правило и изискване.

Единственото, което според мен трябва да се различава умишлено при такива неща е: как реагира човек в личния живот и как в професионалния. Има въпроси, на които бих отговорила по един начин като "майка, съпруга и домакиня" и по друг в ролята на "колега и сътрудник". Ако тестът е от работодател, първото въобще не би трябвало да играе роля.
Човек лъже къде неволно, къде съвсем волно Simple Smile. Примерно въпросът " раздразнителен ли сте?" , аз мога да отговоря, че съм със слонско спокойствие ( според моето виждане), обаче ако питаш колегите да се окаже, че си баси и кибритлийката Simple Smile.

# 88
Аз пък забелязах доста контролни въпроси в теста. Има вероятност да е достоверен, ако се отговаря относително достоверно, което само по себе си не е лесно, защото и ние имаме изкривена представа за себе си и реакциите си.

И аз забелязах контролните въпроси.

# 89
Наистина всичко е субективно. А и човек реагира по един начин с един, а по съвсем друг с друг. С колегата, за когото не ми пука, със сигурност мога да бъда много търпелива, но не и с близки хора. Там изискванията и очакванията са по-високи  Simple Smile

За такива въпроси не се сещам на тези двата теста. Най-чести бяха:
"Една от тези думи ви описва най-добре, коя? Доволен, щастлив, позитивен, спонтанен." , "Коя дума бихте поставили на първо място: знание, опит, независимост, помощ, доброта" , "Класирайте думите от първо до пето място (следват осем-десет думи): финансова сигурност, престиж, хармония и тн" , "Дайте оценка на следните дейности (едно е най-хубавата, пет е лоша; примерно осем думи): купувам, влагам, предлагам, споделям, търся, уча итн" . За единия тест вече не сещам много добре, но със сигурност накрая имаше част с тест за интелигентност (коя е следващата буква, кой символ липсва, ако прибавя две към първото число, кое е петото число итн).

# 90
  • София
Значи тестът е лошо конструиран. Не би трябвало изследваното лице да усеща контролните въпроси. Ах, ах, тези ейчари, надовям се да си нямам работа с тях!
А явяването всяка година на един и същ тест измерва само едно - предствавянето на теста, а не промяната у човека. Голямо надлъгване пада.

# 91
Хахахаха този форум е живото доказателство, как човек всекидневно "лъже" .
По същата логика може да кажем, че реалността е живото доказателство как хората "лъжат". Някои излагат на показ само хубавите неща, случили се в живота им, други - преувеличават и "доукрасяват" постиженията си, трети си избират ролята на "жертва" и "подритнати от съдбата" например и прочие.. Хора всякакви.

Всеки гледа да се представи максимално добре, за да получи работата, или повишението, като с това неволно даваш неверни отговори, или пък искаш да си такава за каквато се представяш.
Добре де, не сме в училище, никой няма да ти пише отлична оценка само защото си написал правилния (според него) отговор. Нали в работата те оценяват според заслугите ти, способностите ти..
А това - Всеки гледа да се представи максимално добре, за да получи работата, или повишението. - си е напълно в реда на нещата.: ) Колкото до това, че "неволно даваш "неверни" отговори или пък искаш да си такава за каквато се представяш" - според мен човек би "излъгал", когато няма нужния професионален опит, НО вътрешно знае(чувства), че притежава нужните качества, воля, желание и стимул за работа.

Човек лъже къде неволно, къде съвсем волно Simple Smile. Примерно въпросът " раздразнителен ли сте?" , аз мога да отговоря, че съм със слонско спокойствие ( според моето виждане), обаче ако питаш колегите да се окаже, че си баси и кибритлийката Simple Smile.
Имам си мое правило - В работата и "зад волана" емоциите нямат място! Simple Smile Разбира се, че съм раздразнителна, емоционална, нервна.. човек съм все пак, не съм направена от восък. Но същността на тези въпроси не е да разберат дали сме "съвършени", или не, а дали умеем да се "контролираме", "владеем" в по-напрегнати ситуации. На такъв въпрос бих отговорила с "Не", защото за мен добрите колегиални отношения са много важни! И не защото му пука толкова за хората, а го правя заради себе си, защото искам аз да се чувствам добре и да работя спокойно!

Kikamora, не те контрирам, просто казвам моето мнение предвид дадена ситуация.: )

# 92
  • София
За мен е пълна загадка защо изобщо на ейчарите им трябват тези тестове и какво точно търсят. Подозирам, че смятат тестовете за неделима част като слушалката за лекарите, макар рядко да я ползват - ако я няма, значи не са лекари. Повече ми приличат на лични кучета на шефа - когато трябва се зъбят по заповед.
е

# 93

@Green eyes
Напротив, оценката която получавам от прекия си началник ми е доста важна! Ако не са доволни от мен, не мога да ходя на курсове, а заплатата ми е право пропорционална свързана с опита и знанията които имам.
Поста ти е много дълъг, а пиша от телефона, така че не си мисли, че съм нямала какво да отговоря Wink. Просто както казват в резултатите от теста ми ( сега го намерих) , обикновено не се интересувам от чуждото мнение, защото моето е по- важно от тяхното.  Joy

# 94
ВАШИЯТ ЛИЧНОСТЕН ТИП Е:
“АДВОКАТ”
(INFJ-T)

Екстравертен
УМ
Интровертен
29%71%
Интуитивен
ЕНЕРГИЯ
Реалистичен
60%40%
Логика
СЪЩНОСТ
Принципи
23%77%
Планиращ
ТАКТИКА
Търсещ
72%28%
Асертивен
ИДЕНТИЧНОСТ
Разсъдлив
4%96%
Личностният тип INFJ е много рядък – по-малко от 1% от населението, но независимо от това неговите представители оставят следва в света. Като Дипломати (NF), те имат вродено чувство за идеализъм и морал, но това, което ги отличава, е придружаващата им Планираща (J) черта. INFJ не са безцелни идеалисти, а хора, способни да предприемат конкретни стъпки за реализирането на целите си и да постигат устойчив положителен ефект.

Скрит текст:
Тяхната цел в живота е да помагат на другите. Въпреки че хората от този личностен тип могат да бъдат открити като организатори на спасителни операции и благотворителни дейности, тяхната истинска страст е да стигнат до сърцевината на проблема и да направят така, че да няма хора, нуждаещи се от спасение.
ПОМОГНИ МИ ДА ТИ ПОМОГНА

INFJ наистина притежават много уникална комбинация от черти. Въпреки че са любезни, позициите им са много силни и те биха се борили неуморно за идеите, в които вярват. Те са решителни личности със силна воля, но рядко използват енергията си за лична облага. INFJ биха действали с креативност, въображение, съзнателност и чувствителност, но не, за да си създадат предимство, а за да постигнат баланс. Егалитарността и кармата са много привлекателни идеи за INFJ, които обикновено смятат, че нищо не би помогнало на света повече от това да се използват любовта и състраданието, за да се смекчат сърцата на тираните.

“Всеки човек трябва да реши дали ще върви в светлината на съзидателния алтруизъм или в мрака на разрушителния егоизъм.”
Мартин Лутър Кинг
За INFJ е лесно да създават връзки с другите. Те имат талант да разговарят с топъл и деликатен език, да говорят земно, а не с чиста логика и факти. Не е изненадващо, че приятелите и колегите им често си смятат за тихи Екстраверти, но те трябва да помнят, че INFJ имат нужда от време насаме, за да се освободят от стреса и да разпуснат, затова не бива да се притесняват, ако INFJ внезапно се отдръпнат. Хората от този личностен тип полагат много усилия за чувствата на другите и очакват услугата да им бъде върната. Това означава да им бъде дадено необходимото пространство за няколко дни.

ОЖИВЕЙ ЗА СЛЕДВАЩАТА БИТКА

Най-важното за INFJ е да помнят да се грижат за себе си. Напълно е възможно страстта, с която отстояват убежденията си, да ги пречупи и ако отдадеността им излезе извън контрол, те могат да открият, че са изтощени, болни и стресирани. Това става очевидно, когато INFJ се изправят пред конфликт или критика. Чувствителността им ги принуждава да направят всичко възможно, за да избегнат тези привидно личностни нападки. Когато обаче обстоятелствата са неизбежни, те могат да отвърнат по много нерационален и безполезен начин.

За INFJ светът е място, пълно с неравенство, но това не бива да е така. Никой друг личностен тип не е по-подходящ да бъде основател на движение, което да поправи дадено зло, независимо колко голямо е то. Хората от личностен тип INFJ просто трябва да не забравят да се грижат и за себе си, докато са заети със спасяването на света.
Portrait of an INFJ - Introverted iNtuitive Feeling Judging
(Introverted Intuition with Extraverted Feeling)

The Protector

As an INFJ, your primary mode of living is focused internally, where you take things in primarily via intuition. Your secondary mode is external, where you deal with things according to how you feel about them, or how they fit with your personal value system.

INFJs are gentle, caring, complex and highly intuitive individuals. Artistic and creative, they live in a world of hidden meanings and possibilities. Only one percent of the population has an INFJ Personality Type, making it the most rare of all the types.

INFJs place great importance on havings things orderly and systematic in their outer world. They put a lot of energy into identifying the best system for getting things done, and constantly define and re-define the priorities in their lives. On the other hand, INFJs operate within themselves on an intuitive basis which is entirely spontaneous. They know things intuitively, without being able to pinpoint why, and without detailed knowledge of the subject at hand. They are usually right, and they usually know it. Consequently, INFJs put a tremendous amount of faith into their instincts and intuitions. This is something of a conflict between the inner and outer worlds, and may result in the INFJ not being as organized as other Judging types tend to be. Or we may see some signs of disarray in an otherwise orderly tendency, such as a consistently messy desk.

INFJs have uncanny insight into people and situations. They get "feelings" about things and intuitively understand them. As an extreme example, some INFJs report experiences of a psychic nature, such as getting strong feelings about there being a problem with a loved one, and discovering later that they were in a car accident. This is the sort of thing that other types may scorn and scoff at, and the INFJ themself does not really understand their intuition at a level which can be verbalized. Consequently, most INFJs are protective of their inner selves, sharing only what they choose to share when they choose to share it. They are deep, complex individuals, who are quite private and typically difficult to understand. INFJs hold back part of themselves, and can be secretive.

But the INFJ is as genuinely warm as they are complex. INFJs hold a special place in the heart of people who they are close to, who are able to see their special gifts and depth of caring. INFJs are concerned for people's feelings, and try to be gentle to avoid hurting anyone. They are very sensitive to conflict, and cannot tolerate it very well. Situations which are charged with conflict may drive the normally peaceful INFJ into a state of agitation or charged anger. They may tend to internalize conflict into their bodies, and experience health problems when under a lot of stress.

Because the INFJ has such strong intuitive capabilities, they trust their own instincts above all else. This may result in an INFJ stubborness and tendency to ignore other people's opinions. They believe that they're right. On the other hand, INFJ is a perfectionist who doubts that they are living up to their full potential. INFJs are rarely at complete peace with themselves - there's always something else they should be doing to improve themselves and the world around them. They believe in constant growth, and don't often take time to revel in their accomplishments. They have strong value systems, and need to live their lives in accordance with what they feel is right. In deference to the Feeling aspect of their personalities, INFJs are in some ways gentle and easy going. Conversely, they have very high expectations of themselves, and frequently of their families. They don't believe in compromising their ideals.

INFJ is a natural nurturer; patient, devoted and protective. They make loving parents and usually have strong bonds with their offspring. They have high expectations of their children, and push them to be the best that they can be. This can sometimes manifest itself in the INFJ being hard-nosed and stubborn. But generally, children of an INFJ get devoted and sincere parental guidance, combined with deep caring.

In the workplace, the INFJ usually shows up in areas where they can be creative and somewhat independent. They have a natural affinity for art, and many excel in the sciences, where they make use of their intuition. INFJs can also be found in service-oriented professions. They are not good at dealing with minutia or very detailed tasks. The INFJ will either avoid such things, or else go to the other extreme and become enveloped in the details to the extent that they can no longer see the big picture. An INFJ who has gone the route of becoming meticulous about details may be highly critical of other individuals who are not.

The INFJ individual is gifted in ways that other types are not. Life is not necessarily easy for the INFJ, but they are capable of great depth of feeling and personal achievement.
OVERVIEW CAREERS RELATIONSHIPS RESOURCES
INFJ in a Nutshell
INFJs are creative nurturers with a strong sense of personal integrity and a drive to help others realize their potential. Creative and dedicated, they have a talent for helping others with original solutions to their personal challenges.
The Counselor has a unique ability to intuit others' emotions and motivations, and will often know how someone else is feeling before that person knows it himself. They trust their insights about others and have strong faith in their ability to read people. Although they are sensitive, they are also reserved; the INFJ is a private sort, and is selective about sharing intimate thoughts and feelings.

What Makes the INFJ Tick
INFJs are guided by a deeply considered set of personal values. They are intensely idealistic, and can clearly imagine a happier and more perfect future. They can become discouraged by the harsh realities of the present, but they are typically motivated and persistent in taking positive action nonetheless. The INFJ feels an intrinsic drive to do what they can to make the world a better place.
INFJs want a meaningful life and deep connections with other people. They do not tend to share themselves freely but appreciate emotional intimacy with a select, committed few. Although their rich inner life can sometimes make them seem mysterious or private to others, they profoundly value authentic connections with people they trust.

ARE YOU AN INFJ?

Take the test and know for sure.
TAKE THE TEST
Recognizing the INFJ
INFJs often appear quiet, caring and sensitive, and may be found listening attentively to someone else’s ideas or concerns. They are highly perceptive about people and want to help others achieve understanding. INFJs are not afraid of complex personal problems; in fact, they are quite complex themselves, and have a rich inner life that few are privy to. They reflect at length on issues of ethics, and feel things deeply. Because Counselors initially appear so gentle and reserved, they may surprise others with their intensity when one of their values is threatened or called into question. Their calm exterior belies the complexity of their inner worlds.
Because INFJs are such complex people, they may be reluctant to engage with others who might not understand or appreciate them, and can thus be hard to get to know. Although they want to get along with others and support them in their goals, they are fiercely loyal to their own system of values and will not follow others down a path that does not feel authentic to them. When they sense that their values are not being respected, or when their intuition tells them that someone’s intentions are not pure, they are likely to withdraw.
For more information: The Art of SpeedReading People
Famous INFJs
Famous INFJs include Mohandas Gandhi, Eleanor Roosevelt, Emily Bronte, Carl Jung, Fyodor Dostoevsky, Florence Nightingale, Shirley MacLaine, Jimmy Carter, and Edward Snowden.
For more information: Famous INFJs
INFJ in the Population
INFJ is the rarest type in the population. It is the least common type among men, and the third least common among women (after INTJ and ENTJ). INFJs make up:
2% of the general population
2% of women
1% of men
Popular Hobbies for the INFJ
Popular hobbies for the INFJ include writing, art appreciation, cultural events, reading, socializing in small, intimate settings, and playing or listening to music.
Quotes About INFJ
"The visions of the INFJs tend to concern human welfare, and their contributions are likely to be made independent of a mass movement."
- Isabel Briggs Myers, Gifts Differing
"These seclusive and friendly people are complicated themselves, and so can understand and deal with complex ethical issues and with deeply troubled individuals."
- David Keirsey, Please Understand Me II
"INFJs' nonstop search for learning, self-growth, and development—and wishing the same for everyone else—makes them very reassuring to others and people worth emulating."
- Otto Kroeger, Type Talk at Work
Facts About INFJ
Interesting facts about the INFJ:
Least common type in the population
On personality trait scales, scored as Sincere, Sympathetic, Unassuming, Submissive, Easygoing, Reserved and Patient
Among highest of all types in college GPA
Among most likely to stay in college
Most likely of all types to cope with stress by seeing a therapist
Highest of all types in marital dissatisfaction
Personal values include Spirituality, Learning, and Community Service
Commonly found in careers in religion, counseling, teaching, and the arts
Source: MBTI Manual
e INFJ is the rarest of the 16 Myers-Briggs personality types; they make up only 1-2 percent of the population. People who identify as INFJs are deeply complex, highly sensitive individuals. They are creative and insightful, concerned with the big things in life, like the state of humanity. They often ask the questions that others aren’t asking, such as, “Why are we here?” and “What is the meaning of this life we live?”

In relationships, INFJs can be warm and friendly. They are generally well-liked by the people who are privileged to know them. Yet at other times, they can be distant and analytical, retreating into themselves and their private thoughts. INFJs often grow up feeling profoundly “different” from other people. They care deeply about others and like being a part of a community—yet because of their “big picture” perspective on life, they may always feel like an outsider looking in.

Like a rose, INFJs have many layers. They will probably not reveal all those layers to you right away. However, the longer you are in an INFJ’s life—and if an INFJ trusts you—the more petals you will discover, all the while moving further inward toward the core of the INFJ’s true self.

Are you an INFJ personality type? Or are you close to an INFJ? (If you’re not sure what your personality type is, we recommend taking this free personality test from our partner Personality Hacker.) INFJs can be a mystery. Sometimes even INFJs don’t fully understand themselves. So, let’s take a look at some of the “secrets” of what it means to be an INFJ personality type:

1. INFJs feel profoundly misunderstood.

INFJs, do you feel like people rarely “get” you? When you start to talk about something you care about, do you notice others failing to grasp why it really matters? If so, you’re not alone. Many INFJs feel deeply misunderstood and under-appreciated.

The reason many people are not on the same “wave-length” as the INFJ is because the INFJ’s dominant function is Introverted Intuition (Ni). (A personality type’s “dominant function” is the primary way that person takes in and processes information. It’s the main way a person interacts with the world.) Ni subconsciously notices patterns; specifically, INFJs notice patterns related to human nature, because their secondary function, Extroverted Feeling (Fe), orients them toward people. Ni works mysteriously and subconsciously. It allows the INFJ to know information without knowing why or how they know it.

Their “sixth sense” can be difficult to explain to other people, says personality profiler Antonia Dodge, who co-owns Personality Hacker. Often INFJs give up trying to explain their ability (or don’t try at all, because they know how unusual it sounds), which leaves them feeling isolated and misunderstood.

2. INFJs absorb other people’s emotions.

INFJs, has this ever happened to you? You’re going through life, feeling fine. But then, a close friend calls you. She’s really struggling with something—she and her boyfriend broke up, or her boss insulted her. The more you talk, the more you feel your own mood deflating. When you get off the phone, you’re rattled and preoccupied with anxious thoughts.

This situation happens frequently to INFJs, says Dodge, because they tend to take on other people’s emotions. No other Myers-Briggs personality type has this unique ability. Some INFJs even report absorbing the emotions of strangers. An INFJ may suddenly feel grumpy, only to look around the room and discover a grumpy-looking person has just walked in. The closer the person is emotionally to the INFJ, like a spouse or best friend, the more likely it is that the INFJ will absorb that person’s mental state.

To feel not only your own strong emotions, but those of other people—this can be overwhelming! But the INFJ’s ability can also be used to bring emotional healing and comfort to others. “The ability to unconsciously absorb other people’s emotions with very little information to go on—how is that not a super power?” says Dodge. “INFJs have the ability to get inside the suffering of others and tell them it’s going to be okay.”

3. INFJs have amazing long-range forecasting abilities.

Sometimes INFJs may feel like fortune-tellers. That’s because Ni helps them see the big picture, notice patterns, and make predictions for the future based on the patterns they’ve observed. For example, let’s say an INFJ meets a new love interest. Right away—possibly within minutes of meeting them—they may start predicting where the relationship will go. Could they see themselves marrying this person or would it just be a fling? If they don’t think the relationship is going to bring the desired outcome, “they may immediately cut themselves off from that relationship,” explains Joel Mark Witt, co-owner with Dodge of Personality Hacker.

4. Even though they are “Feelers,” INFJs can easily access their “Thinking” ability.

INFJs often mistype as INTJs, the “Thinking” twin of the INFJ. Although INFJs are indeed people-oriented, due to their third function, Introverted Thinking (Ti), they may see themselves as analytical and scientific. They may enjoy careers in technology, the sciences, and research. Because Fe is second in their functional stack and Ti is third, these two functions are fairly balanced in the INFJ. Indeed, INFJs don’t outwardly appear to be as emotional as an ENFJ or ESFJ, whose Feeling functions are their dominant functions. An INFJ might lament that they are “too emotional for the Thinkers but too logical for the Feelers.”

5. One of their greatest strengths is their ability to create intimacy.

In the presence of casual acquaintances, INFJs might come across as quiet and reserved. Remember, they usually don’t open up to people right away. But INFJs are actually extremely relational. Because they can feel other people’s pain and joy, they are able to truly walk in another person’s shoes—like no other personality type can. This ability to empathize creates strong bonds of intimacy, says Dodge.

6. INFJs are true introverts.

INFJs are sometimes called the “extroverted introverts.” They get this nickname because they can be passionate, enthusiastic, and chatty when they are in the presence of someone they feel comfortable with. Likewise, when they are fighting for a cause they believe in—such as asking people to sign a petition to end animal abuse or righting some other injustice—they may come across as extroverts. However, INFJs are true introverts who prefer to have a small circle of friends. Just like any introvert, they need plenty of downtime to recharge their “batteries.”

7. INFJs are sensitive to conflict.

Fe makes INFJs seek harmony in their relationships. They strive to create “good feelings” whenever they interact with someone. So when conflict arises—especially in close relationships—INFJs can become extremely distressed. They may have trouble sleeping or lose focus at school or work. They may even feel the stress of the conflict physically in their bodies, getting headaches, muscle aches, upset stomaches, etc. This does not mean INFJs should seek to avoid conflict by becoming passive push-overs or constant people-pleasers. INFJs must stick up for their own needs—but they can do it by using the warmth and understanding that flows naturally from Fe.

8. INFJs know a lot about other people.

Ni and Fe work together to gather information about people. But INFJs don’t just remember when someone’s birthday is or how they take their coffee; INFJs use Ni to penetrate below the surface. They get into other people’s heads and figure out what makes them tick. They understand that the emotional pain their friend is experiencing stems from a certain need that friend has. They know when someone is lying even to themselves. INFJs are often not consciously aware of how they know so much about other people—and they rarely reveal the depth of their knowledge.

PH circle 2We recommend:

Your gut tells you that you see the world differently than most people—and as an intuitive INFJ, you’re right. Learn how to embrace and develop your intuition. Click here to learn more about Personality Hacker’s course for intuitives. (When you purchase products from Personality Hacker, you support Introvert, Dear!)

9. Many relationships are one-sided for INFJs.

INFJs tend to be great listeners because they truly care about other people. Likewise, they enjoy helping others understand their emotions and grow. They’re nicknamed “the Counselor” for a reason. Unfortunately, this may result in the INFJ’s relationships becoming one-sided. Other people start coming to the INFJ when they need to vent. Or they may take advantage of the INFJ’s desire to help. One day, the INFJ wakes up and wonders why their relationships are so draining. The people in the INFJ’s life are getting so much out of the relationship but the INFJ is getting little in return. What INFJs desire, says Witt, is for other people to return the favor of taking the time to listen to them and truly understand them.

10. INFJs are looking for their soul mates.

INFJs desire to connect deeply with others. Shallow, one-sided relationships won’t do. Likewise, because they are introverts, they have limited social energy. So, INFJs look for friends or a partner who are their “soul mates.” These are people who truly click with the INFJ and can feed their very real need for authentic connections, intimacy, and meaningful conversation. However, INFJs often struggle to create the kind of relationships they desire. When they do find people with whom they truly connect, it feels like a miracle.

Did you enjoy reading this article? Uncover more type secrets of the INFJ in Jenn Granneman’s upcoming ebook, “Secrets of the INFJ: Inside the Rarest Personality Type.” It will be available on Amazon in winter 2016. retina_favicon1

Последна редакция: пн, 05 сеп 2016, 20:34 от Анонимен

# 95
Поста ти е много дълъг, а пиша от телефона, така че не си мисли, че съм нямала какво да отговоря Wink.
Това пък защо? Нищо подобно не съм си помисляла! Просто изложих как аз виждам нещата пред моя поглед.

# 96
Поста ти е много дълъг, а пиша от телефона, така че не си мисли, че съм нямала какво да отговоря Wink.
Това пък защо? Нищо подобно не съм си помисляла! Просто изложих как аз виждам нещата пред моя поглед.

Не ми се обяснява, дълго е и всеки гледа на нещата от различна гледна точка, а точките са много Wink.  Просто не ми се хаби енергия в излишни спорове. Трудно е да обясниш нещо, с което някой не се е сблъсквал, а за теб е нещо нормално. Трудно е да видиш всичко, ако не го познаваш....и т.н.

# 97
Разбира се, различните фирми си имат собствена политика. Явно е, че за някои тестовете за определяне на личностен тип са задължителни, естеството на работа също е от значение! Недоумението ми е към тази политика, иначе няма за какво да спорим.: )

# 98
Отдавна съм се отказала да търся смисъл там където не виждам такъв, но пък от друга страна можеш да си обясниш защо в дадени ситуации реагираш по определен начин.
Сега като си погледнах резултата се сещам, че често се оправдавам с това, че пиша по телефона и не ми се пишат дълги постове, а резултата казва, че обикновено не ми се занимава с полемики, не търся обяснение в постъпките на другите и приемам нещата такива каквито са Simple Smile.

# 99
  • София
Разбира се, различните фирми си имат собствена политика. Явно е, че за някои тестовете за определяне на личностен тип са задължителни, естеството на работа също е от значение! Недоумението ми е към тази политика, иначе няма за какво да спорим.: )

Отдавам го на един от законите на Мърфи - всяка система се стреми да се самосъхрани и да расте - нали ейчарите трябва да си оправдаят заплатите и да изглеждат невероятно нужни, направо незаменимо нужни.

# 100
Аз пък разбирам и оправдавам употребата им, когато става дума за търсене на нови кадри. Спестяват пари и време. За една позиция скоро ми казаха, че са получили 1980 автобиографии за една седмица. Само четенето на документите отнема време, а после и решението кой минава първата цедка, кой ще е на интервю итн.

Така пускат теста още при кандидатстването; за какво им е примерно човек за презентации, ако е интроверт и не може да говори пред хора; ако пък търсят счетоводител, би им било все едно. Просто пример  Simple Smile Предполагам, че се съставят според самата позиция.

# 101
  • София
а те чували ли са за актьорско майсторство? Човек може да е интроверт и в същото време прекрасно да е усвоил презентационните умения или да е добър търговец. А като пуснат теста на първа цедка нали пак трябва да четат, то не им спестява работа. По-скоро такъв тест се пуска на втора цедка, когато сивитата вече са прегледани и за интервя, иначе ще проверяват 1980 резултата от теста. А работата е там, че тях така ги учат. Дълбоко се съмнявам повечето ейчари да са наясно точно какво тестват и как да интерпретират резултатите, защото това иска обучение, а много често и сертифициране.

# 102
Скрит текст:
Аз пък разбирам и оправдавам употребата им, когато става дума за търсене на нови кадри. Спестяват пари и време. За една позиция скоро ми казаха, че са получили 1980 автобиографии за една седмица. Само четенето на документите отнема време, а после и решението кой минава първата цедка, кой ще е на интервю итн.

Така пускат теста още при кандидатстването;
за какво им е примерно човек за презентации, ако е интроверт и не може да говори пред хора; ако пък търсят счетоводител, би им било все едно. Просто пример  Simple Smile Предполагам, че се съставят според самата позиция.

Аз съм изявен интроверт (според тестовете), но според оценяващи поведението ми (уж експерти) се справям повече от добре с говоренето пред хора. Simple Smile

# 103
Беше само пример, въобще не знам какво точно гледат. По моя логика е това и си струва, естествено. Ако можеш да говориш пред хора, това ще се отрази в резултата сигурно. Такива софтуери правят бърза цедка, доколкото знам. Сигурно "пропускат" само документите, които минават теста. Предполагам, първо минава образованието, а после уменията. Без образование, но само талант, също не става  Simple Smile

# 104
За една позиция скоро ми казаха, че са получили 1980 автобиографии за една седмица. Само четенето на документите отнема време, а после и решението кой минава първата цедка, кой ще е на интервю итн.

[/quote

Вече рядко се четат СВ-та. Големите компании, които имат бюджети разчитат на софтуер за селекция.

# 105
  • София
Ето, заради всичко това не искам да се вливам в корпоративните структури - нищо не се е променило от времето на Чаплин, само дето има софтуер, но пак те смятат като ресурс, който пасва или не пасва на квадратчето в организационната схема.

# 106
Ако си добра в работата си, лесно можеш да "дадеш верният отговор" Wink.

# 107
Ето, заради всичко това не искам да се вливам в корпоративните структури - нищо не се е променило от времето на Чаплин, само дето има софтуер, но пак те смятат като ресурс, който пасва или не пасва на квадратчето в организационната схема.

Факт. Всеки избира това, което е ок за него в настоящия момент. Има хора и хора.

# 108
  • София
ми, ще трябва да се надлъгваме, но така или иначе по корпоратини критерии сивито ми не е подходящо, та няма да ми се налага да попълвам глупави тестове.ако толкова нямам накъде, ще се пробвам. За мен верно тип "командир". Твърде стара съм тепърва да ставам квадратче в схемата.  Laughing Laughing

# 109
Защо мислиш така? Защото си била повече време вкъщи, ли? Тестът това не го отчита и според мен е по-голям шансът за "преминаване" от чистият лист с дати, който се чете от човек с предразсъзъци. И честно казано, голямата корпорация рискува по-вероятно със сътрудници от шефовете на малкия бизнес. С такова впечатление съм останала Simple Smile

# 110
"Адвокат" (INFJ-T)
Скрит текст:

# 111
  • София
Определено, ако трябва да избирам, бих предпочела голяма компания. Шефовете от типа "аз съм моята фирма" именно в малкия бизнес са..., ами, не спазват правилата на корпоративната култура и отношения, малко като чорбаджии се изживяват. В този смисъл и те са по-рискови за работника.

# 112
ми, ще трябва да се надлъгваме, но така или иначе по корпоратини критерии сивито ми не е подходящо, та няма да ми се налага да попълвам глупави тестове.ако толкова нямам накъде, ще се пробвам. За мен верно тип "командир". Твърде стара съм тепърва да ставам квадратче в схемата.  Laughing Laughing
Офтопик, ама след толкова години форум бих те определила точно като квадратче, а не като неправилен седемнайсетоъгълник.

пп. не е обида това, в никакъв случай. Даун мисля, че писа по назад, че често несъзнателно се виждаме нереалистично, или поне много по различно, отколкото биха ни видяли другите.

# 113
Аз пък разбрах едно нещо от този тест-че всички направили си го са Интроверти,и май трябва да помислят повечко върху тази си характеристика,защото докато си висите във форума и си "говорите"  с компютъра,Екстравертите са навън говорят си с реални хора и се забавляват.....хм

# 114
  • София
Да, разбирам, предвид клишето за домакинята. То някак се набива, че от домакиня друго, освен квадратче не става. И то в долните нива на схемата.

А трябва ли непременно забавлението да е навън? Хапвам, цъкам игричка, гледам филм и си общувам с хората тук - супер е!

# 115
Рокси,да четох някъде ,че човек имал даже не две а три същности/по повод това как възприемаш Андариел от форума/-начина по който се възприема самия той,начина по който го възприемат другите и истинската му същност,какъвто е той в действителност.

Истината винаги е някъде по средата.

# 116
Така като гледам, дошло е време да се определяме една друга вече.

# 117
Андариел еми кофти е някак да си стоиш сам вкъщи,колкото и да си гледаш филми...реалния живот е навън,вкъщи е за отмора.Според мен.

# 118
  • Ямбол
Аз пък разбрах едно нещо от този тест-че всички направили си го са Интроверти,и май трябва да помислят повечко върху тази си характеристика,защото докато си висите във форума и си "говорите"  с компютъра,Екстравертите са навън говорят си с реални хора и се забавляват.....хм
ха, кой го казва? Ти освен форума, по колко време губиш за тъпи сериали?

# 119
  • София
Кое му е кофтито? И кое не му е реалното на живота вкъщи? Отмората също е част от живота. То и излизането неформално с хора пак е отмора. Щом съм жива и мозъкът ми функционира нормално, значи съм в реалния живот.

# 120
Описанието е почти 99 % вярно за мен. Винаги съм бил социален интроверт и няма как да се променя.

Това, че избирам да прекарам времето си във форума не означава, че не чета, не гледам филми, не слушам музика, не прекарвам време със семейството и приятелите си, не се забавлявам и прочие.  Peace

# 121
Да, разбирам, предвид клишето за домакинята. То някак се набива, че от домакиня друго, освен квадратче не става. И то в долните нива на схемата.

А трябва ли непременно забавлението да е навън? Хапвам, цъкам игричка, гледам филм и си общувам с хората тук - супер е!
Аз съм екстроверт Wink

# 122

не заради домакинята , ти пък;) просто заради как да кажа, унисона с правила, вече установени порядки, стандарти.

# 123
  • София
В какъв смисъл?  newsm78

# 124

не заради домакинята , ти пък;) просто заради как да кажа, унисона с правила, вече установени порядки, стандарти.

Андариел сз те защитих ама май не ме разбра,нищо.

# 125
Вашият личностен тип е:
Оратор (ENTP-А)

Скрит текст:

# 126
Лиляна аз друго и не очаквам от теб.Измисли нещо друго с което да ме затапиш:))Ми много ме кефят някои сериали ако знаеш как съм  си ги гледала с кеф,не можеш да си представиш.Даже сега по един индийски се запалих въпреки че не ги поглеждах обаче сама от себе си се изненадах.Simple Smile))

# 127
  • София

Нещо стана объркване, ама не разбрах какво.

Андариел сз те защитих ама май не ме разбра,нищо.

# 128
На мен пък ми е странно дали е възможно да си интроверт , а теста да те изкарва екстроверт(и то с голям процент) .
Колкото и пъти да го правих, все не успявах да го докарам до желаното интроверт...Разочарована съм мъничко.

# 129
Може да не си 100% интроверт. За интровертността и екстровертността има други тестове и вариантите са няколко, а не само интроверт и екстроверт.

# 130
Вашият личностен тип е:
Оратор (ENTP-А)

Скрит текст:

Тъкмо се бях засилила да те определям, а ти ве4е си се самоопределила, то4но ти пасва.
Про4етох вси4ки възможни профили от теста (какво ли говори това за мен..) харесах си няколко други, но въртя, су4а, не ми се падат те.  Confused

# 131
Може да не си 100% интроверт. За интровертността и екстровертността има други тестове и вариантите са няколко, а не само интроверт и екстроверт.
какви сто процента, почти 90 ме изкарва екстроверт и самовлюбен нарцис , а аз се мислих за по задълбочена 
Ще потърся други тестове Crossing Arms

# 132
ами ето, ти си пример за това как човек си мисли, че е едно, а той се оказва съвсем друго.

# 133
колко си мила  Grinning сладурана

# 134
Тъкмо се бях засилила да те определям, а ти ве4е си се самоопределила, то4но ти пасва.
То па голям келепир! Пей си Пенке, кой ли ми те слуша... Mr. Green
Скрит текст:
Твоя тип го няма в този тест - "Съвършена"! Crazy Heart Eyes
Сега ще ни определят в друг тип "Лигли" Laughing

# 135
Ъъъъъ? Не съм влагала абсолютно нищо в думите си.

# 136
  • Боса по асфалта вървя си ...
Тестът е доста чувствителен. Съвсем леко коригиране на отговорите в рамките на колебаенето и се отразява на крайния резултат. Единият път ме изкара "Авантюрист". Следващият път - "Защитник". И двата типа живеят в мен  Laughing

# 137
Моят резултат е -  ISTJ “ЛОГИСТИК”. До голяма степен има съвпадения.
Уж сме най-разпространени, пък тук не срещнах много отбелязали се от този тип.
И аз усетих контролните въпроси.

# 138
Моят резултат е -  ISTJ “ЛОГИСТИК”. До голяма степен има съвпадения.
Уж сме най-разпространени, пък тук не срещнах много отбелязали се от този тип.

Ами то от 10 страници тема, 8 са полемика. Как да срещнеш много отбелязали се Joy

# 139
Съгласна съм с Анди, че половината ЧР не знаят как да ползват тестовете, а и за повечето позиции не са необходими. Тези тестове нямат правилен или грешен отговор и почти нямат тежест при назначаване, освен ако не се търси нещо супер специфично. Полезни са по-скоро за личностно опознаване, защото могат да насочат към области, в които може да се поработи. Интересен експеримент е да попълните един подобен тест и да помолите двама-трима близки и колеги да го попълнят за вас и да сравните резултатите. Ще се учудите на разликите, което не означава, че някой лъже умишлено.

Факт е, че и с годините се променяме и в повечето случаи ставаме по-интровертни.

# 140
Тестът е доста чувствителен. Съвсем леко коригиране на отговорите в рамките на колебаенето и се отразява на крайния резултат. Единият път ме изкара "Авантюрист". Следващият път - "Защитник". И двата типа живеят в мен  Laughing
Повторих го, като съм сменяла отговорите, но пак ми излезе същото.

# 141