Юлчето порасна вече, стана палаво човече!

  • 82 722
  • 589
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 664
Момичета бихте ли ми препоръчали някакво мехлемче или нещо друго за отток и подуване след ваксина ? Тя  не търпи компреса с риванол - сваля го! Слагам само куул пач! А да не говориме , че е с разстройство! Crazy ooooh!

# 331
  • Мнения: 46
Момичета бихте ли ми препоръчали някакво мехлемче или нещо друго за отток и подуване след ваксина ? Тя  не търпи компреса с риванол - сваля го! Слагам само куул пач! А да не говориме , че е с разстройство! Crazy ooooh!
   
Колко дни са минали от ваксината? Ако са минали 2 дни махайте кулпача, с реванол и без реванол ще мине за еднакво време. Около седмица ще е издуто. За разтройство-биокулт и ентерол съм давала

# 332
  • Мнения: 1 602
Момичета влизам на гюронтия както се казва  Grinning
Малката ми Габи е с някакви ужасни петна по цялото тяло. Водих я на кожен и просто не може да познаете какво ни изписа! Кортикостероиди ! Милото е така от няколко седмици, като в началото беше само на ръцете, после на крачетата, коремчето , а сега има навсякъде. Спряла съм козметиката от някъде 2 седмици , козметика разбирайте само съпуна , защото ние друго не ползвахме.
Много я сърби и боли. Петната в началото са червени , а после стават кафеви с груба повърхност. Около тях забелязвам и ситни безцветни пъпки.
Всички ми казват , че това е АД , но аз още не съм сигурна да ли е точно това. Не е яла нищо по различно от което по принцип съм въвела и яде. Прах за пране не съм сменила. Хич не знам от къде се повлякоха тия петна.
Кожата й е много суха и кожната лекарка каза само с преварен зехтин да я мажа. Вие какво ще ме посъветвате?
Много ще се радвам да чуя мнението и на Поспаланчо, защото знам , че нейните дечица са с чувствителна кожа.
Благодаря предварително

# 333
  • Мнения: 46
Момичета влизам на гюронтия както се казва  Grinning
Малката ми Габи е с някакви ужасни петна по цялото тяло. Водих я на кожен и просто не може да познаете какво ни изписа! Кортикостероиди ! Милото е така от няколко седмици, като в началото беше само на ръцете, после на крачетата, коремчето , а сега има навсякъде. Спряла съм козметиката от някъде 2 седмици , козметика разбирайте само съпуна , защото ние друго не ползвахме.
Много я сърби и боли. Петната в началото са червени , а после стават кафеви с груба повърхност. Около тях забелязвам и ситни безцветни пъпки.
Всички ми казват , че това е АД , но аз още не съм сигурна да ли е точно това. Не е яла нищо по различно от което по принцип съм въвела и яде. Прах за пране не съм сменила. Хич не знам от къде се повлякоха тия петна.
Кожата й е много суха и кожната лекарка каза само с преварен зехтин да я мажа. Вие какво ще ме посъветвате?
Много ще се радвам да чуя мнението и на Поспаланчо, защото знам , че нейните дечица са с чувствителна кожа.
Благодаря предварително
Това е 100% АД!!! Повечето изписват кортикоатероиди. Ние попаднахме на свестен лекар. Моя съвет-махнете кортикостероидите. Може да ползвате: Нахткерцен крема. Или серията на биодерма-атодерм. Ние сме с едно турско кремче,Коресатин,но го няма в бг,ако го намерите-мн.добро

# 334
  • Мнения: 46
Момичета влизам на гюронтия както се казва  Grinning
Малката ми Габи е с някакви ужасни петна по цялото тяло. Водих я на кожен и просто не може да познаете какво ни изписа! Кортикостероиди ! Милото е така от няколко седмици, като в началото беше само на ръцете, после на крачетата, коремчето , а сега има навсякъде. Спряла съм козметиката от някъде 2 седмици , козметика разбирайте само съпуна , защото ние друго не ползвахме.
Много я сърби и боли. Петната в началото са червени , а после стават кафеви с груба повърхност. Около тях забелязвам и ситни безцветни пъпки.
Всички ми казват , че това е АД , но аз още не съм сигурна да ли е точно това. Не е яла нищо по различно от което по принцип съм въвела и яде. Прах за пране не съм сменила. Хич не знам от къде се повлякоха тия петна.
Кожата й е много суха и кожната лекарка каза само с преварен зехтин да я мажа. Вие какво ще ме посъветвате?
Много ще се радвам да чуя мнението и на Поспаланчо, защото знам , че нейните дечица са с чувствителна кожа.
Благодаря предварително
Това е 100% АД!!! Повечето изписват кортикоатероиди. Ние попаднахме на свестен лекар. Моя съвет-махнете кортикостероидите. Може да ползвате: Нахткерцен крема. Или серията на биодерма-атодерм. Ние сме с едно турско кремче,Коресатин,но го няма в бг,ако го намерите-мн.добро
Изключи банани,цитруси. Не сменяй маркаъа прах за пране. Не изчолзвай бочко,че има алергенна съставка в него

# 335
  • Мнения: 1 602
Преди да излязат петната точно с бочко я намазах. Бях го купила за мен да си мажа краката и видях , че кожичката й много се е изсушила и викам айде веднъж ще я намажа и след няколко дни почнаха петната. Да ли може да е от него? Но аз само веднъж я намазах и доста по късно почнаха по цялото тяло.
Това турско кремче само при проблем ли го ползвате или профилактично.

# 336
  • Мнения: 46
Преди да излязат петната точно с бочко я намазах. Бях го купила за мен да си мажа краката и видях , че кожичката й много се е изсушила и викам айде веднъж ще я намажа и след няколко дни почнаха петната. Да ли може да е от него? Но аз само веднъж я намазах и доста по късно почнаха по цялото тяло.
Това турско кремче само при проблем ли го ползвате или профилактично.
Възможно е и от бочкото да е,дори може и да не заради самото бочко,а заради смяната на мазилото.
Да само при проблем го ползвам-на тънък слой върху петното и се оправя бързо

# 337
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Аз бих те посъветвала да я заведеш на алерголог. Предполагам ще ви изпишат фенистил или нещо подобно и диета докато отшумят петната. Много често АД е вид алергична реакция към нещо. За момента изключете мляко и млечни, цитруси, ягоди, шоколад, ядки. За козметиката реакцията е индивидуална. Аз съм мега доволна от Бепантен. Дупето и мажа само с него от раждането. Ако има петна някъде по тялото или по лицето също мажа. Истината е, че 3 седмици и трябваха на диета докато изчисти петната по лицето. Така, че не се предавай още от първия ден. Трябва строго спазване на диетата. Аз и дадох блат от готова пица и пак ми се обрина и пак наново трябваха 3 седмици докато се изчисти. Кортикото помага само временно и не се маже повече от 5 дни. След това се спира постепенно през ден 2-3 мазания, през 2 дни и така. Ако алергена е налице и след това като се спре мазането скоро петната се появят пак. Затова и те съветвам да идете при алерголог. Не отхвърляй храна като вариант. Моята яде 5-6 месеца млечни преди почне да се обрива и да я тестваме. Да не говорим че аз ядях много млечни по едно време и я кърмех. Обрина се от един кашкавал.
Баткото  беше така с реакция по крачетата. Сухи петна първо с много дребни пъпчици и после започват да се лющят и да става червено и сухо петното. При него се появи като сменихме козметиката от една марка на друга по препоръка на дерматолог. Година и кусур по-късно като го върнах пак на старата козметика и петната след 2-3 месеца спряха да се появяват. Него го мажех с един балсам за тяло на Ла рош Позе- Baume up мисля се казваше, но пак имаше моменти, когато петната се обостряха и мажех с бепантен и само това го оправяше.

# 338
  • Мнения: 188
+ 1  Peace  за използване на специална козметика. Ние също бяхме с атопични прояви, сега сме на серия Lipikar на Ла Рош Позе, както Поспаланчо.

# 339
  • София
  • Мнения: 664
Козметиката на Нахтхерцен също е много хубава ! Дари също има суха кожа! Нейните прояви са предимно на лицето / кожата се цепи / . Мажа я с балсама а чувствителна кожа. Peace

# 340
  • Мнения: 1 602
Благодаря ви момичета  Hug
Идната седмица ще я заведа до педи за направление да видим да ли не е от храна тази реакция.
Четох добри отзиви за Токуда и сигурно там ще я водим.
Елокома спря сърбежа , но петната са си още там.
Ще я сложа и на диета докато дойде време за прегледа.
Проблем ще ми е км , защото преди да заспи го търси.
Благодаря още веднъж  Hug

# 341
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Стефи освен това мисля,че ако переш с обикновени препарати е хубаво да си минеш на бебешки за нейните дрехи. Повярвай ми не ти е само КМ проблем. Суровтаки на прах, мляко и следи от мляко има дори в обикновените бисквити. Наличието на по-голямо дете, ядящо забранените неща също усложнява диетата. Моята свикна обаче и вече не краде на батко си от чинията. Готвим и често отделно и похапва хубаво, когато реши, че ще яде. За Токуда и аз чух и чета в момента добри отзиви. И ние сме се насочили натам и с двамата, че тукашните алерголози(детските) сме ги обиколили с баткото. Само да видя за кога ще успея да им запиша час. Дано отшумят бързо петната и не я сърбят и болят много.
 И още нещо да се допълня. Имай предвид,че кремове от типа на судокрем, бочко, здраве и т.н, съдържащи цинк по принцип изсушават още повече кожата. Моите деца и двамата ужасно се зачервяваха в памперс зоната, когато ги пробвах.

# 342
  • София
  • Мнения: 664
Здравейте момичета! bouquet

Обръщам се с молба към софийските мами : Моля да ми препоръчате някой гинеколог , който да е наистина добър и с хубава апаратура и да работи с НЗОК ? Simple Smile Днес бях на консултация при невролога си и се оказа , че трябва да мина на такъв преглед , заради въздействието на едните хапчета които пия. ooooh! Майчин дом отпада със сигурност! #2gunfire

# 343
  • Мнения: 1 718
Аз скоро ходих на профилактичен и цитонамазка.Личната ми препоръча Елеонора Цандева в Пентаграм.С добри впечатления останах,но това от едно посещение.
Иначе преди съм ходила във Вита за бременноста,но не работят със ЗК.

# 344
  • Русе
  • Мнения: 311
 Скоро не съм писала и сега да се оплача.
Вчера гледам аз манджата във фурната и като се обръщам малката тъкмо пада от дивана в кухнята. Вдигнах я аз, но не се успокоява, спира да плаче и след малко започва пак. Установявам аз всъщност, че си пази едната ръчичка. Отиваме до спешното, снимаха я и познайте счупена. Направо ми идва да  се гръмна с нещо. И сега три седмици гипс, просто не знам как ще издържи горкото.  #2gunfire #Cussing out #2gunfire
 Cry Cry Cry

Общи условия

Активация на акаунт