Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 579
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 62 595
Кафе, какви либерални организации, какви лапнишарани? Сякаш някой ти е откраднал профила. Явно съм пропуснала други подобни теми, но изумявам, че толкова много родители смятат шамарите, един зад врата и подобни за нещо нормално-възпитателно.

Я, пак да питам аз за учителката - щом е така и един зад врата, шамар и подобни са ок за възпитаване, да вземат и учителите да го прилагат - само допреди по-малко от сто години биенето през ръцете е било нормална практика за лошо поведение в клас. Е, какво ще кажете, утре, ако детето ви се върне възпитателно нашамарено от градина или училище, ще бъде ли ок или ще обвините учителката в насилие?
За четвърти път питам и всички мълчат. Що така?

# 226
  • Мнения: 30 802
За учителка не е толкова допустимо и ще кажа защо:
1. Работи вече с донякъде възпитано дете.
2. Работи в "подготвена среда", само стаята и атмосферата работят и възпитават вместо нея.
3. Както и самата институция "училище".

Преди 100 години в класната стая са влизали деца, буквално хванати от гората и натикани на чина.

Днес има предучилищна, има и градина.

Ако една учителка стигне до шамара при толкова много инструменти и помощници- значи наистина е зле.

Два пъти са ме пляскали учителки- и двете бяха вече престарели, не пляснаха за кой знае какво провинение, тоест изпуснаха се. Не го направихме на проблем, то беше в края на 80-те, но все пак можеше и без това да мине.

При родителя на дете на 4-5 няма такива "помощници", няма такава основа, работиш с друг материал. Освен това имаш skin in the game- това е твоето дете.

Та по теста за skin in the game учителката не може да пляска.

# 227
  • Мнения: 21 438
Еми какво да каже човек, всеки си прави каквото си знае с детето, щом ви върши работа ...

Колкото до наркотиците,  там вече никой не е застрахован, пляскал,  стряскал...

# 228
  • София
  • Мнения: 62 595
Къде няма основа, Сирена, малките пак са в институция - в детската градина, където трябва да се подчиняват кога да спят, кога да ядат, да си мият ръцете, да слушат по време на занятие. Те знаят, че не са си вкъщи.

# 229
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
О, стига с тая учителка. Ако моето си е позволило да се изрепчи невъзпитано на учителката "абе млъквай", да му отвърти един - права ще е! Не съм от модерните, дето смятат, че мамините им златни са свободни да се проявяват, както си щат и обществото няма право да се меси. Щом се е държало като л.... ще си понесе последствията. Наясно съм със себе си.

# 230
  • Мнения: 4 300
Андариел дали може да ти отвърти един, като последствие от това, че я наричаш публично лапнишаран? Laughing  ще подложиш ли буза, понеже беше лошо момиче?

# 231
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Андариел дали може да ти отвърти един, като последствие от това, че я наричаш публично лапнишаран? Laughing  ще подложиш ли буза, понеже беше лошо момиче?
Не, защото не ми е родител или възпитател. Минала ми е възрастта да имам нужда от моментално изправяне. Мамасита го обясни много добре за летвичката.

# 232
  • София
  • Мнения: 62 595
Мдаааа, старото дърво не се изправя... А и подозирам, че ако ти отвъртя един възпитателен, ще го приемеш като обяснение в лИбов.

# 233
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Мдаааа, старото дърво не се изправя... А и подозирам, че ако ти отвъртя един възпитателен, ще го приемеш като обяснение в лИбов.
Еми ако бяхме влюбени, аз проста женица, а ти мъжът побойник - може. Във всички останали случаи е абсурдно да се сравнява едно перване през устата от майка на истерясало дете, и бой между възрастни хора.

# 234
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако единият се държи като истерясало дете и обижда - защо да не получи малко възпитание?

# 235
  • Мнения: 4 300
Андариел дали може да ти отвърти един, като последствие от това, че я наричаш публично лапнишаран? Laughing  ще подложиш ли буза, понеже беше лошо момиче?
Не, защото не ми е родител или възпитател. Минала ми е възрастта да имам нужда от моментално изправяне. Мамасита го обясни много добре за летвичката.
от първото изречение оставам с впечатлението, че все пак би приела шамар от определени хора, а от второто- че всеки сам решава за себе си дали има нужда от корективен шамар.

# 236
  • София
  • Мнения: 62 595
Обаче филмът, дето го гледам са младежа-пубер, нещо много загрубя. Изглеждат едни мудни, обаче през сцена има все по-шокиращи случки. Това, дето за тихите води май е вярно.

# 237
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ако единият се държи като истерясало дете и обижда - защо да не получи малко възпитание?
Защото не е дете, как по-ясно да ти го кажа. Дори любителите на шамарите като редовен възпитателен метод, разреждат и спират шамарите около 10-12 годишната възраст на питомците си. И не защото ги е страх да не им отвърнат, това е смешно.
Рокси, на затапки не ми се играе тая вечер.

# 238
  • Мнения: 21 438
Те скандинавците с си такива. Кой е тоя филм?

# 239
  • София
  • Мнения: 62 595
Война. На Синемакс2. От днес са ми го пуснали, за моя голяма радост. Гледах страхотни френски филми. И някакъв за Близкия изток, ама не разбрах по езика дали е сирийски, какъв е.

Баси, младежът май се оказа девойка... или не newsm78 newsm78! Ааа, да знаете, много сме си добре тук, нищо че ни обвиняват в ориенталщина!

Общи условия

Активация на акаунт