Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 287
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 5 198
Това ,че отговарят не прави децата кретени .
Сега се сещам ,за една майка ,която нарече децата ,които ходят на детска юли месец- бацили.
Някак много смело се обиждат децата. Малко ми става жал, но не за децата , а за възрастните.

И само да кажа,"детето кретен" подлежи на възпитание,докато с възрастните е много по трудно.

# 271
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Съжалявам за директността, но дете, което нарича собствените си родители с обидни имена и си позволява да говори с тон от типа "аре млъквай" не е нищо повече от кретенче. И не може да се сравнява с дете, което ходи юли месец на градина (WTF??). Да отговаряш като кретен на възрастни, родители и учители не е признак на креативност и гениалност, а на чиста проба простащина.

# 272
  • София
  • Мнения: 5 198
И това им поведение може да се коригира.
Бацили,кретени,дебили,уроди и пр.обидни спрямо деца ,мен лично ме дразнят,защото не бих си позвила да обиждам дете. И не защото съм супер мега гига либерална.

# 273
  • Мнения: 30 802
Не знам дали ще се съгласите, но за мен не всички деца са абс. невинни и с потенциал да станат нещо. Някои са си направо грешки на природата.

# 274
  • София
  • Мнения: 12 374
Отново съгласна с Кафе.

За 6 години съм се нагледала на разни мамини, които се зъбят и на другите деца, и на родните си майки и баби по абсолютно невъобразим начин. При това в прилично голяма част от случаите, майките изглеждаха благи и търпеливи, от типа, който все обяснява, ли обяснява, до побеляване. Файда йок.

# 275
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
При това в прилично голяма част от случаите, майките изглеждаха благи и търпеливи, от типа, който все обяснява, ли обяснява, до побеляване. Файда йок.
Точно това се мъча да обясня от началото на темата, ама ми казаха, че съм насилник Grinning.
При някои много отдавна е минало времето за търпеливи обяснения. По-точно  - има прояви, които трябва да се пресекат рязко още от начало, иначе е верно "файда-йок".

# 276
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Репликата " аре млъквай, бе" едно дете може да я употреби с приятелите му. Към възрастни тази реплика е недопустима.
Не знам колко от вас отговарят на приятелите си, колегите си, мъжете си/жените си с тази реплика. Все пак се цели детето като порасне да е възпитано, а не тепърва да се възпитава като му се налага да си търси работа, да завързва връзки и т.н.
Постоянно повтарям на моето дете, че като порасне ще го харесват повече ако е възпитан и ще има по-голям успех в живота.
Но, ако някой иска да си отгледа гамен и после да се чуди, защо Гошко има такива приятели, а неговото дете се мъкне само с отрепки, няма проблем. Светът се нуждае и от такива хора. Mr. Green

Кафе, не си насилник. Peace

# 277
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Светът се нуждае и от такива хора. Mr. Green


Ма то се наводни от такива кретени, за съжаление. Ето, нали четеш - ми какво като отговаряло ooooh!.

# 278
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Светът се нуждае и от такива хора. Mr. Green
Ма то се наводни от такива кретени, за съжаление. Ето, нали четеш - ми какво като отговаряло ooooh!.
Тъкмо като се развие селското стопанство ще има кой да копа по нивята.  Laughing

# 279
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Скрит текст:
Диана, моля те, придържай се към темата и не намесвай педофили и пр., че и съдиите.
Скрит текст:
Съдията издава присъдите на база закона. И наказанието, колкото и да се твърди, че е за превъзпитание, си е точно наказание - на човек да му е гадно. Затова го тикват в затвора, а не в терапевтична комуна.
Като оставим настрана съдията и педофилите, хайде да видим какъв закон спазва родителят, когато влиза в ролята на всичко - и $потърпевш$, и съдия..., и накратко, в някакво подобие на Господ? Наказанието именно е наказание, и на детето да му е гадно, и да му остане в главата, че ако прави Х, ще има наказание У. Служебните лица трябва да се съобразяват с разписаните им правомощия, включително по отношение на наказанията  - в правилниците на всяко социално и учебно заведение е достатъчно очевидно, че колкото и едно дете да вбеси учителя, вторият няма право да го шамароса. При провинение малките деца трябва да станат прави, примерно, или да седнат на столче извън групата за някакво време. А родителя какво може да го контролира относно упражняването на власт и наказания? Както се вижда и от тази тема, шамар през устата е ок, но за друг родител може да бъде и каквото му е угодно.
И темата е "Родителите насилници- покаяние и засрамване пред строя"? Много ще те помоля да не ми определяш как да обосновавам мнението си. Темата е за децата чудовища и твърде толерантните им родители, за които явно възпитание е винаги равно на насилие и са тотално абдикирали от това си задължение. Поради ангелския си характер- не за друго. Смятам, че децата трябва да се възпитават и подготвят за социализация в обществото, което имаме в момента, а то се основава на правила за поведение и съответните наказания за неспазване на горепосочените правила. По-ясно от това- здраве му кажи. Та, моделите от обществото се проиграват в семейството и подготвят детето за социализацията му. Това е задължение на родителите. Прекаленото фокусиране върху индивида, което се наблюдава напоследък е един от основните фактори за появата на все повече и повече асоциални деца. Голяма част от тях са отгледани от хора неразличаващи свободата от слободията и авторитета от насилието, поради същата причина- те самите не са социализирани. Ние живеем в сложни общества, със сложна структура и взаимоотношения, които в много случаи противоречат на базовите ни инстинкти. Обучението за обуздаване на базовия инстинкт и респект към останалите членове на социума и техните права и лични сфери не е нещо, с което се раждаме. Това е нещо, което е необходимо да се култивира. Все едно да очакваме детето да знае всичко за ядрената физика, защото обществото ни е стигнало на ниво, в което като цяло знаем доста по въпроса. Размножаването е лесно- превръщането на децата от малки хуманоиди от билогичен вид Хомо сапиенс в членове на определено общество е трудната част. Иначе децата може и вълци да ги отглеждат, ако иде реч само за физическото им оцеляване. Начините, по които родителите градят авторитета си се определя от собственото им ниво на социализация и способността им да диференцират фините нюанси в социалните модели. За някои от тях авторитет е равно на физическо превъзходство, за други- авторитет е равно на икономическо превъзходство. Авторитета е оценъчна категория, която има повече общо с доверието, отколкото с каквото и да е друго. Постоянният натиск върху детето води до загуба на авторитет, а липсата на натиск води до неизграждане на такъв изобщо. Колкото и баланса да е морско свинче е необходим. Въпросът е колцина от нас са способни да го постигнат. Не много за съжаление, а и тези, които успяват са наблюдавани зорко от тези от краищата на спектъра и обвинявани съответно в безразличие или насилие върху децата- всеки според собствения си модел на възпитание. Голяма грешка допускаме, като обявяваме за равностойни и свободно избираеми всички методи за възпитание /без незаконно насилие/ Не са равностойни. Възпитанието е процес с определена цел и ако целта не е постигната- процесът не може да се нарече възпитание. Няма "всеки възпитава както иска" наистина. Има хора, които възпитават и хора, които отглеждат жизнеспособни хуманоиди, като наричат процеса възпитание. Винаги е възможно родителят да попадне на дете, което е невъзможно да възпиташ- колкото и да е тъжно психопатиите имат физически причини и те са нелечими. Например по-малко сиво вещество в кортекса. Тогава детето ще бъде чудовище, каквото и да направи родителя. Но в много случаи чудовищенцата са създадени от грешки във възпитанието и за това точно говорим тук. Дали чудовищата се създават само от прекалено толерантни родители или от насилници, безразлични и т.н. Във всички случаи чудовищата се създават от липса на родителски авторитет, като последният или не е създаден ,създаден е на база физическа ии икономическа сила, или е похарчен за дреболии / постоянно контролиращите родители губят авторитета си в постоянни ограничения и правила за децата/ Много дълго стана и не ми се пише повече, но имах неудоволствието да се занимавам с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни и това е ад. Това са деца, които са можели да бъдат спасени с малко по-твърда ръка или по-ясни правила, деца с ясно съзнание за собствената си неприкосновеност и права и нулев интерес и зачитане към правата на околните.

Този, тъпреливо-разяснителен пост на Диана изчерпа темата преди доста страници.

Незачитането на авторитети се превръща в огромен обществен проблем, чиито плодове съсвсем скоро ще берем всички.

# 280
  • София
  • Мнения: 5 198
За мен пак си остава проява на лошо възпитание, обида към дете. Най-вече чуждо. За чуждите е най-лесно и да се говори.

# 281
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
За мен пак си остава проява на лошо възпитание, обида към дете. Най-вече чуждо. За чуждите е най-лесно и да се говори.

То, ако към собствените проявяваме достатъчно здрав разум да се постараем да не се държат кретенски, ще е напълно достатъчно. Ако не - няма какво да се сърдим на обществения коректив. Слава богу, още мърда и той.

# 282
  • София
  • Мнения: 12 374
При това в прилично голяма част от случаите, майките изглеждаха благи и търпеливи, от типа, който все обяснява, ли обяснява, до побеляване. Файда йок.
Точно това се мъча да обясня от началото на темата, ама ми казаха, че съм насилник Grinning.
При някои много отдавна е минало времето за търпеливи обяснения. По-точно  - има прояви, които трябва да се пресекат рязко още от начало, иначе е верно "файда-йок".
Значи и аз съм насилник.

Майтапа настрана, имам 2-3 приятелки, които са точно този тип майки. Изкарваме прилично време по площадките заедно с децата, отделно се знаем още преди да станем родители. Заклевам се, понякога като ги слушам как дъълго се обясняват, си мисля, че ако съм на мястото на децата им, хиляди пъти ще предпочета един звучен шамар, съпроводен с кратка и ясна формулировка "Защо Х не се прави", отколкото тези обилни обстоятелствени пояснения. Дори само като страничен наблюдател ми настръхват космите от досада.

# 283
  • Мнения: 30 802
За да избегна шамарите, аз използвах таймаут.

Само че понеже съм Мамасита, а не друг, този метод се обяви за хипер грешен, психопатски, игнориращ, нанасящ непоправими щети.

При сина ми работеше отлично- аааайде, в ъгъла в стаята, докато охладиш. Колкото по-бързо и безцеремонно го пратиш, толкова по-добре работи. Без обяснения. Така хем охлажда, хем прекъсването на игра или занимание има ефекта на рязък шамар.

# 284
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
При теб просто номера "таймаут" беше закъснял като мярка. Wink

Общи условия

Активация на акаунт