Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 437
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: X
Аз заплашвам, че аз ще хвана гората, а те да се оправят, като толкова много знаят. Има ефект.
Явно съм убедителна.

На мен ми звучат като родителско безсилие и двата варианта.

# 376
  • Мнения: 14 654
Аз лично съм виждала тръшкащи се деца на 10 годишна възраст-приличаха на малки бичета, които се държат като истерични едногодишни току-що проходили, които искат да им купят близалка, но магазинът е затворен..Грозна гледка.
 Такова ни шамар да му удариш, нито да не му удариш. Но все нещо трябва да се прави с такива нали...
 На чиято глава са-тя ще му бере гайлето.

И аз съм виждала, а и още виждам - това са точно тези, които почнаха да ги възпитават на 5, сега на 10 ситуацията е още по-ужасна, защото родителите се лашкат между либерлното възпитание и приятелството с децата и шамарите, които вече са наистина от безсилие. Раснат едни зли и егоистични същества, на които всеки им е длъжен и не е вярно, че на чиято глава са, той ще им бере гайлето, защото на нас ни се налага да общуваме с тях всеки ден и всъщност са проблем на всички, защото не си седят само у тях и не мъчат само мама, а се пробват с всички. Адски е трудно да накараш дете, което не признава авторитети, да се подчини на някое правило и да направи, каквото му се казва. Започва нагло да те гледа, а като му се скараш - да пищи и да набира майка си по телефона или да заплаша с тати. Не грозна, а противна работа.

# 377
  • Мнения: 14 478
Аз заплашвам, че аз ще хвана гората, а те да се оправят, като толкова много знаят. Има ефект.
Явно съм убедителна.

На мен ми звучат като родителско безсилие и двата варианта.
Зависи колко си убедителен. На теб може да ти звучат всякак, но аз гората си я хващам като стой та гледай. И не говоря буквално-емоционално ще я хвана, ако ме предизвикат.
 И го знаят много добре. Ако искат да съм с тях-ще бъдат с мен, това е.
 Аз семейството така го разбирам-ако искам да получа ще дам и обратното.
  Тоест ако моите деца искат моята подкрепа и внимание, ще ме зачитат. Ако не-да се спасяват без мен.

# 378
  • Мнения: 1 345
Аз пък съм виждала десетгодишни деца, които гък не смеят да кажат на мама и тати, в тях са като войници, но като излязат навън сами, ела да видиш какво става -обиждане, ругатни, бой с връстници.

# 379
  • Мнения: 14 478
Аз пък съм виждала десетгодишни деца, които гък не смеят да кажат на мама и тати, в тях са като войници, но като излязат навън сами, ела да видиш какво става -обиждане, ругатни, бой с връстници.
Такива аз лично не познавам.
Но щом казваш че има ще повярвам. Случаи всякакви.

# 380
  • София
  • Мнения: 12 374
Ако до петата година си се държал с него като с Принц или Принцеса, и после внезапно се сетиш, че аджеба, си нещо като родител, ситуацията обикновено е отблъскваща. Понякога даже неспасяема.

Не може Пенчо да иска сладолед, но като му откажеш и той се тръшне, да го ошамариш - след което, пет минути по-късно, обзет от разкаяние и схрускан от гузна съвест, да му купиш два броя. За жалост, ежедневно наблюдавам подобни феноменални родители, които се лашкат от едната крайност в другата, при това в рамките на секунди. На една такава емционално нестабилна маминка даже й казах в прав текст, че "Не"-то би следвало да означава "Не", но тя ме изгледа все едно проповядвах нова форма на нацизъм.

# 381
  • София
  • Мнения: 62 595
Още една причина да си сдържаме нервите - някои деца много добре се научават на емоционално изнудване - докарват те до бяс, за да удариш, викнеш или каквото там ти дойде, а после разчитат на вината, за да бъдат подкупени. За съжаление човек трудно и късно се усеща, че участва в сценка, режисирана интуитивно от детето.

# 382
  • Мнения: 1 345
Аз пък съм виждала десетгодишни деца, които гък не смеят да кажат на мама и тати, в тях са като войници, но като излязат навън сами, ела да видиш какво става -обиждане, ругатни, бой с връстници.
Такива аз лично не познавам.
Но щом казваш че има ще повярвам. Случаи всякакви.
Такива деца познавам не едно и две. В повечето случаи са възпитавани изключително строго, с много ограничения у дома. Това довежда до натрупване на агресия и тя се изкарва там, където има по-малки, по-беззащитни и където го няма строгият наблюдаващ, който веднага ще зашлеви шамар или ще накаже за провинението.

# 383
  • Мнения: 14 478
Аз пък съм виждала десетгодишни деца, които гък не смеят да кажат на мама и тати, в тях са като войници, но като излязат навън сами, ела да видиш какво става -обиждане, ругатни, бой с връстници.
Такива аз лично не познавам.
Но щом казваш че има ще повярвам. Случаи всякакви.
Такива деца познавам не едно и две. В повечето случаи са възпитавани изключително строго, с много ограничения у дома. Това довежда до натрупване на агресия и тя се изкарва там, където има по-малки, по-беззащитни и където го няма строгият наблюдаващ, който веднага ще зашлеви шамар или ще накаже за провинението.
Такива имаше повече по мое време. Сега по-често срещан е обратния вариант-разгевезени царчета, които смятат, че всички са им длъжни.
 И двете крайности са грозно нещо.

# 384
  • София
  • Мнения: 12 374
Още една причина да си сдържаме нервите - някои деца много добре се научават на емоционално изнудване - докарват те до бяс, за да удариш, викнеш или каквото там ти дойде, а после разчитат на вината, за да бъдат подкупени. За съжаление човек трудно и късно се усеща, че участва в сценка, режисирана интуитивно от детето.

Моята отдавна знае, че за да има шамар, значи тотално е сгафила и просто няма да получи ни-що. Имам много недостатъци, но мекушава не съм и не се разкисвам като гледам ревящо дете. Нито имам проблем със съвестта си, за да се втурна да замазвам нещо. Напротив, щом е изяла шамар, значи си го е заслужила.

# 385
  • Мнения: 14 654
Още една причина да си сдържаме нервите - някои деца много добре се научават на емоционално изнудване - докарват те до бяс, за да удариш, викнеш или каквото там ти дойде, а после разчитат на вината, за да бъдат подкупени. За съжаление човек трудно и късно се усеща, че участва в сценка, режисирана интуитивно от детето.

Както и да се погледне ситуацията, тъпо е да се стигне до положение шамар заради сладолед, после преосмисляне на постъпката и купуване на два сладоледа, за да си въобразим, че сме си купили и съвест.
Никога не бих ударила дете за такова нещо, но и не съм изтървала положението до истерии, особено пък истерии на публични места.
Малкият ми пробваше да истерясва, за да се налага, но много бързо го отучих - гонех го в другата стая да реве, колкото иска или направо го напердашвах (по гъза, да не си представите избиване на зъби) - според ситуацията. И сега не ми се налага да бия шамари, те са си свършили полезната работа, когато се е налагало и е било време.

# 386
  • Мнения: 1 345
Аз понеже съм в период на борба с вредна храна при малкото ми дете, в такъв случай просто се опитвам да дам алтернативата от по- малкото зло - ако ще е сладолед, намирам такъв без трансмазнини, ако е шоколад - купувам черен.  Защото след като се е стигнало детето да ги иска, значи вината е у мен - позволила съм някога да яде въпросното нещо и то вече го приема като  ставащо за ядене. Обяснявам защо не харесвам тези храни, опитвам се да дам примери и се надявам, че не провеждам монолог Laughing, макар да не съм сигурна......
Всъщност това е единствената драма, с която се сблъсквам в момента с възпитанието му и на моменти се чувствам безсилна, колкото и да е срамно да се признае тук, че и родителите грешат Wink

# 387
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И сега не ми се налага да бия шамари, те са си свършили полезната работа, когато се е налагало и е било време.
А, те за тва говорим.
А, и хич не си мисли - избиване на зъби и перване е все тая Naughty

# 388
  • София
  • Мнения: 12 374
Изключително много се радвам, че съм израснала в едни лежерни времена, когато сладоледът беше просто сладолед, а не определян за "зло" от вманиачени на тема здравословно хранене майки. Яла съм и сладолед, и шоколад, и съм имала истинско детство. Лично за мен е тъжно да си родител, който изпитва вина и се самобичува, само щото детето му иска сладолед..ай стига бе.

Кафе, моята убавица е без зъби вече, от толкоз бой. Тук има момичета, които редовно я виждат по снимки във ФБ, могат да потвърдят  Mr. Green  Laughing

# 389
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Няма значение колко деца има в семсейството. Важното е колко възрастни има. Ако детето е играчка и кукла за обличане и инструмент за доказване на съсвършеното ДНК и беузпречни възпитателни методи на родителя.. и 5 ще са като принцове и принцеси гледани. И с много болка и неориентираност за съжаление.

Детето на 4 не искало да се облича мама иска... На тази възраст то трябва да си избира само дрехите /след филтъра на мама за температура и стил. Но не и да се карат понеже желанието на мама за модна икона не се осъществява. Същото е и с езици, таланти, професия... мама да белсне като мама на гений...

Шамарите са абсолютно безсилие. На 4 може и да не го разбере, но 14 и нанатък ще го осъзнае. За шамарите на 3-4 ще осъзнае, имам предвид. Тръшкането е родителски, а не детски проблем. Мрънкането и тръшкането се появяват и продължават да ги тормозят защото минават.

Общи условия

Активация на акаунт