Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 305
  • 3 490
  •   2
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 62 595
Ирис, някой тук, не помня кой - май беше Кафе, спокойно спомена, че се е случвало да залепи шамар на детето си. Последва определението "насилник", Анди взе да се задъхва от възмущение и ситуацията ескалира. Така че, хубаво си помисли на кого в крайна сметка му се наложи да се защитава и обяснява в конкретния случай.

Иначе, лично моите наблюдения са, че потребителите, които кудкудякат най-високо за липса на толерантност, без значение от темата, са тези, които първи лепят етикети като насилник, расист, и прочие звучни думички. Накратко, самите те демонстрират завидна липса на толерантност към чуждото мнение. Особено ако е различно от тяхното собствено.

Къде съм написала за Кафе, че е насилник? ВърнИ се и прочети какво съм писала. Ако ще ме обвиняваш за нещо, поне го цитирай!

# 406
  • Мнения: 4 300
Това дето шамарът не е бой ми е малко като свирката, дето не била изневяра Simple Smile

# 407
  • София
  • Мнения: 12 374
Ирис, някой тук, не помня кой - май беше Кафе, спокойно спомена, че се е случвало да залепи шамар на детето си. Последва определението "насилник", Анди взе да се задъхва от възмущение и ситуацията ескалира. Така че, хубаво си помисли на кого в крайна сметка му се наложи да се защитава и обяснява в конкретния случай.

Иначе, лично моите наблюдения са, че потребителите, които кудкудякат най-високо за липса на толерантност, без значение от темата, са тези, които първи лепят етикети като насилник, расист, и прочие звучни думички. Накратко, самите те демонстрират завидна липса на толерантност към чуждото мнение. Особено ако е различно от тяхното собствено.

Къде съм написала за Кафе, че е насилник? ВърнИ се и прочети какво съм писала. Ако ще ме обвиняваш за нещо, поне го цитирай!
Четене с разбиране, Андариел. Не съм написала, че точно ти си лепнала етикета на Кафе, а че взе да се възмущаваш и драматизираш.

Ако бяхте приели спокойно факта, че някои съфорумки използваме шамаросване когато нуждата налага, обикновено в крайни ситуации, и не бяхте започнали да ни определяте като Хаджи Генчовици, насилници и т.н., темата щеше да си върви кротко и спокойно. Но не! Някои просто трябва да докажете колко сте бели и добри. ОК, лично на мен ми е все тая. Както казах вече, за разлика от драгите съфорумки, аз съм един много лош родител. Това е положението.

# 408
  • Мнения: 9 123
Това дето шамарът не е бой ми е малко като свирката, дето не била изневяра Simple Smile
Ле-леее, какво сравнение ((.
За шамарите, ако трябва да се уточни сила, замах и тежест на удара тогава. Не вярвам някоя от защитничките на толерантността и етиката да не е ползвала този подход понякога , освен ако детето не е съвсем тихо, спокойно и изпълнително във всичко. Личното ми наблюдение и мнение е , че точно тези майки са доста дори агресивни , недоволни и подтискащи децата си, но пред хората са с друга визия или поведение.
Много точно някой и откровено са написали и споделили. Не става въпрос за нанасяне на травма, а шляпване или побутване ,ако е по-удачно сравнението. Или детето ви ще пипа гореща печка, котлон или нещо опасно и вие ще му се молите да не го прави. Инстиктивно майката действа защитаващо детето си-дърпа го или в уплахата си дори може и да го бутне, удари. При проява на агресия, нервни пристъпи на налагане дори психолозите действат с лек удар за освестяване дори.
Темата е интересна , обхватна, но ако ще се превземаме и доказваме виртуално няма смисъл.
Подкрепям Кафе с мед. Наистина много точно на няколко пъти уточни и написа , но...
Или , ако сме на сравнение и поговорки някой са на " Крадецът вика, дръжте крадеца".
Била съм в Швеция за няколко месеца два пъти по празниците, в малко областно градче близо до Малмю-Холмщат или нещо подобно преди години на гости при познати. Не е това дето си мислите и се пише за шведското възпитание поне от думите на мои познати живеещи над 20 години там и видяното по улици и магазини. Разликата с нашите деца и техните е голяма , вярвайте ми. Четох и статията от Черна станция и във фейса я видях. Щом обаче те отчитат такъв спад на възпитанието и поведението , ние сме доста назад и е видно и по площадки и в хотели на почивки и къде ли не. Има деца и деца вярно е. Но все повече става- стоя и гледам, другите да го възпитат или се умиляват , което е по-лошо. Не забравайте, че децата копират поведението на родителите си, думите и жестовете им, т.е. нашите. Ако не друго, поне това трябва да накара някой да се замислят. Не съм привърженик на летвата и боя, но и не съм привърженик на моленето, неглижирането на проблема на детето . Обяснение, разговор, сърдит поглед и забрана, накрая наказание с лишаване на любима игра или предаване. Това пък да ми отговори и удари (виждала съм малки деца посягащи и биещи майките си, дори ругаещи ги-грозно, недопустимо), не би посмяло дори да помисли и пробва след първия път, ама и това няма как да стане. Има граница стого, но справедливо поведение към детето е за мен най-приемливото.
Имаше предаване точно по този въпрос преди известно време, защо децата така се държат. Психолози изследвали няколко деца и семейства ходили за съвет. 9 от 10 случай се счита, че детето изпада в такива състояния и поведения , заради липсата на внимание от родителя или липсата на забрана . Дадоха пример с баща , който много загрижен и искащ да има любовта на дъщеря си. Всичко и купува и позволява, с кални обувки в леглото, писъци при забрана , обижда го и т.н. Човекът разведен, но силно ангажиран и привързан към детето си. Говорят с момичето и отговорът бил, " Аз искам да ми обърне внимание, позволява ми всичко и купува, защото не го е грижа за мен , въпреки лошите неща, които правя. Той нищо не ми забранява, не ми се кара, следователно не го е грижа за мен и не ме обича" . Нещо такова беше, цитирам по памет, така че доста се замислих.

Последна редакция: пн, 12 сеп 2016, 20:47 от fanfanito

# 409
  • Мнения: 251
Аз плаша моят опак син с военно училище. Само да го спомена, и веднага сменя тона. Не вярвам да е правилно, но доста кризи сме преодоляли така. Като беше малък беше много крив, милият, все наопаки и готов за битка. Като ме ядосаше много го наричах "тотуняк". Хем за него сигнал, че ако отиде по-нататък ще му изтърся дупето, хем си изкарвах негативната енергия с това прозвище (нямам представа дали значи нещо, но ме предпазваше от употребата на други, неприемливи думи). Един ден нещо се тръшкаше, че иска и аз се обърнах и му се троснах: "И аз искам в Париж, ама няма!". То, милото занемя, обърна се и излезе от стаята. Причината - не знаеше какво е Париж Joy и явно му прозвуча респектиращо. Така, че изобретателността много помага. Те може да се тръшкат, ама и ние знаем 2 и 200! Веднъж и аз се тръшнах на земята, вдъхновена от една реклама - подейства! Малкият беше шокиран от неочакваната реакция Crazy.

# 410
  • Мнения: 4 300
Хаджи Генчо го спомена Янечек все пак:)

# 411
  • София
  • Мнения: 12 374
Хаджи Генчо го спомена Янечек все пак:)
Тя също така каза, че когато е трябвало е шамаросвала и е имало ефект. Съответно сега не й се налага вече. Аз се стремя към същото. Забавно е обаче как никой не посмя да обвини Янечек в насилие, макар и в минало време, а сума ти народ размаха пръст на Кафе.

# 412
  • Мнения: 4 300
А ти избра да се обидиш от всички други, но не и от Янечек, понеже и тя е  шамарила?

Искам да спомена, че аутокоректа ми променя шамарила на говорила, заклевам се:)))))

# 413
  • Мнения: 3 677
 


Искам да спомена, че аутокоректа ми променя шамарила на говорила, заклевам се:)))))

 А на мен ми променя свирките със свОрки...

# 414
  • София
  • Мнения: 12 374
А ти избра да се обидиш от всички други, но не и от Янечек, понеже и тя е  шамарила?

Искам да спомена, че аутокоректа ми променя шамарила на говорила, заклевам се:)))))
И как точно разбра, че съм се обидила? Напротив, темата е забавна. Единственото, което ме подразни беше обявяването на сладоледа за зло  Laughing Писнало ми е от праволинейни био фрийкс родители около мен.

# 415
  • Мнения: 6 644
Аз се измайтапих с Кафе за шамара, че е родител- насилник.Тя разбра иронията.Направих го след неколкократното натякване, че и един шамар може да доведе до това детето да замлъкне завинаги и, че е насилие и т.н.

# 416
  • София
  • Мнения: 62 595
За замлъкването може да млъкне или да му докара заекване. Който иска, нека си удря детето през устата - детето е негово.
Да, шамарът е насилие.

# 417
  • София
  • Мнения: 3 824
За замлъкването може да млъкне или да му докара заекване. Който иска, нека си удря детето през устата - детето е негово.
Бе не е точно така...  ама хич не е така.

# 418
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ние не забраняваме на детето сладолед, торта, бонбони, шоколад и т.н. "вредни храни". Резултатът е, че детето не иска всичко сладко, което види и не преяжда с джънкове. Забелязала съм, че на децата, на които им се обяснява колко са вредни бонбоните, доста често се тъпчат като за последно с тях, че не се знае дали ще им разрешат скоро пак да хапнат забранената храна.

Моята майка ме е шамарила като малка, а баща ми никога не ме е удрял. Отчитам грешката в баща ми. Майка ми успяваше с 2 приказки да ме усмири, а баща ми и след час скандал нищо не постигаше. Sunglasses
Преди година-две и моето дете изяде шамар през устата, защото имаше неблагоразумието да ме гледа нагло и предизвикателно в очите и да ме обижда. Шамарчето имаше ефект, защото повече не повтори. Явно тогава се опита да ми приложи хватка, която си я прилагат в градината децата, но не позна. Ние не се обиждаме у дома и то няма право да обижда вкъщи.
Сега сме на етап да му обяснявам, че едно е като си играе с приятелите, а друго вкъщи. По този метод почти сме изкоренили споменаването на "акита", "пишота", "лайна"  и т.н. у дома. За подобно поведение се обясняваме, не се шамарим. Whistling

# 419
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, хич не е така, ама всеки родител си решава сам. Щом на него му е ок да цапне през устата, аз какво мога да направя? За него това не е насилие - ок, негова си ценностна система.
Когато сме родители никой от нас не се е родил научен, затова и допускаме грешки, понякога безумни, ужасни грешки, за които в един момент съжаляваме. Обаче няма връщане назад.

Общи условия

Активация на акаунт