Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 600
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 420
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
За замлъкването може да млъкне или да му докара заекване. Който иска, нека си удря детето през устата - детето е негово.
Бе не е точно така...  ама хич не е така.
Бе и аз викам, че не е така, щото не искам децата ми да общуват с невъзпитани кретенчета, чиито майчета считат, че са родили гениални бунтарчета, които ще спасят света, ама нейсе. Можеш ли да им се бъркаш в нео(не)възпитателните  прийоми.

# 421
  • Мнения: 15 198
Да, шамарът е насилие.
Това е ясно, а кое не е насилие?

# 422
  • Мнения: 14 478

Ако бяхте приели спокойно факта, че някои съфорумки използваме шамаросване когато нуждата налага, обикновено в крайни ситуации, и не бяхте започнали да ни определяте като Хаджи Генчовици, насилници и т.н., темата щеше да си върви кротко и спокойно. Но не! Някои просто трябва да докажете колко сте бели и добри.
Те тия белите и добрите понякога се оказват скрити стръвници. Отдавна твърдя, че психическия тормоз на "толерантните" е по-отвратителен и от македонец, на който му е паднало пердето...
 Можеш да обидиш, засегнеш и унизиш понякога повече с поглед и с дума, отколкото с перване по гъза.  
 Анди даже вади документи как перването по гъза било насилие, но на този принцип всичко е насилие-а Монтесорито е най-голямото насилие. По-отвратително нещо от това да ти се падне родителка с научни методи на възпитание просто няма. Горко на тия деца...
 Не случайно масови убийци понякога стават деца, на които родителите са от тези бели и добри с научен подход на възпитание...хора, които възприемат детето като "проект", а не като човек с когото да можеш и да се скараш.
 И да-аз съм на мнение че едно добро старомодно скарване понякога сближава повече от възпитателното двуличие.
 Не е лошо детето ти да те види ядосан, нервиран, понякога даже и безсилен. Нека те види че си човек
 

Последна редакция: пн, 12 сеп 2016, 22:35 от weissbier

# 423
  • Мнения: 14 623
Ирис, някой тук, не помня кой - май беше Кафе, спокойно спомена, че се е случвало да залепи шамар на детето си. Последва определението "насилник", Анди взе да се задъхва от възмущение и ситуацията ескалира. Така че, хубаво си помисли на кого в крайна сметка му се наложи да се защитава и обяснява в конкретния случай.

Иначе, лично моите наблюдения са, че потребителите, които кудкудякат най-високо за липса на толерантност, без значение от темата, са тези, които първи лепят етикети като насилник, расист, и прочие звучни думички. Накратко, самите те демонстрират завидна липса на толерантност към чуждото мнение. Особено ако е различно от тяхното собствено.
Mr. GreenИ аз имам абсолютно същите впечатления.

# 424
  • София
  • Мнения: 925
Болна тема... Все по-често виждам командващи деца и подчиняващи се родители. Не е нормално това. Не е нормално детето да се търкаля на пода в магазина, само защото иска веднага, на момента да си получи сокчето, а не може да изчака майка му и баща му да го платят на касата.
Може да ме разпънете, но аз възпитавам децата си  с подход твърда ръка, в кадифена ръкавица. Много гушкам, галя, изразявам обичта си чрез думи, чрез действия, но когато детето оспорва родителския авторитет и се държи предизвикателно, като ми отговаря, обижда ме или се опитва да посегне, тогава съм безкомпромисна. Веднага шамар по дупето и то така, че искрено да се разплаче (само по тази част от тялото е абсолютно безопасно и няма как да получи нараняване). След като сълзите пресъхнат е времето ни за възстановяване - гушкаме се, обяснявам защо съм наказала по този начин. Еми има ефект. Но в никакъв случай не засрамвам детето, не го обиждам, не го унижавам.

# 425
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, шамарът е насилие.
Това е ясно, а кое не е насилие?

Тук говорим за шамара като физическо насилие.

Вайс, прочетох поста ти, но вече няма смисъл да отговарям. Като тръшкащо дете си, което повтаря $ти си лоша, ти си лоша$. Ок, лоша съм, тъпа съм - а ти цялата в бяло, алфата и омегата на Истината! Хайде, сега, дайте лет ит би!

# 426
  • Мнения: 14 478
Да, шамарът е насилие.
Това е ясно, а кое не е насилие?

Тук говорим за шамара като физическо насилие.
Всичко може да се квалифицира като насилие.
Включитално ситуацията че детето финансово зависи от родителя също е насилническа. Че откъде накъде как ще се харчат парите ще се определя от родителя?

# 427
  • Мнения: 15 198
Да, шамарът е насилие.
Това е ясно, а кое не е насилие?

Тук говорим за шамара като физическо насилие.
А защо не разгледате шамара като възмездие примерно или е прекалено сложно.

# 428
  • София
  • Мнения: 62 595
По-скоро е отмъщение за нарушения авторитет. Възмездие ще бъде, ако след време, примерно, детето порасне и неговото дете започне да се държи по същия начин и той му обърже един през устата. Когато лично засегнатият $възмездява$, си е чисто отмъщение.

# 429
  • Мнения: 14 478
По-скоро е отмъщение за нарушения авторитет.
Отмъщение е като примера ти с убииците на бебета заради новият самец...нещо не си в час ми се струва.
 Родител не отмъщава на детето си, освен ако не го мрази.
 Явно смисъла на думите ти бяга.
 Шамара е като освестяване на припаднал. Понякога трябва и да освестиш някого, ако е забравил на кой свят е.
 Мен баща ми така веднъж ме освести и съм му благодарна. Ако не го беше направил нямаше да съм тук сега.

# 430
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Айдеее, шамара по гъза, който уврежда и правнуците.... Анди, зарежи тея книжки,  моля те, изгори ги и ела на себе си.

# 431
  • Мнения: X
Айдеее, шамара по гъза, който уврежда и правнуците.... Анди, зарежи тея книжки,  моля те, изгори ги и ела на себе си.
Звучиш като сектантски проповедник! Simple Smile

# 432
  • София
  • Мнения: 62 595
Нали ви казах вече - тъпа съм, не съм на себе си и каквото там решите да кажете. Това, което отправяте към мен, повече говори за вас. Ако опитите да ме обиждате ви кара да се чувствате добре, ок - пак говори повече за вас, отколкото за мен. Мен няма как да ме засегнете и това ви вбесява още повече.

# 433
  • Мнения: 6 668
Айдеее, шамара по гъза, който уврежда и правнуците....
Joy Joy Ох, Кафееееее.......

# 434
  • София
  • Мнения: 12 374
По-скоро е отмъщение за нарушения авторитет.
Отмъщение е като примера ти с убииците на бебета заради новият самец...нещо не си в час ми се струва.
 Родител не отмъщава на детето си, освен ако не го мрази.
 Явно смисъла на думите ти бяга.
 Шамара е като освестяване на припаднал. Понякога трябва и да освестиш някого, ако е забравил на кой свят е.
 Мен баща ми така веднъж ме освести и съм му благодарна. Ако не го беше направил нямаше да съм тук сега.
Абе кво отмъщение, кви пет лева бе  Shocked
Ошамарването е точно освестяване, както умно го формулира Гери. Освестяване на някой, който се е самозабравил. Ама много самозабравил. Така навремето, бях на 6 - на колкото е сега щерка ми, любимата ми баба, олицетворение на добротата, търпението и такта веднъж ме освести - след като бях хвърлила по нея някаква книга. Познайте дали случката се повтори. Баба ми никога повече не ми вдигна ръка, а аз и до ден-днешен вярвам, че напълно си заслужавах въпросния шамар. И все още я обичам безумно много.

Общи условия

Активация на акаунт