Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 605
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 62 595
По-големите деца, дори с година да са по-големи, ревнуват. Можете да си представите как бихте се чувствали, ако утре мъжете ви с възторг ви съобщят, че $ще си имаме още една женаааааа - много мила, много сладка, много мъничка, трябва да й обръщаме внимание, ти ще я галиш и ще я целуваш, ще й переш гащичките, ще пазиш тишина, когато тя спи, първо на нея ще даваме да яде, а аз ще й обръщам мноооого внимание, когато плаче....$. Е, по същия начин се чувстват децата.

Има такива хора*деца, на които наистина им е много трудно да си намират сами занимавка и винаги имат нужда от компания. Също както има и определяни за темерути, които сякаш ни приемат- ни предават, а са концентрирани само в собствените си занимания.

# 526
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Само на скучните хора им е скучно, а скучен човек е този, който е свикнал други да го забавляват, поради което е тотално лишен от въображение. Това е болестта на съвременните деца.
Сериозно?
А аз имам достатъчно акъл, за да се сетя, че на малко дете му е скучно в ресторант с големи хора.
А ако не е скучно и въображението му подскаже да се плете в краката на келнерите и да търчи из цялото заведение? Това е добре, нали така, и мама, и детето се забавляват и са супер!

Щом човек има достатъчно акъл за това, значи има достатъчно акъл да не води малко дете на подобно място и така не би се сблъскал с всички произхождащи от това проблемни ситуации.

# 527
  • Мнения: 46 508
Не знам къде ги виждате в днешно време тези деца с прекалено внимание, повечето родители едва им виждат очите вечер.
Дори и за храненето може да се научат да чакат, дори е възпитателно да се знае, че няма кой да им подскача със закусчица на секундата, а си има часове за хранене.
За храната конкретно друго съм чела според психолозите. Но какво ли разбират те пред бгмаммата.
Говоря за малко дете 0-3 г., нагоре не съм виждала ненавременни искания.

# 528
  • Мнения: 30 802
Андариел, става ти запазена марка да сравняваш родителски и съпружески отношения. На всички е ясно, че са коренно различни.

# 529
  • София
  • Мнения: 62 595
Каквато аудиторията - такива са и примерите.  Това е нещо, което всяка жена може да усети и да разбере. Близко й е до сърцето. Няма друг по-подходящ пример,за да накара една възрастна жена да изпита, макар и наужким, това, което изпитва голямото дете, когато се появи ново дете в семейството. Е, ако ти се сещаш за по-подходящ пример - би май гест!

# 530
  • Мнения: 30 802
Напротив, за доста батковци и каки новото дете е желано. Все едно да ти кажат, че ще ти вземат домашна помощница и приятелка за кафе, 2 в 1.

Аз съм изпитвала само радост покрай раждането на брат си. А у двете по-големи ревност не съм видяла.

# 531
  • София
  • Мнения: 12 554
Само на скучните хора им е скучно, а скучен човек е този, който е свикнал други да го забавляват, поради което е тотално лишен от въображение. Това е болестта на съвременните деца.
Сериозно?
А аз имам достатъчно акъл, за да се сетя, че на малко дете му е скучно в ресторант с големи хора.

Достатъчно акъл е да не се води малко дете в ресторант с големи хора.

# 532
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Грешка и е и поставянето на всички деца под един знаменател - едно е по-самостоятелно, друго не. Не може да се възпитават по еднакъв начин, защото при едното ще има липса на грижи, при другото - излишък, и двете са вид насилствени действия.
ей това се опитвам да кажа и аз през цялото време. Освен това във възпитанието фактор е и това колко деца имате - защото когато бяхме само с едно дете, цели 7г., най-голям успех имаше наказанието - правиш бели, прибирам те, но сега ако трябва да накажа единия така, наказвам и другия, без да е виновен. ММ наказа така два пъти дъщеря ни - прибрахме се всички от парка, ами гузно ми беше пред сина ми, а и неговата ненавист към нея се засилва след подобни случки.
И всъщност темата беше за това, че при някои хора реакцията към неподходящото поведение на децата им, липсва изобщо. После се превърна в " за и против шамарите".

# 533
  • София
  • Мнения: 62 595
Напротив, за доста батковци и каки новото дете е желано. Все едно да ти кажат, че ще ти вземат домашна помощница и приятелка за кафе, 2 в 1.

Аз съм изпитвала само радост покрай раждането на брат си. А у двете по-големи ревност не съм видяла.

Да, бе, да! Желано било! Желано, но за да угоди на мама и тати. Не пречи хем да е желано (като домашен любимец), но в същото време и съперник. Ревността може да бъде потисната като външна проява, но това не означава, че я няма. Класика, Мамасита, класика, включително потвърдено на експериментално ниво. Вродено им е на децата, дори на бебетата.
Няма как да сравняваш с домашната помощница, защото я е наемен работник. Играта става различна обаче, ако домашната помощница започне да люлее люлката и да топли леглото. Тогава вече тя не е домашна помощница, а съперница. Така е и при децата - по-малкото е съперник

# 534
  • Мнения: 1 345
Не знам къде ги виждате в днешно време тези деца с прекалено внимание, повечето родители едва им виждат очите вечер..
И аз това се чудя. Повечето деца изобщо не общуват с родителите, а тук се очерта като проблем на новото време прекаленото внимание.
Според мен тотално се объркват понятията - това, че родителите са склонни да защитат отрочето навсякъде - пред учител, пред друг възрастен, в неравната борба с връстник, е следствие не толкова от обгрижване, а от липса на внимание и суета да защитиш себе си, самочувствието си като родител, нежелание да признаеш, че в някои отношения си се провалил, че не, това не може да бъде моето дете. Същото е с купуването и на прекалено много вещи. Заместител на внимание.
Евентуално има по-обгрижвани деца във възрастта до три години, когато е естествено детето да има нужда от повече внимание. Но моите наблюдения са, че такива деца израстват по-скоро спокойни, отколкото лигави и трудни за разгадаване от страна на родител. Защото най-малкото той е бил достатъчно дълго време с тях, за да знае как да реагира при по-специфични състояния, а не гледа детето си като добър познат.

# 535
  • Мнения: 30 802
О, с повече деца е идеално. Може да въртиш казармени номера: "Наказани сте всички заради Х!"

Познай дали Х ще повтори:)

Мда, особено обичам, Андариел, когато някой учен от разстояние хиляди километри и десетилетия ми каже от трето лице какво всъщност съм мислела и чувствала, когато от първо лице съм изпитвала обратното.

# 536
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
О, с повече деца е идеално. Може да въртиш казармени номера: "Наказани сте всички заради Х!"

Познай дали Х ще повтори:)
на нашата въобще не и пречи, повтаря, че и потретва.

# 537
  • София
  • Мнения: 62 595
Може и да повтори, че и да потрети, за да направи гадно. Има такива хора - нарочно правят нещо нередно, за да бъдат наказани и другите.

# 538
  • Мнения: 30 802
Е нали разчиташ на това, че другите ще ги накажат наново по неприятен начин?

# 539
  • Мнения: 14 478
По-големите деца, дори с година да са по-големи, ревнуват. Можете да си представите как бихте се чувствали, ако утре мъжете ви с възторг ви съобщят, че $ще си имаме още една женаааааа - много мила, много сладка, много мъничка, трябва да й обръщаме внимание, ти ще я галиш и ще я целуваш, ще й переш гащичките, ще пазиш тишина, когато тя спи, първо на нея ще даваме да яде, а аз ще й обръщам мноооого внимание, когато плаче....$. Е, по същия начин се чувстват децата.

Както винаги си цар на сравненията. Както беше едно и също шамара и убийството, така е едно и също да имаш брат или сестра с това да ти сложат рога...ама същото си е... Joy Joy Joy
Андиии, кой ти даде дипломата?

Общи условия

Активация на акаунт