Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 459
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, и сравненията са право в целта. Самата реакция го показва. Както писах - всяка жена може да го усети, затова се дават примери, които емоционално са близки до хората.

Е нали разчиташ на това, че другите ще ги накажат наново по неприятен начин?

Това не го схванах.

# 541
  • Мнения: 14 478
Да, и сравненията са право в целта. Самата реакция го показва.
Че предизвикваш смях у мен не го отричам.
Мъжът ми да ми изневери с комшийката е като да имам сестра...
  Joy Joy Joy Joy
Стреляш в целта и счупи смехомера. Това сравнение ще го запомня със сигурност...
 Може да се използва за "реплика на седмицата"

# 542
  • София
  • Мнения: 12 374
По-големите деца, дори с година да са по-големи, ревнуват. Можете да си представите как бихте се чувствали, ако утре мъжете ви с възторг ви съобщят, че $ще си имаме още една женаааааа - много мила, много сладка, много мъничка, трябва да й обръщаме внимание, ти ще я галиш и ще я целуваш, ще й переш гащичките, ще пазиш тишина, когато тя спи, първо на нея ще даваме да яде, а аз ще й обръщам мноооого внимание, когато плаче....$. Е, по същия начин се чувстват децата.

Както винаги си цар на сравненията. Както беше едно и също шамара и убийството, така е едно и също да имаш брат или сестра с това да ти сложат рога...ама същото си е... Joy Joy Joy
Андиии, кой ти даде дипломата?

Цвиля вече  Joy  Laughing
Темата е една от най-безумно-идиотските, които са се пръквали напоследък. Някои избиха рибата с невероятните си сравнения.

# 543
  • София
  • Мнения: 62 595
ти изобщо не си схванала връзките между агентите. Не става въпрос майка ти да ти доведе нов баща, а да роди или осинови още едно дете. Но за да разбереш, ще ти дам подсказка с нещо, което ти е близко - наследство и пари - ако се появи още някой брат, ще ти се наложи да делиш с него и той ще има равен дял с теб. Което пък, означава, че ще ти вземе половината от това, което смяташ, че ти се полага по право.
Частично може и с новия баща да стане - женят е и автоматично, ако той я надживее, получава половината от имуществото й, а ти и братята и сестрите ти, си делите другата половина. Ако няма нов мъж - няма да делите половинка, а цялото наслесдство.

Смехът е интересно нещо - понякога е от забавление, а друг път средство за отричане (човек се смее, защото ако не се смее, ще се разплаче).

# 544
  • София
  • Мнения: 19 221
Обаче ако обърнем палачинката - нали и аз имам нужда от социален живот, и аз искам да отида на кръчма. Ако моят и неговият интерес не съвпадат, ако нямам родители тук (както доста хора)? Имам кака, но не зная кога ще е на разположение.
Ако кажа на 7-годишното дете, че трябва да е щастливо насаме с мислите си, то ще ме разбере идеално.  #Crazy  #Crazy

За себе си съм съгласна, че не е нужно да се дава цялото внимание на детето когато и където си поиска, защото при мен на става така.  Но се опитвам да кажа, че и една от описаните майки на кафето може да формулира същото. Та разделителната линия или по-скоро ивица за различни хора е на различна позиция.

Можете да плюете Andariel, но има логика. Не гледайте на братя и сестри от сегашната си гледна точка. Но едва ли помните детската си реакция. Не всички са били щастливи от мисълта за братче/сестриче

Последна редакция: вт, 13 сеп 2016, 16:48 от Cuckoo

# 545
  • София
  • Мнения: 38 426
Е точно за това говорех за баланс - балансирано е да оставиш детето в другата стая да си поиграе само около час. Да не позволяваш да "залепне" за теб.  Извън баланса е да го зарежеш и да отидеш на кръчма.

Въпреки че аз малко съм изпаднала в другата крайност, ама си имах причини. Наесен - с песен.

А на Анди както винаги и бега баланса. Mr. Green

# 546
  • Мнения: 14 478
ти изобщо не си схванала връзките между агентите. Не става въпрос майка ти да ти доведе нов баща, а да роди или осинови още едно дете. Но за да разбереш, ще ти дам подсказка с нещо, което ти е близко - наследство и пари - ако се появи още някой брат, ще ти се наложи да делиш с него и той ще има равен дял с теб. Което пък, означава, че ще ти вземе половината от това, което смяташ, че ти се полага по право.

За теб това проблем ли е? Аз имам сестра и съм много близка с нея, не я възприемам като любовница на мъжът ми...опаа....така ли беше?
 Възприем я като приятел, близък човек, рода. Тя ми е помагала в трудни моменти и да-половината от наследството и се полага. И съм благодарна на родителите ми, че не са ме оставили само дете.
 Но ти явно имаш някакъв проблем я с брат, я със сестра, щом такива асоциации ти идват наум.

 Сестра ми не ми е конкуренция, а подкрепа. Аз по принцип не виждам конкуренция и в чуждите хора, Анди, защото си знам цената и не ме е страх от тях. Напротив-искам да науча нещо ако може от някой по-умен. Гледам на по-умния като на източник на опит, а не като на конкурент.

 Твоите разсъждения са доста странни....и доста ...хм...извратени.

Последна редакция: вт, 13 сеп 2016, 16:45 от weissbier

# 547
  • Мнения: 30 802
ти изобщо не си схванала връзките между агентите. Не става въпрос майка ти да ти доведе нов баща, а да роди или осинови още едно дете. Но за да разбереш, ще ти дам подсказка с нещо, което ти е близко - наследство и пари - ако се появи още някой брат, ще ти се наложи да делиш с него и той ще има равен дял с теб. Което пък, означава, че ще ти вземе половината от това, което смяташ, че ти се полага по право.
Частично може и с новия баща да стане - женят е и автоматично, ако той я надживее, получава половината от имуществото й, а ти и братята и сестрите ти, си делите другата половина. Ако няма нов мъж - няма да делите половинка, а цялото наслесдство.

Смехът е интересно нещо - понякога е от забавление, а друг път средство за отричане (човек се смее, защото ако не се смее, ще се разплаче).

Да, аз на 3г. имах ясна финансова представа какво ще ми е наследството и затова явно съм ревнувала от брат си.

Аз си помня детската реакция- много бях щастлива.

# 548
  • София
  • Мнения: 62 595
И защо сеща трябва да обяснявате как при вас е много различно? Децата разбират нещата буквално, а възрастните би трябвало да са на по-високо ниво на разбиране. В този смисъл няма нужда от обяснения кой как бил със сестра си или на колко години имал ясна финансова визия. Самият факт, че реагирате така остро вече говори достатъчно.

# 549
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Остава да пуснем музиката и да отворим бирата. cheers

# 550
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Анди, дай моля експеримента с ревността на големите.

От доста време търся този, но за вторите, който съм гледала. Ако го намеря, ще го дам.

# 551
  • София
  • Мнения: 4 328
изумителни аналогии...
плача, а дори нямам брат или сестра.
значи мъжът ми има друга Thinking

# 552
  • Мнения: 30 802
Andariel, откажи се от идеята, че имаш някакъв магически ключ от трето лице акуратно да определяш какво всъщност чувстват и мислят хората.

Щото ставаш като pickup artist, който са го поляли с питие, ама той е твърдо убеден, че мадамата го харесва, защото е чел нещо там за неврологията и еволюционната психология и всъщност отричането било ясен сигнал, че само след 10 минути ще го обича и ще я вкара в леглото...

# 553
  • Мнения: 14 478
Самият факт, че реагирате така остро вече говори достатъчно.
Не реагирам остро. Странни са ми твоите асоциации, защото се опитваш с асоциациите си да омърсиш чуждите чуства с цел да докажеш какво? Че децата ревнуват? Ами ревнуват, но това тяхното е чиста детска ревност, която много бързо изчезва, когато разберат какво са получили в лицето на новото бебе.
 Сравненията ти са за двойка. Не знам къв професионалист си, но за психолог си слаба.

# 554
  • София
  • Мнения: 4 328
Щото ставаш като pickup artist, който са го поляли с питие, ама той е твърдо убеден, че мадамата го харесва, защото е чел нещо там за неврологията и еволюционната психология и всъщност отричането било ясен сигнал, че само след 10 минути ще го обича и ще я вкара в леглото...
Simple Smile

толерантна съм, докъдето реша.
детето ми е много далеч от чудовище, засега Wink

Общи условия

Активация на акаунт