Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 284
  • 3 490
  •   2
Отговори
# 585
  • Мнения: 14 887
И не вярвам, че когато родител удари шамар на детето си, душата го боли, а детето го боли бузата. А неговата душа къде е? Не зная кой е този познавач на човешката душа, но явно не признава детето за човек с душа, щом смята, че е само болката в бузата.
Много ме развесели. Твое право е да вярваш или да не вярваш /аз не вярвам на голяма част от съвременните писачи/. Детето е човек, но докато се очовечи напълно трябва време и някой/и, които да му помогнат, да го напътстват, да показват грешките, да се радват на успехите му  и т.н.
Много е лесно да кажем децата имат права и ние сме длъжни да ги зачитаме /даже и агенция има за правата на детето  Grinning/, но ако това дете, с всичките си права, в един по късен етап стане "чудовище", "шамарите", които го очакват са много по жестоки и болезнени.

# 586
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Душата го боли детето от срам и обида. Майките ги видяхме тук - нищо не ги боли. Гордеят се, че удрят.
Щото като направиш детето си словестно на бъзи и коприва душата не го боли.... Crazy
И от наказания ги заболява децата.

# 587
  • София
  • Мнения: 62 595
Брей, много ме бива в развеселяването! Задобрявам, задобрявам!

Това с боленето на сърцето ми напомня на реплика от един филм снощи - един беше вързан за един стол, а друг му казва $да не мислиш, че ми е приятно да те удрям, сърцето ме боли$ и го смля от бой. Човекът си имаше мисия - и той възпитаваше.
Хайде, сега, ей тъй, както си се развеселила, да обясниш как така някой хем удря шамар, хем го боли душата, докато удря. Всъщност, ако го боли душата, за кого го боли? Май за себе си го боли, а не за детето. Не зная какви по0жестоки шамари го чакат, ама твоята работа излезе $дай сега да свикне на моите шамари, за да не го боли от чуждите ритници$.

# 588
  • Мнения: 14 887
Брей, много ме бива в развеселяването! Задобрявам, задобрявам!
Да, но не ти се отдава да се правиш на наивно глуповата.  Grinning

# 589
  • София
  • Мнения: 12 374
Душата го боли детето от срам и обида. Майките ги видяхме тук - нищо не ги боли. Гордеят се, че удрят.
Щото като направиш детето си словестно на бъзи и коприва душата не го боли.... Crazy
И от наказания ги заболява децата.

Баси и шамара, честно, стана тотален гвоздей. Цялата тема отиде в реката защото няколко съфорумки тъпо и упорито повтарят едно и също, страница след страница.
Как не ви омръзна, се чудя. Разбрахме вече какво мислите за тези от нас, които шамаросваме децата си. Е, и?

# 590
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Колко ме е боляла мен душата няма да ви обяснявам, ама защо чак сега разбирам за това- това е въпросът Joy

# 591
  • Бургас
  • Мнения: 1 120
ХвалА на тез пИрфектни майки с пИрфектни, послушни и разбрани деца  Mr. Green
Бай, бабо, да не те срещне мечката - имаше една такава поговорка. Винаги съм се изумявала на склонността на хората да отричат съществуването на неща, които лично не са виждали  Grinning
Шамарът, ех, шамарът, Санчо! Де само с него да се изчерпваха нещата.....

Таис, Роксана  bouquet

# 592
  • Мнения: 24 467
Душата го боли детето от срам и обида. Майките ги видяхме тук - нищо не ги боли. Гордеят се, че удрят.
Щото като направиш детето си словестно на бъзи и коприва душата не го боли.... Crazy
И от наказания ги заболява децата.

Баси и шамара, честно, стана тотален гвоздей. Цялата тема отиде в реката защото няколко съфорумки тъпо и упорито повтарят едно и също, страница след страница.
Как не ви омръзна, се чудя. Разбрахме вече какво мислите за тези от нас, които шамаросваме децата си. Е, и?
Понеже едно си баба знае, ама държи по милион пъти да го каже.  Hug
И с моята професия срещам подобни - тръгва човекът сам на съд и мисли, че като изкаже многократно становището си ще звучи по- убедително. Няма как да му се обясни, че това не е така, а само губи времето на останалите, става досаден и дори тезата му губи от това.
Нека си пишем по темата, а баба да си говори... Защото темата е хубава.

# 593
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 248
Брррр,тръпки ме побиха от някои постове,някои родителки все едно са били на школовка в Северна Корея  Mr. Green

# 594
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Шамарът минава и заминава, обаче словесните шамари и намилане през годините оставят по-дълбоки следи при индивида. Цялостното поведение и отношение формират възпитанието, не факта, че когато е било на 5 майка му му е зашила един шамар.
По някакви еднократни действия не може да се съди за цялостното поведение (възпитателен модел) на родителя. Докато не ми се случиха разни неща, смело твърдях, че аз това никога няма да го направя....е, да ама никога не може да си сигурен как ще реагираш в дадена ситуация, докато не попаднеш в нея. При повторна аналогична ситуация може да си промениш действията и тактиката и съм го правила. Та освен, че детето се развива и родителя също търпи промени и се развива.

# 595
  • Мнения: 15 221
Искам да попитам защо шамара се сравнява с боя. Едно е детето да направи някоя грандиозна беля или да скъса нервите на родителя си и да отнесе един шамар зад врата, по дупето или дори по бузата, а друго е да бъде смляно от бой.
Интересно е вас дали са ви шамаросвали, като малки? Мен лично майки ми се шамареше. Сега, като върна времето назад и се сетя каква е била причината се чудя как съм минала само с по един шамар. И за бях от ужасните деца - бях ужасно разглезена, правех постоянно бели и то такива, че сега мен, като майка биха ме извадили от кожата направо. И подчертавам, че съм против боя над деца, но някой шамар от време на време не мисля, че е кой знае какъв проблем. Както казваше баща ми - да изгони дяволчетата  Mr. Green

Имам едни познати, които живеят в САЩ от много години. Идват си всяка година за по един месец в БГ и се шегуват, че задължително водят децата, за да си ги опердашат едно хубаво тук и да им държи до следващото идване, защото там не можело да се правят такива неща  Simple Smile

п.п. Преди, като нямах деца и видех някоя майка да шамаросва детето си се възмущавах от дъното на душата си. Чудех се как може да има такива родители. Сега, като видя такова нещо съчувствам на майката - колко ли й е скъсало нервите това дете, за да го опердаши  Rolling Eyes

# 596
  • Мнения: 14 654
Крясъците са много по-ужасни и нетърпими пред някой и друг шамар през годините. Защото нали не са насилие и никога не спират, някои женища така кряскат и по мъж, и по деца, че се чуват през три етажа.. И вечните забрани за всичко, особено на пораснали деца.

# 597
  • София
  • Мнения: 17 140
Тия дни това ми попадна във ФБ и се сетих за темата (уточнявам, че го споделям само за майтапа, да не вземе сега някой да ми обяснява сериозно и задълбочено вредата от боя, аз деца не бия  Laughing).

Скрит текст:

# 598
  • Мнения: 15 221
Тия дни това ми попадна във ФБ и се сетих за темата (уточнявам, че го споделям само за майтапа, да не вземе сега някой да ми обяснява сериозно и задълбочено вредата от боя, аз деца не бия  Laughing).

Скрит текст:

Аз пък попаднах на това във ФБ  Mr. Green

Скрит текст:
- Аз такива бабо сандвичи не ям - между две филии резенче салам
- Сядай яж, на де ти дам от тия - между два шамара тъъъъничка филия Simple Smile

# 599
  • София
  • Мнения: 5 198
-Къде е Кирчо? Техните го търсят да го бият...

Общи условия

Активация на акаунт