Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 294
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 690
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Сори, ама изтрещяла в края на деня майка НЕ става за възпитател. Може да вика, може да налага граници, но както казах- излиза истерично. Излиза скастрящо. Детето го надушва като акулата- кръв. Вижда, че уж мама е лоша, ама сме й влезли неприятничко под кожата. Ей затова в тия моменти и чакам, и делегирам, и понякога се отказвам да възпитавам.
Ясно, пак говориш за себе си....

# 691
  • Мнения: 14 478
Сори, ама изтрещяла в края на деня майка НЕ става за възпитател. Може да вика, може да налага граници, но както казах- излиза истерично. Излиза скастрящо. Детето го надушва като акулата- кръв. Вижда, че уж мама е лоша, ама сме й влезли неприятничко под кожата. Ей затова в тия моменти и чакам, и делегирам, и понякога се отказвам да възпитавам.
Ясно, пак говориш за себе си....
Аз също понякога изтрещявам.
То остана майката да е супер герой и да е вечно в кондиция, за да възпитава. Макар че не се чудя тукашните бг мами и това да го могат... Mr. Green

# 692
  • Мнения: 30 802
За съжаление има трикове, с които може да бръкнеш, дори без да си наясно какво ще направиш. И уж има резултат, но после не се знае.

Общо взето най-лошото, което може да направи един родител е за дребни проблеми и неразбиране да те прати при специалист.

# 693
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
То всеки изтрещява, ама всичко започна от описаната ситуация с детето с телефона на масата.
Та на мен не ми трябва някой друг авторитет да се справи със ситуацията, даже и да съм изтрещяла по ред причини през деня. Crazy
Но явно на Мамасита й трябва или просто иска да се похвали с мъжОт си.

# 694
  • Мнения: 46 436
Е, сега изясни ли ви се защо децата са чудовища?
На мен да...

# 695
  • София
  • Мнения: 12 374
За съжаление има трикове, с които може да бръкнеш, дори без да си наясно какво ще направиш. И уж има резултат, но после не се знае.

Общо взето най-лошото, което може да направи един родител е за дребни проблеми и неразбиране да те прати при специалист.
По-лошо е когато детето има проблем, но родителите си затварят очите и упорито отказват да посетят специалист. От срам, заради Какво ще кажат хората, или защото ще им се наложи да си признаят, че някъде нещо са сбъркали.

# 696
  • София
  • Мнения: 5 198
Сега си представих постоянно ,нон стоп да се възпитава дете.   Crazy
Колкото и да е палаво, либерално или там както искате го наречете,все по някое време ще схване за какво иде реч.

# 697
  • Мнения: 14 478
Сега си представих постоянно ,нон стоп да се възпитава дете.  Whistling


А аз все още не съм в състояние да си представя това нон-стоп възпитание...

# 698
  • Мнения: 30 802
То всеки изтрещява, ама всичко започна от описаната ситуация с детето с телефона на масата.
Та на мен не ми трябва някой друг авторитет да се справи със ситуацията, даже и да съм изтрещяла по ред причини през деня. Crazy
Но явно на Мамасита й трябва или просто иска да се похвали с мъжОт си.

За справяне- всеки ще се справи. Въпросът е не само да се справи, ами и да е позитивно и с енергия, не истерично.

Не се хваля с мъжа си, но изтъквам, че е важен. И че на мен ми свършват силите и не се срамувам от това. Не знам откъде идва тоя срам от "слабост". Не е важно силен ли си, слаб ли си- важно е да се намира решение.

# 699
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
А кой й даде да бърка в главите на деца...
Мдам, умението да се хапеш с някого не е за всеки.

Хубаво, Мамасита, ти се справяш истерично в разчепкваната ситуация, мъжът ти не.
Давай сега по-натам.
Ще изпращаш ли първолак утре?

# 700
  • Мнения: 46 436
На всеки му свърваш силите, затова авторитетът е важен, той е факт, независимо в какво състояние си в точния момент.
Само не разбрах, ако синът ти надмине по ръст баща си, авторитет му ще се изпари ли, щото нали по ръст се определят тия работи  Simple Smile

# 701
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
По-лошо е когато детето има проблем, но родителите си затварят очите и упорито отказват да посетят специалист. От срам, заради Какво ще кажат хората, или защото ще им се наложи да си признаят, че някъде нещо са сбъркали.
и аз така мисля. Когато започнахме работата с психолога и соц. работник, никога не съм крила. Някои хора ме гледаха странно, но какво ми пука - просто правя нещо за доброто на детето ми, че и на мен. От ДГ казаха, че имало голяма разлика в поведението и. Като цяло обаче има неща, които определено са си характер, а мен точно те ме дразнят най-много, твърде истерична и креслива е, ама явно трябва да свикна.

# 702
  • София
  • Мнения: 62 595
Има дни, в които не мога да показвам авторитет. Нямам сили и енергия. Делегирам.

Хайде не ми казвайте, че в 100% от времето сте 100% във форма, в пълно съзнание, енергични, далновидни, в стабилно и положително настроение. Понякога човек е в такова състояние, че въобще може да не е авторитет. И изобщо да не се чувства така.

В такива случаи обикновено таткото лесно се справя.

Не мога и не искам да възпитавам, когато имам по-малко батерия. Излиза...истерично. Дори да си мисля, че не излиза така- погледнато отстрани е точно така. Най-тъжно е жена с малко батерия да се опитва да държи границите по отношение на децата. Започва да изглежда като президентската кампания на Хилъри Клинтън.

Таткото, та таткото! На кого делегираш, когато таткото е цял ден на работа!? Викаш го по телефона ли $Ох, не съм в състояние - ела си да ти делегирам$.

# 703
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Има дни, в които не мога да показвам авторитет. Нямам сили и енергия. Делегирам.

Хайде не ми казвайте, че в 100% от времето сте 100% във форма, в пълно съзнание, енергични, далновидни, в стабилно и положително настроение. Понякога човек е в такова състояние, че въобще може да не е авторитет. И изобщо да не се чувства така.

В такива случаи обикновено таткото лесно се справя.

Не мога и не искам да възпитавам, когато имам по-малко батерия. Излиза...истерично. Дори да си мисля, че не излиза така- погледнато отстрани е точно така. Най-тъжно е жена с малко батерия да се опитва да държи границите по отношение на децата. Започва да изглежда като президентската кампания на Хилъри Клинтън.

Таткото, та таткото! На кого делегираш, когато таткото е цял ден на работа!? Викаш го по телефона ли $Ох, не съм в състояние - ела си да ти делегирам$.
Хихихи, от къде после произтича репликата - "Като се върне баща ти ще видиш ти, всичко ще му кажа". Mr. Green

Изнервянето от умора се проявява в ситуации, в които, ако не си уморен, няма да реагираш остро.
За поправянето на лошо и неприемливо поведение не пречи умората.

# 704
  • София
  • Мнения: 62 595
Брей, много ме бива в развеселяването! Задобрявам, задобрявам!

Това с боленето на сърцето ми напомня на реплика от един филм снощи - един беше вързан за един стол, а друг му казва $да не мислиш, че ми е приятно да те удрям, сърцето ме боли$ и го смля от бой. Човекът си имаше мисия - и той възпитаваше.


Ами точно това правят и майките. Връзват децата на стола и почват.
Не само задобряваш, ами направо излетя в облаците.
Винаги съм се кефила на псевдоинтелигентщината ....в съвременния живот е издигнага в култ

Ти май си останала на ниво 3-годишно - буквално разбиране. Когато някой възрастен каже на 3-годишно $ще те изям$, и то разбира буквално, че ще бъде изядано. Другият вариант е да продължаваш да се опитваш да се заяждаш. Е, няма как да стане твоята работа!
Колкото до връзването на стола, и това е класика. Пуберите му казват четене на конско - седи родителското тяло и детето и започва. Детето ха е понечило да стане, и възрастният $няма да ставаш, докато не ти разреша$. Едва ли има родител, който не го е правил поне веднъж.

Мамасита, що така, бе, моме, скачаш? Ако трябва да се изразя с форумското клише - майчинството май не ти се отразява добре. Wink

 Аз в главите на децата не бъркам, а и дори да мога - не искам. Имат си родители - те да се оправят. Моята работа е по интелектуалната част, не по морално-възпитателната.
Като човек имам мнение и виждания, които съм написала. Но твоите, Вайс и още потребители реакциите састранни - ужким сте възрастни хора, а истерясвате и ставате агресивни. А вашата агресия към мен е ваш проблем - не мой.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 15:55 от Andariel

Общи условия

Активация на акаунт