Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 297
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 19 143
Анди, ама и ти си остър камък...Лика-прилика със Сирената
Батерията е заредена сутрин, през деня пада, като го търпиш цял ден да се лигави - вечерта делегираш, и още как. Тъкмо таткото да си почине от офисния живот

# 706
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
.
Безсмислено е да се пише,тук се развяват междуличностни войни  ooooh!

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 16:09 от mariq13

# 707
  • София
  • Мнения: 62 595
Анди, ама и ти си остър камък...Лика-прилика със Сирената
Батерията е заредена сутрин, през деня пада, като го търпиш цял ден да се лигави - вечерта делегираш, и още как. Тъкмо таткото да си почине от офисния живот

Тя не може да го понесе, защото е нарцистична натура и започва да истерясва като Вайс. Подкокоросват се една-друга, много са интересни. Като по учебник.

# 708
  • Мнения: 14 478
Анди, ама и ти си остър камък...Лика-прилика със Сирената
Батерията е заредена сутрин, през деня пада, като го търпиш цял ден да се лигави - вечерта делегираш, и още как. Тъкмо таткото да си почине от офисния живот

Тя не може да го понесе, защото е нарцистична натура и започва да истерясва като Вайс. Подкокоросват се една-друга, много са интересни. Като по учебник.
Умните хора винаги са нарцистични. Това и в учебниците ти го пише.

# 709
  • София
  • Мнения: 62 595
Кой е този $всеки учебник$? По-скоро е обратното - нарцистичните натури се мислят за много умни. Те иначе няма да са нарцистични, а сдухани. Нали са от сой...

# 710
  • Мнения: 14 478
Кой е този $всеки учебник$? По-скоро е обратното - нарцистичните натури се мислят за много умни. Те иначе няма да са нарцистични, а сдухани. Нали са от сой...
Бъркаш суетни с нарцистични.
 Както винаги смисълът на думите ти бяга. Ако искаш да си добър психолог трябва да си оправиш сравнителните анализи

# 711
  • София
  • Мнения: 5 198
Скрит текст:
Вече писах,че когато беше по/малко детето ми,на няколко пъти удари други деца и замахваше срещу мен. Тогава беше на 2г,и след като видях,че обясняването не върши работа,действах с отстраняване,независимо къде сме или кога сме излезнали или го прибирам или го отвеждам,за да остане сам.Помогна безпогрешно.Вече е на 2,8г. Разбира много добре и му е обяснено,че когато някой иска да го удари,бута или дразни,да не отвръща с удар,а да се дръпне настрани от него. Та,вчера една девойка колкото него,го буташе и му хвърляше играчките в продължение на 15мин. През това време,детето ми обикаляше пясъчника,отиваше настрани и всеячески странеше от нея,но тя упорито ходеше умишлено да го дразни. Гарантирам,че момичето никога не е удряно от родителите и,и е минавала със забележки. Явно полза-0! Накрая я помолих да ми даде ръка и я заведох при майка и да и обясня какво се случва. Веднага последва мъмрене,на което девойката отговори-да я пусне,и че искала да го дразни. Та кажете ми,кой е "чудовището"в случая? Ако детето ми я беше ступало,той ли щеше да бъде? Защото незнам какво се очаква да е търпението и реакцията на едно 2,8 годишно дете.
За мен това е пример,че само с дуднене не става. Съмнявам,се че ако майка и и беше плеснала един щеше да си промени държанието. Но примера е важен и действията с които стопираш ситуацията. Най-малкото я прибираш,щом умишлено иска да дразни децата,и след няколко такива прекъсвания на игрите да видим дали ще го прави.Ако това не се поправи сега,с порастването и,ще пораснат и методите и на малтретиране,ето така е един от начините да превърнеш детето си в "чудовище"!
За Поста с телефона,само ще кажа,че докато го замъкна в съаята,желанието ми да му лепна шамар ще се е изпарило у мен. На момента се действа,взимаш телефона след първата забележка и ако си отвори устата-в стаята. Ще си легне гладен.Дори и да пищи,все едно другите хора деца нямат,че да се притеснявам какво си мислят за нас. По-важното е,да  осъзнае,че не трябва да се повтаря случката!
Днес го видях във фейсбук.
-Сашко,престани да удряш момиченцето с лопатката по главата,защото ще се изпотиш и ще настинеш 

# 712
  • София
  • Мнения: 12 374
Скрит текст:
Вече писах,че когато беше по/малко детето ми,на няколко пъти удари други деца и замахваше срещу мен. Тогава беше на 2г,и след като видях,че обясняването не върши работа,действах с отстраняване,независимо къде сме или кога сме излезнали или го прибирам или го отвеждам,за да остане сам.Помогна безпогрешно.Вече е на 2,8г. Разбира много добре и му е обяснено,че когато някой иска да го удари,бута или дразни,да не отвръща с удар,а да се дръпне настрани от него. Та,вчера една девойка колкото него,го буташе и му хвърляше играчките в продължение на 15мин. През това време,детето ми обикаляше пясъчника,отиваше настрани и всеячески странеше от нея,но тя упорито ходеше умишлено да го дразни. Гарантирам,че момичето никога не е удряно от родителите и,и е минавала със забележки. Явно полза-0! Накрая я помолих да ми даде ръка и я заведох при майка и да и обясня какво се случва. Веднага последва мъмрене,на което девойката отговори-да я пусне,и че искала да го дразни. Та кажете ми,кой е "чудовището"в случая? Ако детето ми я беше ступало,той ли щеше да бъде? Защото незнам какво се очаква да е търпението и реакцията на едно 2,8 годишно дете.
За мен това е пример,че само с дуднене не става. Съмнявам,се че ако майка и и беше плеснала един щеше да си промени държанието. Но примера е важен и действията с които стопираш ситуацията. Най-малкото я прибираш,щом умишлено иска да дразни децата,и след няколко такива прекъсвания на игрите да видим дали ще го прави.Ако това не се поправи сега,с порастването и,ще пораснат и методите и на малтретиране,ето така е един от начините да превърнеш детето си в "чудовище"!
За Поста с телефона,само ще кажа,че докато го замъкна в съаята,желанието ми да му лепна шамар ще се е изпарило у мен. На момента се действа,взимаш телефона след първата забележка и ако си отвори устата-в стаята. Ще си легне гладен.Дори и да пищи,все едно другите хора деца нямат,че да се притеснявам какво си мислят за нас. По-важното е,да  осъзнае,че не трябва да се повтаря случката!
Днес го видях във фейсбук.
-Сашко,престани да удряш момиченцето с лопатката по главата,защото ще се изпотиш и ще настинеш 


Joy  Joy

горното, плюс:

- Иванеее, излизай от водата!
- Защо, гладен ли съм?
- Не, студено ти е!

изчерпват основните възпитателни похвати на беге родителя, в частност, майката. После що децата са кукувици.

# 713
  • София
  • Мнения: 62 595
Кой е този $всеки учебник$? По-скоро е обратното - нарцистичните натури се мислят за много умни. Те иначе няма да са нарцистични, а сдухани. Нали са от сой...
Бъркаш суетни с нарцистични.
 Както винаги смисълът на думите ти бяга. Ако искаш да си добър психолог трябва да си оправиш сравнителните анализи
И ти го казваш от висотата на ..........(поставете подходящата дума на мястото на многоточието)?
Някъде да съм твърдяла, че съм психолог? Или по магичен път това се появи като мисъл в главата ти?

Дай сега, научИ ме каква е разликата между нарцистичен и суетен, щом си толкова наясно! Плийз! Praynig

# 714
  • Мнения: 21 266
По отношение на момченцето с телефона, дето ревало в ресторанта - а знайш колко е гадно да ти спрат играта баш като си стигнал донякъде или тъкмо си си строиш каквото там.

Аз затова с телефон не давам да се сяда на масата. Онзи ден гледах едно момиченце - майка му и приятелка си говорят, то до тях на пейката цъка ли цъка.
Като в оня виц дето майката казва на Иванчо -Стига седя на тоя компютър, цял ден, я излез навън, хвани някой покемон.

# 715
  • Мнения: 14 478

Дай сега, научИ ме каква е разликата между нарцистичен и суетен, щом си толкова наясно! Плийз! Praynig
Ако имаш проблем със смисъла на думите, то проблемът си е твой, не мой.
Суета идва от всуе, от нещо безсмислено. Нарцис се е любювал на собствената си красота, която е била истинска.
 Стига с лекциите... Laughing
До тук съм. Но да се сравнява шамар по дупето от мама на дете с връзване на стол и измъчване, или да се сравнява съпружеска изневяра с братска ревност не ми говори добре за сравняващия.
Ся няма смисъл от повече лингвистични упражнения. Първо си подобри сравненията, че после ще се надцакваме...
 Сравнения се правят между нещо сравнимо. И това ли да обяснявам?

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 16:34 от weissbier

# 716
  • София
  • Мнения: 3 824
....
Като в оня виц дето майката казва на Иванчо -Стига седя на тоя компютър, цял ден, я излез навън, хвани някой покемон.
Това не е виц.

# 717
  • София
  • Мнения: 62 595

Дай сега, научИ ме каква е разликата между нарцистичен и суетен, щом си толкова наясно! Плийз! Praynig
Ако имаш проблем със смисъла на думите, то проблемът си е твой, не мой.
Суета идва от всуе, от нещо безсмислено. Нарцис се е любювал на собствената си красота, която е била истинска.
 Стига с лекциите... Laughing

Що, бе, окажИ ми тази чест! Иначе оставам с впечатлението, че изобщо не си наясно, но много искаш да изкараш мен некомпетентна. Хайде, като си казала А, кажи Б! Човек, който разбира разликата между две  понятия, може да я обясни с две думи. Ще ти подскажа - белези, присъщи на категорията и белези, специфични за обекта.  Служам те! Предполагам, и другите с интерес ще прочетат поясненията ти. Дори лекторски бонус ще ти дам - усмихнато емотиконче!
Хайде, от мен да мине - втора подсказка ще ти дам. Винаги ли понятието отразява само и основно прототипа. Демек, трябва ли непременно да е Нарцис, любуващ се на красотата си, или може и да е нещо друго?

# 718
  • Мнения: 14 478

Дай сега, научИ ме каква е разликата между нарцистичен и суетен, щом си толкова наясно! Плийз! Praynig
Ако имаш проблем със смисъла на думите, то проблемът си е твой, не мой.
Суета идва от всуе, от нещо безсмислено. Нарцис се е любювал на собствената си красота, която е била истинска.
 Стига с лекциите... Laughing

Що, бе, окажИ ми тази чест! Иначе оставам с впечатлението, че изобщо не си наясно, но много искаш да изкараш мен некомпетентна. Хайде, като си казала А, кажи Б! Човек, който разбира разликата между две  понятия, може да я обесни с две думи. Ще ти подскажа - белези, присъщи на категорията и белези, специфични за обекта.  Служам те! Предполагам, и другите с интерес ще прочетат поясненията ти. Дори лекторски бонус ще ти дам - усмихнато емотиконче!
Ако искаш да се допиташ до мен по някакъв въпрос, моля на лични.
Демек, трябва ли непременно да е Нарцис, любуващ се на красотата си, или може и да е нещо друго?
Нарцис да се любува на нещо друго? Андии, Анди.
Смисълът на думите научи първо, после ги използвай...

# 719
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, няма как да е на лични, защото ти публично обяви, че не било нарцистичен, а суетен човек. Хайде сега, обяснявай публично колко си компетентна! Мен ме оставИ, аз съм си тъпичка, но умът ми стига дотолкова, че да се допитвам до светилата като теб.

Общи условия

Активация на акаунт