Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 400
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 14 478
Е, няма как да е на лични, защото ти публично обяви, че не било нарцистичен, а суетен човек. Хайде сега, обяснявай публично колко си компетентна! Мен ме оставИ, аз съм си тъпичка, но умът ми стига дотолкова, че да се допитвам до светилата като теб.
Аз обясних, че умните са нарцистични, защото както Нарцис е бил наясно с хубостта си, така и умните са наясно с интелекта си.
Капиш?
 А умните не са суетни, защото суетата служи да прикрива нещо, също както макияжа се използва за маскировка. А умният няма какво да крие.
 Капиш?
 Laughing
Пак ще ни трият, Анди.
 И ти ще си виновна, защото ти ме предизвикваш да продължавам със спама.

# 721
  • София
  • Мнения: 62 595
Те те питам за умните, а за разликата между нарцистичен и суетен. Кои са тези характеристики, които правят Иван нарцистичен, а не суетен и обратното?

Сори, ама и хората с айкю под нормата се смятат за умни и го изразяват по техен си начин.

# 722
  • Мнения: 14 478
Те те питам за умните, а за разликата между нарцистичен и суетен. Кои са тези характеристики, които правят Иван нарцистичен, а не суетен и обратното?
Мисля че ги обясних. Прочети пак, след като не си разбрала.

# 723
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо не си обяснила. Все едно питам какво означава $смелост$, и той ми отговори, че смелост е $да си смел$. Това може да го правят децата, но не и възрастен човек, който има претенции да е наясно с понятието, да не говорим да прави разлика между две понятия.

# 724
  • Мнения: 14 478
Нищо не си обяснила. Все едно питам какво означава $смелост$, и той ми отговори, че смелост е $да си смел$.
Ще повторя още веднъж и ще спра, защото няма смисъл. Смисълът на думите ти бяга. Поради това и сравненията ти са слаби.
Но пък ти не мислиш така, което е нормална реакция все пак и аз го приемам. Всеки има право на мнение.

# 725
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Те те питам за умните, а за разликата между нарцистичен и суетен. Кои са тези характеристики, които правят Иван нарцистичен, а не суетен и обратното?

Сори, ама и хората с айкю под нормата се смятат за умни и го изразяват по техен си начин.
Ако си посегне, докато се гледа в огледалото, значи е нарцистичен.
 Joy Joy Joy

# 726
  • София
  • Мнения: 19 211
Умните може са нарцистични, но нарцистичните не са задължително умни.

# 727
  • Мнения: 14 478
Умните може са нарцистични, но нарцистичните не са задължително умни.
Гениално... Joy
Така е. Може да са просто красиви... Blush

# 728
  • София
  • Мнения: 62 595
Вайс, не че ми пука за нарцистичността и суетността, но нека ти е за урок да не се опитваш повече да ме дискредитираш точно в поле, което ти е непонятно. Доколкото помня си инженер - гледай си инженерството и проявИ малко достойнство, вместо да се опитваш да печели чрез обиди и заяждане. Аз не те уча как се правят машини и не поставям под съмнение професионалните ти качества, нали така!

Цеца, за това не се бях сетила. Ето го маркерът за нарцистичността! Попадение!

# 729
  • Мнения: 14 478
Вайс, не че ми пука за нарцистичността и суетността, но нека ти е за урок да не се опитваш повече да ме дискредитираш точно в поле, което ти е непонятно. Доколкото помня си инженер - гледай си инженерството и проявИ малко достойнство, вместо да се опитваш да печели чрез обиди и заяждане. Аз не те уча как се правят машини и не поставям под съмнение професионалните ти качества, нали така!


Ама ти самата заяви в една друга тема, че математическата логика се прилага по същия начин и в лингвистиката .
Тоест ако имаш логика, това само ти помага  да боравиш добре с думите нали? Тоест ти не искаш да признаеш, че прост инженер може да те надприказва, защото нямал бил диплома.. Joy?

Ами, Анди, Георги Марков е бил инженер, пък ей на-виж до къде е стигнал с думите нали?... Laughing
 Разсъждавам си просто. Нека аудиторията прецени кой е прав.
 

# 730
  • Мнения: 2 718
Андариел, не усещаш ли, че е време да пуснеш микрофона и да спреш да ни заливаш с претенции за компетентност? Защото аз компетентност не видях- само претенции. Има си тема за нарцисизма, има и теми, в които се дават консултации от психотерапевти. Т

Гери, разликата между суетният човек и нарциса е много интересна- суетният има нужда от одобрение, а нарцисът-само от внимание, дори и отрицателно такова. Анди направо преяде днес с внимание- ще оживее до утре.

# 731
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, има правила в лингвистиката като в математиката. Но тук става въпрос за понятия, като в тълковния речник.  Какво означават и кога как се използват. Това е един от признаците на кое ниво на разбиране е човек. Не си играя на надприказване, нито на тема диплома. Георги Марков не разбрах как цъфна тук. Поведението ти е неприемливо и аз проявих предостатъчно търпение. Все пак, не си 3-годишна.

Ооо, Диана, ама ти искаш микрофон ли? Ми, давай! Тъкмо това включване чаках!  Joy Joy (между другото, аз си мислех, че съм нарцистична, но парадоксално за мен се оказа, че не съм. Дори ме определят като средна хубост)

# 732
  • София
  • Мнения: 12 374
Ние също проявихме достатъчно търпение. Така че, Андариел, моля те, ако имаш някакви забележки към мненията на Гергана, да ги отправиш към модератор.

# 733
  • София
  • Мнения: 62 595
Нямам нужда $госпожата$, защото мога сама да се справя с грубото държание спрямо мен. А и тя публично се държи грубо, затова и публично пиша това, което смятам. Ако си забелязала, нито съм обидила някого, нито съм се държала грубо. Колкото до търпението - ти говорител на другите потребители ли си? Можеш единствено да говориш за себе си, а не да се опитваш да си придаваш тежест с $ние проявихме$. Ти си отделен индивид. Не съм те карала да влизаш в диалог с мен, нито да четеш това, което съм написала. Както казва форумското клише - пропускай постовете ми, щом не ти допадат.

# 734
  • Мнения: 30 802
Аз пък научих, че ССФ след цял ден с детето е свежа като репичка и мъдра и търпелива като сама Мария Монтесори. Или пък е нервна та се къса, но все пак има авторитет. Абе не е като мен, аз не ги разбирам нещата, затова опитам (о, срам!) до таткото, с което нанасям рана на равенството на половете.

Общи условия

Активация на акаунт