Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 455
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 30 802
А какво правим, ако моделът за поведение е Steven Universe? (и понякога- Ригби и Мордекай)...

Сори, не е от ТВ и таблет, от друго е.

# 796
  • София
  • Мнения: 62 595
аха, разбрах какво точно е казал бащата, но журналистите трябва да отрежат половината изречение за по-голям ефект.
В учебниците пише, че точно в прогимназиалния курс е пикът на агресията, но докато доскоро се е имало предвид основно при момчетата, то сега момичетата не отстъпват.  Субективно и аз съм забелязала същото - в гимназията е доста по-спокойно, отколкото в прогимназията. Да, в гимназията пряват всякакви тъпотии, но не се бият и издевателстват толкова, колкото по-малките. И в темите тук се вижда - оплакванията от тормоз  са повече при ученици в шести-седми клас.

Пълна луна, не е толкова лесно да клъцнеш телевизията и интернета. Дори вкъщи да го клъцнеш, те прекарват поне половин ден в училище или някъде извън къщи, а интернет има в почти всяко заведение и училище. Те си разменят клипчета.

Чета това, което пишеш, Вярно, че докато чета правя и други неща, та може да съм пропуснала нещо. Прочетох, че били раздавали лотарийни билетчета и реквами за бързи кредит. Ако не съм разбрала нещо, кажи. Кое точно за теб е притеснителното от моя светоглед?
Не си ли учила маркетинг и реклама? Нещата се случват съвсем реално в училище, и ако за теб е безобидно да се правят зарибявки с албуми, то в действително се сериозно. Това е формиране на потребителско поведение още от най-ранна възраст. Чиста проба зарибявка е - разчиташ на естествената неустойчовост и бих казала лакомия на децата за подаръци, на $колекционерската страст$, дремеща у всеки и желанието да са по-по-най от другарчето. Попълването и обсъждането на албумите с картинки, татуировки и какво ли не, се превръща в част от градинската или училищна култура, става повод за намиране на ново място в груповата йерархия или изключването или включването в групата, защото децата ги обсъждат, менкат и пр. В училищата действат директно - атакуват децата. После децата мрънкат на родителите, че искат точно този кроасан. Може дори да не погледне кроасана, но парите за картинката вече са дадени. И като направиш една груба сметка, картинките в албума са поне 20. Дори да имаш късмет да улучиш от първия път картинките, то трябва да купиш минимум 20 кроасана, да кажем по 80 стотинки. А ти не купуваш само 20, а доста повече. И се започва точно хазартното мислене като с лотарията и търкането. Обаче като събереш албума кво, минава му модата и го хвърляш.
По подобен начин постъпиха с рекламата на Ледена епоха и Лидл - с тези точки и играчки. Почти всеки път, когато се нареждах на касата се намираше някой възрастен да ме пита дали събирам точките. Което означава, че този човек още на опашката е сканирал какво съм сложила на лентата и дали правят повече от минималната сума. И за да е още по-интересно, някои от играчките бяха дефицит, май на Диего и хората решавата за поредните точки да чакат и за тази играчка, защото слоновете бяха в изобилие, но ленивците и тигрите липсваха, а след като пуснаха премиерата на филма, изведнъж играчките изчезнаха, а видях достатъчно много хора да питат за тях, защото имаха точките. Схемата е проста - подкокоросваш децата, те започват да мрънкат на родителите, а родителите правят сметка над Х лева всеки път (което означава да купуват и излишни неща), за да вземат заветната точка.

# 797
  • Мнения: 5 647
Предполагам това са деца, на който мнооого им е говорено, мноого са обгрижвани и мама и тате всичко са им  дали за да станат истински принцеси. И в този момент не е имало кой да ги научи, че света не се върти около тях, а те около него и не е имало кой да шибне по един шамар на тия родители... Tired


Ами! Само по гласа на агресорката останах с впечатление, че е грубо и просто момиче с грубиянски речник, каквито вероятно да и родителите.
Какви ти принцеси!

Доколкото може да се види от клипа, действието се развива в комплекс, тип "затворен" (всичките сгради са нови, имат си хубава градинка, площадка и т.н.) и ще се окаже, че децата са от заможни семейства, свикнали да им се угажда на всичко или пък научили от мама и тати да мачкат всичко наред, за да са винаги "на върха".
И на времето имаше издевателства от деца върху деца, но тогава не се тръбеше, нямаше телефони, медии и прочие. Пък си беше и срамно да се оплачеш.

# 798
  • София
  • Мнения: 1 411
Ирис, то в днешното младежко общество, точно такива се котират за принцове и принцеси, колкото по грубиянка си и простакеса, толкова по- знатна си  ooooh!

Как не видях една млада дама, да се държи сдържано, на място и с финес...

# 799
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз бях от т.нар. популярни момичета в една от елитните софийски гимназии. За 4 години, от 8-ми до 11-ти клас (не съм карала подготве защото влязох с приравнителен изпит по англ. език) имаше един-единствен случай на тормоз. През останалото време всичко беше спокойно. Доколкото имам инфо, ситуацията сега в гимназията е доста по-различна.

# 800
  • out of space
  • Мнения: 8 573
На мен пък ми е напълно непонятно това явление "ултраси". Имам чувството, че половината така си изкарват хляба, останалите просто скучаят.  Thinking

# 801
  • Мнения: 30 802
Andariel, успя да ме разбереш точно на 180 градуса, въпреки подчертаването, че настроението е цинично. Разбира се, че билетчета не раздаваха, но имаше лист с учебна програма, брендиран с логото и телефона за бързи кредити.

За точките, промоциите и албумите знам всичко, не се бой. Не е приятно, но го има, какво да се прави.

Проблемът с "реклама на бързи кредити в училище" ще те оставя да помислиш малко какъв точно е. Защото е от друго естество. Малко по-дълбочко от стикери, Спондж Боб и Ледена Епоха.

# 802
  • Мнения: 9 124
Много досаден и празнодум потребител - Андариел. Нищо не се разбира от писанията й - освен, че е много умна и чете неврология. Аман вече!
Иначе по темата - днешните деца в голямата си част не се траят и естествено, че вината е на родителите. Може би поделена донякъде с безумните същества, наречени "учители". И там ги има хванати от гората злобни селянки на килограм. Бог да пази децата ни!
Не разбрах как да се подели детето. На родител крак , на учител ръка, на този-онзи по нещо от детето или ...Първите седем години домашно възпитание изпуснат ли се , няма кой да търсиш виновен  и е вярно.
 Безумен е този , който чака и очаква друг да му свърши работата с детето му или си измива ръцете в безсилието си. Децата са продукт на семейството и родителите са тези , които са в основата на възпитанието.  Дали в чужбина е така, как е уредено и как е в  другите държави много добре знаете. С тези изрази , ако употребявате и пред децата си ... , а в това съм сигурна, така и те говорят и мислят за останалите (тати , мама нарече този-онзи боклук, значи е такъв). Както говори човек, така и пише. Колкото и да се докарваме и лъскаме нещата си излизат наяве. Грозна работа. Дали в една Англия ще си позволите такова държание и поведение, епитети и прехвърляне на отговорност? Стоите мирно и мигате, иначе има социални и те не са като у нас , действат веднага. Какво ще си правите детето е ваша работа (стига да не го биете, унижавате,оставяте само и т.н.) , но то НЯМА да тормози след привикването ви и сигнала  другите деца. На психолози ли, разговори ли-ваша работа, но трябва да се справите и ви е ясно това. А ТВУ отдавна няма у нас вече , няма в  полицията -разпити, разговори и т.н. да имат ефект, видяхме ги тези дето пребиха преди момиче и пак качили клипче. На едната бащата домати отглежда и си имал работа , на другата не знам какво си. Това е , децата знаят добре, че няма да има последици от обществото , като наказание, а родителите няма да ги мъмрят и обърнат внимание, дори ще са горди с постъпките им .
Да, имаше преди години палави и агресивни деца, ама имаше и контрол и респект. Сега ни едното, нито другото.

# 803
  • Мнения: 46 488
Абе как момиче в 6-ти клас ще ходи без гащи и с леопардов сутиен?  Shocked
Кога остарях толкова...  Thinking
8-9 клас са. Не че са много големи де, само уточнявам Simple Smile

# 804
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Абе как момиче в 6-ти клас ще ходи без гащи и с леопардов сутиен?  Shocked
Кога остарях толкова...  Thinking
8-9 клас са. Не че са много големи де, само уточнявам Simple Smile

Казаха, че жертвата е 6-ти клас....другите може да са по-големи.

# 805
  • София
  • Мнения: 19 221
Това са деца, дори да не им се случи нещо, то разпитът в полицията ще стресне повечето и ще си имат едно наум за друг път. Т.е. ще видят, че нещата са сериозни.
А кой вече има респект от полицията? Тя не че е цвете, де, но е ограничена в действията си и зарита в бумащина. На никого не му се ще някой мастит адвокат да го осъди за превишаване на правата и да бъде уволнен, вместо да си пази заплатата, 20-те заплати и ранното пенсиониране.

# 806
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Дикато гледах видеото направо усетих сърцето в гърлото си. Ако бях на един от прозорците собственоръчно щях да сляза да им извия врата на тия малолетни ....(всеки да си допише каквото си иска),и да ги завлека в полицията или при родителите им.
Още треперя като се сетя,егати провала и децата и родителите им!
И защо се акцентира върху цвета на сутиена на битото момиче,след като по магазините е пълно с дрешки,потници и гащи с такива мотиви за деца от 3-4годишна възраст.
Сирена,Андариел не ви ли писна да си отправяте подхвърляния една на друга и никоя да не спре да отговаря  ooooh!

# 807
  • София
  • Мнения: 12 374
Имам 6 годишна дъщеря. Никъде не съм видяла гащи с леопардова разцветка за 3-4-5 годишни. Откъде по дяволите си пазарувате гащи и потници за децата  Shocked

# 808
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Акцентира се върху липсата на гащи върху шестокласното дупе. Леопардовият сутиен е не по-малко чудесен избор за 11 годишно.

# 809
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Имам 6 годишна дъщеря. Никъде не съм видяла гащи с леопардова разцветка за 3-4-5 годишни. Откъде по дяволите си пазарувате гащи и потници за децата  Shocked
Считайки по как обличат едно 5 годишно в квартала, явно има подобни стоки.
Много ми е мъчно като гледам как малко детенце го обличат като лека жена. Crazy Tired

Общи условия

Активация на акаунт