Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 307
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 900
  • София
  • Мнения: 12 374
Да се върна на темата - то и с шамарите така - уж да превъзпитат, да дадат урок за лошото поведение...
Еиии, ама много те яде фактът, че някои тук използваме шамаросването. Че даже и съвестта не ни гризе.

# 901
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Само да не ми обяснява някой на колко години е този или онзи.

Още по-малко ме убеждават линкове, където пише "момченце на 16" или оная статия, която тутакси беше редактирана- за първокласничката на 10 годинки.

# 902
  • София
  • Мнения: 62 595
Не очаквам нищо. Казвам, че оправданието за постъпки е като задните части - всеки си го има. Всеки се грижи сам за съвестта си пред самия себе си.

# 903
  • Мнения: 46 437
Още по-малко ме убеждават линкове, където пише "момченце на 16" или оная статия, която тутакси беше редактирана- за първокласничката на 10 годинки.
Именно. Абсолютни измислици пишат журналистите, надушили сензация, дори не се интересуват какво се е случило, нито ги интересува случая, важното е само да си продадат новината,

# 904
  • Мнения: 9 123
Човече, може и така да е. Вижда се , че е по-малка от нападателките , та тя си е дете още. Какъв език само държат и какво поведение. Нищо детско няма вече в тези "биячки" . За момчето четох , че това лято било намушкано с нож в Китен в някаква дискотека (ако е вярно). Като не могат вкъщи да ги възпитат, не може ли за такива деца да има някакви центрове със специалисти , да се отделят и превъзпитат. Това колкото повече расте по-агресивно ще става и няма наказание, защото са малолетни. Няма родителски контрол , няма нищо. Тези са видни от клипа, а колко още има сигурно и ги е страх да споделят и разкажат. Е и аз съм яла бой, дори съм се била като дете (общо взето кротка съм била) , ама такова унижение, такава агресия не е имало да ме извинявате , както е сега .

# 905
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма значение дали са в шести, седми или осми клас, то горе-долу са на същия акъл за подобни постъпки.

Доколкото зная и сега си има места и специалисти  и дори все още им се казва детска педагогическа стая.

# 906
  • Мнения: X
Не бях гледала нито един от дадените клипове, но съм потресена. То бива бива презадовленост, безхаберие и невъзпитание в някакви ценности и морал, но това са деца. Как биха се държали като възрастни ми е бедно въображението да си представя.

Андариел, не бих сравнила шамар по дупето с ритници, блъскане и събаряне на земята с удари. Първото е унизително и осветяващо, а второто е брутално и застрашаващо живота.

# 907
  • Мнения: 9 123
ДПС е имало преди години към районните управления знам. Занимавали са се точно с такива случай. После ги закриха преди доста години. Там работеха педагози и психолози , даваха им военен чин, добра заплата, трябваха връзки за работа там  и така. Имах познат , та знам. Сега май няма , може да има центрове отделно под друго име , не съм сигурна , но не са което беше преди години. Там да те извикат за счупен прозорец на съсед си беше жестоко провинение едва ли не. Правеше се досие, разговори с класен, родители , обяснения и т.н. си вървеше по веригата. Не съм сигурна, ама май и при проучване след години си излизаше ,че си бил клиент на такава стая , може за прозорец, може за изнасилване , ама си имаше досие и стоеше. Не беше шега работа и се е смятало за позор да стигнеш дотам.Че и на родителите в службата са ходили да питат какви и що са , как работят и таквиз неща. Всички са разбирали за проблема на детето от обкръжението по жицата.

# 908
  • София
  • Мнения: 62 595
Не бях гледала нито един от дадените клипове, но съм потресена. То бива бива презадовленост, безхаберие и невъзпитание в някакви ценности и морал, но това са деца. Как биха се държали като възрастни ми е бедно въображението да си представя.

Андариел, не бих сравнила шамар по дупето с ритници, блъскане и събаряне на земята с удари. Първото е унизително и осветяващо, а второто е брутално и застрашаващо живота.

Аз говоря за оправданията, а и в разговора преди ставаше въпрос не за "шамарче по памперса", а за цапване през устата или зад врата, поне за тях помня сега, сигурно разнообразието е голямо. Оправданието е все едно и също - да е за урок, да поправи поведението, да вкара в правия път. А иначе какво да се каже - "яд ме е на теб и искам да ти е гадно" ли? И забелязваш ли как в българския език за удрянето на дете се използват много често умаителни или как секазваше, евфемизми от вида "стоплих му врата", "изтупах му праха от панталона", сега поне за тези се сещам. Когато се използват такива изрази се твърди от лингвистите, че това означава, че човек говори за нещо срамно и неприемливо или най-малкото некултурно, също се омаловажава чрез умалителните.Такива има и в другите езици, та дори тези, които приемат удрането на дете за общоприет възпитателен метод, избягват да го назовават директно.

Мисля, че и сега има . Изненадах се, че съществува, май беше с друго име, но има една такава отстрани на Първо училище до Раковска. И явно си функционираше.

Последна редакция: чт, 15 сеп 2016, 23:05 от Andariel

# 909
  • Мнения: 14 478
Не бях гледала нито един от дадените клипове, но съм потресена. То бива бива презадовленост, безхаберие и невъзпитание в някакви ценности и морал, но това са деца. Как биха се държали като възрастни ми е бедно въображението да си представя.

Андариел, не бих сравнила шамар по дупето с ритници, блъскане и събаряне на земята с удари. Първото е унизително и осветяващо, а второто е брутално и застрашаващо живота.

Аз говоря за оправданията, а и в разговора преди ставаше въпрос не за "шамарче по памперса", а за цапване през устата или зад врата, поне за тях помня сега, сигурно разнообразието е голямо. Оправданието е все едно и също - да е за урок, да поправи поведението, да вкара в правия път. А иначе какво да се каже - "яд ме е на теб и искам да ти е гадно" ли?

Кой се бил оправдавал, не разбрах? Аз само чета как ти повдигаш въпроса за шамарите и постоянно натякваш как другите се били оправдавали. Айде пий една студена вода и си лягай. Децата открай време ядат шамари по дупето и 99% от тях са добри и съвестни хора като порастнат.
 Това че ти искаш да се изтъкваш по някакъв хумористичен начин или да оригиналничиш не променя изобщо ситуацията.

# 910
  • София
  • Мнения: 12 374
Оф, айде стига вече с тия оправдания. На никого не съм се оправдавала тук, сори, ако те разочаровам. Как пък не ти писна да мелиш вече намсиколко страници за шамарите, гъзовете и оправданията. Разбрахме ти мнението, вече стана отвъд досадно.

# 911
  • Мнения: 21 436
ДПС е имало преди години към районните управления знам. Занимавали са се точно с такива случай. После ги закриха преди доста години.
Не са.

# 912
  • София
  • Мнения: 62 595
Таис, аз не очаквам нищо, за да се разочаровам. Да съм се обърнала директно към теб? Не съм.
Тези думи, които казва момчето от клипа са същите, които казват и възрастните.

Вайс, на теб дори не си заслужава да отговарям, но маркирам, че съм прочела какво си написала да не би да се почувстваш пренебрегната.  Simple Smile

# 913
  • Мнения: 46 437
Няма значение дали са в шести, седми или осми клас, то горе-долу са на същия акъл за подобни постъпки.
Има. Целта е скандализиране на населението за това колко е паднала възрастта за такива неща. За 14-15 някак по бихме го приели, макар и с възмущение.
Та възрастта не са успели да разберат, но не могат да спрат да въртят клипа по всички медии. Ние може да не познаваме детето, но онези, които са от обкръжението му много лесно са го разпознали. Нужно ли е? Да дават дори идеи и на другите  Sick

# 914
  • Мнения: 14 478

Тези думи, които казва момчето от клипа са същите, които казват и възрастните.


И извода е, че момчето от клипа е ял шамари по памперса и поради това станал лош? Колко гениално заключение.
В руските ти учебници ли го пише?
 Между другото-руснаците здраво си шамаросват поколението, въпреки професорите си по психология... Laughing  Както и много други нации също.
Напоследък шведите леко омекнаха и си получиха разлигавените дрисльовци, които ще им вършеят тръни на главите на стари години.
 Но като не слушат старите хора така ще е. Изтървали са положението.  Бие се дупе, а не дупище...

Общи условия

Активация на акаунт