Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 566
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 30 802
Фино ти се вижда сега, защото така си научена, че Офенбах е класик. Но биографията на човека всичко казва. Зная, че не обичаш чуждите биографии, защото твоята е най-уникалната на света, но са много поучителни. Било си е тогавашната чалга. Кафе-шантаните и кабаретата какво са били? Сигурно места за духовно и културно извисяване. Баш си е било извиране изпод кръста.

Не, вижда ми се, защото съм изучавала музика и мога да видя кога една музикална мисъл е проста, сложна, лесна, труднодостъпна.

Кабарето и оперетата са палави импулси, ама пречупени през интелекта. При чалгата няма пречупване, директно си извират тия звуци. Да не говорим, че е свързана с ислямския свят и култура, където по принцип го няма това усложняване на формата, няма сложен ментален свят, хората са няколко нива по-простички.

И не съм научена, че Офенбах е класик, а че е оперетен композитор. Мога да го сравня с други класици и лесно да видя къде е музикалната шега, къде са му постиженията и къде- сравнителните слабости.

А корпорациите не са мерило за култура, никога не са били. Там работят психопати, които са задълбали в някои области, но в други са доста изпуснати. Имат козметична култура и са stuffed suits, но не и фини хора.

# 961
  • Мнения: 14 478
Да, но това нарочване на чалгата е като в приказката $присмял се хърбел на щърбел$. Масовата култура има функция да разтоварва чрез нарушаване на табутата, а не да възпитава във високи морални ценности.
Това го пиша към останалите ти бисери. И класическата музика някога е била масова култура.
А в момента Цепелин са класика, също като Моцарт...но просто на първите още професорите, които четеш, не са им залепили етикета.
И друго-Моцарт също е чупил табута със самият скандален факт, че певците му са пеели на немски-по този показател и Тил Линдман счупи това табу.. Joy

А да сравняваш чалгата с рока е като останалите ти сравнения-достойни за траш бина... hahaha

# 962
  • София
  • Мнения: 62 595
Таис, продължаваш да я караш на опити за лични нападки и не разбирам защо го правиш. Най-човешки ти обясних, че можем да сменим плоскостта като възрастни, образовани хора, които могат да розглеждат някакви явления от фокуса на неутралния наблюдател, но ти явно много държиш да е лично - какво слушаш ти, какво слуша дъщеря ти, какво родителите ти и каква съм аз и някаква хипотетична моя пралеля. Деца ли сме или възрастни хора?

Вайс, Мамасита, вие също сте на градинско ниво в момента. Ако държите да сте на градинско ниво, да започна да се отнасям към вас като към деца на 4, а не като към възрастни! С деца на 4 се обсъждат Междузвездни войни и Малката русалка.

# 963
  • Мнения: 14 478
Целта на музиката не е да възпитава във високи морални ценност, Анди, и това ли не знаеш.
 Ако възпитаваше в такива, никой нямаше да я слуша...
 Не знам как още след толкова години жизнен опит не си навързала две и две.

Просто чалгата не е музика. Чалгата са пет пискливи звука, които са произведени с цел да ме изкарат от нерви и да ме превърнат от мило ангелче в зъл демон, готов да строши всеки източник на тези пет звука...
Междузвездни войни и Малката русалка.
Ти слагаш Междузвездни войни до Малката Русалка? Оооо, Майн Готтт
Нищо лично Анди, но не можеш да говориш за култура. Не я разбираш просто...
  

# 964
  • София
  • Мнения: 12 374
Ох. Всеки път когато нещо не ти изнася, размахваш довода с личните нападки  Tired

Не знам какво да кажа на човек, който сравнява един шамар с бебеубийство, раждането на второ дете с изневяра с кого беше, сестрата ли, и чалгата с рока. Спийчлес съм от толкоз ум и въображение.

Гери, няма смисъл. Най-добре всички да се върнем обратно към Зайченцето бяло, за да си възстановим погубената от метъла нравственост.

# 965
  • Мнения: 14 478

Гери, няма смисъл. Най-добре всички да се върнем обратно към Зайченцето бяло, за да си възстановим погубената от метъла нравственост.
И да се чудиш после кой е в детската градина... Joy
Може да почнем със "зеленчуци който не яде..."

# 966
  • Мнения: 30 802
... явления от фокуса на неутралния наблюдател...

Няма таквоз нещо неутрален наблюдател. Това е умноватост за третокурсници. На следващото ниво идва нова идея- че има нещо вярно в субективността.

Ясно е, че Андариел е в момента заседнала на фаза "умна и професионална", но както казах- може и да й мине.

# 967
  • Мнения: 14 478

Ясно е, че Андариел е в момента заседнала на фаза "умна и професионална", но както казах- може и да й мине.
А дано.
Най-добре всички да се върнем обратно към Зайченцето бяло, за да си възстановим погубената от метъла нравственост.
Сетих се за Милена Славова.  И за Кольо Гилъна.
Искам да чуя как те ще изпеят зайченцето бяло... Mr. Green

# 968
  • Мнения: 21 438
Е кво, ако искаш патриотично възпитание - е ти "Епизод".

Сега за какво говорим, че изпуснах нишката? Стори ми се, че за музика и възпитание...

# 969
  • София
  • Мнения: 19 242
Като чета написаното, не мога да не отбележа принципа "бетонова глава". Както и непоследователност и извъртане при въпрос по същество и най-лесното - отговаряне с лозунги тип "Бий врага", без значение какво казва.
Само ще попитам музикално образованите какво се разбира под "масова класическа музика"?
Кои хора са я слушали и какъв процент от населението са били?

# 970
  • София
  • Мнения: 5 198
Добре,ето ви една случка .
На моето никой не му пуска чалга.
Изненадата за мен вчера беше,че с едно дете в детската пяха дословно дума по дума "Хабиби спиш ли добре? " и там както продължава...
Кажете ми , трябва ли в детската госпожите да позволяват това?
И това ме навежда на една друга мисъл, ако обкръжението на децата ни е такова каквото Не искаме, какво трябва да се направи?
Говоря за 5-6 годишни деца, а защо не и за по големи.

# 971
  • София
  • Мнения: 19 242
Мисля, че още е рано за притеснение - след като не присъства постоянно на събирания с чалга и не му се набива САМО тази музика в главата, засега децата просто подражават едно на друго. А госпожите я са чули, я не, а може и да нямат идея кой я пее, чалга ли е, латино ли е (защото има и латино версия)
След лятната почивка и радио Сити - имам нужда от детокс от Гери-Никол и Криско.

# 972
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Моето дете - на 13 твърди че не харесва Гери Никол и Криско, което не му пречеше да иска снощи да отиде на концерта на Гери Никол. Обаче поривът му беше по-скоро за социалния живот около концерта и кой ще отиде там.
  Напоследък водим дебати за рапа. Там е силно повлиян. Покрай спорта, най-близките му приятели са доста по-големи момчета и покрай тях се зарази. Слуша, учи,пее,пише такава музика. Въпреки че харесва и Стинг, например твърди че Рем Дига и Еминем са реалисти и това била истинската музика. Колкото и да обяснявам и да се опитвам да наблягам на позитивите, клони към мрачните тонове. А по принцип е силно екстровертен, доста позитивен самият той като излъчване. Покрай тоз пубертет дето го налята има доста сътресения.

# 973
  • Мнения: 21 438
По добре рап, отколкото чалга. Посланието е различно и се изживява с възрастта, докато чалгата е до живот, като гледам.

# 974
  • София
  • Мнения: 12 374
  Моето дете - на 13 твърди че не харесва Гери Никол и Криско, което не му пречеше да иска снощи да отиде на концерта на Гери Никол. Обаче поривът му беше по-скоро за социалния живот около концерта и кой ще отиде там.
  Напоследък водим дебати за рапа. Там е силно повлиян. Покрай спорта, най-близките му приятели са доста по-големи момчета и покрай тях се зарази. Слуша, учи,пее,пише такава музика. Въпреки че харесва и Стинг, например твърди че Рем Дига и Еминем са реалисти и това била истинската музика. Колкото и да обяснявам и да се опитвам да наблягам на позитивите, клони към мрачните тонове. А по принцип е силно екстровертен, доста позитивен самият той като излъчване. Покрай тоз пубертет дето го налята има доста сътресения.
Съвсем нормално е да има сътресения в пубертета. При някои цели трусове, при други - едва доловими вибрации. Зависи от 1001 фактора.

Еминем и мен ме кефи, нищо, че съм метълче  Simple Smile В гимназията масово слушахме АлисИнЧейнс и Нирвана, четяхме Сартр и Фокнър, и се имахме за мноу дълбоки. И това отминава. Сега дори не мога да си спомня какво е писал французинът..но пък все още слушам с кеф Алис.

Общи условия

Активация на акаунт