Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 480
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 1 020
  • София
  • Мнения: 62 595
И ако детето не следва музикалните вкусове на родителите ко прайм? Метълът, колкото и да го харесвам, не е от музиката с благопристойни текстове. Добре, че много често публиката не знае какво точно означават текстовете. А някои именно, защото ги знаят, много им харесва. Чалгата, рапа и подобни като не ги харесвам и кво, пак имат право на съществуване - носители са на някаква култура и си имат последователи. А един млад човек може петнайсет години да свири на пиано, цигулка или виолончело, да знае и Моцарт и Григ, но да има в репертоара си и няколко чалги, просто ей така, за купона и компанията.
Може и да не е чалга, но само не ми казвайте, че никога не сте чували песните на Черно фередже примерно, и не знаете поне два реда от някоя песен. Това не е висока култура, а напълно просташки и цинични песни, които обаче се слушаха и припяваха по купони от иначе умни и културни студенти, които на следващия ден спокойно могат да си отидат на упражнение по хистология или на езикознание. Сега същите тези младежи са родители и се възмущават от рапа и т.н. Остаряваме, дами, остаряваме!

# 1 021
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Каквото и да се слуша у дома, децата възприемат музикалните вкусове на компанията, в която са.
Слуша се актуалното за деня и така докато пораснат и вече им дойде акъла.
Но и музикалните вкусове влияят на детето, ама това влияние се усеща по-натам след пубертета.

# 1 022
  • Мнения: 21 416
Сега сред малките много не върви чалгата, имам чувството, че позалезе и е един вид леко позорно. Все още обитава по-големите и студентите, обаче.

Дечурлигата харесват некви дето и аз не ги знам, Арияна Гранде, поп парчета, дъщеря ми е фен на Вокалоид - каквото и да е това. На десет години вече почти не се влияе от нас. В колата си слуша слушалки и вече  пее заедно с нас само някои парчета.

Пубертет, кво да го правиш. Ще го видим накъде ще се развие.

# 1 023
  • Мнения: X
Няма да си натовариш детето и да го оставиш насред Факултета, може да звучи забавно, но на всички е ясно, че дори не може да бъде сериозна закана. Все едно като не иска да яде, да му казваш, че ще му го сипеш във врата, но никога не го правиш.
Не мога да разбера какъв е тоя страх, най-вече у родителите-метъли, детето да не прослуша друг стил музика? Нормалното е да харесва друга музика, не тая на дъртите си родители. Както и да има собствен стил на обличане. Като на метъли им се пръкне рожбичка, едва ли не се очаква да пусне дълга коса, да гледа зло и да наследи старата мешка на баща си, която още смърди на купон.
Нее, в никакъв случай. Аз самата обожавам джаз и класическа музика. И не всички метъли се обличат като клошари. Някои са като кифли или юпита. Laughing

# 1 024
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Не мога да разбера какъв е тоя страх, най-вече у родителите-метъли, детето да не прослуша друг стил музика? Нормалното е да харесва друга музика, не тая на дъртите си родители. Както и да има собствен стил на обличане. Като на метъли им се пръкне рожбичка, едва ли не се очаква да пусне дълга коса, да гледа зло и да наследи старата мешка на баща си, която още смърди на купон.
hahaha Laughing Joy ох......
Това трябва да се запише.
Аз не съм метъл, но също беснея от факта, че щерката се клати на чалгия по купони и смята, че без нея няма веселба Sick. Още се надявам да й мине. У дома такова извращение не се слуша.

# 1 025
  • Мнения: 30 802
Не е до музика, музиката е само маркер.

До светоглед е.

Ако е само музика, като козметична култура, няма да е устойчиво. Но ако има ценности, виждане за света- то на практика е невъзможно да тръгне да простее с чалга.

Черно Фередже е келешлък за интелигентни. Чалгата не е.

# 1 026
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Черно Фередже е келешлък за интелигентни. Чалгата не е.


Не е, защото чалгарите се възприемат сериозно. Което е още по-  Sick....

# 1 027
  • София
  • Мнения: 62 595
А някои я наследяват.

Фереджето едва ли ги по запяла на детето си, колкото и да е за интелигентни според теб. Чиста простащина си е, ама навремето нямаше кой да се сети да разиграва клипчета по творенията.

# 1 028
  • Мнения: 30 802
Именно- Черно Фередже го слушаш, защото ти е диаметрално на възгледите за живота. И от това следва смешката.

Чалгата се слуша наистина насериозно. Това Е животът ти, не е смешка, не е разпускане. Това си ти.

# 1 029
  • София
  • Мнения: 62 595
Що се отнася до мен, никога не съм възприемала особено присърце някой музикален или културен стил. Интересни са ми като културен феномен. Да, прескачам Планета и сродни, но ми се е случвало да се загледам и заслушам в някоя чалга. Същото е и за другите. Ей така, за обща култура.

# 1 030
  • Мнения: 3 390
Гледайте МТV и ще видите какви звезди има днес и каква велика музика се твори.
Или с качулка върви татуиран, депресиран младеж сред бетон и желязо ,
а музикантите се клатят в несвяст ( това е новия хит на der hot chili peppers) или
чернокожи изпълнителки ще си клатят задните части и ще вият -ахъ, ахъ hahaha

# 1 031
  • Мнения: 30 802
Чалгата не е стил, а липса на стил.

# 1 032
  • Мнения: X
Не е до музика, музиката е само маркер.

До светоглед е.

Ако е само музика, като козметична култура, няма да е устойчиво. Но ако има ценности, виждане за света- то на практика е невъзможно да тръгне да простее с чалга.

Черно Фередже е келешлък за интелигентни. Чалгата не е.


+ безкрай.

# 1 033
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Гледайте МТV и ще видите какви звезди има днес и каква велика музика се твори.
Или с качулка върви татуиран, депресиран младеж сред бетон и желязо ,
а музикантите се клатят в несвяст ( това е новия хит на der hot chili peppers) или
чернокожи изпълнителки ще си клатят задните части и ще вият -ахъ, ахъ hahaha
И това е така, днес няма, като че ли много голям избор от нова музика. Чух само едни Арктик Мънкис ли бяха, не помня, които доста ми допаднаха.
Аз пък, противно на Андариел, бях яко зарибена по ню и блек уейв и пънк рок като малка. За жалост и повечето тийнове не намират музиката за източник на вълнуващи преживявания вече. Аз и до днес, хареса ли ми някаква музика, мноооого се увличам, слушам постоянно, чета за изпълнителите... Намирам го за приятно странично увлечение.

# 1 034
  • sofia
  • Мнения: 8 934
чернокожи изпълнителки ще си клатят задните части и ще вият -ахъ, ахъ hahaha
Тези съм ги кръстила "черни чалгарки". Не знам кои са ми по-неприятни. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт