Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 610
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 3 420
  • София
  • Мнения: 62 595
Не може на етнически принцип да се раздават пари, ако ще да е и една стотинка. Ако ще е стипендия за стимулиране на тройкаджийте - да е за всички. Ако е по социален примзнак - пак да е за всички, ако ще е за бежанци - да е за бежанци, а не за български граждани, но не и защото някой принадлежи към определен етнос, защото това е дискриминация спрямо другите етноси. А какво да кажат хората от българския, турския, арменски и пр. етноси?

# 3 421
  • Мнения: 6 668
Да, и като започнат с глупостите като- Циганите нямали равен старт в сравнение с другите.Защо? Училищата да не би да са забранени-мързи ги да ходят на училище, да учат, после нямали равен шанс.
Циганите били много бедни и бла-бла.Виждали ли сте за какво пръскане на пари става въпрос, когато се правят циганските сватби?Харчат се хиляди за рокли, ядене и музика.После реват, че са бедни и необлагодетелствани.
Както казваше една циганка, която даваха по "Господари на ефира" във връзка с кражбите на ток: " Аааа, трябва да ни дават повече пари, та да не крадем."  ooooh!

# 3 422
  • София
  • Мнения: 12 374
"Мизерните пари с които се оправят циганите" идват от мизерните пари, които заработват българите, докато бай Мангал лежи, играе кючеци или прави поредното чааве.
Изобщо не става въпрос за завист, а за несправедливост и безсилие към порочната система, която ги толерира и размножава.Дискриминация спрямо българите е тази идея със стипендиите.Значи едно българче с успех 4,70 промерно и родители на минимална заплата е в по-неизгодна позиция от цигането с успех 3,50 и родители на социална помощ.
Лесно е за проумяване, ама си трябва и акъл.

зеленото мохито, и в други теми не ми правиш впечатление на особено bright, но тук надмина себе си. Наистина ли смяташ, че завиждаме на мангалите? За да има жив паразит, трябва да има жив гостоприемник, и ние сме точно в тази незавидна роля. Апропо, никакви планини не трябва да се отместват в БГ, за да се изучи едно цигане или българче, така че си спести вопъла за ужааасната дискриминация. Колкото е трудно за едно бедно българско семейство от, да речем, северозападналия край да си изучи децата, толкова усилия ще отнеме и на накоя циганка да си води чаветата на даскало. Става с желание и труд - нещо, което липсва в приблизително 2-3 от етноса.

А с твърдението, че в цивилизованите държави нямало такива маргинализирани индивиди направо ме разсмя  Laughing Само преди няколко страници коментирахме провалената социална политика на Франция, където са се усетили, че наливането на пари в гетата води до едно голямо мултикулти нищо. Да, точно така, гета. Има ги във Франция, Белгия, Англия, САЩ, все развити държави. Въпросните цивилизовани държави си имат хиляди маргинали, които живеят капсулирано и колкото и пари да се наливат в тяхното "интегриране", резултатите са минимални. Щото не е това начинът, както вече са се усетили франсетата.

Изобщо цялата ти мисловна дейност е от типа кога отиде в Германия, кога ти почерня гъзът. Наясно съм, че има българчета като теб, които заминават на запад и в желанието си да се почувстват "като местните", започват да се бият в гърдите колко са отворени и толерантни, но не ни ги раздавай тез' клишета на килограм, ако обичаш. Щото ако ти си с достатъчно промит мозък и си вярваш, че един ден ще те издържат милите батковци афганистанци, за мен лично подобно подценяване на умственото ми съдържимо е повече от обидно.

Относно пенсиите, детските и стипендиите: или има за всички, или за никой. Бих приела делене по доход, но по етнос е мега неприемливо.

# 3 423
  • Мнения: 14 654
Преди време четох едно интервю с Андрей Райчев, който обясни защо не може да има интеграция на циганите в България. Каза, че се случва на отделни индивиди и когато един циганин се интегрира, той става българин и никога не се връща в блатото, просто се радва, че е успял да се измъкне и не проявява желание да се върне, откъдето е излязъл, за да носи просвета. И личните ми наблюдения са точно същите - интегрираният циганин вече не е циганин, нито той се възприема така, нито хората около него. Трябва да се отбележи обаче, че се интегрират тези цигани, които не идват от най-дълбоките слоеве на нищетата, става дума за хора, чиито родители са осъзнали, че образованието е единственият начин децата им да имат шанс за по-добър живот и са ги изучили.

# 3 424
  • Мнения: 4 300
Това винаги е така, може би е искал да каже, че не може да има интеграция докато се самоопределяш като различен. Когато ти кликне нещо в главата и започнеш да се възприемаш като друг, тогава идва промяната.
Финансовата страна на въпроса също е съвсем логична, бедността може да е стимулираща само до едно определено ниво. От хора, които нямат покрив над главата си и течаща вода се очаква, дори изисква, да създадат деца с любов към книгите само във форума. Нужно е поне едно поколение да живее на предното стъпало на пирамидата, за да може децата да стъпят на следващото.

# 3 425
  • София
  • Мнения: 7 805
Един добре интегриран ром, който явно хубаво си папка на хранилката на Сорос и подобни, обяснява защо е справедливо да се раздават стипендии по етнически признак.
ВИДЕО

# 3 426
  • Мнения: 15 203
Всеки циганин, който започне да се вписва в обществото е плюс за системата. В началото системата му дава, а после , когато той се интегрира, системата и цялото общество печели. Така се прави във всички нормални държави, така се върви напред. Не се оставя такъв значителен процент от населението да дегенерира и да се маргинализира.
Никой не оспорва нуждата от помощ, както и подпомагането. Въпросът е, правилна ли е тази форма, а именно - даваме пари и ги оставяме да правят каквото си искат.
Мислиш ли, че е разумно на едно дете, което гладува, живее без ток, вода, в нещо като барака, да подариш лаптоп! Лаптопът е продаден и парите са изядени. Резултата от твоята загриженост е почти нула. Нахранила си едно семейство два пъти. /нормално хората ядат 3  пъти на ден/
Това правим, прави държавата, хвърляме пари, без да има нещо на лице или по скоро платихме, за да получим една маргинализирана общност, която знае /научихме я/, че държавата е длъжна да се грижи за тях.

# 3 427
  • Мнения: X
Приветствам всяко ромско дете-абитуриент. Много се радвам на ромски деца студенти. Да, това е начина- с образование. Не с пари на калпак.

Стипендии, раздавани по етнически признак са противозаконни по всички параграфи, категорично.

# 3 428
  • София
  • Мнения: 12 374
Приветствам всяко ромско дете-абитуриент. Много се радвам на ромски деца студенти. Да, това е начина- с образование. Не с пари на калпак.

Стипендии, раздавани по етнически признак са противозаконни по всички параграфи, категорично.
И аз много се радвам. Даже съм преподавала на такива - умни, амбициозни студенти, които учеха с желание. Всички без изключение бяха от бедни цигански семейства, говорили сме си. За съжаление бяха твърде наясно, че се различават от масата.

# 3 429
  • Мнения: X

Много сте ми странни как завиждате на мизерните пари, с които се оправят циганите.
Не четеш или не схващаш прочетеното, та реши, че става дума за завист?

И аз много се радвам. Даже съм преподавала на такива - умни, амбициозни студенти, които учеха с желание. Всички без изключение бяха от бедни цигански семейства, говорили сме си. За съжаление бяха твърде наясно, че се различават от масата.
Всъщност, те държат да се различават, дори да нямат нищо общо с циганската маса.

# 3 430
  • Мнения: 24 467
Не смятам да философствам повече от въпроса. Написах вече какво мисля. Просто днес ще пусна един сигнал за наличие на неприемлива дискриминация и толкоз.
Пари от бюджета не следва да излизат при това положение. Да си правят фондацийки, да събират пари кланове и родове и да си раздават ако щат и за успех две и половина, но от там, където лично аз съм внасяла пари всеки ден в продължение на 20 години смятам, че не следва да излизат мои средства за подобни нужди, на това отгоре и при наличие на законови нарушения.  Peace

# 3 431
  • Мнения: X
Не смятам да философствам повече от въпроса. Написах вече какво мисля. Просто днес ще пусна един сигнал за наличие на неприемлива дискриминация и толкоз.
Пари от бюджета не следва да излизат при това положение. Да си правят фондацийки, да събират пари кланове и родове и да си раздават ако щат и за успех две и половина, но от там, където лично аз съм внасяла пари всеки ден в продължение на 20 години смятам, че не следва да излизат мои средства за подобни нужди, на това отгоре и при наличие на законови нарушения.  Peace
Вместо единичен сигнал, подписка не е ли по-добра идея?

# 3 432
  • София
  • Мнения: 12 374
Ако обмисляте подписка, бройте и мен.

# 3 433
  • Мнения: 14 654
Това винаги е така, може би е искал да каже, че не може да има интеграция докато се самоопределяш като различен. Когато ти кликне нещо в главата и започнеш да се възприемаш като друг, тогава идва промяната.

И това, но и че на интеграцията не може да се гледа като на процес, а само като на отделни и несвързани събития. И си абсолютно права, че за да погледне някой към хоризонта, първо трябва да надникне над оградата, а това не е възможно да се случи с външна намеса.

# 3 434
  • Мнения: 24 467
Не смятам да философствам повече от въпроса. Написах вече какво мисля. Просто днес ще пусна един сигнал за наличие на неприемлива дискриминация и толкоз.
Пари от бюджета не следва да излизат при това положение. Да си правят фондацийки, да събират пари кланове и родове и да си раздават ако щат и за успех две и половина, но от там, където лично аз съм внасяла пари всеки ден в продължение на 20 години смятам, че не следва да излизат мои средства за подобни нужди, на това отгоре и при наличие на законови нарушения.  Peace
Вместо единичен сигнал, подписка не е ли по-добра идея?

Лично аз не се занимавам. Установила съм през годините, че българинът най- често приказва, философства и се оплаква, работа не върши. Съжалявам, за което.
По тази причина когато видя нещо, което намирам за нередно и/или незаконно си пиша аз докъдето смятам, че трябва. Да съм сигурна, че поне сигнал е подаден.
Който иска - може също да подаде сигнал в КЗДискр.

Общи условия

Активация на акаунт