Австрийска тема - №53

  • 124 498
  • 742
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3 976
Трябва ли разрешение от полицията да се излиза?

# 631
# 632
  • Мнения: 1 319
Но е възможно да има проверки. От работата ни дадоха удостоверение, в случай, че ни спре полиция.

# 633
  • София
  • Мнения: 1 676
Здравейте, сестра ми живеее във Виена и досега все изпращах подаръци от amazon.de, но нещо тази година нищо не ми допада, а и там избора на дрехи е малко странен, може ли да ми препоръчате сайт, от който мога да поръчам детски дрехи с безплатна/минимална доставка и да може да се плаща с бг карта?

# 634
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ако харесвате различната скандинавска мода за деца, която всъщност е една от най-добрите в света, цветни, от органичен памук и естествени материи дрехи - погледнете papiton.de - до австрия е 5 евро доставката.

Frugi,  Maxomorra, Meyadey - все марки, които в Бг броени на пръст хора са чували, но в папитон са на добри цени.Disana - за уникални вълнени якета и продукти.
Ние имаме от всичко изброено по много и стоят прекрасно. Също Smafolk и  VillerValla са ни любими.

# 635
  • София
  • Мнения: 1 676
Харесах много готини неща от този papiton и накрая ме "застреляха" Simple Smile като смених адреса да е в Австия и ми каза да платя или по банкова сметка или с пейпал, явно не може с карта Sad

# 636
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Оф, ужас! Съжалявам, аз винаги плащам с австрийската ми карта (по банков път) и не съм обърнала внимание, че не може директно с карта. Но не би трябвало да ви сложат допълнителни такси дори с българската карта. Дрешките са уникални. Пишете ми на лични ако искате съвет за размерите им , да не стане спам в тази тема.Hug

# 637
  • Мнения: 3 976
С paypal е много удобно да се плаща. След като се регистрирате, можете да си поръчате нещата. Взимат някаква такса, но са някакви центове.

# 638
  • Мнения: 34
Вижте в заландо

# 639
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Zalando

# 640
  • Мнения: X
Здравейте! Пиша тук с апел за помощ. Намирам се в безизходица откакто биологичния баща на детето ми (на 10 месеца) ми спря декларацията за съгласие детето ми да пътува до дома ни в чужбина. Наел си е адвокат, боравещ с меко казано незаконни методи. Биологичният баща на дъщеря ми никога не е живял с нас в чужбина и нямаме сключен брак. Дъщеричката ми е родена там, просто имах глупостта да се приберем до България за няколко седмици и вече не можем да стигнем обратно до страната, в която живеем. В момента бащата ме съди за родителски права, пуска фалшиви сигнали до социалните, като твърди че тепърва искам да бягам зад граница с дъщеря ми.
Прочетох много противоречиви мнения за Бекирска тук...  трябва ми много добър адвокат по международно семейно право!

Последна редакция: нд, 13 фев 2022, 18:16 от Анонимен

# 641
  • Мнения: 899
Здравейте! Пиша тук с апел за помощ. Намирам се в безизходица откакто биологичния баща на детето ми (на 10 месеца) ми спря декларацията за съгласие детето ми да пътува до дома ни в Австрия. Наел си е адвокат, боравещ с меко казано незаконни методи - Бекирска. Биологичният баща на дъщеря ми никога не е живял с нас в Австрия и нямаме сключен брак. Дъщеричката ми е родена там, просто имах глупостта да се приберем до България за няколко седмици и вече не можем да стигнем обратно до Австрия. В момента бащата ме съди за родителски права, пуска фалшиви сигнали до социалните, като твърди че тепърва искам да бягам зад граница с дъщеря ми.
Прочетох много противоречиви мнения за Бекирска тук...  трябва ми много добър адвокат по международно семейно право - или български или австрийски!

Пиша Ви

# 642
  • Мнения: 3 976
Здравейте,
Дали някоя от вас може да ми помогне с подаване на документи за Gemeinde Wohnung? Не мога да се ориентирам каква точно е процедурата и как се случват нещата? Какви са етапите? Има ли някакъв формуляр, който да попълня и да им пратя?

# 643
  • столицата
  • Мнения: 3 760
Предстои ни кандидатстване във Виена и в тази връзка имам няколко въпроса.
Кои районе следва да избягваме при търсене на квартира/общежитие?
Някакви репоръки/линкове за самото търсене.
Какви са сега изискванията, свързани с Ковид, във Виена ако не си ваксиниран? Колко време след преболедуване се признава сертификата? А ако не си преболедувал?

# 644
  • Мнения: 537
Преди 7-8 години преминахме с дъщеря ми през тази "процедура" - оказа се доста стресиращо, защото месец преди да започне учебната година беше все още без квартира. За избор на квартал не можеше да става и дума. Конкретни линкове за общежития и обяви за квартири ще намерите он-лайн.
Започнахме търсенето рано, от България. Кандидатства буквално във всички възможни общежития /даже и в едно мъжко, по погрешка/. След това преминахме на обяви за квартири -споделени с други студенти. Също безуспешно- освен че се опитаха да ни преметнат с една квартира: "Хубави снимки, уж свободна, ама да изпратим предплатата, защото апартаментът бил на майката, която е във Франция, пък синът отивал при нея..." Добре, че името в мейла звучеше африканско и че съм подозрителна.
В крайна сметка дъщеря ми  намери място за 1 месец в общежитие /преди началото на учебната година/ и започна търсене на място. Аз пресявах обяви от БГ, а тя обикаляше. Местата се заемаха светкавично т.к. кандидатите за 1 място бяха много. Имаше късмет, че успя да "омае" една групичка от 2 момичета и 1 момче и се настани в освободилата се микро-стаичка.
През следващите години смени още няколко пъти жилище, но беше значително по-лесно - имаше информация и познати.
За конкретните изисквания по страни и маршрути /ако пътувате с кола/ се осведомявам от този сайт https://reopen.europa.eu/en
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт