Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 септ. 2016, 08:56 ч.

Австрийска тема - №53

• 72 835
  • 458
  •   1
Отговори
# 450
Здравейте, извинете ме за нахлуването в темата, но имам нужда от информация:)
Къде във Виена ( централната част) мога да намеря семена за цветя?
Здравейте, аз купувам от супермаркетите. Там продават семена.

Поздрави

# 451
Здравейте, извинете ме за нахлуването в темата, но имам нужда от информация:)
Къде във Виена ( централната част) мога да намеря семена за цветя?
Здравейте, аз купувам от супермаркетите. Там продават семена.

Поздрави

Сърдечно благодаря!

# 452
Момичета, от малките жп гари( Nuesiedl am see)билети от автомати ли се купуват ? А после във влака ли се валидират или не се налага валидиране? На автомата има ли меню на англ. език?

# 453
Предстои ми да следвам във Виена и се интересувам в кои квартали ще ми препоръчате да си търся квартира? В кои квартали е безопасно за живот?
Предварително благодаря!

# 454
  • Vienna
Виена е максимално безопасен град. Ако се настаните в общежитие ще успеете да завържете много бързо интересни контакти и със сигурност ще се почуствате добре дошла.
Кварталите са различни, но всеки си има специфичен чар. Бих търсила квартал с добър обществен транспорт: близо до метро.

# 455
  • Viena
В темите има доста писано за кварталите, може да се погледне.

# 456
  • Пловдив
Предстои ми да следвам във Виена и се интересувам в кои квартали ще ми препоръчате да си търся квартира? В кои квартали е безопасно за живот?
Предварително благодаря!

6 7 8 9 са доста готини , ако учех щях да избера там. 3 4 и 5 също . Студент в 20 21 22 23 не знам дали ми се връзва някак.

# 457
Здравейте, австрийски мами!

Със съпругът и детето планираме преместване в Австрия и в момента се опитвам да проуча каквото се сетя, за да сме поне една идея по-подготвени какво ни очаква. Имам няколко въпроса и бих била много благодарна, ако ми отговорите. Не държа на подробни отчети, но едни приблизителни данни биха били изключително полезни. Ето ги и въпросите ми:

1. От кой град сте?
2. Колко души сте в домакинство?
3. Месечни разходи за храна+козметика/препарати?
4. Месечни разходи за ток?
5. Месечни разходи за вода?
6. Месечни разходи за интернет/ТВ?

На първо четене ме вълнуват тези въпроси, очаквам с нетърпение включването ви Simple Smile

# 458
  • Пловдив
Здравей. Тук темата не е така активна както фейсбук групи за българи в австрия..Потърси , включи се и даже няма нужда от тези въпроси, защото там вече са задавани и е отговаряно.
Елате с уредена работа поне на единия. Колелото трябва да се завърти отнякъде. Така ако се тропнете без работа, жилище , банкова сметка и ще се видите в чудо, защото е малко(да не кажа много) навързано. Наем се заплаща плюс 3 напред за 3 години и най-рано след 1год и 2 мес може да освободиш апартамента, ако решиш да сменяш. Живее се ок с 1000 чисти евро и нагоре , които да остават след платен наем/ток/вода...
Интернет и телефони различно навсякъде, всяка сграда си има условия.
Наем на апарт се състои от две суми - едната е наем , другата бетрийбкост. В бетрийбкост могат да бъдат вклч понякога ток вода отопление и прочие. При нас и интернет и тв канали са вклч дори, но сградата ни е мнг нова и изклч в повечето случаи. В старите сгради имаш нещо от сорта да кажем наем 600, бетрийб 200, ток вода 35 и така имаш едни 835 всеки месец. 2 спални гонят хилядарка в мнг квартали. Обичайните разходе храна битови не са по-големи от в Бг . Поне за нас...зависи как си живяла и в Бг ...

Общи условия

Активация на акаунт