Последните пет книги, които прочетох #3

  • 167 299
  • 649
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 11
Бизнес отвъд ограниченията - Ричард Брансън
Стефан Данаилов. Романът на моя живот - Георги Тошев
Зачеването - Елизабет Каткин
Другият - Стивън Кинг
Физика на Тъгата – Георги Господинов

# 346
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
* It Didn't Start with You - Mark Wolynn
Четох я по работа и само това беше причината да я довърша. Измъчи ме.
* Дяволиада (сборник диаболични разкази) - зарязах я някъде по средата. Имаше яки разкази, но ме отегчи. Sad
* Море в дълбините - Адриен Ийънг 5/5
Обожавам я и си я препрочитам с удоволствие
* Невидена река - Мирослав Моравски 4/5
Намери ме в точното време на точното място за да ми влезе както трябва. Simple Smile
* Fractured Flame (Firebird Uncaged Book 1) - Erin Embly 3/5
Много приятно фентъзи

# 347
  • Мнения: X
Добро утро!
1. "Истината" от Мелани Раабе - малко мудно започва, след това действието е мистерия и завършва неочаквано. Оценката ми за тази книга е 3/5.
2. "Тебеширения човек" от К. Дж. Тюдор. Интересен трилър. Има малко повече описани гадости, но се търпи. Оценка: 4/5.
3. "Ако утрото настъпи" от Сидни Шелдън. Ето това вече ми хареса много. Хубава книга, с добре изпипани герои, неочаквани и много на брой обрати и действие. Оценката ми е 5/5. Мисля да прочета и други книги на  автора, който определено ме спечели.
4. "Без изход" от Тейлър Адамс. Отново хубав трилър, който държи под напрежение. 5/5. Може би като единствен недостатък отчитам, че книгата беше по-кратка, от колкото очаквах.
5. "Едно лято в Италия" от Пип Уилямс. Започнах я без никакви очаквания. Харесах я само по корицата. Книга за бавен живот и бавно четене. На моменти ми се стори доста протяжна, но току що я завърших. Приключението на едно истинско семейство в преследване на мечтата им. Оценка - 3/5.

# 348
  • Мнения: 1 526
1. Нашето лято - Анете Хоберг 3/5
2. Миниатюристът - Джеси Бъртън 4/5
3. Книжарничката на острова - Габриел Зевин 3/5
4. Блажени безумци - Джоан Харис
5/5
5. Книжарката от площада на билките - Ерик дьо Кермел 3/5

# 349
  • Мнения: X
1. "Ваксината" - Дейвид Лендър /има само 3 романа, от които този е преведен на български/ - 3/5. Авторът е финансист.
2. "Кучешко сърце" - Михаил Булгаков - 5/5
3. "Човекът, който търсеше сянката си" - Давид Лагеркранц - 5/5
4. "Престъпен ум" - Крис Картър - предполагам е стабилна 4-ка, не ми се чете такъв тип литература в момента, стилът му е добър, допада ми, интригуващо пише, просто не искам да чета за серийни убийци. Върнах назад, гледам съфорумка го е похвалила доста, наистина е много увлекателен, просто тематиката за мен е неприятна.
5. "Човек на име Уве" - Фредрик Бакман - 4,5/5

# 350
  • Мнения: 1 526
1.Провинциални убийства - Каролайн Греъм 5/5
2. Сигурно място - Каролайн Греъм 5/5
3. Дългият уикенд - Вероника Хенри 3/5
4. Път към дома - Хариет Евънс 3/5
5. Нощна буря - Юхан Теорин 5/5

# 351
  • Мнения: 1 526
1. Среща под магическото дърво - Санта Монтефиоре 3/5
2. Леля Хулия и писачът - Марио Варгас Льоса 5/5
3. Позлатени лъжи - Барбара Делински 3/5
4. Там където винаги е есен - Анхелес Ибирика - 4/5
5. Крайбрежната чайна - Ванеса Грийн 3/5

# 352
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
1. Сутрешно кафе в Рим- Диего Галдино 3/5
2. Вечерно кафе в Рим- Диего Галдино 3/5
3. Винаги ще има Коледа- Дженифър Хейл 4/5
4. Едно + едно - Джоджо Мойс 5/5
5. Наградата- Даниел Стийл 5/5

# 353
  • Мнения: 5 277
"Да защитаваш Джейкъб" - Уилям Ландей 5/5
"Стоапнката на Господ" _ Розмари де Мео 4/5 - хареса ми, само към края започна да става прекалено еднообразна
"Портокал с часовников механизъм" - Антъни Бърджес 3/5 увлича те по някакъв странен начин.
"Цветя за Алджърнън" - Даниел Кийс 5/5  забелязва се аналогия с идеята на "Портокал с часовников механизъм", но лично мен ме впечатли повече.
"Ние" - Е. Замятин 3/5 - исках да видя какво е провокирало Оруел да напише "1984". Оруел е много по-добър, но и "Ние" те стиска за гушата, особено за хора, живели в тоталитарно общество.

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 10:51 от Джинa

# 354
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 079
Всичко, всичко - Никола Юн

Аз бях тук - Гейл Форман

Най-доброто в теб - Колийн Хувър 5/5

Три ябълки паднаха от небето - Наринс Абгарян 1/5

Басейнът - Либи Пейдж 3/5

# 355
  • Мнения: 6 148
Не съм писала отдавна, понатрупаха се.
1. Момичето от Бруклин - Гийом Мюсо 5/5
Любим Мюсо, каквото и да прочета от него много ми харесва, тази също не беше изключение.
2. Да уловиш мечта - Барбара Делински 2/5
Харесвам Делински, но тази книга е ужасна. На няколко пъти щях да я зарежа. Странни отношения майка и дъщеря, които много ме подразниха.
3. Финално Да - Саманта Скот-Джефрис 3/5
Средна хубост, като за разтоварване става.
4. Сблъсък - Стивън Кинг 4/5
Четох я 3 месеца, на моменти ми досади и дотегна, но иначе .. да живее Краля.
5. Да се завърнеш на езерото Бътърнът - Мери Макниър 3/5
Започна добре, после стана типичен Арлекин. Очаквах повече.
6. Отмъстителят - Крис Картър Оценка много/5
Любим Крис, с всяка книга надгражда. Страхотен е. Винаги, когато не знам какво да чета хващам него.
7. Ти - Каролайн Кепнес 1/5
Не можах да я довърша. Дразнеше ме всячески и към средата вече се предадох.

# 356
  • Мнения: 5 353
1. "Убийството на художника" на Луиз Пени: Предварително свалих очакванията си за тази книга заради многото отрицателни отзиви за нея, но ми беше доста приятно да я чета. Бях предварително предупредена за предвидимостта ѝ, така че не ми пукаше особено. Авторката умее да създава уютна атмосфера и чудесни персонажи, които ми бяха по-интересни и важни от криминалната интрига. Има и чудесно чувство за хумор, което ме забавляваше от време на време. Със сигурност ще дам шанс на следващите книги от поредицата за инспектор Гамаш, действа ми доста разтоварващо след тежък работен ден.
2. "Парфюмът: Историята на един убиец" на Патрик Зюскинд: Не бях планирала книгата за скорошно четене, захванах я съвсем спонтанно. Хареса ми изненадващо много в предвид факта, че е пълно с всевъзможни подробности и описания, които по принцип ми лазят по нервите, но явно този път беше различно. Очаквах по някое време да зацикля и да се отегча до смърт, но това не се случи. Явно чарът ѝ е във въпросните описания и ако бях я подхванала в някой друг период от живота си, щях да се изнервя и да я зарежа без угризения.
 3. "Кучешко сърце" на Михаил Булгаков: Това е поредната спонтанно захваната книга от моя страна. Отдавна не бях чела шантаво и откачено четиво и бях зажадняла за такова. Получих точно това, което исках, че и повече, така че няма от какво да съм недоволна. Стилът на автора също ми пасна идеално и вече съм сигурна, че ще прочета "Майстора и Маргарита" някой ден.
4. "И след това..." на Гийом Мюсо: Знаех си, че не трябва да докосвам по-ранната и обикновена проза на автора, но сама съм си виновна. Знам, че реално това е една от първите му книги и тепърва напипва стила си, но подобни истории не са моята бира със сигурност. Някак си оставам безучастна към тях, а мелодрамата, клишетата и "цитатите за живота" ми идват в повече. Към края има известно раздвижване и започна да ми харесва, но някак си беше прекалено късно. Със сигурност ще стоя далеч от "Ще бъдеш ли тук?" и "Защото те обичам", а може би и от "Тайният живот на писателите", а от автора ще си взема една голяма почивка.
5. "Зелени сенки, бял кит" на Рей Бредбъри: За мен това е книга, в която шантавото и красивото се преплитат и се получава доста интересен резултат. Имах известни затруднения в началото с навлизането в историята, но това беше преодоляно. Голяма част от историите ми бяха изключително забавни и се посмях от сърце. Това ми е шеста среща с автора и някак си съм забелязала, че ме влекат по-малко популярните му заглавия. Явно ще си запазя най-доброто от него за десерт, кой знае...

Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 19:54 от Балкай Бартокомляс

# 357
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 079
1. Дневникът на една нимфоманка - Валери Тасо. Глупава много.

2. Хората, които са винаги с мен - Нарине Абгарян. И тя не ми хареса.

3. Остатъкът от деня - Казуо Ишигуро

4. Това се случи във Венеция - Моли Хопкинс - 2.5/5

5. Революция на обречените - Йордан Лозанов

Нещо този път не случих на интересни четива.

# 358
  • Мнения: 1 526
1. Убийствено студена - Луиз Пени 5/5
2. Цената на един скандал - Каролайн Линдън 3/5
3. Дъщерята на пчеларя - Санта Монтефиоре 4/5
4. Камъкът на смъртта - Луиз Пени 5/5
5. Тайната на моя съпруг -  Лиан Мориарти 5/5

# 359
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 079
1. Камъкът на твоя ден - Ягода Михайловска-Георгиева

2. Лъч надежда - Франсеск Миралес

3. Бебето - Мари Дарийосек

4. 14 урока за лидерство

5. Науката на успеха - Наполеон Хил

Общи условия

Активация на акаунт