Албания

  • 3 176
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте,

може ли някой да сподели актуална информация за Албания. Търсих из форума, но няма нищо актуално. Планирала съм пътуване до там в предстощите почивни дни, но дестинацията колкото е позната, толкова и не е. Ще нощуваме в Дуръс, но ще посетим основните туристически места там - Круя – Тирана – Фиер – Аполония – Берат – Вльора.
Може би най-много ме вълнува въпроса с цените. Колко горе долу излиза едно хранене в ресторант (примерно салата и основно)? Имаме закуски и вечери, но обедите ще сме някъде на обиколки.

За Охрид също се интересувам. Там до колкото съм прочела на места взимат и български пари?!

# 1
  • Мнения: 35 951
в Албания цените в кръчмите са съизмерими с нашите
в Охрид приемат левове, но не навсякъде, евро също и отново не винаги
в Албания има много изненадващо много българи
Круя е скука, нищо автентично няма там
Берат е красота
Саранда си струва - Бутринт е приказен

пп ние се прибрахме преди 2 дни от А.

# 2
  • Мнения: 88
Един плюс за Бутринт и наоколо. Цените наистина си приличат снашите.

# 3
  • Мнения: 943
Албания микроскопично напредва,но е далеч от представата за райско местенце.

# 4
  • Мнения: 35 951
девствено е в много отношения и напредва доста бързо - в сравнение, с това, което беше преди 20 години, все пак Албания беше европейската Северна Корея
разбира се, има и неща, които са кошмарни - след един час шофиране в Тирана и най-кошмарните софийски шофьори ми изглеждат като мили и възпитани, толерантни и тактични хора  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 943
Така е. Преди 20 и ние бяхме в нищото. Но доста ни изпреварват вече. Дано не се дадем и на Албания. Ние често пътуваме през страната и виждам какво се случва към добро. Но още много им трябва.

# 6
  • Мнения: 48
Благодаря на всички за мненията Simple Smile
Вече няма търпение да дойде уречения ден

# 7
  • Мнения: 10 993
Някой ходил ли е скоро в Албания. Какво си заслужава да се опита от храните им?

Общи условия

Активация на акаунт