Каши

  • 4 073
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Цитат на: Raya
Коя кафява захар е "истинска" и коя менте? В "Европата гледах някаква, на кутията пише "Деликатесна кафява захар на бучки". Що за чудо е това? Иначе има в пликове, но цената варира между 1,50 и 3-4 лева на пакет.

Някой може ли да каже как да позная "истинската" кафява захар.

Кафявата захар е нерафинираната. Досега съм ползвала само една английска на пакетчета като за кафе, за нея съм сигурна, че е ОК, защото познавам вносителите. Мъжът ми казва, че и в Метро имало и тя била добра, на разфасовки от 500 грама е. Не знам какво може да й е фалшиво, примерно да е бяла оцветена, но чак пък толкова не ми се вярва. Чете се на опаковката и се разбира, както на фалшивия черен хляб си пише, че има бяло брашно примерно.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 900
PoliaSp, мерси.

А от къде такава разлика в цените? А май видях една на огромни буци? Така ли трябва да изглежда или е на прах/пясък като бяката?

# 17
  • Мнения: 713
Raya, кафявата не е толкова сладка и лично на мен малко даже ми киселее. Иначе тук има няколко вида кафява захар и изглежда различно. Имам един пакет и чета състава - захар, тръстикова меласа, глицерол. Последното в минимални количества за по-голяма трайност.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 900
Значи купуваш, пък каквото има в плика - това е.

Мерси anan.

# 19
Zdraveyte, otskoro cheta tozi forum, naistina e mnogo polesen. Ta sega tochno shte zahranvam dashterichkata si s kashi, mislia da i gi prigotyviam domashni. Ta se chudih taka prigotvenite kashi dali mogat da se zamraziavat v kamerata????? Ot 1/4 chasha smliam oriz sigurno dosta kasha izliza.....

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Имай предвид, че тези рецепти са за вече захранени деца. Не ми се вярва, че замразена оризова каша ще има много добър вкус Sick
Щом тепърва се захранвате, прочети повече тук: Здравословно захранване на бебето

# 21
Boo, много ти благодаря, сега ще отворя линка и ще прочета.

# 22
Boo, значи ли това, че не мога да захраня дъщеря си с домашно приготвена оризова каша????

# 23
  • София
  • Мнения: 3 900
Цитат на: Lina1
Boo, значи ли това, че не мога да захраня дъщеря си с домашно приготвена оризова каша????


Не значи. Боби не е ял нищо, което не съм му направила аз. Все пак зависи сигурно от кога захранваш. Аз захраних от средата на 7-мия месец.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Напротив, значи именно, че можеш да я захраниш с домашна каша - но е по-добре да почакаш със захранването до навършени 5 или 6 месеца (зависи на какво мляко е).

# 25
  • Мнения: 18 542
Цитат на: mariakara
Ох, нещо взех и аз да се страхувам от тези купешките каши а бях сигурна че такива ще давам щото хич ме няма по готвенето(не ми се занимава Embarassed )
да ама днес в супермаркета взех да разглеждам какви каши има заинтересована от прочетеното тук, пък и нали след месец-два ще започваме да се захранваме. И какво да видя-все едни ароматизирани-ванилия(мразя!), какао(за над 6 мес), но най се стреснах като видях каша с МЕД за 6 месечни бебета на Нестле! Shocked Не мога да разбера -как така им позволяват? И какво ли още има в тия кащи? Една обикновена не видях без никакви добавки и аромати!
Май и аз ще взема да копирам рецептите! Grinning

Ееееее, вие вече се оляхте!  Laughing  То ква ще е тая каша без добавки някакви!?  Shocked  Simple Smile
Не се обиждай, ама на превземки ми прилича.

п.с. аз мразя грис, ама моя бебо го кльопа като змей  Wink

# 26
  • Мнения: 1 194
Цитат на: cheta
Цитат на: mariakara
Ох, нещо взех и аз да се страхувам от тези купешките каши а бях сигурна че такива ще давам щото хич ме няма по готвенето(не ми се занимава Embarassed )
да ама днес в супермаркета взех да разглеждам какви каши има заинтересована от прочетеното тук, пък и нали след месец-два ще започваме да се захранваме. И какво да видя-все едни ароматизирани-ванилия(мразя!), какао(за над 6 мес), но най се стреснах като видях каша с МЕД за 6 месечни бебета на Нестле! Shocked Не мога да разбера -как така им позволяват? И какво ли още има в тия кащи? Една обикновена не видях без никакви добавки и аромати!
Май и аз ще взема да копирам рецептите! Grinning

Ееееее, вие вече се оляхте!  Laughing  То ква ще е тая каша без добавки някакви!?  Shocked  Simple Smile
Не се обиждай, ама на превземки ми прилича.

п.с. аз мразя грис, ама моя бебо го кльопа като змей  Wink

Ееее, що така бе жена? Grinning Аз може да имам сто недостатъка, ама превземките не са мой специалитет!
Нещо не си ме разбрала: 1. Аз имам намерение да храня бебето с купешки манджи-каши и пюрета. Не съм специалист по готвенето а и живея сама в чужбина и няма кой да ме съветва с практически съвети.
2.Та реших, изпълнена с трепет и ентусиазъм Sunglasses да разгледам кашите които се предлагат и да знам какво ще купя на бебка!
Да ама попаднах на гореизброените видовеи нямаше нито една проста безглутенова каша.
Не знам дали се разбира от това което писах, ама става въпрос за бебе на 4 месеца и начало на захранването. как да и дам какао или мед?
Виж като стане на годинка може с удоволствие да си хапва такива ароматизирани каши!
Та затова така реагирах-просто останах разочарована Sad С какво ще я захранвам сега? Хич не ми се ще да меля ориз Confused

ПС. Ох защо няма малко грис??? Grinning  Grinning С удоволствие го изяждам, особено грис халва Grinning

# 27
Ох, пак с моя въпрос. Дъщеря ми след 10 дни става на 4 мес. и понеже е на изкуствено мляко трябва да започна да я захранвам с оризова каша. Та на тази възраст мога ли според вас да почна с домашно приготвена или трябва да е купешка???

# 28
И още един въпрос, с рис да стана досадна. Чудя се ако давам първо млякото, а после кашата, няма ли да се е нахранила вече с млекцето и да няма желание вече да яде, а камо ли да опитва нови храни. Не може ли първо да дам кашата или съответно пюренцето, а после да си пие млекце на воля?

# 29
  • Мнения: 18 542
Цитат на: mariakara
Ееее, що така бе жена? Grinning Аз може да имам сто недостатъка, ама превземките не са мой специалитет!
Нещо не си ме разбрала: 1. Аз имам намерение да храня бебето с купешки манджи-каши и пюрета. Не съм специалист по готвенето а и живея сама в чужбина и няма кой да ме съветва с практически съвети.
2.Та реших, изпълнена с трепет и ентусиазъм Sunglasses да разгледам кашите които се предлагат и да знам какво ще купя на бебка!
Да ама попаднах на гореизброените видовеи нямаше нито една проста безглутенова каша.
Не знам дали се разбира от това което писах, ама става въпрос за бебе на 4 месеца и начало на захранването. как да и дам какао или мед?
Виж като стане на годинка може с удоволствие да си хапва такива ароматизирани каши!
Та затова така реагирах-просто останах разочарована Sad С какво ще я захранвам сега? Хич не ми се ще да меля ориз Confused

ПС. Ох защо няма малко грис??? Grinning  Grinning С удоволствие го изяждам, особено грис халва Grinning


Aаааа, това е друго. Сори, наистина не съм те разбрала явно както трябва. Да ти кажа, най-простите каши са на Слънчо. Има на Беби само гречка/елда/ и само царевица - те са Словенско производство не знам при вас дали има. За други по-прости не се сещам сега.
Аз Борис го захраних първо със зел. пюре и после с каши. Първата му беше на Хумана - Ябълка. Тя е безмлечна. Мойто Бо е с алергия към млякото и за това с такава започнахме. Иначе каши с мед дори аз още не съм дала. С какао също, но това е заради алергията. Иначе след година и половина може да се дават такива сладости по мое мнение.

А това е за грис халвата  Sick

 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт