Тоскана, Италия /Тема 2/

  • 78 837
  • 655
  •   1
Отговори
# 330
  • гр.София
  • Мнения: 269
Здравейте!
Първо искам да благодаря за страхотно оформената тема на Bled.
Изчетох голяма част от предните теми, което ми помогна доста в организирането на кратката ни разходка до Тоскана.
Искам да споделя плана с Вас и да помоля за съвети и насоки в случай, че пропускам нещо.

Туристи - 2 броя
Полет София - Тревизо (6.05 11:15) - Тревизо - София (10.05 13:30)
Цел - Малка част от Тоскана
Рент-а-кар

За този период, полетът до Тревизо беше най-изгоден в момента, когато реших да букна самолетните билети.
Единствено ме притеснява факта, че за краткия период, с който разполагаме губим доста в път от и до Тревизо.

06.05 - Кацаме на летището и взимаме наетия автомобил от Goldcar. 287kм до Монтеспертоли, където е и първата ни нощувка. ( https://www.booking.com/hotel/it/la-locanda-di-ortimino.bg.html? … 426903bdb06839120 ).
Тук моля за съвет дали да се настаним и да се пуснем на разходка и вечеря в Монтеспертоли, или да мръднем някъде настрани.

07.05 - Освобождаваме и поемаме на разходка до Сан Джиминяно и Монтериджони.
Бях планувала Сиена преди Монтериджони, но сякаш повече ме впечатли средновековното селище, а за трите не знам дали ще има достатъчно време.
Следващите две нощувки са планувани в Пиенца ( https://www.booking.com/hotel/it/agriturismo-poggio-tobruk.bg.ht … 426903bdb06839120 ).
След разходката в Сан Джиминяно и Монтериджони се отправяме към Пиенца.

08.05 - Тук денят е определен за разходка до близките Монтепулчано и Монталчино. Късният следобед си запазваме за самата Пиенца.

09.05 - Този ден ми е най-неорганизиран. Трябва да нощуваме в Тревизо, за да може на 10.05 на време да си върнем колата и да хванем полета.
В Тревизо съм резервирала - https://www.booking.com/hotel/it/barone-rosso-treviso.bg.html?la … 426903bdb06839120
Проблемът е, че до там имаме 384км. Не знам къде по пътя навръщани си заслужава да се спре или да оставим остатъка от дена за разглеждане на Тревизо.
Моля за съвети и предложения.
Благодаря Simple Smile

10.05 - Полет към БГ


Последна редакция: пт, 12 апр 2019, 08:38 от semiramida

# 331
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте!
Първо искам да благодаря за страхотно оформената тема на Bled.
Скрит текст:
Изчетох голяма част от предните теми, което ми помогна доста в организирането на кратката ни разходка до Тоскана.
Искам да споделя плана с Вас и да помоля за съвети и насоки в случай, че пропускам нещо.

Туристи - 2 броя
Полет София - Тревизо (6.05 11:15) - Тревизо - София (10.05 13:30)
Цел - Малка част от Тоскана
Рент-а-кар

За този период, полетът до Тревизо беше най-изгоден в момента, когато реших да букна самолетните билети.
Единствено ме притеснява факта, че за краткия период, с който разполагаме губим доста в път от и до Тревизо.

06.05 - Кацаме на летището и взимаме наетия автомобил от Goldcar. 287kм до Монтеспертоли, където е и първата ни нощувка. ( https://www.booking.com/hotel/it/la-locanda-di-ortimino.bg.html? … 426903bdb06839120 ).
Тук моля за съвет дали да се настаним и да се пуснем на разходка и вечеря в Монтеспертоли, или да мръднем някъде настрани.

07.05 - Освобождаваме и поемаме на разходка до Сан Джиминяно и Монтериджони.
Бях планувала Сиена преди Монтереджони, но сякаш повече ме впечатли средновековното селище, а за трите не знам дали ще има достатъчно време.
Следващите две нощувки са планувани в Пиенца ( https://www.booking.com/hotel/it/agriturismo-poggio-tobruk.bg.ht … 426903bdb06839120 ).
След разходката в Сан Джиминяно и Монтериджони се отправяме към Пиенца.

08.05 - Тук денят е определен за разходка до близките Монтепулчано и Монталчино. Късният следобед си запазваме за самата Пиенца.

09.05 - Този ден ми е най-неорганизиран. Трябва да нощуваме в Тревизо, за да може на 10.05 на време да си върнем колата и да хванем полета.
В Тревизо съм резервирала - https://www.booking.com/hotel/it/barone-rosso-treviso.bg.html?la … 426903bdb06839120
Проблемът е, че до там имаме 384км. Не знам къде по пътя навръщани си заслужава да се спре или да оставим остатъка от дена за разглеждане на Тревизо.
Моля за съвети и предложения.
Благодаря Simple Smile

10.05 - Полет към БГ

Здравей и Благодаря.

Този план и маршрут имам чувството, че аз съм го правила ?

https://goo.gl/maps/xCYQXMEVZUn

Ако изключим, че километрите са много аз лично не искам да ти променям нищо.
Пътуването е в повече и знаеш, че това по принцип се прави от Милано, Болоня.

Другото, което бих казала аз е...Не бих резервирала всички хотели с оглед на километрите.
Не бих фиксирала всичко. Кола е, и то непозната ?
По принцип при такива пътувания, а те са прекалено много резервирам ден за ден или два, не повече. Дори с нашата кола.
Не се резервира при пристигане, да не се губи време. А предишната вечер от хотела, поне ние.
Помисли, но ти си решаваш.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 19:50 от Bled

# 332
  • гр.София
  • Мнения: 269
Здравей и Благодаря.

Този план и маршрут имам чувството, че аз съм го правила ?
Скрит текст:
https://goo.gl/maps/xCYQXMEVZUn

Ако изключим, че километрите са много аз лично не искам да ти променям нищо.
Пътуването е в повече и знаеш, че това по принцип се прави от Милано, Болоня.

Другото, което бих казала аз е...Не бих резервирала всички хотели с оглед на километрите.
Не бих фиксирала всичко. Кола е, и то непозната ?
По принцип при такива пътувания, а те са прекалено много резервирам ден за ден или два, не повече. Дори с нашата кола.
Не се резервира при пристигане, да не се губи време. А предишната вечер от хотела, поне ние.
Помисли, но ти си решаваш.

Ами аз определено съм се водила от хилядите съвети изписани в темата Simple Smile
Много благодаря за идеята да плануваме нощувките на по-късен етап. Мисля, че това наистина би облекчило графика. Само остава да се реша да канселирам резервацията в Пиенца, влюбих се в къщата Simple Smile.
Последният ден го оставяме свободен за импровизации на път към Тревизо.

# 333
  • Мнения: 805
Завърнахме се и ние от 5 дневно Тосканско пътешествие .Горещо препоръчвам на всеки, който не е бил в района да го посети. Ще опиша съвсем накратко програмата ни и изпълнението й, някой ако има въпроси, нека пита.
Летяхме до Болония, полета е късен и е добре да се нощува в района. Бяхме запазили Hotel Amadeus, приятен хотел, ресторанта му работеше към 22 ч., от летището се стига до хотела само с такси – около 15 евро в посока е. На следващия ден си бяхме купили предварително билети за автобус / шатъл от летището директно за Флоренция. Има и влакове от гарата в Болония, но ние избрахме автобуса – 20 евро/човек в посока.
Флоренция останахме 2 дни – бяхме избрали предварително хотел Поета Данте – непретенциозен бюджетен хотел, с много добра локация. От гарата (където спира и автобуса) до хотела е около 20 мин пешa. Обиколихме основните забележителности, като не сме влизали в музеи – катедралата, площада пред нея, катедралата Сата Кроче ( хотела ни беше в непосредствена близост), моста Понте Векхио, площада  на Микеланджело. За катедралата  - Санта Мария дел Фиоре – и двата дни имаше огромна опашка – чакахме над 2 часа и половина, за да влезнем. За купола, билети нямаше за следващите 3 дни.
От Флоренция си бяхме запазили rent a car от Budget/AVIS – офисите на всички компании в града са много близо един до друг. Платихме си на място пълна застраховка ( за 3 дни за малък автомобил беше 90 евро общо, като цената на автомобила беше 35 евро  - общо платих 125 евро). По този начин ни блокираха от картата допълнително около 80 евро ( които все още не са ни ги възстановили) само за гориво. Нямахме никакви проблеми с наемането на колата, но препоръчвам да си платите пълна застраховка на място – иначе се заяждат). Следващата ни точка беше Сан Джиминяно – градчето е много приятно за разходка, местата за паркиране са ограничени. Има 4 буферни паркинга пред градчето – всички са платени. Извън стените има доста голям супермаркет – COOP. Препоръчвам да се разходите в градчето привечер, когато тълпите с туристи ги няма  - тогава може да усетите чара му. Вечерта отскочихме и до Волтера – много приятно градче за разходка, в центъра се откриват невероятни панорамни гледки.
Спахме в едно невероятно agriturismo на 5 км от Сан Джиминяно, което ще си позволя да препоръчам – мястото е приказно, гледка към градчето, гледка към лозови масиви, тишина, спокойствие, огромни много добре обзаведени апартаменти, има басейн и частен паркинг, собственика е изключително любезен и отзивчив: Podere Le Grotte.
Единият ден направихме разходка до Пиза и Лука – пътя е около час и половина, минава през много красиви места. В Пиза се паркирахме на един безплатен паркинг ( Parcheggio libero), на 10 мин пеша от центъра. Всичко е съсредоточено в центъра, около кулата. Не се качихме, защото трябваше да сме си закупили предварително билети за конкретен час ( а и не си заслужава), качихме се по стената на предградието – има 3 изхода, единият от които е доста далеч от централната част  на града – ходи се около километър и половина. Следобеда отделихме на Лука – паркирахме на платен паркинг преди портите и стената. Градчето е приятно за разходка, но не ни впечатли особено – разгледахме центъра, катедралата, главната улица, която води до площад амфитеатър.

Един ден отделихме и за Сиена и района на Кианти. Сиена е малко по-голям град ( не като Флоренция), но разбира се си заслужава да се види – уникалният площад Piaza del Campo, катедралата, музея към нея, кулата от която се открива невероятно гледка. Паркиране – отново на платени паркинги извън стената – централната част е забранена за автомобили, без специално издадени стикери. От паркинга преди стената има ескалатори, които ще ви качат директно в центъра на градчето.
След Сиена решихме да поемем обратно по известният път SR 222 – Пътя е малък със завои , изключително живописен, преминаващ през множество лозови масиви, насаждения, уникални винарни и малки кокетни селца в областта Кианти.

Като цяло, Тоскана ни остана в сърцето и със сигурност ще се върнем отново.

# 334
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Аз преоткривам Тоскана за себе си. За съжаление тази година всичката ми отпуска до края на годината е разпределена. Искам да вземем приятна къщичка за седмица, където да си починем от натовареното ежедневие и големия град, но и да ни е удобно да посетим някои интересни исторически места. Чудя се още, дали да е близо до морето или в планината във ферма с лозя. Както и дали да е юни или септември 🤔 С удоволствие ще ви следя и се надявам до тогава планът ми да се избистри 💕

# 335
  • Мнения: 19 007
Ходили сме края на юни и беше нечовешка жега
по-добре края на септември

# 336
  • Мнения: 1 400
А нас през септември ни пра 5 дена дъжд. Бяхме  в къща до Сан Джеминяно. Дворчето беше много китно, обаче ни веднъж не успяхме да си поседим на масичката навън. Но всичко е късмет.

# 337
  • Мнения: 805
Аз преоткривам Тоскана за себе си. За съжаление тази година всичката ми отпуска до края на годината е разпределена. Искам да вземем приятна къщичка за седмица, където да си починем от натовареното ежедневие и големия град, но и да ни е удобно да посетим някои интересни исторически места. Чудя се още, дали да е близо до морето или в планината във ферма с лозя. Както и дали да е юни или септември 🤔 С удоволствие ще ви следя и се надявам до тогава планът ми да се избистри 💕

Здравей.

Горещо препоръчвам това местенце: Podere Le Grotte
На 4 км от Сан Джиминяно е, страхотни апартаменти, има басейн, вероятно началото на Септември ще бъде много приятно, ако не е дъждовно. Всеки апартамент има собствена тераса, с шезлонги и масичка. На нас много ни хареса, въпреки че бяхме Април и не се възползвахме от басейна.

# 338
  • София
  • Мнения: 3 771
Губернаторът на Тоскана Енрико Роси подписа наредба за удължаване на социалното дистанциране до началото на септември на регионални автобуси и влакове в съответствие с неотдавнашното национално постановление, издадено от здравния министър Роберто Сперанса.
Енрико Роси обяви в профила си във Facebook. "За да победим Covid, проблемът не е в затварянето на регионите, както някои колеги хипотезират, а в увеличаването на броя на тестовете, особено на населението в движение."
"Италия се нуждае от национална политика за борба с вируса и по-голямо сътрудничество между правителството и регионите .“

# 339
  • Мнения: 83
Здравейте момичета, имам нужда от помощ. Интересуват ме термите в Сатурния, има ли хора който са ги посещавали и стават ли за къпане през месец март. Благодаря ви!

# 340
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Здравейте момичета, имам нужда от помощ. Интересуват ме термите в Сатурния, има ли хора който са ги посещавали и стават ли за къпане през месец март. Благодаря ви!
Водата е топла 370С, има хора през цялата година. Предполагам сте виждали снимки, там няма къде да се преоблечеш, оставяш си дрехите някъде около термите. Март може да бъде 50С, може да бъде и 250С, всичко зависи от вас дали ще ви устройва времето. за да ги ползвате. При всички случаи си заслужава да ги посетите.
Районът е пълен с термални извори, кой от кой по-интересни и впечатляващи - Terme San Filippo, Terme Libere  Bagno Vignoni, Bagno Bossolo Terme Libere, Piscine Carletti, Terme Petriolo .......... много е приятно да се потопи човек, много е интересно.

# 341
  • София
  • Мнения: 634
Салсомаджоре - Парма - солени терми, много стар курорт. Мисля да го посетя това лято. Може ли някой от тук да го е посетил вече - да даде малко реални отзиви ?

# 342
  • София
  • Мнения: 3 951
Здравейте, кои са най-подходящите месеци за посещение на Тоскана, така че да се види красотата ѝ напълно?

# 343
  • Мнения: 19 007
Май, септември, октомври
Лятото може да е прекалено горещо.

# 344
  • Мнения: 805
Май, септември, октомври
Лятото може да е прекалено горещо.
Напълно подкрепям. Ние бяхме началото на май месец и беше уникално красиво навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт