Цветолечението на д-р Бах - 9

  • 117 776
  • 787
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 11 833
Ами не мисля, че е много подходящо, Агримони е за хора, които се крият зад маска на безгрижност и веселие.

Според мен си е точно Бял бор
Скрит текст:

# 571
  • Бургас
  • Мнения: 6 317
Г-жа Шантал, ако интуитивно те тегли към някое цвете - вземи го.Предполагам, че чувството за вина е съчетано и с други чувства, но  това е най-подходящото при така дадена информация.Погледни и 19.

# 572
  • Мнения: 6 937
Включила съм и 19, да Wink
Благодаря Ви!
Трещерица ми беше препоръчала терапевт в Пловдив, но засега не мога да се свържа и отново сама си направих комбинацията. Има някои черти, които винаги ми е било трудно да характеризирам, но този път като че ли отсях "най-важните" ми.

# 573
  • Мнения: 5 597
И аз мога да препоръчам Бах терапевт за Пловдив ( не е самореклама,аз съм ходила и съм доволна) . Пиши ми ,ако решиш

# 574
  • Мнения: 6 937
Аз теб имах предвид, но съм сгрешила никовете Simple Smile

# 575
  • София
  • Мнения: 9 919
Идеи за алергия от полени (вятър) хрема? Но приемам в момента и дузофарм... затова чистата хомеопатия май не е вариант.
Мислех за Шуслерови

# 576
  • Мнения: 11 833
Капките на Бах са предимно за емоционални проблеми, не за физически такива

# 577
  • Мнения: 623
Здравейте, мили дами! Искам да помоля за съвет. Не разбирам от капките, попрочетох, но виждам и в Интернет различни варианти, такива и с узцяло български етикет. Идея нямам към какво да се насоча.
Проблема ми е свързан с голяма тревожност, притеснение, страх, нервност.
Моля, ако знаете Бах терапевт във Варна да ми препоръчате. Не съм взимала и не ми се взимат антидепресанти и подобни. Искам да пробвам с Бах.

# 578
  • Бургас
  • Мнения: 6 317
За тези състояния има голям избор, но трябва малко да се прецизира.Ако ти се занимава сама да си ги набавиш мога да ти помогна да избереш.Не мога да препоръчам, но доста често във ФБ ми излизат статии от Мая Вълчева, тя е във Варна.
Иначе на първо време ако имаш рескю може от него да взимаш през деня ако изпадаш в тревожни състояния.В чаша с вода-4 капки, ако се налага пак или пък в едно малко шише и да си отпиваш.

# 579
  • Мнения: 5 597
Да,Мая я препоръчвам и аз,познавам я ,много приятна и харизматична. Но често зад тревожностите стоят функционални и биохимични промени, които трябва да се прецизират и да им се обърне внимание. Дано намерите и лекар,който да вникне в проблема,вместо да го замаже.

# 580
  • Мнения: 11 833
.........
Проблема ми е свързан с голяма тревожност, притеснение, страх, нервност.
...........

Извън капките, бих посъветвала да се провери как е щитовидната жлеза, също така и за дефицит на вит.В12 и вит.Д . Ако е физиологична причината, само с капки едва ли ще стане.

Иначе за капките , както казва и Галчудо, трябва уточнение - от какво е страха, тревожността има различни капки за различните страхове и състояния.

# 581
  • Мнения: 623
Много благодаря на всички отзовали се. Изследвала съм възможните причини, пия л-тироксин от години, вит. Д ми беше в дефицит след раждането, трудно го набавям, но е по-добре. B 12 скоро не съм пускала, но състоянието е от преди дефицита на Д, отключи се от преживян страх...може да пробвам с рескю. Приятелка с подобни на моите оплаквания, каза, че не са й подействали, но пък на мен може, знам ли. Трябва да се опита.

# 582
  • Мнения: 11 833
Рескю би трябвало да помогне, но те са временно решение.
Прочетете цветята, мисля че и сама ще може да се ориентирате какво ви е нужно https://bachcenter-bg.com/38-%D1%82%D0%B5-%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0% … 0%BD%D0%B8%D0%B5/

# 583
  • Бургас
  • Мнения: 6 317
Много хора казват, че капките не помагат, защото те не са с мигновен ефект , а хората очакват да вземат "хапчето" и да не се занимават. От години ползвам капки, и за мен ефекта им си проличава във времето.Осъзнаваш, че нещо се е променило след време, но се иска постоянство, а повечето хора го нямат.Аз също съм минала през периоди на страх и тревожност, но в един момент осъзнах, че ги няма, и аз не усетих кога и как стана, но ги преодолях.Но да кажем, че аз разполагам с голям набор от есенции и си правя комбинации или си взимам, когато усетя нужда.Имам и дълги периоди без никакви капки.

# 584
  • София
  • Мнения: 570
Здравейте!
След като почина съпруга ми, след една година майка ми, а 6 месеца след нея и баща ми, получавам панически атаки или тревожност, не знам точно. Започва с някакво неразположение като треперене, отпадналост, ускорен пулс, сърцебиене, повишава се кръвното, от там започвам да се притеснявам какво се случва с мен и дали няма да направя инфаркт или инсулт. Правих изследвания, ходих на двама кардиолози, на ендокринолог, на гинеколог. Всичко ми е наред, на нервна почва било, което и аз го осъзнавам, но явно не мога сама да се справя. Първия път много се бях шашнала, защото не знаех какво се случва, отмина за около месец. Сега съм така вече месец и половина, по-леко го карам, защото вече знам какво ми е, но пак се притеснявам, защото не отминава, кръвното все още скача. Мисля да посетя и психолог.
Попаднах на тази теми и много се заинтригувах. Мисля си първо да започна с РЕСКЮ капките докато се ориентирам към какво друго да се насоча.
Може ли да ми кажете каква е разликата между тези два вида? Ясно е, че състава е различен. Но за моя случай кой е по-добрия вариант?
https://remedium.bg/d-r-bah-tsveten-eliksir-speshna-pomosht-h20ml-10228/p
https://remedium.bg/rescue-original-kapki-h20-ml-nelsons-6454/p

Общи условия

Активация на акаунт